Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
doms1
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

dominik

widziany: 25.11.2015 16:45

 • pliki muzyczne
  1219
 • pliki wideo
  18
 • obrazy
  1
 • dokumenty
  29

1279 plików
45,66 GB

« poprzednia stronanastępna strona »
 • 190,5 MB
 • 22 lis 15 22:20
Kiedy studentka literatury Anastasia Steele przychodzi, by przeprowadzić wywiad z Christianem Greyem, spotyka mężczyznę pięknego, błyskotliwego i onieśmielającego. Naiwna i niewinna Ana z przerażeniem uświadamia sobie, że pragnie tego mężczyzny. Pomimo zagadkowego dystansu, Ana odkrywa, że rozpaczliwie chce się do niego zbliżyć. Nie potrafiąc oprzeć się delikatnej urodzie Any, jej inteligencji i niespokojnemu duchowi, Grey przyznaje, że także jej pragnie… aczkolwiek na własnych warunkach.
Zaszokowana, choć podekscytowana osobliwym gustem erotycznym Greya, Ana się waha. Pomimo jego autentycznych sukcesów- międzynarodowych interesów, ogromnego bogactwa i kochającej rodziny – Greya dręczą demony oraz nieposkromiona potrzeba sprawowania kontroli.
Kiedy para rozpoczyna fizycznie śmiały i namiętny romans, Ana odkrywa tajemnice Christiana Greya i zgłębia swoje własne mroczne żądze.

O autorze:
E. L. James
E. L. James, a właściwie Erika Mitchell to urodzona w 1963 roku brytyjska pisarka, która zasłynęła przede wszystkim dzięki erotyczno-romantycznym powieściom zebranym w trylogię historii Christiana Greya. W skład serii wchodzi "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Nowe oblicze Greya" oraz "Ciemniejsza strona Greya", które rozeszły się na całym świecie w łącznym nakładzie przekraczającym 100 milionów kopii. Na co dzień żyje z rodziną w Londynie, gdzie pracuje jako dziennikarka telewizyjna.
 • 220,6 MB
 • 22 lis 15 19:01
Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie redaktor czasopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...
 • 35,6 MB
 • 22 lis 15 18:07
Debiut reżyserski Rafała Kapelińskiego
Premiera słuchowiska "Ależ masz, bracie, szczęście". Autorem słuchowiska i debiutującym w radiu reżyserem jest Rafał Kapeliński. Postać analityka finansowego u progu wielkiej kariery w międzynarodowych funduszach inwestycyjnych zagrał Krzysztof Banaszyk. Towarzyszą mu znakomici aktorzy. Zapraszamy!
Autor i reżyser:
Rafał Kapeliński
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Banaszyk (Piotr), Małgorzata Ścisłowicz (Marysia), Andrzej Mastalerz (Waldek), Tomasz Marzecki (Roder), Adam Bauman (Tony), Andrzej Blumenfeld (Baron), Aleksander Mikołajczak (Franz), Ewa Kania (Ewa), Marcin Troński (Pirania), Paweł Ciołkosz (Analityk / Momo), Janusz Kukuła (Głos), Rafał Kapeliński (Kelner)
 • 68,1 MB
 • 22 lis 15 14:35
Anna Lustosławska-Jaworska w roli Ireny Solskiej
Zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę wyjątkowego słuchowiska. "Wracając do mojego wczoraj. Z pamiętników Ireny Solskiej" to opowieść o dwóch aktorkach - muzie Witkacego i Wyspiańskiego Irenie Solskiej oraz wybitnej krakowskiej aktorce Annie Lutosławskiej-Jaworskiej, która w słuchowisku Wojciecha Markiewicza wcieliła się w aktorską legendę dwudziestolecia wojennego.
Autor scenariusza i reżyser:
Wojciech Markiewicz
Realizator:
Paweł Szaliński
Obsada:
Anna Lutosławska-Jaworska, Wojciech Markiewicz
 • 37,5 MB
 • 8 lis 15 18:10
"Dopóki nie okłamujemy Bobika". Wojna sióstr
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Zapraszamy na premierę słuchowiska Zbigniewa Wojnarowskiego ze znakomitymi kreacjami Lidii Sadowej i Katarzyny Dąbrowskiej.
Kameralne, choć obfitujące w niezwykle silne emocje, słuchowisko Zbigniewa Wojnarowskiego, to historia dwóch sióstr. Ewa, młodsza, odwiedza tę starszą, Gośkę, pod pretekstem kłótni z narzeczonym. Szybko okazuje się, że każda z nich ma tajemnice, których nie chce wyjawić przed drugą.
Czy siostry nie zaprzepaszczą szansy na wyjście z kokonu samotności i będą skłonne do prawdziwej i szczerej rozmowy? Odpowiedź w radiowej Jedynce w niedzielne popołudnie.
***

Autor: Zbigniew Wojnarowski. Reżyser: Jan Warenycia. Realizator: Paweł Szaliński. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada:
Lidia Sadowa (Ewa), Katarzyna Dąbrowska (Gośka), Ryszard Dreger (Bobik)
 • 4.0
 • 54,7 MB
 • 7 lis 15 22:25
"Bliźniak". Premierowe słuchowisko Pawła Mossakowskiego
Zapraszamy Państwa do radiowej Dwójki na najnowsze słuchowisko Pawła Mossakowskiego pt. "Bliźniak". Reżyseria radiowa Waldemara Modestowicza. W roli profesora Hiczewskiego - Jarosław Gajewski.
Bohaterami słuchowiska są Justyna i Henryk Hiczewscy, którzy 12 lat temu przenieśli się z Warszawy na wieś i zamieszkali w bliźniaku. Ich sąsiadami było do niedawna małżeństwo Górzańskich, z którym nasi bohaterowie nie utrzymywali bliższych kontaktów. Górzańscy sprzedali swoją połówkę bliźniaka jakiemuś małżeństwu z Niechodzina. Hiczewscy - on profesor socjologii, ona - psycholog w poradni dziecięcej, postanawiają nawiązać bliższą znajomość z nowymi lokatorami, zapraszając ich do siebie na kolację. Okazuje się, że połówkę tego bliźniaka kupiła dla swojej córki Beaty Pyzik i jej męża Edka, matka Beaty. Edek aktualnie jest bezrobotnym alkoholikiem, wcześniej grywał w zespole na weselach i dyskotekach. Beata też nie pracuje, zajmuje się wychowaniem dziecka. Oboje właściwie są na utrzymaniu jej matki, u której do niedawna od 7 lat mieszkali. Od tej kolacji zaczyna się koszmar Hiczewskich... Pyzikowie stale się kłócą, wrzeszczą na siebie, rąbią drewno w nocy, organizują głośne potańcówki, nie dając swoim sąsiadom spać. Interwencje policji zamiast pomóc, zaostrzają stosunki. Rozwydrzenie lokatorów doprowadza profesora uniwersytetu do desperackiego kroku, który miał na celu nastraszyć Edka, ale nie spowodować jego śmierć...
Autor:
Paweł Mossakowski
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:

Henryk - Jarosław Gajewski,
Justyna - Joanna Jeżewska,
Edek - Tomasz Borkowski,
Beata - Olga Sarzyńska,
Witek - Piotr Kozłowski,
Klient - Zbigniew Konopka,
Grzegorz - Krzysztof Stelmaszyk,
Kazia - Irena Kownas,
Kierowca - Robert Jarociński,
Policjant 1 - Andrzej Mastalerz,
Policjant 2 - Wojciech Żołądkowicz
 • 38,1 MB
 • 7 lis 15 18:48
Marta Kurzak w tytułowej roli w słuchowisku "Gerta"
Zapraszamy na premierę słuchowiska autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kijańskiego. Młodej aktorce towarzyszą przed mikrofonem m.in. Mariusz Bonaszewski i Henryk Talar.
Autor:
Tadeusz Kijański
Realizator:
Paweł Szaliński
Autor muzyki:
Andrzej Korzyński
Inni współtwórcy:
Roksana Kwaśnikowska - partia solowa na skrzypcach
Obsada:
Marta Kurzak (Gerta), Mariusz Bonaszewski (Kasper), Henryk Talar (Profesor), Tadeusz Kijański (Asystent), Mirosław Zbrojewicz (Żołnierz)
 • 672,5 MB
 • 3 lis 15 21:53
Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery "A", "B" i "C"… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do "Z"?

Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Koło zwłok zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie zwany ABC. Co więcej, w listach również podpisuje się "A.B.C.".

Czyżby zabójca cierpiał na kompleks alfabetyczny?

Herkules Poirot czuje jednak, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.
 • 447,4 MB
 • 31 paź 15 22:38
"Nikt nigdy mi nie wierzy, kiedy mówię prawdę" - skarży się Klarysa, powszechnie znana z robienia psikusów. Nie będzie jej do śmiechu, gdy zastanie trupa w salonie. I to tuż przed tajną wizytą ważnych polityków. Miał być awans męża, a będzie międzynarodowy skandal! Przyjaciele pomogą schować trupa, zadbają o alibi, a ogrodniczka posprząta nie tylko w ogrodzie...
Przewrotna czarna komedia z klimatem: tajne przejścia, sekretne szuflady, cenne autografy. Nietuzinkowe charaktery, wścibska ogrodniczka i para kłótliwych służących. Najbardziej niewiarygodna okazuje się prawda!
 • 114,9 MB
 • 31 paź 15 21:10
Krzysztof Liedel zawsze marzył o tym, żeby łapać bandytów. Kiedyś robił to jako policjant, a dziś jako ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012. Marcin Ciszewski – autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał – odkrył zaś, że losy Liedla to materiał na książkę, jakiej jeszcze nie było. Tylko tu spotkacie prawdziwych twardzieli, którzy nie wahali się ruszyć w pogoń za rosyjskimi mafiosami wysłużonym polonezem i z wiecznie zacinającym się służbowym pistoletem P-64 w garści. Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA i miejsc, które zaatakowała Al-Kaida – oto historia GLINIARZA.
 • 37,4 MB
 • 31 paź 15 20:31
Monodram "Odchodzimy" w radiowej Dwójce
Monodram radiowy "Odchodzimy" Feliksa Netza to rozmowa, jaką prowadzi sam ze sobą człowiek, który miał być jednym z 96 pasażerów samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Swoje miejsce odstąpił jednak koledze, również posłowi. Reżyseria Jana Warenyci.
Bohater monodramu ma świadomość, że dostał drugą szansę, ale teraz jego życie jest pełne udręki. W jego głowie ten feralny lot trwa nadal, nigdy się nie skończy.

Cały czas analizuje, rozważa, porównuje, zestawia fakty, konfrontuje minuty i sekundy, szukając odpowiedzi na pytanie: co tam się stało? Dlaczego Tu-154 rozbił się pod Smoleńskiem?

Ten pragmatyczny do tej pory człowiek zaczyna patrzeć na swoje – darowane przez los – życie, jak na coś, czemu musi nadać nowy kształt i głębszy sens. Równocześnie rodzi się w nim przekonanie, że człowiekowi z wieży kontrolnej nie może odmówić prawa do żalu, a być może i cierpienia. Bohater nie jest niczyim sędzią. Nie orzeka, kto zawinił więcej, kto mniej. Nie pyta o przyczynę smoleńskiej tragedii.

Poza faktem odstąpienia miejsca w samolocie, słuchowisko jest dziełem wyobraźni autora.
W spektaklu usłyszymy: Mariusza Benoita (On) oraz głosy: Halina Łabonarska, Joanna Sobieska, Tomasz Borkowski.
 • 45,7 MB
 • 31 paź 15 20:17
Najnowszy dramat Cezarego Harasimowicza premierowo w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Ostatnia misją Lecha W." W roli redaktora Walewskiego usłyszymy Krzysztofa Gosztyłę. Adaptacja i reżyseria Janusza Kukuły.
Autor:
Cezary Harasimowicz
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Krzysztof Gosztyła (Redaktor Walewski), Adam Ferency (Grzegorz), Aneta Todorczuk-Perchuć (Ewa), Krzysztof Banaszyk (Bartek), Henryk Talar (Major), Olaf Lubaszenko (Głos)
Najnowszy tekst Cezarego Harasimowicza to historia redaktora naczelnego tygodnika społeczno-politycznego. Walewski staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim zawodowym życiu. Zwleka z decyzją o publikacji treści nielegalnie zdobytych rozmów między politykami, które ujawnił niezidentyfikowany informator...
 • 41,8 MB
 • 25 paź 15 21:43
"Olgi Boznańskiej portret ostatni". Premiera w radiowej Jedynce
Z okazji 75. rocznicy śmierci Olgi Boznańskiej, radiowa Jedynka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisku Anny Bernat poświęcone życiu artystki na dwa lata przed jej śmiercią. Słuchowisko wyreżyserował Waldemar Modestowicz. W roli tytułowej Elżbieta Kępińska.
Autor:
Anna Bernat
Reżyseria:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun
Obsada:
Elżbieta Kępińska - Olga Boznańska
Stefan Pawłowski - Bronisław Mazowiecki (młody)
Janusz Rafał Nowicki - Bronisław Mazowiecki (stary)
Sławomir Orzechowski - Jan Szymański
Olga Boznańska - urodzona 15 kwietnia 1865 r. w Krakowie. W 1938 roku, kiedy odwiedza ją Bronisław Mazowiecki Olga ma 73 lata. Ma niski, trochę chrapliwy głos osoby palącej, często pokasłuje. Do szpitala Sióstr Miłosierdzia trafia 25 października, gdzie umiera 26 października 1940 r. - pochowana na cmentarzu des Champeaux w Montmorency pod Paryżem 31 października 1940.
Bronisław Mazowiecki 1 - (głos młody) Kiedy w 1938 r. dzięki panu Janowi Szymańskiemu, poznaje Olgę Boznańską ma 31 lat, jest krytykiem muzycznym, znawcą muzyki Fr.Chopina, bibliofilem. Urodził się w 1907 w Polsce. Jako 22-latek emigruje do Francji, jest nauczycielem gry na skrzypcach, uczy się języka francuskiego, kończy Uniwersytet w Grenoble, pracuje jako tłumacz w kopalni. Następnie kończy wydział ekonomiczny z tytułem doktora na Uniwersytecie Paryskim. Przez większość życia pracuje w Paryżu w Amerykańskiej Fundacji Forda. Bronisław Mazowiecki zmarł w Paryżu w 1997 roku, a dzięki staraniom rodziny, pochowany jest w Polsce. Zafascynowany osobą i malarstwem pani Olgi jest stałym gościem w jej pracowni przy 49, Bd. du Montparnasse. Po roku na wiosnę w 1939 roku Olga Boznańska proponuje mu namalowanie jego portretu. Jest to ostatni portret namalowany przez Boznańską. Bronisław Mazowiecki odwiedza Boznańską, aż do jej śmierci w 1940 roku.
Bronisław Mazowiecki 2 - 1990 r.- 83 lat (głos starszy) po odwiedzeniu wystawy w Bibliotece Polskiej w Paryżu, w 50. rocznicę śmierci Olgi Boznańskiej wybiera się na jej grób do Montmorency.
Jan Szymański - w 1938 r. ma 51 lat - radca ds. kulturalnych Ambasady Polskiej w Paryżu - ur.10 września 1887 r. w Poznaniu - opiekuje się Olgą Boznańską pod względem materialnym i zdrowotnym. Co trzecie słowo powtarza „złoty panie” - stary kawaler, umiera w Paryżu 21 lutego 1963 r. Pochowany na cmentarzu w Montmorency.
 • 54,0 MB
 • 24 paź 15 20:40
Premiera "Męża i żony" w radiowej Dwójce
Już w najbliższą sobotę o godz. 19.oo zapraszamy na nową radiową adaptację słynnej komedii Aleksandra hr. Fredry pt."Mąż i żona". Adaptacja i reżyseria Eweliny Pietrowiak. Premiera w Teatrze Polskiego Radia
"Mąż i żona" to historia o czwórce bohaterów uwikłanych w intrygi miłosne. Hrabia Wacław, mąż Elwiry, znudzony swą sentymentalną żoną zaleca się do pokojówki Justysi. Nie wie, że jego przyjaciel Alfred od roku cieszy się wzajemnością Elwiry, urzeczonej jego miłosnymi listami. Alfred z kolei to cyniczny bawidamek, który nie ominie w swych umizgach także Justysi, powiernicy swej pani.
Dlaczego Ewelinie Pietrowiak, reżyserce słuchowiska, tak zależało, by w obsadzie znalazła się Katarzyna Skrzynecka? Co łączy Fredrowskiego Alfreda, "erotycznego młodego demona", z Molierowskim Świętoszkiem? Posłuchaj reportażu z prób do spektaklu według "Męża i żony" Aleksandra Fredry.
Aleksander Fredro: Mąż i żona
Adaptacja i reżyseria: Ewelina Pietrowiak
Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Obsada: Katarzyna Skrzynecka (Elwira), Szymon Kuśmider (Wacław), Krzysztof Szczepaniak (Alfred) i Katarzyna Maria Zielińska (Justyna)
 • 41,9 MB
 • 18 paź 15 18:13
Ingmara Villqista ucieczka w inny świat. Premiera w teatrze Jedynki
Zapraszamy na premierę słuchowiska Ingmara Villqista pt, "Chłopiec z łabędziem". Jest to radiowa wersja sztuki wystawionej w Teatrze Śląskim w Katowicach. Reżyseria radiowa Ingmara Villqista, w występują: Violetta Smolińska, Ewa Kutynia i Grażyna Bułka.
Autor:
Ingmar Villqist
Reżyseria:
Ingmar Villqist
Realizator:
Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Ewa Kutynia - Ona 1 (Arn)
Violetta Smolińska - Ona 2 (Hagen)
Grażyna Bułka - Kobieta
Bohaterki „Chłopca z łabędziem” należą do grupy kolejnych nadwrażliwych i nieprzystosowanych, do grona tych „innych”, którzy mają swój świat, biblie swoich nieszczęść, kodeks prawa odrzuconych, którzy nie mają żadnych praw poza tym, by żebrać o akceptację tzw. większości. Jeśli będziemy je odtrącać, wyciągać do nich dłoń z jałmużną i przerażonym uśmiechem "współczucia", mogą zrobić to czego się najbardziej boimy - przeciągnąć nas na swoją stronę…
Jedną z inspiracji do sztuki stała się realna przestrzeń z Chorzowa, kamienica, w której mieszkał autor, a do której teraz wprowadził trzy swoje teatralne bohaterki. Kameralna historia rozgrywa się w mrocznym mieszkaniu. Dwie siostry próbują poukładać sobie życie. Marzą o normalności i rutynie. Marzą, by zapomnieć o… Czy pewne tajemnice nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego? Kim jest trzecia kobieta, która niespodziewanie staje w progu mieszkania?
„Prowadzę więc teraz postaci mojej sztuki po tym mieszkaniu, kamienicy, po placu pośrodku którego stoi rzeźba nagiego młodzieńca z łabędziem i szukam zakończenia. Skoro kazałem bohaterkom mojego dramatu tam żyć i wchodzić z sobą w wzajemne relacje, które wcale nie muszą im się podobać, to muszę teraz zrobić wszystko, żeby je stamtąd bezpiecznie wyprowadzić na słońce.” – wspominał w jednym z felietonów Ingmar Villqist.
 • 51,2 MB
 • 17 paź 15 20:19
Stanisława Celińska w premierowym słuchowisku radiowej Dwójki
Teatr Polskiego Radia zapraszają na premierę słuchowiska Darka Błaszczyka pt. "Zupa Heli". Reżyseria autora, realizacja akustyczna Tomasza Perkowskiego. W roli babci Heli usłyszymy fenomenalną Stanisławę Celińską.
Autor:
Darek Błaszczyk
Reżyseria:
Darek Błaszczyk
Realizator:
Tomasz Perkowski
Muzyka:
Andrzej Izdebski
Obsada:
Stanisława Celińska (Babcia Hela), Łukasz Garlicki (Wojtek), Arkadiusz Bazak (Psychoterapeuta), Jadwiga Jankowska-Cieślak (Mama), Katarzyna Dąbrowska (Młoda Hela), Henryk Talar (Tata), Marcin Troński (Wujek Janek), Katarzyna Zielińska (Asystentka/ Barmanka/ Pielęgniarka), Bernard Lewandowski (Mały Wojtek), Beniamin Lewandowski (Nastoletni Wojtek), Paweł Szczęsny (Doktor/ Palacz 1), Rafał Zawierucha (Palacz 2/ Kolega), Andrzej Krusiewicz (Spiker radiowy), Olaf Marchwicki (Chłopiec), Filip Rogowski (Wasyl), Małgorzata Szymankiewicz (Pasażerka)
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
 • 41,5 MB
 • 17 paź 15 18:12
Amfilada czy labirynt? O pałacowych wyborach w słuchowisku Henryka Bardijewskiego
Zapraszamy do Jedynki na premierę nowego słuchowiska Henryka Bardijewskiego pt. "Amfilada". Słuchowisko wyreżyserował Janusz Kukuła.
Autor:
Henryk Bardijewski
Reżyser:
Janusz Kukuła
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Marcin Troński (Bank, przewodnik), Marian Opania (Bolt, kierowca), Grażyna Barszczewska (Olga, poetka), Krzysztof Wakuliński (Otusz, senator), Krzysztof Tyniec (Labas, historyk), Jarosław Gajewski (Sarkała, dziennikarz), Andrzej Blumenfeld (Grosz, aktor), Joanna Pach-Żbikowska (Nowa, przewodniczka), Marta Żmuda-Trzebiatowska (Taca, przewodniczka)
 • 51,7 MB
 • 17 paź 15 0:29
Kontynuacja bestsellerowego "Pochłaniacza" z Saszą Załuską w roli głównej. Drugi tom serii "Cztery Żywioły" Katarzyny Bondy!

Nie ma ciała, nie ma zbrodni. Tak przynajmniej może wydawać się każdemu, kto otarł się choćby w najmniejszym stopniu o policyjną pracę, do której zamierza w końcu powrócić Sasza Załuska. Jeszcze tylko do końca uporządkuje swoje osobiste sprawy, rozprawi się na zawsze z przeszłością i znów stanie się profilerką.

Podczas krótkiego urlopu w podlaskiej Hajnówce bierze udział w tradycyjnym białoruskim weselu. To właśnie tam dochodzi do uprowadzenia panny młodej, która, jak potem się okazuje, nie jest pierwszą zaginioną kobietą. W okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki i wydawałoby się, że nic nie łączy tych spraw. Nic, poza okularnikiem - starym mercedesem, który zawsze pojawia się w pobliżu.

W tym samym czasie na jaw wychodzi mroczna przeszłość mieszkańców podlaskiej wsi, a straszne tajemnice sięgają jeszcze czasów II wojny światowej.

Co tak naprawdę sprawiło, że sielski urlop zamienił się w powikłane śledztwo z masą krwawych wątków, które wcale nie są ze sobą spójne?
 • 112,7 MB
 • 14 paź 15 18:04
Ostatni tom cyklu audiobooków o przygodach Sherlocka Holmesa!
W dwunastu opowiadaniach słynny detektyw z Baker Street i jego przyjaciel doktor Watson wspólnie rozwiązują skomplikowane i pasjonujące zagadki kryminalne. Wyjaśniają m.in. okoliczności tajemniczych zgonów nad brzegiem oceanu i straszliwego ataku lwa w cyrku. Szukają też zaginionego diamentu Korony oraz „wampira z Susex”

Spis opowiadań:
•Wybitny klient
•Żołnierz o bladej twarzy
•Diament korony
•Dom z trzema facjatkami
•Wampir z Sussex
•Trzej Garridebowie
•Zdziwaczały profesor
•Lwia grzywa
•Zawoalowana lokatorka
•Shoscombe Old Place
•Emeryt
 • 5.0
 • 259,0 MB
 • 13 paź 15 16:03
Drugi tom bestsellerowej powieści E. L. James pt. „Ciemniejsza strona Greya”! Dalsze losy młodziutkiej studentki Ann Steel i jej burzliwego związku z charyzmatycznym miliarderem Christianem Greyem.

Ana w końcu zerwała uzależniający związek z Christianem i zajęła się swoją karierą. Jednak pamięć o niezapomnianym kochanku i związku pełnym erotycznego napięcia sprawia, że Ana zmienia zdanie i wraca do Christiana. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności, a Christian walczy ze swoją obsesyjną rządzą kontroli i proponuje jej zupełnie nowy układ. Kiedy wydaje się, że sielanka będzie trwała wiecznie, a świat możliwości stoi przed Aną otworem, ciemne chmury zaczną zbierać się nad nimi...

Bestsellerowa powieść, której sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach, a w Wielkiej Brytanii rozeszła się w nakładzie 100 000 egzemplarzy w zaledwie 7 dni od premiery!

Czyta Joanna Koroniewska

Czas trwania 2 godz. 21 min.
 • 175,3 MB
 • 12 paź 15 23:16
Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?

Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.

Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne w miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy.

Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.

czyta Krzysztof Skonieczny
czas trwania 2 godz. 21 min.
 • 83,2 MB
 • 12 paź 15 21:01
Von Bingen. Historia prawdziwa mistyczki i wizjonerki w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę radiowej wersji dramatu Sandry Szwarc. W tytułowej roli występuje Julia Kijowska, a reżyseruje Waldemar Modestowicz.
Autor:
Sandra Szwarc
Reżyser:
Waldemar Modestowicz
Realizator:
Maciej Kubera
Obsada:
Julia Kijowska (Hidegarda), Halina Skoczyńska (Jutta), Lidia Sadowa (Mniszka I), Katarzyna Dąbrowska (Mniszka II), Adam Ferency (Kronikarz I), Paweł Ciołkosz (Kronikarz II), Leon Charewicz (Hildebert, ojciec Hildegardy), Joanna Jeżewska (Mechtild, matka Hildegardy), Sara Lewandowska (dziecko)
Słuchowisko Von Bingen. Historia prawdziwa to radiowa wersja dramatu Sandry Szwarc. Autorka przystosowała tekst wyróżniony kwalifikacją do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej na potrzeby radia. Tytuł wskazuje główną bohaterkę, czyli Hildegardę z Bingen (kreowana przez Julię Kijowską), jednak autorka legendę świętej i doktora Kościoła katolickiego, mistyczki i wizjonerki poddaje dekonstrukcji. Historię mniszki – najpierw dziecka, potem kobiety – komentują współcześni „kronikarze”, pełni dystansu i ironii do wydarzeń przypisywanych życiu świętej. Kronikarze zwracają też uwagę na środowisko zakonne, w którym święta żyje. Legenda o świętej czyni z niej posąg, nietykalną figurę, zabierając jej tożsamość i indywidualność. W tekście omawiającym dramat Szwarc na stronie Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej czytamy: „Dlaczego zatem autorka sztuki pozbawia swoją bohaterkę imienia w tytule dramatu i poddaje w wątpliwość jej istnienie? Mniszka otoczona gronem ludzi głuchych na refleksje i odkrycia duchowe, kupczących jej świętobliwością, w nieskończoność będzie przyglądała się ze zgrozą jak jej zasmarkane chusteczki stają się relikwiami. (…) Wtłoczona w ramy świętości, przejdzie do historii jako von Bingen, człowiek – instytucja, kobieta – ikona, pozostając jednocześnie bezimienną bohaterką pozbawioną własnego jestestwa, podobnie jak inni idole masowej wyobraźni: Albert Einstein z wytkniętym językiem, Elvis Presley w białym kombinezonie, Dalajlama, Królowa Brytyjska, Marilyn Monroe w białej sukience, Martin Luther King, Osama bin Laden.”
 • 46,9 MB
 • 11 paź 15 22:12
"Zegarek" Jerzego Szaniawskiego - remake
7 listopada 1935 roku rozgłośnia warszawska nadała premierę "Zegarka" - sztuki Jerzego Szaniawskiego napisanej dla teatru radiowego. Słuchowisko wyreżyserowała Stanisława Perzanowska, a wystąpili w nim m.in.: Mieczysława Ćwiklińska, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa.
Śladu dźwiękowego po tej przedwojennej realizacji nie ma. My jednak postanowiliśmy z okazji roku jubileuszy, 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce oraz 90-lecia Polskiego Radia, zrealizować remake słuchowiska, które odegrało ważną rolę w historii międzywojennego radia. Reżyser Janusz Kukuła sięgnął więc po dwie powojenne realizacje "Zegarka". Pierwszą była ponowna realizacja tej miniaturki Szaniawskiego przez Stanisławę Perzanowską. Obie Zostały zacytowane przez Janusza Kukułę, tak więc, odsyłając do międzywojnia, wykonujemy symboliczny gest, który stanowi rodzaj remake’u.
Będziemy zarazem świadkami wydarzenia, ponieważ trudno uzyskać od spadkobierców zgodę na wystawianie Szaniawskiego. Opowie o tym reżyser naszego słuchowiska podczas rozmowy, którą nadamy po emisji słuchowiska.
Przypominamy, że jubileusz Polskiego Radia uczciliśmy wcześniej remakiem jednego ze słuchowisk z trójkowego cyklu "Teatrzyk Zielone Oko". To był ukłon w stronę powojennej historii Teatru Polskiego Radia.
W "Zegarku" usłyszymy świetnych aktorów:
⦁ Krzysztofa Gosztyłę - w roli starego zegarmistrza
⦁ Marcina Przybylskiego - w roli adepta Jana
⦁ Elżbietę Barszczewską - w roli siostry starego zegarmistrza
⦁ Mariana Opanię - w roli mecenasa.
Oprawę dźwiękowo-muzyczną stworzył Marian Szałkowski (koncert na stare zegary).
Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.
Szlachetnie staroświeckie, wzruszające słuchowisko proponujemy w październiku: Trójka i Teatr Polskiego Radia.
Jego realizacja możliwa była dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
 • 47,6 MB
 • 11 paź 15 17:27
"Stara kobieta wysiaduje" Tadeusza Różewicza
Przypadająca 9 października rocznica urodzin poety i dramaturga Tadeusza Różewicza jest pretekstem do przypomnienia zrealizowanego w 1994 roku słuchowiska "Stara kobieta wysiaduje" na podstawie sztuki pod tym samym tytułem. Adaptacja radiowa i reżyseria Sławomira Olejniczaka. W roli tytułowej Teresa Budzisz-Krzyżanowska.Autor:

Tadeusz Różewicz

Adaptacja i reżyseria:

Sławomir Olejniczak

Realizator:

Andrzej Złomski

Muzyka:

Szymon Wysocki

Obsada:
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - Stara kobieta, Robert Tondera - Kelner, Witold Skaruch - Pan, Henryk Talar - Lekarz, Andrzej Ferenc - Młodzieniec, Henryk Machalica - Ślepiec/Cyryl, Ewa Serwa - Dziewczyna 1, Krystyna Kozanecka - Dziewczyna 2, Magdalena Wołłejko - Dziewczyna 3, Piotr Loretz - Stróż porządku
 • 78,5 MB
 • 11 paź 15 16:07
Marszałek z "Chłopów" w radiowej Jedynce
Zapraszamy na premierę słuchowiska Andrzeja Sowy i Krzysztofa Szweda. Reżyseruje Jan Warenycia.
Autor:
Andrzej Sowa i Krzysztof Szwed
Reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Andrzej Ferenc (Maciej Rataj), Tadeusz Borowski (Mieczysław Niedziałkowski), Piotr Bajor (Stanisław Lewicki), Katarzyna Tatarak (Bolesława Rataj), Malwina Jachowicz (Hania), Marcin Troński (Ignacy Daszyński), Ryszard Jabłoński (kierowca Kazimierz), Cezary Kwieciński (żołnierz I), Rafał Zawierucha (żołnierz II), Marcin Przybylski (Stanisław Car/ strażnik), Wojciech Żołądkowicz (Aleksander Hrynkiewicz), Grzegorz Kwiecień (Władysław Sikorski), Andrzej Mastalerz (Wincenty Witos), Marek Frąckowiak (Józef Piłsudski), Andrzej Krusiewicz (Narrator/ Lektor),
 • 161,7 MB
 • 10 paź 15 23:34
"Po przerwie" Włodzimierza Boleckiego na antenie Dwójki
Teatr Polskiego Radia i radiowa Dwójka zapraszają w najbliższą sobotę o godz. 21.30 na słuchowisko Janusza Zaorskiego zrealizowane na podstawie scenariusza filmowego Włodzimierza Boleckiego. 1 października słuchowisku poświęcona będzie audycja Moniki Pilch „Notatnik Dwójki” (godz.13.00), w której zaprezentowany zostanie reportaż z prób.
Scenariusz „Po przerwie” planowany jako opowieść filmowa powstał w 1986 roku dla zespołu PERSPEKTYWA. Jednak jako „antypaństwowy” powędrował do szuflady.
Historia rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo sobie bliscy. W jakimś sensie jest to opowieść o banalności zła – zatem, bez względu na zmianę ustroju i sojuszów, ani odrobinę nie straciła na aktualności. W rolach głównych: Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Kazimierz Kaczor, Maria Mamona, Natalia Rybicka, Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Paweł Ciołkosz, Monika Kwiatkowska
Autor:
Włodzimierz Bolecki
Adaptacja i reżyseria:
Janusz Zaorski
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Zespół muzyczny w składzie: Janusz Brych – saksofon, Witold Cisło - perkusja, Tadeusz Czechak – gitara, Andrzej Perkman – pianino elektryczne
Obsada:
Mariusz Bonaszewski (Wiktor), Dorota Landowska (Kasia), Kazimierz Kaczor (Jabłoński), Maria Mamona (Jabłońska), Natalia Rybicka (Zosia), Sławomir Pacek (Henryk), Leon Charewicz (Majewski), Paweł Ciołkosz (Grześ), Monika Kwiatkowska (Wolska), Włodzimierz Press (Górski, dyrektor szkoły), Robert Jarociński (Wyrembus, zastępca dyrektora)
oraz
Anna Gajewska (Ewa), Piotr Kozłowski (Jacek), Mieczysław Morański (Kelner), Wojciech Żołądkowicz (Andrzej), Bernard Lewandowski (Syn Jacka i Ewy / Józio), Paweł Szczesny (Woźny/ Mężczyzna), Barbara Zielińska (Woźna), Joanna Pach-Żbikowska (Sekretarka), Sara Lewandowska (Patrycja), Ryszard Jabłoński (Kierowca), Krzysztof Szczerbiński (Konwojent / Kierowca PKS), Andrzej Mastalerz (UB-ek / Tajniak), Katarzyna Skolimowska (Sąsiadka z bloku), Artur Janusiak (Mężczyzna na przystanku), Jan Jurewicz (Dyżurny ruchu), Paweł Nowisz (Oficer Dyżurny), Tomasz Marzecki (Komendant), Zbigniew Suszyński (Kierownik), Aleksandra Radwan (Monika, panna młoda), Julia Kołakowska (Podróżna/ Kobieta)
 • 40,8 MB
 • 4 paź 15 18:05
Premierowa komedia Jana Warenyci w radiowej Jedynce
W rolę życiowych nieudaczników w słuchowisku "Babcine sieroty" Jana Warenyci wcielają się Sławomir Pacek i Krzysztof Tyniec. Jako Czesława Wzorek partneruje im Katarzyna Dąbrowska. Reżyseria autora.
Autor i reżyser:
Jan Warenycia
Realizator:
Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne:
Marian Szałkowski
Obsada:
Joanna Jędryka (Babcia Wika), Sławomir Pacek (Zdzisio), Krzysztof Tyniec (Staś), Katarzyna Dąbrowska (Jolanta), Krzysztof Wakuliński (Adwokat), Stanisław Brudny (Henryś), Marcin Troński (Murzyn / Aspirant), na saksofonie gra Janusz Brych
Tytułowe „babcine sieroty” to dwaj czterdziestoletni nieudacznicy Staś i Zdzisio Biebrzyccy, żyjący z sowitej „resortowej” emerytury ich babki, Wiktorii Sapieżyńskiej – wybitnej kucharki zatrudnianej ongiś w domach prominentów PRL-u i na placówkach dyplomatycznych III RP.
Staś jest niedocenionym poetą, Zdzisław saksofonistą. Wiodą próżniacze życie, a swoje niepowodzenia artystyczne składają na karb wszechwładnych „układów”. Pewnej nocy zjawia się w ich domu „tancerka erotyczna”, Czesława Wzorek – pseudo sceniczne Crazy Jolanta. Od tej chwili rusza lawina przedziwnych zdarzeń, która odmieni ich dotychczasowe życie i spełni marzenia babci Wiktorii o własnym lokalu gastronomicznym z „występami”… ale droga do pełni szczęścia jest długa i pełna niezwykłych przygód.
 • 217,7 MB
 • 28 wrz 15 16:42
Jo Nesbo jest norweskim pisarzem zajmującym się literaturą z gatunku kryminału. Popularność zawdzięcza pełnej zwrotów akcji serii powieści o policjancie Harrym Hole'u. Cała seria składa się z kilkunastu tomów, w których bogata fabuła i sensacyjny nastrój zostały docenione licznymi nagrodami m.in. tytułem najlepszego norweskiego kryminału wszechczasów. Nesbo zajmuje się także tworzeniem muzyki z pogranicza popu i rocka.
Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale jej nie wyjaśnił? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalnym zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów, a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego.

W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów, a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą.

Jo Nesbo po raz kolejny dostarcza diabelnie przebiegłej historii o bezmiarze ludzkiego zła. Gra w kotka i myszkę dotyczy nie tylko ofiar i policji, ale także samego czytelnika.

czyta Mariusz Banaszewski
czas trwania 1 godz.58 min.
 • 248,2 MB
 • 28 wrz 15 0:33
Jo Nesbo jest norweskim pisarzem zajmującym się literaturą z gatunku kryminału. Popularność zawdzięcza pełnej zwrotów akcji serii powieści o policjancie Harrym Hole'u. Cała seria składa się z kilkunastu tomów, w których bogata fabuła i sensacyjny nastrój zostały docenione licznymi nagrodami m.in. tytułem najlepszego norweskiego kryminału wszechczasów. Nesbo zajmuje się także tworzeniem muzyki z pogranicza popu i rocka.

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana, która dotknęła w tak koszmarny sposób najbliższych Harry'ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium.

Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę - obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni.

Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach - Harry'ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

czyta Mariusz Bonaszewski
czas trwania 2 godz.15 min.
 • 39,3 MB
 • 27 wrz 15 18:00
Słuchowisko Zbigniewa Branacha to dokumentalna opowieść o Zbigniewie Godlewskim, legendarnym Janku Wiśniewskim z ballady powstałej po wydarzeniach Grudnia 70. w Gdańsku i Gdyni. Autor słuchowiska odtwarza wydarzenia z 17 grudnia 1970 roku, kiedy to wojsko zastrzeliło młodego chłopaka, który szedł do pracy w porcie handlowym w Gdyni. Jego ciało młodzi mężczyźni niosą w stronę domu partii, najpierw na polskiej fladze, później na drzwiach zdobytych po drodze. Długo nie było wiadomo, kim był ów Janek Wiśniewski z ballady znanej bodaj najbardziej z wykonania Krystyny Jandy z filmu Wajdy „Człowiek z żelaza”.
Obsada: Adam Woronowicz (Narrator), Mirosław Zbrojewicz (Tajniak), Leon Charewicz (Eugeniusz Godlewski), Agnieszka Judycka (Dziennikarka), Anna Milewska (Salomea Miotke), Andrzej Gawroński (Ksiądz), Krzysztof Banaszyk, Włodzimierz Bednarski (Admirał Ludwik Janczyszyn), Joanna Jędryka (Eleonora Karczewska), Waldemar Barwiński (Noszowy I), Łukasz Lewandowski (Noszowy II), Andrzej Chudy (Portier/Edmund Pepliński), Arkadiusz Bazak (Komandor Adam), Sylwester Maciejewski (Komandor Jan Górecki), Janusz Rafał Nowicki (Głos/Prokurator-komandor Jan Siemianowski), Andrzej Blumenfeld (Godlewski/Doktor Świętosław Jaszczenko), Marzena Trybała (Izabela Godlewska), Marek Barbasiewicz (Krzysztof Dowgiałło), Elżbieta Gaertner (Anna Tumidajska - kierowniczka pracowni tkanin na Wawelu)
Reżyseria: Waldemar Modestowicz. Realizacja akustyczna: Tadeusz Perkowski. Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
« poprzednia stronanastępna strona »
 • Odtwórz folderOdtwórz folder
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  686

689 plików
30,87 GB

jadamk

jadamk napisano 7.06.2013 09:24

zgłoś do usunięcia
obrazek Milutkiego dnia
katarzyna.towgin

katarzyna.towgin napisano 11.06.2013 05:30

zgłoś do usunięcia
wypozyczalnia ludzi
Sezar18

Sezar18 napisano 27.09.2013 23:06

zgłoś do usunięcia
s446x3a

s446x3a napisano 4.12.2013 22:05

zgłoś do usunięcia
fl086ets

fl086ets napisano 31.12.2013 08:53

zgłoś do usunięcia

c-9 napisano 11.06.2014 19:11

zgłoś do usunięcia

obrazek Audiobook

daga.r4

daga.r4 napisano 20.06.2014 23:15

zgłoś do usunięcia
Fantastyczny zbiór!
tfn

tfn napisano 18.08.2014 16:29

zgłoś do usunięcia
ZAPRASZAMY
magdalenka95

magdalenka95 napisano 30.08.2014 19:24

zgłoś do usunięcia
obrazek
NaidrokW

NaidrokW napisano 4.02.2015 19:52

zgłoś do usunięcia
obrazek

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (1)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności