Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
dzidek2005
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Dominika

widziany: 9.08.2014 20:56

 • pliki muzyczne
  2978
 • pliki wideo
  4106
 • obrazy
  13178
 • dokumenty
  1656

24468 plików
1553,33 GB

Ukryj opis Rozwiń
obrazek

Odblokowanie / Aktywacja iPhona lub Ipod Touch itp. Zacznijmy od tego, że iPhone/ Ipod jest sprzedawany w nieco innej formie niż znamy to z naszego rynku telefonów komórkowych. Nasze komórki kupujemy w punktach operatorów komórkowych, gdzie przy zakupie komórki i podpisaniu umowy (abonament) - telefon (a raczej karta SIM która znajduje sie w telefonie) jest aktywowany czyli uruchamiany w danej sieci komórkowej. Pierwsze iPhony sprzedawane były w salonach Apple (czyli producenta iPhona) wraz z kartą SIM operatora (w USA jest nim AT&T) i dlatego zaraz po zakupie telefon był zablokowany - wymagał zarejestrowania / odblokowania (czyli takiego "zawarcia umowy z operatorem komórkowym". W przypadku AT&T odblokowanie (aktywacja) wymagało podłączenia iPhona do komputera, uruchomienia programu iTunes. Obecnie, iPhone'y sprzedawane są przez dwie polskie sieci komórkowe - Orange i ERA i aktywacja telefonu wymaga również zainstalowania na komputerze aplikacji iTunes i chwilowego podłączenia iphone'a do komputera. Aby skorzystać z iPhona w innej - niż przewidział producent - sieci komórkowej, zamiast opisanej wyżej procedury, aktywowanie (odblokowanie) iPhona wymagało i nadal wymaga zrobienia / przeprowadzenia tzw. "jailbreake". Daje to możliwość instalowania aplikacji i gier nie pochodzących z App Store


Jailbreak polega na zdobyciu dostępu do systemu plików iPhone, umożliwiając uruchamianie nieautoryzowanych przez Apple aplikacji, dogrywanie/podmienianie plików oraz aktywację omijającą iTunes. Uwaga - przeprowadzenie jailbreak jak i samej aktywacji nie zdejmują sim-locka. Sposób przeprowadzenia jailbreake i odblokowania telefonu uzależniony jest od wersji posiadanego firmware'u.
Wspomniałam o nieautoryzowanych aplikacjach. U mnie możesz sciągnąc Programy i Gry uruchamiane po zainstalowaniu Jailbreak

Kolejnym pojęciem związanym z hackowaniem iPhona lub Ipoda jest virginizacja, czyli przywracanie oprogramowania telefonu do stanu wyjściowego (z momentu kupna). Operacja ta jest wykonywana przez specjalną aplikację. Co za tym idzie przywracasz sprzet do stanu fabrycznego.

Nie ponosze odpowiedzialnosci za uzywanie tych programów.
 • 317 KB
 • 22 mar 11 12:57
LimeRa1n – jak wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS 4.1

Sprawdziliśmy jak działa nowa aplikacja limera1n, która potrafi wprowadzić w tryb Jailbreak wszystkie urządzenia z iOS4.1. Z tego wpisu dowiesz się krok po kroku, jak zjailbreakować swojego iPhone’a, iPoda Touch iraz tablet iPad, każdej z generacji.
Działanie programu udało nam się sprawdzić na iPodzie Touch 4G, oraz na iPhone 4. Oba mają oprogramowania 4.1. Pobieramy aplikację LimeRa1n RC2 beta 2.
Po uruchomieniu, podłączamy urządzenie do komputera. Wciskamy make it ra1n. Urządzenie przełączy się w tryb iBoot.
Następnie musimy wykonywać to, o co prosi nas aplikacja – Trzymać równocześnie HOME i POWER, a następnie puścić POWER, ale nadal trzymać HOME. Rozpocznie się instalacja exploita.
Następnie telefon się wyłączy, a aplikacja LimeRa1n wyświetli komunikat Done. Telefon odłączamy od przewodu USB, uruchamiamy i łączymy się z siecia WiFi. Na ekranie pojawi się nową ikona – limera1n, którą uruchamiamy.
Po jej uruchomieniu pojawi się opcja instalacji aplikacji Cydia. Dotykamy ją i wciskamy przycisk Install.
Rozpocznie się pobieranie i instalacja pakietu. Po chwili nasz telefon będzie miał na pulpicie ikonę Cydii. Miłej zabawy
Aktualizacja:
Jak na wersję BETA przystało, musi mieć ona drobne niedoróbki. W pełni obsługiwane urządzenia to: iPhone 3G, iPod Touch 3G, IPAD, iPhone 4, iPod Touch 4G. W przypadku iPhone 3GS, limera1n w wersji RC1 Beta2, współpracuje tylko ze starym bootromem.
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

1 plików
317 KB

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (47)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (47)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności