Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
doms1
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

dominik

widziany: 5.10.2015 16:12

 • pliki muzyczne
  1191
 • pliki wideo
  17
 • obrazy
  1
 • dokumenty
  28

1248 plików
41,7 GB

« poprzednia stronanastępna strona »
 • 40,8 MB
 • 4 paź 15 18:05
Premierowa komedia Jana Warenyci w radiowej Jedynce
W rolę życiowych nieudaczników w słuchowisku "Babcine sieroty" Jana Warenyci wcielają się Sławomir Pacek i Krzysztof Tyniec. Jako Czesława Wzorek partneruje im Katarzyna Dąbrowska. Reżyseria autora.
Autor i reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Joanna Jędryka (Babcia Wika), Sławomir Pacek (Zdzisio), Krzysztof Tyniec (Staś), Katarzyna Dąbrowska (Jolanta), Krzysztof Wakuliński (Adwokat), Stanisław Brudny (Henryś), Marcin Troński (Murzyn / Aspirant), na saksofonie gra Janusz Brych
Tytułowe „babcine sieroty” to dwaj czterdziestoletni nieudacznicy Staś i Zdzisio Biebrzyccy, żyjący z sowitej „resortowej” emerytury ich babki, Wiktorii Sapieżyńskiej – wybitnej kucharki zatrudnianej ongiś w domach prominentów PRL-u i na placówkach dyplomatycznych III RP.
Staś jest niedocenionym poetą, Zdzisław saksofonistą. Wiodą próżniacze życie, a swoje niepowodzenia artystyczne składają na karb wszechwładnych „układów”. Pewnej nocy zjawia się w ich domu „tancerka erotyczna”, Czesława Wzorek – pseudo sceniczne Crazy Jolanta. Od tej chwili rusza lawina przedziwnych zdarzeń, która odmieni ich dotychczasowe życie i spełni marzenia babci Wiktorii o własnym lokalu gastronomicznym z „występami”… ale droga do pełni szczęścia jest długa i pełna niezwykłych przygód.
 • 217,7 MB
 • 28 wrz 15 16:42
Jo Nesbo jest norweskim pisarzem zajmującym się literaturą z gatunku kryminału. Popularność zawdzięcza pełnej zwrotów akcji serii powieści o policjancie Harrym Hole'u. Cała seria składa się z kilkunastu tomów, w których bogata fabuła i sensacyjny nastrój zostały docenione licznymi nagrodami m.in. tytułem najlepszego norweskiego kryminału wszechczasów. Nesbo zajmuje się także tworzeniem muzyki z pogranicza popu i rocka.
Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale jej nie wyjaśnił? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalnym zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów, a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego.

W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów, a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą.

Jo Nesbo po raz kolejny dostarcza diabelnie przebiegłej historii o bezmiarze ludzkiego zła. Gra w kotka i myszkę dotyczy nie tylko ofiar i policji, ale także samego czytelnika.

czyta Mariusz Banaszewski
czas trwania 1 godz.58 min.
 • 248,2 MB
 • 28 wrz 15 0:33
Jo Nesbo jest norweskim pisarzem zajmującym się literaturą z gatunku kryminału. Popularność zawdzięcza pełnej zwrotów akcji serii powieści o policjancie Harrym Hole'u. Cała seria składa się z kilkunastu tomów, w których bogata fabuła i sensacyjny nastrój zostały docenione licznymi nagrodami m.in. tytułem najlepszego norweskiego kryminału wszechczasów. Nesbo zajmuje się także tworzeniem muzyki z pogranicza popu i rocka.

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana, która dotknęła w tak koszmarny sposób najbliższych Harry'ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium.

Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę - obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni.

Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach - Harry'ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

czyta Mariusz Bonaszewski
czas trwania 2 godz.15 min.
 • 39,3 MB
 • 27 wrz 15 18:00
Słuchowisko Zbigniewa Branacha to dokumentalna opowieść o Zbigniewie Godlewskim, legendarnym Janku Wiśniewskim z ballady powstałej po wydarzeniach Grudnia 70. w Gdańsku i Gdyni. Autor słuchowiska odtwarza wydarzenia z 17 grudnia 1970 roku, kiedy to wojsko zastrzeliło młodego chłopaka, który szedł do pracy w porcie handlowym w Gdyni. Jego ciało młodzi mężczyźni niosą w stronę domu partii, najpierw na polskiej fladze, później na drzwiach zdobytych po drodze. Długo nie było wiadomo, kim był ów Janek Wiśniewski z ballady znanej bodaj najbardziej z wykonania Krystyny Jandy z filmu Wajdy „Człowiek z żelaza”.
Obsada: Adam Woronowicz (Narrator), Mirosław Zbrojewicz (Tajniak), Leon Charewicz (Eugeniusz Godlewski), Agnieszka Judycka (Dziennikarka), Anna Milewska (Salomea Miotke), Andrzej Gawroński (Ksiądz), Krzysztof Banaszyk, Włodzimierz Bednarski (Admirał Ludwik Janczyszyn), Joanna Jędryka (Eleonora Karczewska), Waldemar Barwiński (Noszowy I), Łukasz Lewandowski (Noszowy II), Andrzej Chudy (Portier/Edmund Pepliński), Arkadiusz Bazak (Komandor Adam), Sylwester Maciejewski (Komandor Jan Górecki), Janusz Rafał Nowicki (Głos/Prokurator-komandor Jan Siemianowski), Andrzej Blumenfeld (Godlewski/Doktor Świętosław Jaszczenko), Marzena Trybała (Izabela Godlewska), Marek Barbasiewicz (Krzysztof Dowgiałło), Elżbieta Gaertner (Anna Tumidajska - kierowniczka pracowni tkanin na Wawelu)
Reżyseria: Waldemar Modestowicz. Realizacja akustyczna: Tadeusz Perkowski. Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
 • 47,7 MB
 • 13 wrz 15 22:17
Spotkanie ze Zdzisławem Beksińskim w Scenie teatralnej Trójki
Zapraszamy na radiowy debiut reżyserki Katarzyny Łęckiej, która w słuchowisku swojego autorstwa przybliża postać Zdzisława Beksińskiego, malarza, fotografa i grafika, który posługiwał się bardzo charakterystycznym i osobnym artystycznym "pismem".
Autorka i reżyserka:
Katarzyna Łęcka
Realizator:
Andrzej Brzoska
Autor muzyki:
Łukasz Pieprzyk
Obsada:
Dorota Landowska (Ona), Jerzy Radziwiłowicz (Zdzisław), Olga Sarzyńska (Dziennikarka), Anna Grycewicz (Lidia), Jacek Mikołajczak (Paweł), Ewa Kania (Liliana)
Słuchowisko Beksiński. Portret artysty to relacja z podróży, jaką narratorka tej opowieści odbywa w głąb życia i postaci Zdzisława Beksińskiego. Ponieważ nigdy osobiście nie poznała bohatera swojej opowieści, tajemnice jego twórczości i osobowości poznaje słuchając historii opowiadanych przez ludzi, którzy go znali, czytając jego listy i ulubione wiersze, oglądajac obrazy.
Dzięki współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku i uprzejmości jego dyrektora Wiesława Banacha, w słuchowisku autorka wykorzystała fragmenty dziennika fonicznego rodziny Beksińskich.
Ponadto w słuchowisku wykorzystano: listy Zdzisława Beksińskiego do Mariana Dobrzyckiego, fragmenty książki Liliany Śnieg-Czaplewskiej „Bexa. Korespondencja mailowa ze Zdzisławem Beksińskim”, wiersz Edgara Alana Poe „Dla Anny” w przekładzie Antoniego Langego oraz fragment opowiadania Zdzisława Beksińskiego „Na końcu ogrodu”.
 • 54,5 MB
 • 5 wrz 15 22:26
Rzecz o Helenie Modrzejewskiej
Zapraszamy słuchaczy Dwójki na opowieść Kazimierza Brauna o Helenie Modrzejewskiej, pt. "Królowa Emigrantka". W roli wybitnej aktorki, która podbiła największe światowe sceny - Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Reżyseria radiowa Andrzeja Piszczatowskiego. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 roku.
W obliczu bankructwa, wielka Helena Modrzejewska, opuściwszy scenę, przygotowuje się do wyprowadzki ze swojego, sprzedanego już domu w Ameryce. Sztuka Kazimierza Brauna zawiera wiele wątków autentycznych, zaczerpniętych z korespondencji i wspomnień aktorki. Ostatnie chwile - to mnóstwo wspomnień, które stale do niej wracają.

Kim była naprawdę Helena Modrzejewska? Wybitną aktorką? Spełnioną kobietą? Nieszczęśliwą emigrantką? Walczącą o wolność Polski patriotką czy obywatelką świata?
Kazimierz Braun: „Królowa Emigrantka. Rzecz o Helenie Modrzejewskiej”
Adaptacja: Iwona Malinowska
Reżyseria: Andrzej Piszczatowski
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada:
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - Helena Modrzejewska

Piotr Fronczewski - Henryk Sienkiewicz

Zygmunt Sierakowski - Brat Albert

Maciej Szary - Pan Hill

Marcin Troński - Pan McCullough

Andrzej Piszczatowski - Stanisław Wyspiański
 • 54,7 MB
 • 29 sie 15 21:54
Paweł Huelle: "Castorp"
W sobotę o godz. 19.00 w radiowej Dwójce – słuchowisko według powieści Pawła Huellego w adaptacji radiowej Marka Gajdzińskiego i reżyserii Waldemara Modestowicza. W roli Castorpa Marcin Bosak. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 roku.
Bohater powieści Tomasza Manna jako młodzieniec przybywa do Gdańska, by studiować budowę okrętów. Spotyka tu miłość i cierpienie.
Paweł Huelle: „Castorp”
Adaptacja: Marek Gajdziński
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn
Obsada:
Marcin Bosak - Castorp
Miłogost Reczek - Dr Peter
Andrzej Mastalerz - Kancelista
Wiktoria Gorodeckaja - Rosjaneczka
Andrzej Ferenc - Rosjanin
Paweł Ciołkosz - Mikołaj
Henryk Talar - Heniek
Andrzej Blumenfeld – Policjant
 • 64,2 MB
 • 12 sie 15 15:48
Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.

Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody.

Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat. Czyta Agata Kulesza
 • 112,7 MB
 • 9 sie 15 23:32
"Sprawy Sherlocka Holmesa" to ostatni, dziewiąty tom poświęcony detektywom z Baker Street – zbiór dwunastu opowiadań w których Sherlock Holmes i doktor John H. Watson rozwiązują pasjonujące zagadki kryminalne. M.in. szukają zaginionego diamentu Korony, „wampira z Sussex”, wyjaśniają okoliczności tajemniczych zgonów nad brzegiem oceanu i straszliwego ataku lwa w cyrku... (czyta Janusz Zadura)

1 komentarz

 • 36,8 MB
 • 9 sie 15 22:10
Polecamy "Morderstwo w hotelu Santa Caterina"
Rok jubileuszy Teatru Publicznego w Polsce (250-lecie) oraz Polskiego Radia, zarazem Teatru Polskiego Radia (90-lecie), postanowiliśmy uczcić na Scenie Teatralnej Trójki, przygotowując dwa remake’i słuchowisk z historii naszego teatru.
Na czas wakacji zaplanowaliśmy remake słuchowiska z cyklu Teatrzyk Zielone Oko. Reżyserię zaproponowaliśmy młodemu reżyserowi Marcinowi Hycnarowi (Talent Trójki w Kategorii Teatr). Adaptacji podjął się kierownik literacki Teatru Polskiego Radia Krzysztof Sielicki, który wybrał debiutancką powieść Iredyńskiego (1939–1985) pt. "Ryba płynie za mordercą" (z 1959). Pierwotnie słuchowisko zostało zrealizowane w 1993 roku. Krzysztof Sielicki zaproponował rodzaj zabawy z formą czyli swoisty komiks radiowy. W roli prywatnego detektywa Umberto Pesco reżyser obsadził Wojciecha Malajkata. Muzykę z epoki przygotował Marian Szałkowski.
W efekcie mamy przyjemność zaprezentować ponownie po kilkunastu latach Teatrzyk Zielone Oko, ale w nowym stylu. Warto przypomnieć, że cykl ten w plebiscycie na 33 najlepsze audycje Trójkowe zajął 10. miejsce. Usłyszymy też legendarny sygnał TZO (nieco poprawiony technicznie – wszak nadeszły czasy radia cyfrowego). W słuchowisku została ukryta niespodzianka. Możemy zdradzić tylko, że jest to przywołanie maleńkiego fragmentu z oryginalnego słuchowiska "Ryba płynie za mordercą". Nad estetyczną stroną dźwięku czuwał niezawodny Andrzej Brzoska.
Życzymy dreszczyku emocji i radości z obcowania z lubianą przez naszych wiernych słuchaczy formą radiową. Teatrzyk Zielone Oko wraca w upalny sierpniowy wieczór.
Barbara Marcinik, Krzysztof Sielicki i Wojciech Dorosz – wydawca.
Słuchowisko "Morderstwo w hotelu Santa Caterina" zostanie wyemitowane w niedzielę (9.08) w godzinach 21.05-22.00.
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
_________________________________________________________
Umberto Pesco – Ireneusz Iredyński
"Morderstwo w hotelu Santa Caterina"
Adaptacja: Krzysztof Sielicki
Reżyseria: Marcin Hycnar
Realizacja: Andrzej Brzoska
Oprac. muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada:
Umberto Pesco – Wojciech Malajkat
Maria – Katarzyna Dąbrowska
Franco Gardena – Grzegorz Małecki
oraz:
Barbara Zielińska, Kamil Mrożek, Krzysztof Wakuliński, Jacek Mikołajczak, Przemysław Stippa, Oskar Hamerski, Sławomir Głazek, Filip Kosior, Tomasz Olejnik, Robert Jarociński, a także – Marek Obertyn
 • 45,9 MB
 • 8 sie 15 20:18
"Proces". Oskarżony Józef K. w słuchowisku Dwójki
Franz Kafka w 1923 r. Nad "Procesem" pisarz pracował od 1914 r. Powieść wydano - wbrew woli autora - już po jego śmierciFoto: wikimedia/cc
Zapraszamy na wybraną przez Państwa w naszym plebiscycie radiową adaptację powieści Franza Kafki w przekładzie Jakuba Ekiera.
"W którąkolwiek spojrzeć stronę, mrok" - tak streszcza zagadkowość "Procesu" jeden z biografów Kafki. Od prawie stu lat filozofowie, teologowie, pisarze i psychologowie na różne sposoby odczytują to zarzucone w rękopisie arcydzieło, a jednak paradoks procesu i kary bez oskarżenia wciąż na nowo wymyka się interpretacjom.
Kiedy w roku 1936 Józefina Szelińska sporządziła polski przekład "Procesu", a Bruno Schulz przejrzał go i firmował, nie istniało jeszcze wydanie źródłowe dzieł Kafki. Sugestywny przekład Jakuba Ekiera, opublikowany w 2008 r., zawiera rozdziały jedynie zaczęte, uwzględnia zarysowaną w posłowiu wieloznaczną symbolikę powieści i przybliża się do szczególnego stylu Kafkowskiej prozy, w której pod maską beznamiętnej relacji kryje się często ironia, a czasami groteskowy wprost humor.
Franz Kafka, "Proces"
Przekład: Jakub Ekier
Adaptacja: Witold Malesa
Reżyseria: Jan Warenycia
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada: Grzegorz Kwiecień (jako Józef K.), Mariusz Bonaszewski, Julia Kijowska, Zygmunt Malanowicz i inni
***
 • 207,9 MB
 • 2 sie 15 17:59
Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta (słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”), a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, intratnym interesie, handlu narkotykami, wchodzi w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą. Honor rodziny może uratować tylko najmłodszy, ukochany syn Vita Michael, bohater wojenny. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

Reżyseria słuchowiska: Krzysztof Czeczot. Kompozycja muzyki: Adam Walicki.
 • 55,4 MB
 • 1 sie 15 20:25
"Lala" Jacka Dehnela w radiowej Dwójce
W sobotni wieczór w Dwójce – radiowa adaptacja głośnej powieści Jacka Dehnela. Adaptacja radiowa Bogumiły Prządka i reżyseria Waldemara Modestowicza.W obsadzie m.in.Elżbieta Kępińska, Danuta Stenka i Marcin Hycnar.
Jest rok 1919. W Kielcach przychodzi na świat dziewczynka. Roztargniona rodzina przez pięć lat nie może się zebrać, aby nadać jej imię. Mówią o niej „Lalka”, „Laleczka”, „Lalunia”. W końcu rodzice wywiązują się ze swojego obowiązku, jednak dziewczynka na zawsze już pozostaje Lalą. W powieści Jacka Dehnela imię bohaterki nabiera jednak dodatkowych znaczeń. Z jednej strony jest wyrazem czułości, jaką przez całe życie otaczana była przez bliskich, z drugiej zaś metaforą jej starczego bezwładu i zdziecinnienia, powolnego zapadania w letarg, którego jesteśmy świadkami w ostatniej części utworu.

Rozpięta pomiędzy tradycją rodzinnej sagi, biografii, powieści o dojrzewaniu i wywiadu-rzeki, „Lala” jest historią kobiety, która wbrew temu, co nieustannie powtarzała, zawsze miała więcej rozumu niż szczęścia. Dzięki temu udało jej się dokonać rzadkiej sztuki – przeżyła bezpiecznie i względnie pogodnie najokrutniejsze chyba stulecie w historii Europy. Perspektywa wkraczającego w dorosłość wnuka, z której śledzimy dawne i obecne losy bohaterki, dodaje książce specyficznego uroku. (z notki o książce/Wydawnictwo W.A.B.)
Reżyseria Waldemara Modestowicza, adaptacja Bogumiły Prządki, realizacja akustyczna Macieja Kubery, opracowanie muzyczne Renaty Baszun.
Obsada:
Elżbieta Kępińska (Lala), Marcin Hycnar (Jacek, wnuczek Lali), Danuta Stenka (Hania, córka Lali), Leon Charewicz (Walerian Karnaucho, ojciec Lali), Halina Skoczyńska (Irena Bieniecka), Mariusz Benoit (Zygmunt Karpiński, drugi mąż Lali)
 • 5.0
 • 60,9 MB
 • 25 lip 15 21:46
"Salome" Oscara Wilde'a w radiowej Dwójce
W letnim Teatrze Wyobraźni radiowa Dwójka przypomni słuchowisko "Salome" według dramatu Oscara Wilde'a w adaptacji i reżyserii Darka Błaszczyka. Słuchowisko miało swoją radiową premierę w 2013 roku. W roli Salome Anna Cieślak, która właśnie za tę kreację otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.
Salome Oskara Wilde'a to dramat mało znany i rzadko wystawiany w Polsce, a przy tym znakomicie napisany i skonstruowany (na jego kanwie Richard Strauss napisał jedną ze swoich najdoskonalszych oper). Znany motyw biblijny w ujęciu jednej z najbarwniejszych postaci XIX wieku - dandysa, obrazoburcy i prowokatora - nabiera dodatkowych smaków. Pod względem reżyserskim intrygujący jest tu swoisty pojedynek Salome-Jan Chrzciciel oraz Salome-Herod (znakomity materiał dla aktorów - Jan Chrzciciel/Mariusz Bonaszewski, Herod/Andrzej Chyra, Salome/Anna Cieślak, Herodiada/Edyta Olszówka).
Darek Błaszczyk w swojej realizacji ogromne znaczenie przywiązuje do strony dźwiękowo-muzycznej, którą oparł na bogatej bliskowschodniej rytmice i jej transowej intensywności. Swoistym wyzwaniem była próba zmierzenia się w radiowym medium ze słynną sceną tańca. Zachęcamy słuchaczy do wysłuchania tej najnowszej produkcji Programu II.
Autor:
Oscar Wilde
Autor Przekładu:
Antoni Libera
Adaptator i reżyser:
Darek Błaszczyk
Realizator:
Paweł Szaliński
Autorzy muzyki:
Wojciech Lubertowicz, Daniel Moński, Mateusz Szemraj, Sebastian Wielądek
Obsada:
Salome – Anna Cieślak, Jokanaan – Mariusz Bonaszewski, Herod – Andrzej Chyra, Herodiada – Edyta Olszówka, Młody Syryjczyk – Józef Pawłowski, Tigellin – Grzegorz Damięcki, Kapadotczyk – Cezary Nowak, Nubijczyk – Mikołaj Klimek, Żołnierz Pierwszy – Andrzej Mastalerz, Żołnierz Drugi – Adam Bauman, Paź Herodiady – Przemysław Stippa, Nazarejczyk Pierwszy – Sebastian Świerszcz, Nazarejczyk Drugi – Grzegorz Kwiecień, Żydzi: Arkadiusz Bazak, Paweł Szczesny, Wojciech Chorąży, Paweł Nowisz, Bartosz Martyna
 • 5.0
 • 55,0 MB
 • 18 lip 15 23:15
Słuchowisko Iredyńskiego na życzenie słuchaczy
Radiowa adaptacja sztuki "Jasełka - moderne" Ireneusza Iredyńskiego zajęła 9. miejsce w plebiscycie "Słuchowiska na lato".
Akcja sztuki Ireneusza Iredyńskiego rozgrywa się pod koniec wojny, w obozie koncentracyjnym, w którym działa stworzony przez komendanta teatr. W związku ze zbliżającymi się świętami przygotowywane są w nim jasełka, napisane przez reżysera spektaklu. Słowa konwencjonalnych postaci szopkowych to komentarz do bieżącej sytuacji i wydarzeń, w które uwikłani zostali więźniowie: dla nich ta obozowa działalność artystyczna to ciągłe igranie ze śmiercią.
Ireneusz Iredyński "Jasełka - moderne"
Adaptacja i reżyseria: Henryk Rozen
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn, realizacja akustyczna: Paweł Szaliński
Obsada: Jan Jurewicz, Henryk Talar, Małgorzata Kożuchowska, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Szczerbiński, Grzegorz Damięcki, Zbigniew Suszyński, Leon Charewicz, Łukasz Simlat, Mariusz Benoit
 • 48,3 MB
 • 12 lip 15 22:17
"Śmierć w Wenecji" wg Thomasa Manna

Scena Teatralna Trójki przedstawia "Śmierć w Wenecji"
W lipcu więc zapraszamy na niezwykłe słuchowisko pod hasłem MANN by MAN. W tym roku obchodzimy dwie rocznice: 140. urodzin i 60. śmierci autora "Czarodziejskiej Góry".
Historia naszej przygody z Mannem sięga 2012 roku, kiedy to dyrektor Malta Festival Poznań – Michał Merczyński -zdradził nam, że planuje wystawienie opery wg "Czarodziejskiej Góry".
Praca nad operą zakończyła się szczęśliwie premierą 26 czerwca tego roku - podczas finału jubileuszowej Malty. Muzykę skomponował Paweł Mykietyn. Libretto napisała Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Reżyserię zaproponowano Andrzejowi Chyrze.
My postanowiliśmy wyjść naprzeciw pomysłowi Michała Merczyńskiego i zrealizować krótką formę prozatorską Thomasa Manna - właśnie "Śmierć w Wenecji". Do zagrania roli pisarza Gustava von Aschenbacha zaprosiliśmy… Andrzeja Chyrę. Prapremiera naszego słuchowiska odbyła się przed premierą maltańskiej opery na Placu Wolności w Poznaniu.
Historia opowiedziana przez Manna jest nieco przetworzonym epizodem z jego wakacji spędzanych w Wenecji w 1911 roku. W hotelu zobaczył Władzia (Moesa), nastoletniego Polaka, i uległ jego urokowi. Bohater noweli otrzymał imię Tadzio, gdyż podobno pisarz usłyszał tylko końcówkę imienia - ...adzio. Resztę podpowiedziała mu fantazja. Większość z nas pamięta realizację filmową "Śmierci w Wenecji" Luchino Viscontiego (z 1971 roku) z Dirkiem Bogardem w roli von Aschenbacha, który w filmie jest kompozytorem. W adaptacji Tomasza Mana Tadzio zostaje wyzwolony z roli milczącego chłopca, czyli otrzymuje głos, choć jest to tylko "głos wewnętrzny".
Tomasz Man – "Śmierć w Wenecji" wg noweli Thomasa Manna
Reżyseria – Tomasz Man
Realizacja dźwięku – Andrzej Brzoska
Muzyka – Piotr Moss
Występują:
Iza Kuna i Zdzisław Wardejn – narratorzy
Andrzej Chyra – Gustaw von Aschenbach
Joanna Kulig – Tadzio
Tłumaczenie noweli – Leopold Staff
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
 • 89,0 MB
 • 12 lip 15 14:33
"Poskromienie złośnicy" według Adama Ferencego
W najbliższą sobotę o godz. 18.30 słuchacze Dwójki będę mieli okazję obcowania z radiowym teatrem klasyki. Przypomnimy zrealizowaną w 2013 roku komedię Williama Shakespeare'a "Poskromienie złośnicy", którą zaadaptował i wyreżyserował Adam Ferency. W roli Kasi - Lidia Sadowa.
Autor:
William Shakespeare
Autor Przekładu:
Stanisław Barańczak
Reżyser:
Adam Ferency
Realizator:
Andrzej Brzoska
Inni współtwórcy:
Adam Ferency (adaptacja)
Obsada:
Lidia Sadowa (Kasia), Izabela Gwizdak (Bianka), Mateusz Rusin (Petruchio), Krzysztof Dracz (Baptista Minola), Sławomir Holland (Vincenzio), Henryk Niebudek (Gremio), Sebastian Pawlak (Lucencio), Sławomir Grzymkowski (Hortensjo), Waldemar Barwiński (Tranio), Andrzej Mastalerz (Grumio), Przemysław Wyszyński (Biondello), Kamil Pruban (Curtis), Joanna Kosierkiewicz (Służąca/Wdowa), Wojciech Machnicki (Bakałarz)
„Poskromienie złośnicy” w adaptacji i reżyserii Adama Ferencego to druga radiowa realizacja tego wczesnego dramatu Williama Shakespeara. W tej pierwszej, z 1954, w reżyserii Jerzego Leszczyńskiego, rolę krnąbrnej i niezależnej Katarzyny kreowała Nina Andrycz. Reżyser słuchowiska, który sam zapisał historię teatru swoją rolą Petruchia w słynnym przedstawieniu Krzysztofa Warlikowskiego z Teatru Dramatycznego (1998), do współpracy zaprosił młodych aktorów, m.in. Lidię Sadową (Kasia), Mateusza Rusina (Petruchio), Izabelę Gwizdak (Biankę).
 • 54,1 MB
 • 5 lip 15 22:56
Radiowa opowieść o narodzinach kina. Słuchowisko laureatów tegorocznego Festiwalu "Dwa Teatry"
W niedzielę zapraszamy Państwa do radiowej Dwójki na słuchowisko Moniki Milewskiej pt. "Podróż na księżyc". Opowieść o pionierach światowej kinematografii zdobyła Grand Prix tegorocznego Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. Reżyseria radiowa i opracowanie muzyczne Anny Wieczur-Bluszcz.
Lata 30. XX wieku. Na paryskiej stacji kolejowej spotykają się Georges Méliès iluzjonista, reżyser i producent filmowy, nazywany magiem kina i czarodziejem ekranu, z Ludwikiem Lumière, wynalazcą, wraz z bratem Augustem, kinematografu.
Méliès i Lumière, mimo różnych osobowości, byli zarażeni jedną pasją, choć realizowali swoje marzenia z różnych powodów i pobudek, wedle własnej filozofii i doświadczeń. Rozmowa obu twórców, pełna wspomnień, odsłania historię i narodziny kina, jego magię i możliwości.
Monika Milewska, autorka słuchowiska, tak wprowadza w świat Podróży na księżyc: „Georges Méliès był wielkim magiem i „pierwszym artystą kina”. Na rozwijanie swojej pasji poświęcił cały majątek odziedziczony po ojcu. W końcu zbankrutował i zmuszony był utrzymywać się z prowadzenia małego sklepiku na dworcu w Lyonie. Wyobraziłam sobie, że w wigilię Bożego Narodzenia spotyka tam powracającego na święta do domu Louisa Lumière'a, swoje całkowite zaprzeczenie, uosobienie „szkiełka i oka” w epoce pionierów kina.”
Autor:
Monika Milewska
Reżyser:
Anna Wieczur-Bluszcz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Anna Wieczur-Bluszcz
Obsada:
Jan Englert (Georges Melies + Sprzedawca), Jerzy Radziwiłowicz (Louis Jean Lumiere + Podróżny) oraz Janusz Wituch (Głos ulicznego krzykacza), Elżbieta Kępińska (Matka Meliesa), Stanisław Brudny (Ojciec Meliesa), Stanisław Elsner-Załuski (Ojciec Lumiere'a), Adam Bauman (Głos dzinnikarza), Paweł Szczesny (Głos dyrektora teatru), Stefan Knothe (Głos właściciela Grand Cafe), Elisabeth Duda (Głos z megafonu), Artur Janusiak (Głos zbieracza złomu), Przemysław Bluszcz (Narrator/Słuchacz)
 • 33,5 MB
 • 5 lip 15 13:05
Słuchowisko "Exodus" w radiowej Dwójce
W najbliższą sobotę o godz. 19.oo na antenie Programu 2 PR słuchowisko „Exodus” Tomasza Mana, które uzyskało specjalną rekomendację jury w konkursie zorganizowanym przez radiową Dwójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2013 roku. Premiera słuchowiska odbyła się w czerwcu 2014 r.
Tekst Tomasza Mana, jako jeden z dziewięciu, został wyróżniony w konkursie na słuchowisko zorganizowanym w 2013 roku przez Program 2 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W „Exodusie” poprzez monologi dziewięciu osób o różnym statusie i różnych zawodów autor opowiedział o przyczynach smutnego zjawiska współczesnej emigracji Polaków.
Dramatopisarz i reżyser Tomasz Man urodził się w 1968 roku. Tytuł doktora filologii polskiej zdobył na Uniwersytecie Wrocławskim, jest także absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2003-2005 był kierownikiem literackim w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a od 2004 do 2005 roku pracował jako konsultant programowy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Autor i reżyser: Tomasz Man
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Muzyka: Marek Otwinowski
Obsada:
Lena Frankiewicz – Pielęgniarka
Anna Sroka-Hryń – Księżniczka
Piotr Polak – Aktor
Natalia Rybicka – Szefowa
Agata Góral – Bezrobotna
Magdalena Popławska – Studentka
Justyna Wasilewska – Trawka
Marcin Januszkiewicz – Pedant
Katarzyna Herman – Zapierdalam (Sic!)
Słuchowisko zostało zrealizowane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby ProLogic II.
 • 55,2 MB
 • 28 cze 15 14:41
"Indyk" Sławomira Mrożka w radiowej Dwójce
Zapraszamy na słuchowisko według sztuki Sławomira Mrożka pt."Indyk". Adaptacja i reżyseria Julii Wernio. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 r.
Ta "melofarsa w dwóch aktach" rozgrywa się, jak czytamy w didaskaliach, "w romantyzmie, na obszarze księstwa". W jednej karczmie spotykają się: Poeta - niszczyciel dzieł klasyków literatury, Książę - owładnięty ideą stworzenia urzędu Pary Kochanków Państwowych, Kapitan, będący uosobieniem zdegradowanego mitu wojskowości i Laura, która ucieka od Księcia z Rudolfem, by go w końcu porzucić. Są tu jeszcze: bezradny Pustelnik, śpiący Śpiący i Chłopi, których bezsensowne rozmowy, podkreślają główną myśl utworu: nikomu tu się nic nie chce. Nawet podczas próby podjęcia jakiegoś działania, wszyscy czują bezsens i zniechęcenie.
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Autor:
Sławomir Mrożek
Reżyser:
Julia Wernio
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn
Inni współtwórcy:
Julia Wernio - adaptacja
Obsada:
Julia Kijowska - Laura, Miłogost Reczek - Rudolf, Piotr Machalica - Poeta, Marcin Troński - Kapitan, Lech Łotocki - Książę, Stanisław Brudny - Pustelnik, Jacek Król - Chłop 1, Antoni Ostrouch - Chłop 2, Jan Janga-Tomaszewski - Chłop 3
 • 29,2 MB
 • 21 cze 15 21:07
Tadeusz Konwicki: "Salto"
W "Wieczorze ze Słuchowiskiem" przypominamy radiową wersję opowiadania Tadeusza Konwickiego pt. "Salto". Adaptacja radiowa i reżyseria Julii Wernio. Słuchowisko zostało zrealizowane w 2005 roku. 22 czerwca przypadają urodziny, zmarłego w styczniu tego roku, pisarza i scenarzysty.
Do małego miasteczka przybywa tajemniczy człowiek i zdumionym mieszkańcom przedstawia dwie wersje swojego bohaterskiego, wojennego życiorysu. W końcu obejmuje "rząd dusz" nad nimi. Sytuacja komplikuje się, gdy do miasteczka przybywa żona przybysza. Słuchowisko ilustrowane muzyką: Na stokach Mandżurii i tango Drakula w Bukareszcie w wykonaniu zespołu Alchemik.
Autor:
Tadeusz Konwicki
Adaptacja i reżyseria:
Julia Wernio
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Małgorzata Małaszko
Obsada:
Adam Ferency - Kowalski-Malinowski, Anna Dereszowska - Helena, Grażyna Barszczewska - Wdowa Cecylia, Stanisław Brudny - Stary człowiek, Miłogost Reczek - Pietuch, narzeczony Heleny, Marcin Troński - Gopsodarz, Wiktor Zborowski - Blumenfeld, Krzysztof Kołbasiuk - Rotmistrz, Piotr Adamczyk - Artysta, Dorota Landowska - Żona Kowalskiego
 • 26,6 MB
 • 20 cze 15 23:55
"Grzybobranie" Marka Nowakowskiego
Słuchowisko Marek Nowakowski "Grzybobranie" według opowiadania "Kiedy ranne wstają zorze", przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu 70. urodzin autora.
Akcja rozgrywa się w PRL-owskiej rzeczywistości lat 60., w czasie tytułowego grzybobrania organizowanego przez zakład pracy.
Autor:
Marek Nowakowski
Reżyser:
Andrzej Zakrzewski
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Inni współtwórcy:
Andrzej Zakrzewski - adaptacja
Obsada:
Krzysztof Wakuliński, Marek Obertyn, Arkadiusz Bazak, Tomasz Marzecki, Janusz Kukowski i, Maciej Damięcki
 • 41,5 MB
 • 20 cze 15 18:24
Słuchowisko Marcina Trońskiego na zakończenie sezonu teatralnego w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Żyć, nie umierać" Marcina Trońskiego.
Scenariusz i reżyseria:
MARCIN TROŃSKI
Opracowanie muzyczne i realizacja akustyczna:
TOMASZ PERKOWSKI
Obsada:
Maria Pakulnis (Weronika Łasko), Marcin Troński (Piotr Łasko/reżyser), Joanna Jeżewska (Basia/ Justyna/ Lekarka/ Kasjerka/ Halina), Piotr Michalski (Andrzej/ Policjant/ Adam/ Recepcjonista/ Obcy/ Gospodarz/ Jasio), Tomasz Perkowski (realizator Tomek
 • 52,5 MB
 • 14 cze 15 22:40
"Z głębokości wód" Andrzeja Mularczyka
W najbliższą niedzielę o godz. 21.20 w dwójkowym cyklu "Wieczór ze słuchowiskiem" sztuka Andrzeja Mularczyka pt. "Z głębokości wód". Słuchowisko zdobyło I nagrodę na międzynarodowym festiwalu Prix Italia w 1989 roku. Reżyseria Henryka Rozena, realizacja akustyczna Andrzeja Brzoski.
Andrzej Mularczyk
Reżyseria: Henryk Rozen
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Obsada:
Joanna Przybyłowska - Róża, Tomasz Zaliwski - Irek, Artur Barciś - Osada, Anna Zagórska - Dziewczyna, Wiesław Drzewicz - Eli, Andrzej Siedlecki - Ojciec oraz Henryk Rajfer, Michał Szewjlich, Herman Lercher, Stefania Staszewska
 • 46,1 MB
 • 14 cze 15 22:14
"Popost" na Scenie Teatralnej Trójki
Zapraszamy na słuchowisko Antoniego Wincha. Reżyseruje Łukasz Lewandowski. Premiera na Scenie Teatralnej Trójki.
Autor: Antoni Winch
Reżyser: Łukasz Lewandowski
Realizator: Andrzej Brzoska
Ilustratorka muzyczna: Renata Baszun
Obsada: Mariusz Benoit, Joanna Jeżewska, Sławomir Pacek, Monika Kwiatkowska, Stanisław Brudny
 • 82,9 MB
 • 14 cze 15 12:52
Pożegnalna podróż przez Włochy...
W sobotni wieczór zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na słuchowisko według powieści Włodzimierza Odojewskiego pt. "Oksana". Adaptacja radiowa Ewy Marrodan, reżyseria Janusza Kukuły. Słuchowisko archiwalne z 2001 r. W roli tytułowej - Danuta Stenka, w roli Karola - Krzysztof Chamiec
Wydana w 1999 roku powieść Włodzimierza Odojewskiego pt. "Oksana" stała się wydarzeniem literackim. To w pewnym sensie powieść drogi, powieść o podróży przez ukochane Włochy, o miłości i cierpieniu. "Oksana" to także rozrachunek bohatera z własnym życiem u jego kresu, dramatyczny bilans spełnionych i niespełnionych marzeń i oczekiwań. Wreszcie to książka o przezwyciężaniu uprzedzeń i różnic między ludźmi uwikłanymi w historię, powrót do skomplikowanych relacji polsko-ukraińskich. Słuchowisko zrealizowane na podstawie tej powieści przypominamy z okazji 85 urodzin jej autora.
Autor:
Włodzimierz Odojewski
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Maria Olszewska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Inni współtwórcy:
Ewa Marrodan - adaptacja
Obsada:
Krzysztof Chamiec - Karol, Danuta Stenka - Oksana, Joanna Jędryka - Lekarka, Krystyna Królówna - Cyganka, Grażyna Barszczewska - Paulina, Jan Prochyra - Właściciel hotelu, Izabella Bukowska - Pokojówka, Tadeusz Borowski - Doktor, Witold Skaruch, Piotr Bąk, Piotr Adamczyk - Amerykanin, Marek Obertyn, Janusz Zakrzeński, Mirosława Krajewska, Andrzej Ferenc, Jarosław Gajewski, Arkadiusz Bazak, Sławomir Pacek, Łukasz Lewandowski
 • 52,2 MB
 • 7 cze 15 22:43
"Wybraniec" Tomasza Manna
W najbliższą sobotę i niedzielę w radiowej Dwójce usłyszą Państwo radiową wersję powieści Tomasza Mana pt. "Wybraniec" w adaptacji Ryszarda Olczaka i reżyserii radiowej Henryka Rozena. Okazją do przypomnienia zrealizowanego w 1982 r. słuchowiska jest przypadająca właśnie 140. rocznica urodzin Tomasza Manna.
Wieczór ze słuchowiskiem "Wybraniec" to jedna z ostatnich powieści Tomasza Manna, wydana w 1951 roku. Jej temat zaczerpnął pisarz ze średniowiecznego eposu o świętym grzeszniku zrodzonym z kazirodczego związku i po wielu latach pokutniczego życia powołanym na tron papieski.
Część 1. w sobotę, o godz. 22.30, część 2. w niedzielę o godz. 21.30 w Dwójce. Zapraszamy!
Tomasz Mann: Wybraniec
Przekład: Ryszard Olczak
Reżyseria: Henryk Rozen
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Obsada:
Jacek Brzostyński, Ewa Miller, Juliusz Berger, Renata Kossobudzka, Witold Kałuski, Wiesław Drzewicz, Konrad Morawski, Halina Kossobudzka, Tomasz Marzecki, Ryszard Nawrocki
 • 40,9 MB
 • 7 cze 15 18:17
"Panienka" w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska Jerzego Marciniaka. Reżyseruje Waldemar Modestowicz.
Autor:
Jerzy Marciniak
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Stanisław Brudny, Paweł Ciołkosz, Wojciech Żołądkowicz, Ewa Konstancja Bułhak, Mariusz Bonaszewski, Irena Jun, Małgorzata Rożniatowska, Izabela Dąbrowska, Maria Pakulnis
Słuchowisko Panienka Jerzego Marciniaka to znakomicie opowiedziana historia przemian, jakie zaszły w Polsce po II wojnie światowej. Autor nawiązuje do losów Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”, żołnierza wyklętego. Opowiedziana historia paradoksalnie łączy w sobie tragizm i pewną lekkość.
 • 54,6 MB
 • 6 cze 15 23:45
"Wybraniec" Tomasza Manna
W najbliższą sobotę i niedzielę w radiowej Dwójce usłyszą Państwo radiową wersję powieści Tomasza Mana pt. "Wybraniec" w adaptacji Ryszarda Olczaka i reżyserii radiowej Henryka Rozena. Okazją do przypomnienia zrealizowanego w 1982 r. słuchowiska jest przypadająca właśnie 140. rocznica urodzin Tomasza Manna.
Wieczór ze słuchowiskiem "Wybraniec" to jedna z ostatnich powieści Tomasza Manna, wydana w 1951 roku. Jej temat zaczerpnął pisarz ze średniowiecznego eposu o świętym grzeszniku zrodzonym z kazirodczego związku i po wielu latach pokutniczego życia powołanym na tron papieski.
Część 1. w sobotę, o godz. 22.30, część 2. w niedzielę o godz. 21.30 w Dwójce. Zapraszamy!
Tomasz Mann: Wybraniec
Przekład: Ryszard Olczak
Reżyseria: Henryk Rozen
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Obsada:
Jacek Brzostyński, Ewa Miller, Juliusz Berger, Renata Kossobudzka, Witold Kałuski, Wiesław Drzewicz, Konrad Morawski, Halina Kossobudzka, Tomasz Marzecki, Ryszard Nawrocki
 • 37,6 MB
 • 6 cze 15 18:06
« poprzednia stronanastępna strona »
 • Odtwórz folderOdtwórz folder
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  661

663 plików
27,74 GB

jadamk

jadamk napisano 7.06.2013 09:24

zgłoś do usunięcia
obrazek Milutkiego dnia
katarzyna.towgin

katarzyna.towgin napisano 11.06.2013 05:30

zgłoś do usunięcia
wypozyczalnia ludzi
Sezar18

Sezar18 napisano 27.09.2013 23:06

zgłoś do usunięcia
s446x3a

s446x3a napisano 4.12.2013 22:05

zgłoś do usunięcia
fl086ets

fl086ets napisano 31.12.2013 08:53

zgłoś do usunięcia

c-9 napisano 11.06.2014 19:11

zgłoś do usunięcia

obrazek Audiobook

daga.r4

daga.r4 napisano 20.06.2014 23:15

zgłoś do usunięcia
Fantastyczny zbiór!
tfn

tfn napisano 18.08.2014 16:29

zgłoś do usunięcia
ZAPRASZAMY
magdalenka95

magdalenka95 napisano 30.08.2014 19:24

zgłoś do usunięcia
obrazek
NaidrokW

NaidrokW napisano 4.02.2015 19:52

zgłoś do usunięcia
obrazek

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności