Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Pułapka prędkości 6.11.1971, zderzenie z myśliwcem.mp4 play
Oglądaj online
Przczyny i kulisy wypadku do jakiego doszło 6 czerwca 19 ...
Przczyny i kulisy wypadku do jakiego doszło 6 czerwca 1971 roku. Lecący z Los Angeles samolot DC-9 zderzył sie z samolotem myśliwskim niedaleko od miejsca startu. Zginęlo 49 osób.
Katastrofa w przestworzach  - Atak na Pentagon 11.09.2001.avi play
Dokument odsłania kulisy ataku na Pentagon 11 września 2 ...
Dokument odsłania kulisy ataku na Pentagon 11 września 2001 roku. Samolot pasażerski wbił się w jedną ze ścian budynku zamieniając cale skrzydło budowli w stertę gruzu.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Monachium.avi play
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways lec ...
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways leci z Belgradu do Manchesteru. Ma międzylądowanie w Monachium by uzupełnić paliwo. Dwukrotna próba startu kończy się niepowodzeniem z powodu problemów z silnikami. Przy trzeciej próbie samolot rozbija się trzysta metrów za pasem startowym uderzając w szopę z paliwem. Giną 23 osoby. Większość pasażerów stanowili piłkarze Manchesteru United, którzy wracali ze spotkania z Red Star Belgrad w ramach rozgrywek o Puchar Europy. Śledztwo prowadzone przez Niemców jest wybitnie stronnicze i winą obarcza pilotow za nieodlodzenie samolotu. Walka o dobre imię załogi trwa aż do 1967 roku. Wtedy to po serii testów, Anglicy udawadniają że winę za katastrofę ponosi zarząd lotniska w Monachium. Pas startowy nie był dokładnie uprzątnięty z błota pośniegowego co spowodowało nagłe wyhamowanie samolotu w krytycznym momencie gdy powinien oderwać się od pasa.
Katastrofa w przestworzach - Ja i mój problem.avi play
7 grudnia 1987 roku. Samolot linii PSA odbywa rejsowy lo ...
7 grudnia 1987 roku. Samolot linii PSA odbywa rejsowy lot z Los Angeles do San Francisco. Nagle samolot BAE 146 gwałtownie nurkuje i rozbija sie o ziemię w odległości 280 km od Los Angeles.Siła uderzenia jest tak potężna że praktycznie nie pozostaje z maszyny nic poza drobnymi kawałkami. Nie ma nawet zwłok 43 ofiar tej katastrofy. Śledztwo w tej sytuacji jest niezwykle trudne. Ekipy dochodzeniowe wspólnie z FBI odsłaniają jednak kulisy tej tragedii. Na pokładzie feralnego lotu był David Burke, pracownik PSA zwolniony właśnie z pracy. To on z zemsty zastrzelił najpierw swego szefa lecącego tym rejsem a nastpnie pilotów. Pozbawiony kontroli samolot pikowł do ziemi z szybkościa ponaddwą a przeciążenia osiągnły wartość 5000 g.źwięko
Katastrofa w przestworzach - Samolot który leciał za wysoko.avi play
16 sierpnia 2005 roku. Samolot linii West Caribbean Airw ...
16 sierpnia 2005 roku. Samolot linii West Caribbean Airways leci z Panamy na Martynikę. Lot 708 nie dociera jednak do celu i nagle rozbija się na terytorium Wenezueli. Ginie 160 osób, przeważnie obywateli francuskich powracających ze zwiedzania Kanału Panamskiego. Analizy wykazały, że za nagłe przeciągnięcie samolotu MD-82 odpowiadał błąd pilota. Kapitan nie uwzględnil bowiem spadku mocy silników przy wlączonym systemie przeciwoblodzeniowym i kontynuował lot na zbyt dużej wysokości.
Katastrofa w przestworzach - Zabójcze szybowanie.avi play
23 lipca 1983 roku. W samolocie Boeing 767 należącym do ...
23 lipca 1983 roku. W samolocie Boeing 767 należącym do Air Canada nagle po kolei gasną obydwa silniki. Lot nr 143 musi awaryjnie lądować ponieważ skończyło się paliwo. Najbliższe lotnisko znajdowało się w starej bazie wojskowej. Niestety, pilot nie wiedział, że tego dnia odbywał się tam rodzinny festyn. Jedno z najsłynniejszych i nieprawdopodobnych lądowań awaryjnych w historii lotnictwa! Śledztwo ujawnia banalną przyczynę która nieomal doprowadziła do tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Atak nad Bagdadem.avi play
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firm ...
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firmy DHL miało to być rutynowe dostarczenie poczty. Tuż po starcie z lotniska Saddama Husajna w Bagdadzie w Airbusa A300 trafił pocisk przeciwlotniczy. Załoga rozpoczęła dramatyczną walkę o życie. Całkowite uszkodzenie hydrauliki i lewego skrzydła spowodowało że piloci mieli do dyspozycji tylko sterowanie ciągiem silników. Mimo tego udało się po raz pierwszy w historii lotnictwa wylądować tak zdewastowanym samolotem.
Katastrofa w przestworzach - Ukryte zagrożenie.avi play
3 marca 1991 roku samolot Boeing-737 leci z Denver do Co ...
3 marca 1991 roku samolot Boeing-737 leci z Denver do Colorado Springs. Lot 585 linii United Airlines przebiegał spokojnie. Dopiero przy podchodzeniu do lądowania, samolot wymyka się całkowicie spod kontroli i nagle uderza w ziemię . Ginie 25 osób. Drobiazgowe śledztwo nie przynosi rezultatu. Dopiero kolejna katastrofa 2 lata później naprowadza śledczych na trop. W identycznym wypadku Boeinga-737 linii Us Air w Pitsburgu giną 132 osoby. Film przedstawia kulisy najdłuższego w historii lotnictwa śledztwa, trwającego ponad 10 lat.
Katastrofa w przestworzach - Samolot widmo.avi play
14 sierpnia 2005 roku. Samolot linii lotniczych Helios l ...
14 sierpnia 2005 roku. Samolot linii lotniczych Helios leci z Larnaki na Cyprze do Aten. Po kilku minutach pilot zgłasza problemy z klimatyzacją. Potem kontakt z załogą urywa się i samolot zaczyna krążyć nad Atenami. Samolotem nikt nie steruje, co stwierdzają piloci myśliwców wysłanych na pomoc. Po trzech godzinach lotu maszyna rozbija się o zbocze góry. Giną wszyscy. Śledztwo ujawnia przyczyny katastrofy. Nieszczelny samolot spowodował na dużej wysokości utratę przytomności pasażerów i pilotów.
Katastrofa w przestworzach - Zderzenie nad Los Angeles.avi play
31 sierpnia 1986 roku. Samolot DC-9 linii Aeromexico lec ...
31 sierpnia 1986 roku. Samolot DC-9 linii Aeromexico lecący do Los Angeles tuż przed lądowaniem zderza się z prywatną awionetką Piper Cherokee. Samolot spada w miejscowości Cerritos, niszcząc jednocześnie 16 budynków mieszkalnych. Bilans katastrofy jest tragiczny. Giną wszyscy z DC-9 - 64 ocoby, 3 osoby z prywatnego samolotu i 15 mieszkańców miasteczka. Dochodzenie nie tylko wyjaśniło przyczyny katastrofy, ale także zmusiło władze do zmian w kontroli ruchu lotniczego.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności