Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
e-robert
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna robert

widziany: 20.05.2015 20:24

 • pliki muzyczne
  1259
 • pliki wideo
  545
 • obrazy
  422
 • dokumenty
  695

3090 plików
165,51 GB

Ukryj opis
 • 139,0 MB
 • 19 lis 10 20:03
Świat według dziecka
sezon 2, odcinek 10
Dajcie mi spokój, ja chcę grać na komputerze!


Państwo Golec mają 9 letniego syna Jaromira i 2-letnią córkę Nadię.
Chłopiec nie wychodzi na dwór, nie bawi się sam ani z kolegami, nie ma żadnych zainteresowań poza jednym – komputerem. Po raz pierwszy rodzice posadzili Jaromira przed ekranem zanim skończył dwa lata. Państwo Golec byli dumni z syna, że jako tak małe dziecko szybko opanował sprawną obsługę komputera. Z czasem chłopiec całe godziny spędzał grając w gry komputerowe, w większości niedozwolone dla dzieci w jego wieku. Pani Monika opowiada: „robiłam eksperymenty i pozwalałam mu grać tak długo jak chciał, kończyło się to tym, że cały dzień nie jadł, a grę kończył o 3 w nocy, rekord to 7 rano”.
Pochłonięty przez świat wirtualny chłopiec staje się nieobecny, nie reaguje na polecenia, coraz bardziej oddala się od rodziców. Powód: chłopiec jest uzależniony od gier komputerowych. Pan Rafał mówi o potrzebie „odbudowania z synem kontaktu - kontaktu, który gdzieś się zagubił…”. Pani Monika boi się, „że za kilka lat stracimy go i nie będziemy już w stanie do niego dotrzeć”.
A jak Jaromir czuje się w swojej rodzinie? „W pokoju zamykam się przed Nadią, bo ciągle mi coś rusza, zabiera”, „rodzice tylko o niej myśleli, o mnie już nie”, „wszyscy mnie olewają czasami”, „myślą, że mnie nie ma i myślą tylko o sobie”.
Jaki wpływ na rozwój dziecka, jego organizm, psychikę ma wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem? W jakim wieku można pozwolić dziecku na pierwszy kontakt z komputerem? Jak rozpoznać, że zabawa przerodziła się w uzależnienie? W jaki sposób pomóc dziecku z tego uzależnienia wyjść? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do kolejnego odcinka „Świata według dziecka”.

z chomika bezbutow

 • 139,9 MB
 • 19 lis 10 20:02
Świat według dziecka
sezon 2, odcinek 8
Mój brat ma chorą główkę...


Państwo Kordulasińscy są rodzicami 10-letniego Patryka i 4-letniej Natalki.
Patryk w wieku 2 lat „z dnia na dzień zaczął zachowywać się agresywnie, gryzł się, uderzał”. „Zdiagnozowano u niego padaczkę, mikrouszkodzenia mózgu i upośledzenie umysłowe”. Neurolog poinformował rodziców, że zdenerwowanie, stres, mogą wyzwalać u Patryka kolejne napady padaczkowe. Pani Sylwia opowiada: „w związku z tą diagnozą pozwalaliśmy Patrykowi na wszystko, bo baliśmy się, że jak się zdenerwuje dojdzie do ataków i dalej będzie się uszkadzał mózg”, „staramy mu się we wszystkim ustępować”. A jak teraz funkcjonuje Patryk? Krzyczy, pluje, używa wulgaryzmów najcięższego kalibru, bije. Pani Sylwia skarży się: „były takie momenty, że nóż brał i mówił, że nas pozabija”, „najgorsza obawa jest o młodszą córeczkę, żeby jej kiedyś mocno krzywdy nie zrobił”.
Czy borykając się z takimi trudnościami rodzice szukali fachowej pomocy? „To była wędrówka od specjalisty do specjalisty. Każdy kto poznawał Patryka rozkładał ręce, mówił, że nam nie pomoże i żebyśmy szukali dalej”, pani psycholog w poradni zrezygnowała z prowadzenia dziecka, ponieważ jak stwierdziła „nie słuchał jej poleceń, był agresywny, jeszcze by coś potłukł i kto by za to zapłacił”. Państwo Kordulasińscy pozostali ze swoimi problemami osamotnieni.
Czy rzeczywiście Patrykowi i jego rodzinie nie można pomóc? Czy diagnoza neurologa jest wyrokiem, skazującym wszystkich na bezradność wobec zachowań chłopca? Nawet 4-letnia Natalka ma już wdrukowane w świadomość, że „jej braciszek ma chorą główkę, a ona chciałaby być starsza i się nim opiekować tak jak rodzice”. Czy sama opieka wystarczy? Patryk jest całkowicie zagubiony w świecie norm społecznych, wartości, nie wie co mu wolno, czego nie i dlaczego. Czy Patrykowi nie powinno się stawiać wymagań? Czy można niczego go nie uczyć, zrezygnować z wychowywania, nie kierować nim? Czy choroba chłopca determinuje jego przyszły rozwój, to kim będzie w życiu, jakim stanie się człowiekiem? Jak pomóc dorosnąć dziecku, które jest upośledzone umysłowo? Jaki wpływ na młodsze dziecko może wywrzeć dorastanie w rodzinie, gdzie starszy brat stanowi zagrożenie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, a rodzice pozostają bezradni? Odpowiedzi na te pytania w kolejnym odcinku „Świata według dziecka”.

z chomika bezbutow

 • 139,1 MB
 • 19 lis 10 20:02
Świat według dziecka
sezon 2, odcinek 7
Dajcie mi dorosnąć!


8-letni Kacper wychowywany jest przez mamę - panią Joannę - i babcię - panią Irenę. W tej rodzinie to dziecko rządzi dwiema dorosłymi kobietami, które są „na każde jego skinienie”. Mama Joanna mówi: „Kacper ma w domu wszelkie prawa, a jego jedynym obowiązkiem jest samodzielne rozebranie się przed snem”. Obydwie kobiety wyręczają chłopca praktycznie we wszystkim. „Od małego zaczęło się, że na każdy płacz, każde zawołanie byłyśmy przy nim”. Dziecko doskonale wyczuwa swoją pozycję w rodzinie i korzysta z niej do woli. „Kiedy Kacper ogląda telewizję, a my chcemy omówić jakąś kwestię, musimy wyjść do kuchni i rozmawiać szeptem, żeby mu nie przeszkadzać”; „kiedy chce mu się pić, nie idzie do kuchni tylko nas woła, a my biegniemy do niego nawet nie z kubkiem, ale z butelką z dzióbkiem”. Kacper świetnie opanował skuteczne techniki manipulowania obydwiema kobietami. Kiedy nie chce wykonać polecenia babci sam mówi, że „krzyczy i pyskuje”, „wyzywa ją od starych wiedźm i bab”, ale „wystarczy babcię grzecznie poprosić i kupuje mi wszystko co chcę”.
Kacper urodził się z niską wagą, lekarze uprzedzali panią Joannę, że może być dzieckiem upośledzonym. Matka bała się stanowczego zachowania wobec syna, „skoro mógł okazać się chory”. „Wiadomo już, że Kacper jest zdrowy, ale błędy wychowawcze pozostały”. Babcia opowiada: „człowiek pakował w niego jedzenie, żeby masy ciała dostał”. A jak Kacper odbiera te zabiegi babci? „Gotują mi ciągle obiad i wpychają mi do buzi, wtedy się denerwuję”.
Pani Irena opowiada: „ poświęciłam się i go chowam od roczku, córka jak miał 3 latka wdową została, to całkowicie się już poświęciłam”, „chcę być dobrą babcią, przedłużyć mu dzieciństwo”. Czy bycie dobrą babcią oznacza rezygnację ze stanowczości i konsekwencji? Czy Kacper postrzega panią Irenę jaką ciepłą, kochającą osobę? Mówi:” babcia nie chce się ze mną bawić”. Albo opowiada o faszerowaniu go na siłę jedzeniem… Czy dziecko lubi być wyręczane we wszystkim? Czy może brakować mu samodzielności? Czy miłość i troska o dziecko oznacza, że można zrezygnować z wychowywania, ze stawiania granic, z wymagań? Gdzie kończy się mądra miłość a zaczynają błędy, krzywdzące i dziecko i całą rodzinę? Jaka rola w wychowaniu dziecka przypada rodzicom a jaka dziadkom? Czyj głos jest decydujący? Odpowiedzi na te i inne pytania w kolejnym odcinku „Świata według dziecka”.

z chomika bezbutow

 • 139,5 MB
 • 19 lis 10 20:02
Świat według dziecka
sezon 2, odcinek 6
Widzicie mnie tylko wtedy, kiedy was atakuję


Joanna i Konrad Kozłowscy mają dwóch synów. Młodszy syn, 3-letni Adam, dostarcza pani Joannie i panu Konradowi samych radości, “pozwala doświadczać jasnej strony rodzicielstwa”. Natomiast “Kamil to bestia” - mówią o swoim starszym 6-letnim synu - “obrzuca nas wyzwiskami, trzaska drzwiami, ciska przedmiotami, czasem pakuje się i wychodzi”. Rodzice czują się bezradni. Pani Joanna skarży się: „Kamil rządzi w tym domu, wszystko jest ustawione pod niego”, pan Konrad przyznaje: „ja czasem mam go po prostu dosyć”.
Czy odpowiedzialność za trudności w wychowywaniu chłopca spada na rozpieszczającą, nadmiernie pobłażliwą panią Joannę? A może surowa, nieakceptująca postawa pana Konrada jest przyczyną tak nieznośnych zachowań chłopca? Być może problem tkwi w braku wspólnego frontu wychowawczego? Pani Joanna przyznaje: „brak nam konsekwencji i mówienia jednym głosem; nie potrafię powstrzymać się, żeby nie skrytykować męża w obecności Kamila”. Czy w tej sytuacji możliwe jest zbudowanie przez pana Konrad swojego autorytet w oczach dziecka? Chłopiec mówi, że musi atakować ojca. Dlaczego? Jaki wpływ na agresywne zachowania dziecka ma fakt, że często jest świadkiem kłótni pomiędzy rodzicami. Kamil mówi, że rodzice są niesprawiedliwi wobec siebie i wobec niego. „Nie myślą o mnie” – skarży się. Kłopoty rozpoczęły się wraz z pojawieniem się na świecie młodszego synka. A jak Kamil postrzega brata? „Gdyby Adasia nie było, to byłoby dobrze”.
Co może być powodem agresywnych zachowań chłopca? Jak radzić sobie z agresją dziecka i jak nauczyć się rozpoznawać jej przyczyny? Dorota Zawadzka udzieli odpowiedzi na te pytania w tym odcinku “Świata według dziecka”.

z chomika bezbutow

 • 139,5 MB
 • 19 lis 10 20:02
Świat według dziecka
sezon 2, odcinek 5
Mamo, nie zamęczaj mnie jedzeniem!


“Urodziła się z założeniem by zostać anorektyczką” - mówi o swojej 6-letniej córce Nikoli pani Monika. Według niej dziecko nic nie je, “nie pomagają ani błagania, ani groźby”. Z jednej strony boi się, że córka nabawi się anemii, z drugie złości się na nią i zabierając talerz z niedojedzonym posiłkiem krzyczy: “Zdechniesz jak pies Pluto!”. To prawda Nikola je mało, wielu rzeczy nie je wcale i dlatego posiłkom w domu państwa Krajewskich już od dawna towarzyszą ciągłe krzyki i awantury. Co na to Nikola? “Potrafię zjeść całego kotleta” - odpowiada. Czy to prawdą? Czy zawsze gdy nasze dzieci nie chcą jeść są “niejadkami”, czy może to my przesadzamy? Co robić gdy nasze dziecko nie chce jeść? Jak przekonać je do jedzenia? Na te pytania odpowiemy w tym odcinku “Świata według dziecka”.

z chomika bezbutow

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  5
 • pliki muzyczne
  0

5 plików
696,91 MB

gothek

gothek napisano 6.03.2014 18:47

zgłoś do usunięcia
diabolok

diabolok napisano 7.03.2014 19:05

zgłoś do usunięcia
SENDAR2000

SENDAR2000 napisano 10.07.2014 12:38

zgłoś do usunięcia
NAJLEPSZE XXX
NAJLEPSZE XXX
diabolok

diabolok napisano 5.08.2014 10:36

zgłoś do usunięcia
Zapraszam dziś na FREE transfer !!!
Cała muza i Kronika Miasta Poznania !!!
BATASM.UP

BATASM.UP napisano 10.08.2014 10:29

zgłoś do usunięcia
Ras-Tafari

Ras-Tafari napisano 29.09.2014 14:57

zgłoś do usunięcia
Miro0007

Miro0007 napisano 25.10.2014 16:55

zgłoś do usunięcia
ALL-VIDEOS

ALL-VIDEOS napisano 30.03.2015 17:58

zgłoś do usunięcia
FILMY-NOWOSCI-2015

FILMY-NOWOSCI-2015 napisano 12.05.2015 11:33

zgłoś do usunięcia
SERIALE FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności