Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
doms1
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

dominik

widziany: 23.11.2014 13:11

 • pliki muzyczne
  1165
 • pliki wideo
  29
 • obrazy
  2
 • dokumenty
  23

1230 plików
42,46 GB

« poprzednia stronanastępna strona »
 • 54,7 MB
 • 22 lis 14 23:41
Satyra na środowisko literackie w słuchowisku Adolfa Rudnickiego
W dwójkowym cyklu "Powieść w Teatrze Wyobraźni" w tym tygodniu usłyszymy zradiofonizowane opowiadanie Adolfa Rudnickiego pod przewrotnym tytułem "Pałeczka, czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy". Adaptacja Witolda Malesy, reżyseria radiowa Wojciecha Markiewicza. Powt. z 2009 r.
Akcja słuchowiska dzieje się w latach 50. dwudziestego wieku w dużym mieście [Warszawa] i w małym miasteczku [Kazimierz Dolny] w środowisku artystów i malarzy. Jest to satyra na ówczesne środowisko literackie.
Autor:
Adolf Rudnicki
Reżyser:
Wojciech Markiewicz
Realizator:
Ewa Szałkowska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Inni współtwórcy:
Witold Malesa - adaptacja
Obsada:
Zuzanna Lipiec - Paulina, młoda i zalotna kobieta, Adam Bauman - Krzysztof pisarz i poeta, Piotr Adamczyk - Iguś, malarz i poeta, Juliusz Berger - Szymon, pisarz pochodzenia żydowskiego, Tomasz Marzecki - Jakub, starszy dziennikarz, Aleksandra Konieczna - Karolina, graficzka, Edyta Jungowska - Pałeczka, młoda poetka, Krzysztof Wakuliński - Gabriel, pisarz, Henryk Boukołowski - Ludwik, starszy aktor/ Henryk, jej mąż, Eugenia Herman - Józefina, starsza aktorka/ Roma
 • 28,4 MB
 • 16 lis 14 23:12
"Przypadek dźwięku" Pawła Huellego w radiowej Dwójce
Z fonoteki Teatru Polskiego Radia przypominamy Państwu oryginalne słuchowisko Pawła Hullego pt. "Przypadek dźwięku". Reżyseria radiowa Jana Warenyci. Słuchowisko z 2008 roku.
Paweł Huelle: Przypadek dźwięku
Reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Obsada:
Grzegorz Damięcki - Xyla, pacjent na obserwacji
Marcin Troński - Psi, doktor psychiatra
Marta Chodorowska - Pacjentka szpitala/ Mariolka, dziewczyna żeglarza/ Głos z radia
Krzysztof Banaszyk - Sprzedawca w sklepie Globo Markt/ Wyciągowy na stoku narciarskim/ Żeglarz
 • 41,6 MB
 • 16 lis 14 18:08
"Na drodze do Damaszku" Jerzego Janusza Fąfary
Zapraszamy na premierę słuchowiska w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Autor:
Jerzy Janusz Fąfara
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Lidia Sadowa (Agata ), Paweł Ciołkosz (Karl), Wiktoria Gorodeckaja (Adela), Łukasz Lewandowski (Pietia / Karol), Tomasz Borkowski (Stach), Małgorzata Rożniatowska (Sąsiadka Pierwsza), Barbara Zielińska (Sąsiadka Druga), Wojciech Żołądkowicz (Policjant)
 • 46,1 MB
 • 15 lis 14 23:37
"Wybory pana burmistrza"

W sobotni, przedwyborczy wieczór, zapraszamy na słuchowisko oryginalne Kazimierza Orłosia "Wybory pana burmistrza". Reżyseria radiowa Andrzeja Zakrzewskiego. Słuchowisko miało swoją premierę radiową w 1997 roku.
Słuchowisko wyróżnione w konkursie zamkniętym Programu II w 1996 roku. Postawy ludzi i ich mentalność ujawniająca się w nietypowych sytuacjach.
Autor:
Kazimierz Orłoś
Reżyser:
Andrzej Zakrzewski
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Tomasz Marzecki (Głos w słuchawce), Maciej Szary (Leszek Nowak), Wiesław Machowski (Przewodniczący Rady Miejskiej), Marek Frąckowiak (Szafa), Janusz Bukowski (Józef Ziętara), Ryszard Barycz (Radny Protasiewicz), Antonina Girycz (Radna Malinowska), Włodzimierz Press (Piotr Lewandowski), Tomasz Zaliwski (Radny Nowacki), Małgorzata Pieńkowska (Maria), Andrzej Blumenfeld (Bielski), Marek Lewandowski (Kwiatek), Jerzy Karaszkiewicz (Czyżyk), Piotr Grabowski, Tadeusz Grabowski
 • 40,5 MB
 • 11 lis 14 22:08
"Od Magdeburga do Niepodległości"
W święto Niepodległości, 11 listopada o 21.10. w radiowej Jedynce, premierowe słuchowisko wg scenariusza Andrzeja Sowy. Reżyseria radiowa Jana Warenyci. W roli marszałka Piłsudskiego usłyszymy Mariusza Bonaszewskiego.
Autor:
Andrzej Sowa
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Mariusz Bonaszewski (Józef Piłsudski), Grzegorz Kwiecień (Kazimierz Sosnkowski), Leon Charewicz (Feldfebel I / Hugo von Lerchenfeld), Andrzej Mastalerz (Feldfebel II), Marcin Troński (Harry Kessler), Tadeusz Borowski (Narrator)
 • 61,9 MB
 • 9 lis 14 23:02
"Chryje z Polską", czyli przychodzi Piłsudski do Wyspiańskiego
"Chryje z Polską" to dramat historyczny, w którym Maciej Wojtyszko specjalizuje się od lat, spotykając się z dużym uznaniem zarówno publiczności jak i krytyki.
Spektakl opowiada o ważnych epizodach z ostatnich lat życia Wyspiańskiego. Punktem wyjścia jest rozmowa Józefa Piłsudskiego ze Stefanem Żeromskim na temat próby pozyskania wsparcia autora "Wesela" dla idei Skarbu Narodowego, z którego środki byłyby przeznaczone na uzbrojenie polskich sił zbrojnych.
Piłsudski rzeczywiście odwiedził Wyspiańskiego w tej sprawie 1 marca 1905 roku. W rozmowie tych dwóch wielkich postaci z tamtych lat na temat przyszłości Polski pada wiele uwag i myśli, które i dziś wydają się aktualne.
Maciej Wojtyszko, "Chryje z Polską. Rzecz o Wyspiańskim" w reżyserii autora
Opracowanie muzyczne: Małgorzaty Małaszko, realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Obsada: Mariusz Bonaszewski (Stanisław Wyspiański), jako Piłsudski - Adam Bauman (Józef Piłsudski), Zbigniew Konopka (Stefan Żeromski), Marcel Młodziejewski, Katarzyna Skarżanka, Brygida Turowska, Przemysław Chojęta, Andrzej Niemirski, Joanna Górniak, Magdalena Cwenówna, Zofia Dowgiełło, Robert Tondera, Maciej Gąsiorek, Andrzej Malec, Katarzyna Golde
***
 • 45,6 MB
 • 9 lis 14 22:13
Tomasz Man reżyseruje prozę Zbigniewa Herberta
Scena Teatralna Trójki zaprasza w najbliższą niedzielę na premierę słuchowiska "Król mrówek". Jest to radiowa adaptacja opowiadań Zbigniewa Herberta. W dramatyczną strukturę opowieść ubrał i całość wyreżyserował Tomasz Man. W spektaklu usłyszymy: Janusza Gajosa, Andrzeja Chyrę oraz Sandrę Korzeniak.
Zbigniew Herbert był również autorem erudycyjnych esejów ("Barbarzyńca w Ogrodzie", "Martwa natura z wędzidłem" i "Labirynt nad morzem") oraz małych form, wśród których były bajki i jego "Prywatna mitologia". Zafascynowany starożytnością stworzył własną wizję świata bogów, pisał ją podobno ok. 20 lat, ale nie ukazały się w książce. "Król mrówek" został opublikowany po jego śmierci dzięki wysiłkowi Ryszarda Krynickiego, który "zrekonstruować próbował, przypisami i posłowiem opatrzył" zbiór tych krótkich opowiadań. Książkę opublikowało Wydawnictwo a5 w 1999 roku (wyd. II w 2008 roku), zamieszczając w tomie reprodukcje rysunków Herberta. Historia tej publikacji jest jednak bardziej skomplikowana i - dlatego po emisji słuchowiska - przedstawimy rozmowę z Ryszardem Krynickim, wydawcą także poezji Zbigniewa Herberta, tym bardziej, że słuchowisko ma szczególny charakter i wymaga komentarza. Jest to adaptacja w tym sensie, że reżyser - Tomasz Man - dokonał wyboru i spróbował narrację przekształcić w strukturę dramatyczną.
Zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu przyjęli: Janusz Gajos (także obchodzący w tym roku swój jubileusz), Sandra Korzeniak (aktorka TR Warszawa) i Andrzej Chyra (aktor Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego) oraz kompozytor Piotr Moss (twórca dużych form muzycznych, także muzyki filmowej i teatralnej). Reżyserii dźwięku podjął się mistrz radiowej reżyserii - Andrzej Brzoska. Reżyseria Tomasza Mana.
Słuchowisko powstało za zgodą Katarzyny Herbert oraz wydawcy i dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Na słuchowisko i na rozmowę po emisji słuchowiska zaprasza Barbara Marcinik.
 • 40,0 MB
 • 9 lis 14 18:11
Jak się obchodzi święto państwowe w Malinówku?
W niedzielę zapraszamy na premierę słuchowiska "Każdy w swoją stronę, czyli Święto państwowe w Malinówku" autorstwa Marka Ławrynowicza. Reżyseruje Janusz Kukuła.
Autor:
Marek Ławrynowicz
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Kowalewski (Burmistrz), Lucyna Malec (Sekretarka), Marian Opania (Ziutek), Jan Prochyra (Zawiadowca), Stanisław Brudny (Proboszcz), Sławomir Pacek (Trębacz), Grzegorz Wons (Ciumkała)
Cykl satryryczny Marka Ławrynowicza "Malinówek" przenosi nas na tereny podwarszawskiej miejscowosci, by razem z bohaterami śledzić starania burmistrza Malinówka o niepodzielne rządy w swoim miasteczku. Historia obrazuje perypetie małego miasta skonfrontowanego z wielkomiejskimi ambicjami Burmistrza, a całość okraszona jest ujmujacym humorem i nawiazaniami do współczesnej sceny politycznej.
 • 60,8 MB
 • 2 lis 14 22:52
"Cmentarze" Marka Hłaski w radiowej Dwójce
W niedzielny Zaduszkowy wieczór o godzinie 21.30 zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na "Cmentarze" - słuchowisko według powieści Marka Hłaski. Adaptacja radiowa Ewy Stockiej-Kalinowskiej, reżyseria Jana Warenyci. Słuchowisko miało swoją premierę antenową w 2009 r.
11 stycznia 1958 roku Marek Hłasko otrzymuje Nagrodę Literacką wydawców. Realizując wcześniej podjęty zamiar 20 lutego wyjeżdża do Paryża na zaproszenie Jerzego Giedroycia i paryskiej Kultury. W pierwszym okresie swojego pobytu w Paryżu mieszkał w siedzibie "Kultury"' w Maisons Laffitte. Na przełomie marca i kwietnia ukazują się wydane w jednym tomie nakładem Instytutu Literackiego opowiadania Cmentarze i Następny do raju. Za Cmentarze otrzymuje Hłasko nagrodę literacką "Kultury" dla pisarza krajowego. A już 5 kwietnia w "Trybunie Ludu" ukazuje się napastliwy i potępiający Hłaskę artykuł zatytułowany Primadonna jednego tygodnia. Artykuł ten jest początkiem dyskredytującej pisarza kampanii prasowej.
Można więc powiedzieć, że to od Cmentarzy rozpoczęła się emigracyjna droga Marka Hłaski.
Cmentarze to opowiedziana w duchu Kafki historia przypadkowego spotkania Franciszka Kowalskiego ze znajomym z czasów partyzanckich, które okazuje się dla bohatera katastrofalne w skutkach. Kilka beztrosko rzuconych słów i Franciszek Kowalski, dotychczas uczciwy i oddany sprawie członek partii, trafia do aresztu, zostaje posądzony o dwulicowość i dywersję, pozbawiony legitymacji partyjnej, wyrzucony z pracy. Próbując się oczyścić, zwraca się do swoich dawnych towarzyszy z partyzantki, którzy mogliby zaświadczyć o jego uczciwości.
Autor:
Marek Hłasko
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Inni współtwórcy:
Ewa Stocka-Kalinowska
Obsada:
Krzysztof Wakuliński - Narrator, Wojciech Wysocki - Franciszek Kowalski, Jan Warenycia - Taksówkarz, Jan Rotowski - Synek, Iwona Pawlak - Kobieta, Arkadiusz Bazak - Brzoza, Marcin Troński - Niedźwiedź, Sebastian Świerszcz - Mikołaj, Jan Jurewicz - Gierwatowski, Włodzimierz Bednarski - Jarzębowski, Jan Kulczycki - Jabłonka, Andrzej Mastalerz - Bliźniaczek, Andrzej Blumenfeld - Pawlak, Andrzej Tomecki - Sprzedawca, Grzegorz Wons - Cywil, Kazimierz Wysota - Sierżant, Henryk Boukołowski - Sąsiad 3, Andrzej Fedorowicz - Sąsiad 2, Janusz Rafał Nowicki - Sąsiad 1, Przemysław Kaczyński - Kapral, Sławomir Pacek - Plutonowy
 • 37,8 MB
 • 2 lis 14 18:06
"Zło-dzieje" Freda Apke w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę wstrząsającego słuchowiska Freda Apke. Pozornie służbowe spotkanie dwóch kobiet staje się pretekstem do powrotu do dzieciństwa pełnego przemocy seksualnej wobec jednej z bohaterek. Ale będzie miało również swoje konsekwencje w życiu tej drugiej.
Autor i reżyser: Fred Apke
Przekład: Marta Klubowicz
Realizator: Edward Sosulski, współpraca Paweł Szalińki
Obsada:
Joanna Banak (Sylwia Symko, znana dziennikarka), Marta Klubowicz (Daria Niewczas, jej przyjaciółka z dzieciństwa), Karolina Dryzner (Małgosia, asystentka Sylwii)
 • 38,3 MB
 • 26 paź 14 18:02
"Meeting koneserów"
Zapraszamy na radiową wersję dramatu Anny Bojarskiej. Słuchowisko powstało na podstawie sztuki "Meeting".
Autor:
Anna Bojarska
Opracowanie tekstu:
Max Bojarski
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Marcin Bosak (Henri De Toulouse-Lautrec), Tomasz Borkowski (Doktor Gabriel), Wojciech Żołądkowicz (Thadee Natanson - Narrator), Marta Kurzak (Mireille), Katarzyna Dąbrowska (Elza-Wiedenka), Olga Sarzyńska (La Goulue), Angelika Kurowska (Coco), Anna Cieślak (Susanne)
Słuchowisko "Meeting koneserów" to radiowa wersja sztuki Anny Bojarskiej pt. "Meeting" o Henri de Toulouse-Lautreku. Duszna atmosfera Paryża końca XIX wieku, obraz życia paryskiej bohemy.
 • 40,4 MB
 • 25 paź 14 18:05
"Koniec wieńczy dzieło" w Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska Wojciecha Dróżdża i Sławomira Rogowskiego pt. "Koniec wieńczy dzieło".
Autor:
Wojciech Dróżdż i Sławomir Rogowski
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Banaszyk (Miłosz, redaktor Who is Who), Anna Cieślak (Maria, partnerka Miłosza), Stanisław Brudny (Maks Pawela, artysta malarz), Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Miriam Pawela-Potocka, żona Maksa), Stanisław Brejdygant (Kazimierz Chwastek, artysta rzeźbiarz, przyjaciel Maksa), Olena Leonenko (Oksana, Ukrainka, pomoc domowa), Zbigniew Suszyński (Ksiądz proboszcz), Ewa Serwa (Ekspedientka), Agata Góral (Korektorka, pracowniczka Who is Who), Sławomir Orzechowski (Notariusz), Tomasz Marzecki (Prezes Związku Plastyków)
 • 25,9 MB
 • 19 paź 14 18:00
"Nieustające rozmowy i wielkie czuwanie" - słuchowisko o ks. Jerzym Popiełuszce
W dniu 30. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej "Solidarności", torturowanego i zamordowanego przez Służby Bezpieczeństwa PRL, zapraszamy na słuchowisko Wojciecha Markiewicza. 19 października to również dzień liturgicznego wspomnienia bł. Jerzego Popiełuszki, którym został ogłoszony przez Kościół katolicki w 2010 roku.
Autor i reżyser:
Wojciech Markiewicz
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Marcin Bosak (Jerzy Popiełuszko), Ewa Dałkowska (Marianna Popiełuszko), Andrzej Blumenfeld (Dziennikarz Jarek Śledczyński), Monika Pikuła (Żona Jarka), Barbara Zielińska (Matka), Andrzej Mastalerz (Syn), Tomasz Marzecki (Narrator)
 • 54,3 MB
 • 18 paź 14 23:47
Klasyka polska na antenie Dwójki
Z nagrań archiwalnych Teatru Polskiego Radia przypomnimy słuchowisko według sztuki Stefana Żeromskiego pt. "Uciekła mi przepióreczka". Adaptacja i reżyseria radiowa Pawła Łysaka. Słuchowisko miało swoją premierę antenową w październiku 1996 roku.
Autor:
Stefan Żeromski
Reżyser:
Paweł Łysak
Realizator:
Andrzej Brzoska
Muzyka:
Marcin Błażewicz
Obsada:
Jarosław Gajewski - Smugoń
Danuta Stenka - Dorota, jego żona
Ewa Wiśniewska - Księżniczka Celina Sieniawianka
Gustaw Lutkiewicz - Bęczkowski, administrator
Daniel Olbrychski - Przełęcki, docent fizyki
oraz Jerzy Bończak, Piotr Bajor, Jan Prochyra, Cezary Karpiński
Premiera: 6.10.1996
 • 75,5 MB
 • 12 paź 14 23:15
Obsada (cz. 2.) Marek Walczewski, Henryk Machalica, Emil Karewicz, Franciszek Pieczka, Mirosława Dubrawska, Tomasz Marzecki, Zdzisław Wardejn, Juliusz Berger, Marek Bargiłowski, Ryszard Dreger, Jan Piechociński.
 • 45,2 MB
 • 12 paź 14 22:10
Ingmar Villqist w Scenie Teatralnej Trójki
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Echnaton i Eris" Ingmara Villqista w reżyserii autora.
Scenariusz i reżyseria:
Ingmar Villqist
Realizacja i opracowanie muzyczne:
Tomasz Perkowski
Obsada:
Magdalena Kuta, Andrzej Mastalerz
 • 39,2 MB
 • 11 paź 14 23:26
Słuchowisko według noblisty – "Ulica ciemnych sklepików" Patricka Modiano
Utrata pamięci, detektywistyczne poszukiwanie samego siebie, tajemnicza kobieta. Zapraszamy na radiową adaptację jednej z najsłynniejszych powieści tegorocznego laureata Nagrody Nobla.
Główny bohater "Ulicy ciemnych sklepików", będąc już dojrzałym człowiekiem, utracił pamięć. Od tej chwili dręczy go pytanie: "Kim jestem?". Czyni wiele starań, by odnaleźć swoją przeszłość, a wraz z nią tożsamość – i mimo że trafia na wiele tropów błędnych, nie zaprzestaje poszukiwań.
Jeden ze śladów (czy prawdziwy?) związany jest z pewną fotografią. Mężczyzna na niej utrwalony wydaje się być podobny do naszego bohatera. Jak się okazuje, człowiek ten był związany z piękną kobietą – Denise Coudreuse…
Za "Ulicę ciemnych sklepików" Patrick Modiano zdobył w 1978 roku prestiżową Nagrodę Goncourtów.
>>>Patrick Modiano – melancholijny tropiciel przeszłości. Literacki Nobel 2014<<<
Patrick Modiano: "Ulica ciemnych sklepików"
Przekład Emilii Bąkowskiej, adaptacja radiowa Haliny Krzyżanowskiej, reżyseria Sławomira Pietrzykowskiego, realizacja akustyczna Andrzeja Złomskiego.
Obsada (cz. 1.) Marek Walczewski, Henryk Machalica, Andrzej Siedlecki, Jerzy Zass, Jerzy Tkaczyk, Gustaw Lutkiewicz, Jacek Hilchen, Witold Skaruch, Krystyna Kozanecka.
Obsada (cz. 2.) Marek Walczewski, Henryk Machalica, Emil Karewicz, Franciszek Pieczka, Mirosława Dubrawska, Tomasz Marzecki, Zdzisław Wardejn, Juliusz Berger, Marek Bargiłowski, Ryszard Dreger, Jan Piechociński.
69-letni Modiano jest 11. laureatem literackiego Nobla z Francji. W uzasadnieniu Akademii Szwedzkiej czytamy, że dzieła pisarza koncentrują się na takich tematach jak pamięć, tożsamość czy wina.
Zadebiutował w 1968 roku. Jest autorem około 30 utworów, głównie powieści. Pisał też dla dzieci i tworzył scenariusze filmowe. W języku polskim ukazały się takie jego książki, jak "Nawroty nocy”, "Ulica Ciemnych Sklepików” i "Przejechał cyrk”.
 • 38,3 MB
 • 11 paź 14 18:07
"Maciejowice 1794. Rekonstrukcja poetów"
W 220. rocznicę bitwy pod Maciejowicami zapraszamy na słuchowisko według scenariusza Wojciecha Markiewicza, w którym autor bada obecność mitu bitwy maciejowickiej w literaturze.
Autor scenariusza i reżyser:
Wojciech Markiewicz
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Dorota Landowska, Mariusz Bonaszewski, Łukasz Lewandowski, Olaf Marchwicki
W słuchowisku wykorzystano utwór „Dokąd tak śpieszysz, panie generale. Poemat o bitwie maciejowickiej” Leszka Marka Krześniaka oraz fragmenty „Powrotu posła” Juliana Ursyna Niemcewicza.
 • 34,2 MB
 • 5 paź 14 18:07
Podróż do Rio w słuchowisku Marka Kochana
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Rio". Tekst Marka Kochana wyreżyserował Adam Wojtyszko.
Autor:
Marek Kochan
Reżyser:
Adam Wojtyszko
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Lidia Sadowa (Pani), Grzegorz Kwiecień (Pan)
 • 106,3 MB
 • 5 paź 14 14:15
Wojciech Młynarski gościnnie w radiowym teatrze
Zapraszamy na słuchowisko "Mamy taką sytuację" według tekstów Wojciecha Młynarskiego, który wziął udział w nagraniu. Scenariusz przygotował i całość wyreżyserował Roman Dziewoński.
Autor:
Wojciech Młynarski
Adaptator i reżyser:
Roman Dziewoński
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Artur Żmijewski, Krzysztof Kowalewski, Grzegorz Damięcki
ze specjalnym udziałem Wojciecha Młynarskiego
 • 82,2 MB
 • 28 wrz 14 23:18
Historia cesarza Kaliguli według Camusa
Ze zbiorów archiwalnych Teatru Polskiego Radia radiowa Dwójka przypomni słuchowisko według sztuki Alberta Camusa pt. "Kaligula" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza. Premiera słuchowiska odbyła się w 1994 roku. W roli cesarza Kaliguli - Wojciech Malajkat.
Albert Camus Kaligula
Przekład: Wojciech Natanson
Adaptacja i reżyseria: Waldemar Modestowicz
Realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska
Muzyka: Edward Pałłasz
Obsada: Wojciech Malajkat (Kaligula), Danuta Stenka (Cesonia), Marek Obertyn (Kasjusz Cherea), Sławomir Pacek (Scypion Młodszy), Henryk Bista (Mereia), Witold Skaruch (Stary Patrycjusz), Marek Bargiełowski (Lepidus), Joanna Wizmur (Głos), Zdzisław Wardejn (Intendent), Janusz Bukowski (Mucjusz), Tomasz Budyta (Patrycjusz 2), Włodzimierz Press (Patrycjusz 1), Andrzej Ferenc (Helikon)
Kaligula, cesarz rzymski, znika po śmierci swojej siostry, a zarazem kazirodczej ukochanej, Druzylli. Gdy wraca, jest zupełnie odmienioną osobą - zapowiada rządy dziejące się wbrew logice i oparte na okrucieństwie. Wspomagają go jego wierny wyzwoleniec Helikon i kochająca go dawna nałożnica, Cesonia. Upokarzani i prześladowani patrycjusze zawiązują spisek, na czele którego staje Kasjusz Cherea. Postacią rozdartą pomiędzy obiema grupami jest Scypion Młodszy - poeta i niegdysiejszy przyjaciel Kaliguli.
 • 50,8 MB
 • 28 wrz 14 18:26
"Teatrzyk Zielona Gęś" na inaugurację sezonu


polskieradio.pl

23.09.2014
Nagranie słuchowiska Teatrzyk Zielona Gęś: Krzysztof Kowalewski, Krzysztof Wakuliński, Jacek Braciak
Nagranie słuchowiska "Teatrzyk Zielona Gęś": Krzysztof Kowalewski, Krzysztof Wakuliński, Jacek Braciak, foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Zapraszamy do "Teatrzyku Zielona Gęś". Groteska, absurd, humor pierwszej próby w miniaturach dramatycznych Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w mistrzowskiej interpretacji plejady polskich aktorów.

Autor:
Konstanty Ildefons Gałczyński

Adaptator i reżyser:
Janusz Kukuła

Realizator:
Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski

Obsada:

Maria Pakulnis, Lucyna Malec, Krzysztof Wakuliński, Krzysztof Kowalewski, Jacek Braciak, Wiktor Zborowski, Sławomir Orzechowski i Marian Szałkowski (fortepian).Zobacz więcej na temat:
Polecamy ,
słuchowisko ,
Teatr Polskiego Radia
 • 44,2 MB
 • 27 wrz 14 23:00
Premiera w radiowej Dwójce na początek sezonu
W sobotni wieczór premiera w Teatrze Polskiego Radia. Zapraszamy Państwa na sztukę Macieja Kowalewskiego pt. "Ex-Barbie" w reżyserii autora. Scenariusz został wyróżniony w konkursie na słuchowisko zorganizowanym przez Dwójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Maciej Kowalewski, "Ex-Barbie" - w reżyserii autora
Muzyka: Bartosz Dziedzic
Realizacja akustyczna:Tomasz Perkowski.
Obsada:
Ken - Łukasz Simlat,
Żona - Iza Kuna,
Barbie - Małgorzata Socha,
Inspektor - Rafał Mohr.
 • 63,2 MB
 • 21 wrz 14 23:25
Kandydat na prezydenta według Witkacego
W sztuce "Jan Maciej Karol Wścieklica", uważanej przez krytyków za najbardziej realistyczną w dorobku Witkacego, aż roi się od stale aktualnych aluzji. Zapraszamy na spektakl radiowy w reżyserii Jana Warenyci.
Akcja słuchowiska rozpoczyna się od powrotu chłopa Jana Macieja Karola Wścieklicy do rodzinnej wsi. Udało mu się zrobić w wielkim mieście błyskotliwą karierę polityczną. Ale walka o władzę zniechęciła go do życia; zrozumiał, że zatracił gdzieś własne "ja". Już nie chce uczestniczyć w żadnych rozgrywkach, ma nadzieję wrócić do równowagi, obcując z naturą. Ale nie pozwalają mu na to okoliczni chłopi, którzy widzą w nim swojego wójta, a potem dygnitarze ze stolicy, którzy chcą, by kandydował na prezydenta. On jednak zamierza iść do klasztoru...

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Jan Maciej Karol Wścieklica"
Adaptacja i reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski, opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko
Obsada: Mariusz Benoit, Teresa Budzisz-Krzyżanowska,Anna Dereszowska, Henryk Talar, Mariusz Bonaszewski, Aleksander Bednarz, Tadeusz Grabowski, Marcin Troński, Hanna Stankówna, Leon Charewicz, Aleksandra Rojewska
 • 26,9 MB
 • 20 wrz 14 23:36
Dramaty Witkacego w Teatrze Polskiego Radia
W sobotę z nagrań archiwalnych Teatru Polskiego Radia przypomnimy słuchowisko według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. "Szalona lokomotywa". W niedzielę zaś usłyszymy "Jana Macieja Karola Wścieklicę". Oba słuchowiska prezentowane są w związku 75. rocznicą samobójczej śmierci Witkacego.
Stanisław Ignacy Witkiewicz: Szalona lokomotywa
Adaptacja i reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja akustyczna:Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko
Obsada:
Mariusz Bonaszewski - Mikołaj, Anna Dereszowska - Julia, Magdalena Zawadzka - Minna, Andrzej Blumenfeld - Kierownik pociągu, Ewa Dałkowska - Gęgoniowa, Ewa Wiśniewska - Zofia, Henryk Talar - Tengier, Tadeusz Borowski - Doktór, Leon Charewicz - Kapuściński
Jest to ironiczna metafora współczesnego świata, o losach którego mogą decydować patologiczne jednostki, gotowe w imię wyznawanych przez siebie szaleńczych idei dokonywać masowych zbrodni. Zachwyt nas postępem technicznym poddany zostaje krytyce. Diagnoza Witkacego jest taka - sam postęp, bez rozwoju duchowego ludzkości prowadzi tylko do szybkiej zagłady
Premiera słuchowiska odbyła się 26 października 2005
 • 28,9 MB
 • 14 wrz 14 23:15
"Przygoda w Hampshire"
W niedzielny wieczór usłyszymy kolejną opowieść kryminalna, bohaterami której jest słynna para: detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Przygoda w Hampshire" Arthura Conan Doyle'a " w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa wystąpi Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.
"Zabójcze historie" - to cykl słuchowisk z Sherlockiem Holmsem w roli głównej. Bohatera powieści Artura Conan Doyla grywali w Teatrze Polskiego Radia wybitni aktorzy: Bronisław Pawlik, Jan Świderski, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski, Tadeusz Łomnicki i Piotr Fronczewski. W kolejne niedzielne wieczory przypominać będziemy w różnych interpretacjach zawikłane zagadki kryminalne, które w asyście doktora Watsona, rozwiązuje niezastąpiony detektyw Sherlock Holmes.
W tym tygodniu słuchowisko pt. "Przygoda w Hampshire" na podstawie opowiadania Arthura Conan Doyle'a. W roli głównej Piotr Fronczewski. W pozostałych rolach:
Jerzy Tkaczyk (Doktor Watson)
Gustaw Kron (John Rucastel)
Jolanta Zykun (Panna Violette Hunter)
Danuta Wodyńska (Pani Toller)
Ewa Berger-Jankowska (Panna Stoper)
Adaptacja: Robert Długoborski
Reżyseria: Zofia Rakowiecka
Realizacja akustyczna: Andrzej Złomski
Przekład: Irena Szeligowa
 • 47,1 MB
 • 14 wrz 14 22:09
Inauguracja sezonu na Scenie teatralnej Trójki
Zapraszamy na premierę słuchowiska według dramatu wybitnego współczesnego dramatopisarza chorwackiego. "Noc Bogów" Miro Gavrana wyreżyserował Janusz Kukuła.
Autor:
Miro Gavran
Autorka Przekładu:
Anna Tuszyńska
Adaptator i reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Marcin Przybylski (Ludwik XIV), Wojciech Pszoniak (Molier), Sławomir Pacek (Błazen)
Ludwik XIV (Marcin Przybylski), jego nadworny błazen (Sławomir Pacek) oraz Molier (Wojciech Pszoniak) spotykają się, by świętować 10. rocznicę zawarcia tej niezwykłej przyjaźni. Mężczyźni upijają się. W trakcie zabawy Król Słońce wyznaje, że wie o występach przyjaciół w farsie, która szydzi z niego, jego rządów i chybionego uczucia. Żąda od przyjaciół, by ją przed nim odegrali. O niebezpieczeństwach bliskich relacji artystów z władzą... Przestroga w dramacie Gavrana napisanego w 1986 roku do dziś zachowuje aktualność.
 • 32,1 MB
 • 7 wrz 14 23:14
"Tragiczny romans"
W niedzielny wieczór usłyszymy kolejną opowieść kryminalna, bohaterami której jest słynna para: detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Będzie to "Tragiczny romans" Arthura Conan Doyle'a " w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa wystąpi Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.
"Zabójcze historie" - to cykl słuchowisk z Sherlockiem Holmsem w roli głównej. Bohatera powieści Artura Conan Doyla grywali w Teatrze Polskiego Radia wybitni aktorzy: Bronisław Pawlik, Jan Świderski, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski, Tadeusz Łomnicki i Piotr Fronczewski. W kolejne niedzielne wieczory przypominać będziemy w różnych interpretacjach zawikłane zagadki kryminalne, które w asyście doktora Watsona, rozwiązuje niezastąpiony detektyw Sherlock Holmes.
W tym tygodniu słuchowisko pt. "Tragiczny romans" na podstawie opowiadania Arthura Conan Doyle'a. W roli głównej Piotr Fronczewski. W pozostałych rolach:
Jerzy Tkaczyk (Doktor Watson)
Aleksandra Karzyńska (Mary Maberley)
Lech Ordon (Inspektor)
Renata Kossobudzka (Isadora Klein)
Jadwiga Kuryluk (Susan)
Jerzy Karaszkiewicz (Steve Dixi)
Czesław Lasota (Lokaj)
Adaptacja: Robert Długoborski
Reżyseria: Zofia Rakowiecka
Realizacja akustyczna: Andrzej Złomski
Przekład: Jan Meysztowicz
 • 29,6 MB
 • 31 sie 14 23:17
Sherlock Holmes rozwiązuje kolejną zagadkę
W najbliższą niedzielę kolejna opowieść kryminalna, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Srebrna gwiazda" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1977 roku.
"Zabójcze historie" - to cykl słuchowisk z Sherlockiem Holmsem w roli głównej. Bohatera powieści Artura Conan Doyla grywali w Teatrze Polskiego Radia wybitni aktorzy: Bronisław Pawlik, Jan Świderski, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski, Tadeusz Łomnicki i Piotr Fronczewski. W kolejne niedzielne wieczory przypominać będziemy w różnych interpretacjach zawikłane zagadki kryminalne, które w asyście doktora Watsona, rozwiązuje niezastąpiony detektyw Sherlock Holmes.
W tym tygodniu słuchowisko pt. "Srebrna gwiazda" na podstawie opowiadania Arthura Conan Doyle'a. Sherlock Holmes rozwiązuje tajemnicę zniknięcia pięknej klaczy "Srebrnej Gwiazdy", faworytki wyścigu o puchar Wessexu i morderstwa jej trenera, Johna Strakera.
W roli głównej Piotr Fronczewski. W pozostałych rolach:
Jerzy Tkaczyk (Doktor Watson)
Halina Michalska (Pani Straker)
Stefan Knothe (Inspektor Gregor)
Włodzimierz Bednarski (Płk Ross)
Maciej Borniński (Stajenny)
Wiesław Drzewicz (Silas Brown)
Adaptacja: Robert Długoborski
Reżyseria: Rena Tomaszewska
Realizacja akustyczna: Alina Langiewicz
Przekład: Jan Działak
 • 48,4 MB
 • 10 sie 14 22:13
"Piwnica" Sylwii Chutnik na Scenie Teatralnej Trójki
W maju ukazał się zbiór opowiadań Sylwii Chutnik zatytułowany "W krainie czarów". Tom zamyka tekst sztuki, której akcja toczy się w piwnicy w powstańczej Warszawie. Oparte na nim słuchowisko "Piwnica" zaprezentujemy na antenie Trójki
Młoda autorka (rocznik 1979), urodzona w Warszawie, nawiązuje w swoich książkach nie tylko do współczesnej Warszawy, ale także do tej z czasu wojny. W sztuce powracają też zwyczajne kobiety (bohaterki jej powieści i opowiadań), próbujące odnaleźć się w niezwyczajnych - ekstremalnych warunkach; cztery dorosłe kobiety (sąsiadki z bombardowanej kamienicy) i dziewczynka. Świat mężczyzn reprezentują tu… dwaj hitlerowcy.

Słuchowisko, przygotowane z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez Teatr Polskiego Radia dla Sceny Teatralnej Trójki jest adaptacją - wersją skróconą "Piwnicy" (nie ma męskich bohaterów). Autorem adaptacji i reżyserem słuchowiska jest aktor Teatru Narodowego, który ukończył właśnie Wydział Reżyserii w Akademii Teatralnej - Marcin Hycnar. Sierpniowa premiera na STT stanowi zarazem jego reżyserski debiut w Teatrze Polskiego Radia.

Ważną, nie tylko ilustracyjną, rolę w słuchowisku odgrywa muzyka Piotra Mossa - kompozytora dużych form muzycznych, ale także muzyki filmowej i teatralnej, współpracującego z Teatrem PR i z Trójką.
Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska - laureat Prix Italia, Prix Europa oraz Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry.
W spektaklu występują:
Monika Kwiatkowska (Krystyna Chodakowska, matka Toli)
Julia Siechowicz (Tola)
Ewa Konstancja Bułhak (Pola, sąsiadka z góry)
Anna Seniuk (Kominkowa, sąsiadka z dołu)
Monika Pikuła (Ada, koleżanka Poli)
Słuchowisko powstało we współpracy z Wydawnictwem Znak Litera Nova.
Po premierze zapraszamy na krótkie spotkanie z Sylwią Chutnik i Andrzejem Brzoską.
« poprzednia stronanastępna strona »
 • Odtwórz folderOdtwórz folder
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  548

548 plików
22,07 GB

katarzyna.towgin

katarzyna.towgin napisano 11.06.2013 05:30

zgłoś do usunięcia
wypozyczalnia ludzi
Sezar18

Sezar18 napisano 27.09.2013 23:06

zgłoś do usunięcia
s446x3a

s446x3a napisano 4.12.2013 22:05

zgłoś do usunięcia
fl086ets

fl086ets napisano 31.12.2013 08:53

zgłoś do usunięcia

c-9 napisano 11.06.2014 19:11

zgłoś do usunięcia

obrazek Audiobook

aga.rst

aga.rst napisano 20.06.2014 23:15

zgłoś do usunięcia
Fantastyczny zbiór!
tfn

tfn napisano 18.08.2014 16:29

zgłoś do usunięcia
ZAPRASZAMY
magdalenka95

magdalenka95 napisano 30.08.2014 19:24

zgłoś do usunięcia
obrazek
e57kg38imn

e57kg38imn napisano 6.11.2014 21:31

zgłoś do usunięcia

Skonczyla mi sie kasa na koncie, weszlam w te darmowe doladowania co tak reklamuja...

Od poczatku myslalam ze to sciema a jednak nie! dostalam darmowe doladowanie do plusa za 30 zl.

To ta stronka: theshorte.tk/12rr4

lcd8i23he2

lcd8i23he2 napisano 24.11.2014 22:59

zgłoś do usunięcia

Skonczyla mi sie kasa na koncie, weszlam w te darmowe doladowania co tak reklamuja...

Od poczatku myslalam ze to sciema a jednak nie! dostalam darmowe doladowanie do plusa za 30 zl.

To ta stronka: theshorte.tk/1hzk

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności