Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
doms1
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

dominik

widziany: 30.08.2015 18:21

 • pliki muzyczne
  1184
 • pliki wideo
  22
 • obrazy
  1
 • dokumenty
  32

1251 plików
44,13 GB

 • 53,5 MB
 • 10 lis 13 22:43
"Obcy" Alberta Camusa w "Dwójce"
W niedzielny wieczór zapraszamy do Dwójki na słuchowisko wg powieści "Obcy" Alberta Camusa. Adaptacja radiowa Ewy Stockiej-Kalinowskiej i reżyserii Waldemara Modestowicza. Premiera słuchowiska odbyła się w 1997.
Z okazji przypadającej 7 listopada setnej rocznicy urodzin Alberta Camusa przypominamy słuchowisko zrealizowane według jego najsłynniejszej obok "Dżumy" powieści pt."Obcy". W jednym z ostatnich wywiadów Albert Camus wyznał: Streściłem "Obcego" jakiś czas temu, w zdaniu, które uznaję za paradoksalne: W naszym społeczeństwie każdy człowiek, który nie płacze na pogrzebie swojej matki, ryzykuje bycie skazanym na śmierć. Chciałem tylko powiedzieć, że bohater książki jest skazany, ponieważ nie bierze udziału w grze. W tym sensie jest obcym dla społeczeństwa, w którym żyje, błądzi na marginesie, na obrzeżach życia prywatnego, samotniczego, zmysłowego. Dlatego czytelnicy skłaniają się do traktowania go jako bankruta. Marsault nie bierze udziału w grze. Odpowiedź jest prosta: odmawia kłamstwa.
Autor:
Albert Camus
Autor Przekładu:
Maria Zenowicz
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Ewa Szałkowska
Opracowanie muzyczne:
Krystyna Młodziejewska
Inni współtwórcy:
Ewa Stocka-Kalinowska
Obsada:
Jarosław Gajewski (Meursault), Wojciech Wysocki (Śledczy), Janusz Bukowski (Celestyn), Damian Damięcki (Adwokat), Krzysztof Chamiec (Dyrektor), Witold Pyrkosz (Dozorca), Adam Ferency (Rajmund) Krzysztof Kołbasiuk (Szef), Małgorzata Foremniak (Maria), Adam Bauman (Policjant), Marek Bargiełowski (Sędzia), Stanisław Brudny (Perez), Andrzej Ferenc (Kapelan), Marek Obertyn (Masson)
 • 5.0
 • 41,7 MB
 • 10 lis 13 22:05
"Bransoletka" na Scenie Teatralnej Trójki
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Bransoletka" Wojciecha Dróżdża w adaptacji radiowej Sławomira Rogowskiego. Reżyseruje Waldemar Modestowicz.

Autor:
Wojciech Dróżdż
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Inni współtwórcy:
Sławomir Rogowski (adaptacja)
Obsada:
Halina Skoczyńska (Ona), Krzysztof Wakuliński (On), Andrzej Blumenfeld (Konduktor), Andżelika Kurowska (Głos)
 • 24,5 MB
 • 10 lis 13 18:21
 • 13,7 MB
 • 10 lis 13 18:13
Świat absurdalnych zdarzeń w
Zapraszamy na premierę słuchowiska wg mikropowieści Daniela Charmsa "Starucha". Adaptacja radiowa Janusz A. Dziewiątkowski, reżyseria Waldemar Modestowicz.

Autor:
Daniel Charms
Autor Przekładu:
Dominik Wódz
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Inni współtwórcy:
Janusz Adam Dziewiątkowski
Obsada:
Mariusz Bonaszewski (Bohater), Irena Jun (Starucha), Łukasz Simlat (Sakerdon Michajłowicz), Wiktoria Gorodeckaja (Panienka), Maria Robaszkiewicz (Maria Wasiljewna) oraz Franciszek Dziduch, Julia Sichowicz, Olaf Marchwicki (dzieci)
 • 5.0
 • 52,9 MB
 • 9 lis 13 23:51
"Szczęście kowala" Józefa Hena

W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" wysłuchamy radiowego dzieła Józefa Hena, pisarza, publicysty, dramaturga, scenarzysty i reportażysty żydowskiego pochodzenia. 8 listopada artysta skończył 90 lat.
Pewnego dnia Kasia - żona kowala otrzymuje list od Elżbiety - przyjaciółki z lat szkolnych, z którą od dawna nie miała kontaktu. Kasia żyje na wsi zajęta codziennymi obowiązkami, Elżbieta została w dużym mieście gdzie studiowała. Czuje się jednak wypalona, nie układa się jej życie osobiste. Ma nadzieję, że pobyt na wsi pomoże jej odzyskać równowagę. Zauważa rzeczy, które Kasia już dawno przestała widzieć, jak choćby śpiew słowika. Obecność Elżbiety przynosi powiew nowości, ale też poddaje próbie wierność kowala wobec żony i lojalność Elżbiety wobec przyjaciółki.
Józef Hen, "Szczęście kowala"
Reżyseria: Janusz Kukuła, realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada: Mariusz Benoit, Joanna Jeżewska, Danuta Stenka,Teresa Lipowska, Waldemar Barwiński, Zuzanna Gala
 • 30,6 MB
 • 3 lis 13 18:00
Był sobie mędrzec" w Pierwszym Programie
W niedzielne popołudnie zapraszamy na premierę słuchowiska Henryka Bardijewskiego. Reżyseruje Janusz Kukuła

Autor:
Henryk Bardijewski
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Netto – Damian Damięcki, Kambek – Henryk Talar, Amelia - Katarzyna Dąbrowska, Alek – Grzegorz Wons, Czekan – Krzysztof Kowalewski, Sekretarka – Lucyna Malec
 • 40,4 MB
 • 27 paź 13 18:11
Maria Pakulnis kreuje Elżbietę I
Zapraszamy na premierę słuchowiska wg dramatu "Królowa i Szekspir". Reżyseruje Janusz Kukuła.

Autor:
Esther Vilar
Autor Przekładu:
Grażyna Dyląg i Bożena Intrator
Adaptator:
Krzysztof Sielicki
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski

Obsada:
Maria Pakulnis (Elżbieta I, królowa Anglii), Anna Cieślak (Lady Southwell, dama dworu), Marcin Przybylski (Jakub VI, król Szkocji), Wiktor Zborowski (Arcybiskup Whitgift), Stanisław Elsner-Załuski (William Szekspir)
Królowa i Szekspir Esther Vilar opowiada o samotności władcy, o starości i śmierci. Monarchini Anglii, Elżbieta I zaprasza do zamku w Richmond następcę tronu Jakuba VI, króla Szkocji, arcybiskupa Canterbury Johna Whitgifta oraz sławnego dramatopisarza Williama Szekspira. Towarzyszy im opiekująca się królową lady Southwell. Schorowana Elżbieta pragnie urządzić coś w rodzaju spektaklu ze sobą w roli głównej. Temat przedstawienia – godna śmierć. Wydarzenie to ma opisać Szekspir, którego Elżbieta jest wielką admiratorką. Onieśmielony Szekspir, gromiony pogardliwymi spojrzeniami Jakuba i Whitgifta, w ogóle się nie odzywa. Zgodnie z życzeniem królowej zaczyna pisać dramat o swej monarchini. Elżbieta po raz ostatni próbuje zmierzyć się z wielkimi filozoficznymi pytaniami: czy istnieje nieśmiertelność? co to znaczy umrzeć godnie? Chce – dzięki geniuszowi Szekspira – pozostać w historii jako wielka postać. Czy to się jej uda? W ostatnich godzinach życia władczyni nieoczekiwanie to właśnie nisko urodzony pisarz, jego twórczość, stają się głównym przedmiotem zajmującym gasnącą świadomość Elżbiety. Zwycięża sztuka.
 • 54,7 MB
 • 26 paź 13 23:44
"Turyści z bocianich gniazd" - premiera w Teatrze Polskiego Radia
W cyklu "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy premierę słuchowiska według powieści Czesława Straszewicza. Adaptacja radiowa Ewy Stockiej-Kalinowskiej, reżyseria Janusza Kukuły.
Czesław Straszewicz, którego 50-tą rocznicę śmierci obchodziliśmy w ubiegłym miesiącu po wojnie pozostał na emigracji i osiadł w Urugwaju. Red. Jerzy Giedroyc osiem lat namawiał Straszewicza by ten na nowo podjął pracę pisarską, zwracał się nawet do Gombrowicza by i ten zachęcił kolegę do pisania. Redaktor paryskiej Kultury uważał bowiem Straszewicza za jednego z najlepiej zapowiadających się młodych polskich prozaików debiutujących przed wojną. Straszewicz odpowiedział wreszcie na apel redaktora i napisał swoich "Turystów z bocianich gniazd" powieść złożoną z dwóch części: pierwsz to "Katedra sandwiczów", druga "Kociołek na Ziemowita". Po raz pierwszy książka ta ukazała się w 1953 roku w Paryżu wydana przez Instytut Literacki , w Polsce PIW wydał ją w 1992 roku.

Autor:
Czesław Straszewicz
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Inni współtwórcy:
Ewa Stocka-Kalinowska
Obsada:
Krzysztof Gosztyła - Narrator
Marynarze:
Paweł Ciołkosz - Lizus
Sławomir Holland - Kostek
Mieczysław Morański - Bolesławski
Marek Frąckowiak - Fornalski
Paweł Szczesny - Trościa
Jan Pęczek - Gwóźdź
Janusz Wituch - Bobuś
Tomasz Marzecki - Bączek
Polonia:
Arkadiusz Bazak - Prezes Gacki
Miłogost Reczek - Misiak
Robert Czebotar - Lipiński
Arkadiusz Janusiak - Rumak
Jarosław Gruda - Salopa
Funkcjonariusze:
Andrzej Ferenc - Bijas
Krzysztof Banaszyk - Gach
Ryszard Jabłoński - Rym
Zbigniew Suszyński - Dzikowski
Andrzej Blumenfeld - Rybienko
Piotr Zelt - Lubański
Kobiety:
Joanna Jeżewska - Łucja Duszna
Marzena Trybała - Aninowska
Elżbieta Kijowska - Pani z Kiosku
 • 39,8 MB
 • 26 paź 13 18:06
Burmistrz Malinówka walczy z opozycją
Zapraszamy na słuchowisko Marka Ławrynowicza "Polityka historyczna w Malinówku". Reżyseruje Janusz Kukuła

Autor:
Marek Ławrynowicz
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Kowalewski (Burmistrz), Izabella Bukowska (Sekretarka), Marian Opania (Ziutek), Jan Prochyra (Zawiadowca), Stanisław Brudny (Proboszcz), Jacek Braciak (Trębacz), Grzegorz Wons (Ciumkała)

W dobie zażartych politycznych bojów zaradnemu burmistrzowi Malinówka nie pozostaje nic innego, jak ostro rozprawić się z opozycją. Za namową swojego głównego doradcy, czyli pana Ziutka, burmistrz sięga do nieco inspirowanych wyobraźnią dziejów powojennego Malinówka. Cudownie znaleziona butelka z czasów powojennych zawiera list, który oskarża domniemanego przodka głównego rywala burmistrza - Ciumkały, o współpracę z UB. Małe miasteczko żyje teraz historią sprzed lat.
Komediowy cykl Malinówek Marka Ławrynowicza przenosi nas na tereny podwarszawskiej miejscowości, gdzie śledzimy perypetie burmistrza Malinówka i mieszkańców miasteczka oraz odnajdujemy ślady politycznej rzeczywistości, nie tylko tej lokalnej...
 • 76,3 MB
 • 20 paź 13 23:16
Rany boskie: Polska! Słuchowisko w reż. Krzysztofa Zaleskiego
W cyklu "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy na spotkanie z prozą Stefana Kisielewskiego. Adaptacja i reżyseria radiowa Krzysztofa Zaleskiego, aktora i dyrektora Teatru Polskiego Radia w latach 2006-2008. Właśnie wspominamy 5. rocznicę jego śmierci.
Słuchowisko na podstawie "Dzienników" i "Cieni w pieczarze" Stefana Kisielewskiego.W nagraniu wykorzystano również dźwiękowe materiały archiwalne Polskiego Radia i Radia Wolna Europa. Premiera słuchowiska odbyła się w 2006 r.
Autor:
Stfan Kisielewski
Reżyser:
Krzysztof Zaleski
Realizator:
Maria Olszewska
Opracowanie muzyczne:
Małgorzata Małaszko
Inni współtwórcy:
Krzysztof Zaleski (adaptacja)
Obsada:
Andrzej Mastalerz, Jacek Różański, Marek Obertyn, Tomasz Marzecki, Łukasz Lewandowski, Ewa Kania, Jan Pęczek, Krzysztof Wakuliński, Mariusz Benoit
 • 36,2 MB
 • 20 paź 13 22:16
Mroczna historia rodzinna na Scenie Teatralnej Trójki
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Głową w dół" Jarosława Jakubowskiego. Reżyseruje Waldemar Modestowicz.

Autor:
Jarosław Jakubowski
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Obsada:
Zdzisław Wardejn (On), Elżbieta Kępińska (Ona), Anna Gajewska (Olga), Lidia Sadowa (Maja), Grzegorz Damięcki (Tomasz)
Mroczna historia rodzinna. Źródła tragedii sięgają lat powojennych, terroru UB. „Historii nie da się wymazać” – mówi jeden z bohaterów.
 • 40,8 MB
 • 20 paź 13 18:06
"Nie moja broszka" w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska Kazimierza Orłosia. Reżyseruje Jan Warenycia.

Autor:
Kazimierz Orłoś
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Obsada:
Ewa Dałkowska (Maria, żona Jana, emerytka), Wiktor Zborowski (Jan, mąż Marii, emeryt), Hanna Stankówna (Pani Marzenka, przyjaciółka żony), Lucyna Malec (Haneczka, córka Jana i Marii)
Obrazek z życia emerytów. Każdy dzień wypełniony jest podobnymi dylematami i problemami...
 • 59,3 MB
 • 19 paź 13 23:54
Informacje o audycji:

Marek Nowakowski Miasto – adaptacja i reżyseria Krzysztofa Zaleskiego, realizacja akustyczna Tomasza Perkowskiego, opracowanie muzyczne Małgorzaty Małaszko, obsada: Adam Bauman, Stanisław Brudny, Lucyna Malec, Marian Opania, Henryk Talar, Marek Obertyn, Janusz Zakrzeński, Tomasz Zaliwski
 • 40,5 MB
 • 19 paź 13 18:05
Piękna Engel kusi
Zapraszamy na słuchowisko "Engel" Tadeusza Kijańskiego. W roli tytułowej Anna Dereszowska. Narratorem jest Artur Żmijewski.

Autor: Tadeusz Kijański, Realizator: Paweł Szaliński, Autor muzyki: Piotr Tylko-Tylczyński
Obsada:
Artur Żmijewski (Narrator), Anna Dereszowska (Engel), Tadeusz Kijański (Ajnsztajn), Adam Ferency (Stary pilot), Arkadiusz Bazak (Dziadek/Trąbka), Adam Bauman (Operator), Grzegorz Kwiecień (Ober/Doktor).
 • 39,5 MB
 • 13 paź 13 18:08
Wojciech Fułek – „Uroboros”

Reżyseria - Janusz Kukuła,
Realizacja akustyczna - Paweł Szaliński,
Opracowanie muzyczne - Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Gosztyła (Zegarmistrz), Adam Ferency (Jan Bianga), Henryk Talar (Leopold, właściciel sklepu), Andrzej Mastalerz (Harnau), Katarzyna Dąbrowska (Mathilda), Leszek Teleszyński (Hieronim), Stanisław Brudny (Dawid), Paweł Szczesny (Szloma/Lowa), Grażyna Barszczewska (Rachela), Marcin Przybylski (Nathaniel), Artur Janusiak (Wania), Mariusz Benoit (Antykwariusz), Krzysztof Banaszyk (Młody głos), Tomasz Marzecki (Pan Y)


Uroboros to staroegipski i grecki symbol nieskończoności, obiegu czasu, odnawiania się świata i światów, śmierci i odrodzenia, wieczności po prostu. Słuchowisko Wojciecha Fułka to opowieść o losach miasta i pewnego zegara, który przez dziesięciolecia towarzyszył jego mieszkańcom. I wyznaczał – jak w Księdze Koheleta - czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.
 • 25,0 MB
 • 12 paź 13 23:38
 • 30,4 MB
 • 12 paź 13 17:57
Piotr Müldner-Nieckowski – „Wracając po swoje”
Reżyseria - Janusz Zaorski,
Realizacja akustyczna - Andrzej Brzoska,
Opracowanie muczyne - Marian Szałkowski
Obsada:
Ewa Dałkowska, Ewa Jakubowicz, Marek Barbasiewicz, Małgorzata Zajączkowska, Andrzej Blumenfeld, Ewa Kania, Małgorzata Rożniatowska, Julia Trembecka, Piotr Bulcewicz, Grzegorz Kwiecień, Kamil Przystał, Filip Kosior, Przemysław Wyszyński, Mateusz Grydlik

Rok 1863. Dwaj maturzyści, poddając się styczniowej fali entuzjazmu młodzieży krakowskiej, przedostają się do Ojcowa, żeby wstąpić do oddziału powstańczego. Mimo nieprzyjęcia ze względu na młody wiek jednego i chorobę gorączkową drugiego, postanawiają wziąć udział w powstaniu. Przemykają się do Miechowa, gdzie czeka ich zawód, są tylko posłańcami, a bitwa zostaje przegrana. Wracają do Krakowa, gdzie bezpodstawnie, bez zasług stają się bohaterami powstania, ale zaszczyty przyjmują...

2 komentarze

 • 33,4 MB
 • 6 paź 13 22:17
"Beztlenowce" w "Scenie teatralnej Trójki"
Zapraszamy na premierę słuchowiska Ingmara Villqista w reżyserii autora. W obsadzie Jacek Poniedziałek i Marek Kalita, którzy wystąpili w prapremierze tego tekstu w Teatrze Rozmaitości w Warszawie

"Beztlenowce" to jeden z pierwszych tekstów polskiego dramatopisarza Ingmara Villqista, który przyczynił się do niebywałego sukcesu tego twórcy. Obraz rodziny, którą tworzą dwaj mężczyźni.
Autor :
Ingmar Villqist
Realizator :
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne :
Tomasz Obertyn
Obsada :
Jacek Poniedziałek, Marek Kalita
 • 66,8 MB
 • 6 paź 13 21:40
 • 40,9 MB
 • 6 paź 13 18:08
Eksperymentalny "Grymas O" w Pierwszym Programie
Zapraszamy na słuchowisko poetyckie debiutującego w Polskim Radiu Krzysztofa Kiczka.

Autor wierszy:
Zenon Dytko
Adaptator, reżyser, realizator, ilustrator muzyczny:
Krzysztof Kiczek
Występują:
Grzegorz Przybył, Dariusz Chojnacki, Zenon Dytko, Maciej Szczawiński, prof. Krzysztof Kłosiński, Jacek Filus

Grymas „O” to eksperymentalne słuchowisko poetyckie młodego twórcy ze Śląska, Krzysztofa Kiczka. Autor scenariusza i reżyser poszukuje nowych sposobów ekspresji poetyckiej. Podstawą słuchowiska są wiersze Zenona Dytki.
Zenon Dytko – poeta, ur. 1962 roku w Siemianowicach Śląskich. Jego wiersze były publikowane w „Śląsku”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Zachodnim”. Wydał zbiór wierszy pt.: Grymas „O”
 • 39,6 MB
 • 5 paź 13 18:11
O poszukiwaniu swego miejsca na świecie
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Zanim się przerwie srebrny sznur". Reżyseruje Dobrosława Bałazy. Premiera w radiowej Jedynce.

Autor:
Aleksiej Kazancew
Autor Przekładu:
Alina Lenczewska
Reżyser:
Dobrosława Bałazy
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Stanisław Brudny (Dziadek)
Marcin Przybylski (Andriej)
Agata Góral (Irina)
Jan Cięciara (Sasza)

Czechowowska w nastroju opowieść o miłości i śmierci. Podmoskiewska dacza, dziadek i dwu wnuków. W ich życie przypadkowo wkracza Irina, która poszukuje swego miejsca w świecie.
 • 48,7 MB
 • 29 wrz 13 22:20
Czy Mistrz rozwiąże zagadkę zabójstwa swojego przyjaciela?
Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w słuchowisku Marcina Świetlickiego pt. "Jedenaście", którego adaptację dla Teatru Polskiego Radia przygotowała w 2009 r. Bogumiła Prządka. Słuchowisko dla radiowej sceny wyreżyserował Jan Warenycia. W roli Mistrza usłyszymy Mariana Opanię.
Słuchowisko powstało według ostaniej części trylogii kryminalnej Marcina Świetlickiego ("Dwanaście", "Trzynaście", "Jedenaście"), opowiadającej "przypadki" amatorskiego detektywa, zwanego Mistrzem. Mistrz alkoholik i abnegat, który jednak z determinacją dąży do rozwikłania zagadki morderstwa swojego przyjaciela Doktora.
Autor:
Marcin Świetlicki
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Inni współtwórcy:
Bogumiła Prządka (adaptacja)
Obsada:
Marian Opania (Mistrz), Julia Kijowska (Dziewczyna), Marcin Troński (Doktor), Andrzej Blumenfeld (Starszy Morales), Krzysztof Wakuliński (Wiesio), Mariusz Bonaszewski (Przemysław), Marcin Przybylski (Grześ), Ewa Serwa (Redaktor Malinowska), Jan Pęczek (Głos), Elżbieta Kijowska (Sklepowa), Magdalena Celówna (Babcia)
 • 48,2 MB
 • 29 wrz 13 18:23
Kryminalna intryga w Pierwszym Programie
Zapraszamy na premierę słuchowiska w adaptacji i reżyserii Edwarda Wojtaszka.

Autor:
Jaime Salom
Autor Przekładu:
Rubi Birden
Reżyser:
Edward Wojtaszek
Realizator:
Andrzej Brzoska
Autor muzyki:
Tomasz Bajerski
Obsada:
Paweł Ciołkosz (Andrzej), Joanna Halinowska (Marta), Lidia Sadowa (Sylwia), Marcin Przybylski (Robert), Marcin Hycnar (Roicki)

Bogaty biznesmen stojący na progu bankructwa postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie. Żeby plan się powiódł, trzeba bardzo dokładnie opracować całą intrygę...
Pełna zwrotów akcji historia kryminalna, w konwencji pastiszu filmów noir.
 • 45,3 MB
 • 28 wrz 13 23:16
Informacje o audycji:

Franz Kafka – „Przemiana” – przekł. Juliusz Kydryński, adaptacja Hanna Bielawska, reż. Waldemar Modestowicz, realizacja Marii Olszewskiej oprac. muz. Małgorzaty Małaszko
 • 39,3 MB
 • 28 wrz 13 18:06
O dzieciobójstwie. Niepokojąco aktualnie
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Łucja i jej dzieci" według dramatu Marka Pruchniewskiego. Reżyseruje Marek Wortman.

Autor:
Marek Pruchniewski
Adaptator i reżyser:
Marek Wortman
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Łucja – Dorota Landowska, Jacek – Miłogost Reczek, Matka – Maria Maj, Ojciec – Witold Dębicki, Ola – Monika Pikuła, Mecenaska – Marzena Trybała, Ksiądz – Jacek Różański, Kowalska – Barbara Zielińska, Kobieta pierwsza – Elżbieta Jarosik, Kobieta druga – Ewa Kania, Piotruś – Bernard Lewandowski, Kasia – Małgorzata Steczkowska
Scenariusz został zainspirowany prasową relacją o makabrycznej zbrodni dzieciobójstwa. Wstrząsająca opowieść urasta tu do wymiaru antycznej tragedii. Ale jest też niepokojąco aktualna we współczesnej Polsce.
 • 77,9 MB
 • 23 wrz 13 13:01
Jak Adam Ferency poskromił złośnicę...
Już w najbliższą niedzielę o godz. 21.30 słuchacze Dwójki będę mieli okazję obcowania z radiowym teatrem klasyki. Adam Ferency, tym razem w roli autora adaptacji i reżysera, przygotował nową wersję "Poskromienia złośnicy" W. Shakespeare'a w przekładzie Stanisława Barańczaka. Premiera w Teatrze Polskiego Radia!
Autor:
William Shakespeare
Autor Przekładu:
Stanisław Barańczak
Reżyser:
Adam Ferency
Realizator:
Andrzej Brzoska
Inni współtwórcy:
Adam Ferency (adaptacja)
Obsada:
Lidia Sadowa (Kasia), Izabela Gwizdak (Bianka), Mateusz Rusin (Petruchio), Krzysztof Dracz (Baptista Minola), Sławomir Holland (Vincenzio), Henryk Niebudek (Gremio), Sebastian Pawlak (Lucencio), Sławomir Grzymkowski (Hortensjo), Waldemar Barwiński (Tranio), Andrzej Mastalerz (Grumio), Przemysław Wyszyński (Biondello), Kamil Pruban (Curtis), Joanna Kosierkiewicz (Służąca/Wdowa), Wojciech Machnicki (Bakałarz)
„Poskromienie złośnicy” w adaptacji i reżyserii Adama Ferencego to druga radiowa realizacja tego wczesnego dramatu Williama Shakespeara. W tej pierwszej, z 1954, w reżyserii Jerzego Leszczyńskiego, rolę krnąbrnej i niezależnej Katarzyny kreowała Nina Andrycz. Reżyser słuchowiska, który sam zapisał historię teatru swoją rolą Petruchia w słynnym przedstawieniu Krzysztofa Warlikowskiego z Teatru Dramatycznego (1998), do współpracy zaprosił młodych aktorów, m.in. Lidię Sadową (Kasia), Mateusza Rusina (Petruchio), Izabelę Gwizdak (Biankę).
 • 36,5 MB
 • 22 wrz 13 20:51
Henryk Bardijewski – „Elita i Był sobie mędrzec”
Reż. Janusz Kukuła, real. akust. Tomasz Perkowski, opr. muz. Marian Szałkowski
 • 86,7 MB
 • 8 wrz 13 20:50
Papkin, Rejtan i Podstolina, czyli "Zemsta"
Zapraszamy na "Zemstę" wg komedii Aleksandra Fredry, zrealizowaną w 1974 roku w reżyserii znakomitego Jana Świderskiego, którego usłyszymy również w roli Cześnika Raptusiewicza.
W roli rejenta Milczka występuje Czesław Wołłejko, Podstoliny - Danuta Szaflarska, Papkina - Wieńczysław Gliński. Ponadto jako Dyndalski - Aleksander Dzwonkowski, Wacław, syn Rejenta - Andrzej Seweryn i Klara - Elżbieta Starostecka.
"Zemsta” to arcydzieło polskiej literatury, które nie jest jedynie klasyką komedii ale także jednym z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki. Ale, oczywiście, jest to też elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci i humoru słownego.
 • 47,8 MB
 • 1 wrz 13 22:17
Wójcik i Żmijewski w słuchowisku w Trójce
Scena Teatralna Trójki zaprasza na premierę słuchowiska Romana Dziewońskiego "Bezpiecznie aż strach". Znakomity aktorski duet stworzyli Magdalena Wójcik i Artur Żmijewski.

Autor i reżyser:
Roman Dziewoński
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Obsada:
Magdalena Wójcik (Anka), Artur Żmijewski (Michał)
Anka i Michał z przerażeniem odkrywają, że z nowego mieszkania, do którego się przeprowadzili, skradziono wszystkie rzeczy, jakie dopiero przywieźli. To wydarzenie, po przepychance pełnej wzajemnych oskarżeń, skłoni ich do szczerej rozmowy, która pozwoli przewartościować ich dotychczasowe życie.
 • 73,4 MB
 • 1 wrz 13 20:54
"Król Ubu" w radiowej Dwójce
Radiowy Teatr Klasyki zaprasza na słuchowisko według dramatu Alfreda Jarry: "Król Ubu" w reż. Jana Warenyci i adaptacji radiowej Joanny Szwedowskiej. W roli tytułowej Krzysztof Kowalewski. Słuchowisko archiwalne z 1992 r.
Ekscentryk, zapalony cyklista, bohater setek anegdot, głośna postać paryskiej bohemy przełomu wieków - Alfred Jarry, którego 140 rocznica urodzin przypada 8 września jako poważny twórca został odkryty dopiero przez surrealistów. Zaczął pisywać poezję i prozę w wieku 12 lat a swój najsłynniejszy utwór czyli groteskową farsę pt. "Król Ubu czyli Polacy" napisał jako 14-letni gimnazjalista. W 1896 roku w Théâtre de l’Oeuvre reżyser Aurélian Lugné-Poe wystawił " Króla Ubu' czym wywołał skandal natomiast sama sztuka uważana jest za antycypację teatru absurdu. Jarry utrzymywał się z regularnego pisania do kilku gazet min. Mercure de France. Zainspirowany Wehikułem czasu H.G. Wellsa, napisał pseudonaukową pracę" O budowie wehikułu czasu," tworząc w niej pojęcie patafizyki – dowcipnego połączenia metafizyki i fizyki teoretycznej. Zmarł w wieku 34 lat z powodu powikłań wywołanych gruźlicą i alkoholizmem.
Autor:
Alfred Jarry
Autor Przekładu:
Tadeusz Boy-Żeleński
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Andrzej Brzoska
Inni współtwórcy:
Joanna Szwedowska (adaptacja)
Obsada:
Krzysztof Kowalewski - Król Ubu, Stanisława Celińska - Ubica, Zdzisław Tobiasz, Jan Kociniak, Mariusz Dmochowski, Arkadiusz Bazak, Wiesława Mazurkiewicz
 • Odtwórz folderOdtwórz folder
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  655

658 plików
27,37 GB

jadamk

jadamk napisano 7.06.2013 09:24

zgłoś do usunięcia
obrazek Milutkiego dnia
katarzyna.towgin

katarzyna.towgin napisano 11.06.2013 05:30

zgłoś do usunięcia
wypozyczalnia ludzi
Sezar18

Sezar18 napisano 27.09.2013 23:06

zgłoś do usunięcia
s446x3a

s446x3a napisano 4.12.2013 22:05

zgłoś do usunięcia
fl086ets

fl086ets napisano 31.12.2013 08:53

zgłoś do usunięcia

c-9 napisano 11.06.2014 19:11

zgłoś do usunięcia

obrazek Audiobook

daga.r4

daga.r4 napisano 20.06.2014 23:15

zgłoś do usunięcia
Fantastyczny zbiór!
tfn

tfn napisano 18.08.2014 16:29

zgłoś do usunięcia
ZAPRASZAMY
magdalenka95

magdalenka95 napisano 30.08.2014 19:24

zgłoś do usunięcia
obrazek
NaidrokW

NaidrokW napisano 4.02.2015 19:52

zgłoś do usunięcia
obrazek

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności