Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Samolot widmo.avi play
14 sierpnia 2005 roku. Samolot linii lotniczych Helios l ...
14 sierpnia 2005 roku. Samolot linii lotniczych Helios leci z Larnaki na Cyprze do Aten. Po kilku minutach pilot zgłasza problemy z klimatyzacją. Potem kontakt z załogą urywa się i samolot zaczyna krążyć nad Atenami. Samolotem nikt nie steruje, co stwierdzają piloci myśliwców wysłanych na pomoc. Po trzech godzinach lotu maszyna rozbija się o zbocze góry. Giną wszyscy. Śledztwo ujawnia przyczyny katastrofy. Nieszczelny samolot spowodował na dużej wysokości utratę przytomności pasażerów i pilotów.
Katastrofa w przestworzach - Niewidzialne zagrożenie.avi play
W lotnictwie - dziedzinie niesłychanie skomplikowanej te ...
W lotnictwie - dziedzinie niesłychanie skomplikowanej technicznie, logistycznie i uzależnionej od pogody trudno czsem przewidzieć wszystko. Film pokazuje na kilku przykladach tragicznych katastof zagrożenia jakie czychają w powietrzu a wcześniej nie były brane pod uwagę podczas szkolenia personelu latającego.
Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot.avi play
3 kwietnia 1996 roku specjalny samolot wojskowy Boeing-7 ...
3 kwietnia 1996 roku specjalny samolot wojskowy Boeing-737 oznaczony jako IFO21 zmierza do Dubrownika w Chorwacji. Na pokładzie przedstawiciele rządu USA i biznesmeni lecący z misją handlową. Tuż przed lądowaniem maszyna rozbija się w górach, w fatalnej pogodzie. Jedyna ocalała osoba - stewardessa umiera w drodze do szpitala. Śledztwo ujawnia szereg zaniedbań w specjalnej jednostce wojskowej USA wożącej VIP-ów. Warto obejrzeć ten film, bo analogie i podobieństwa z katastrofą naszego TU-154 w Smoleńsku są oczywiste.
Katastrofa w przestworzach - Wybuchowe dowody.avi play
23 czerwca 1985 roku. Boeingg 747 należący do linii Air ...
23 czerwca 1985 roku. Boeingg 747 należący do linii Air India odbywa rejsowy lot z Kanady do Indii z międzylądowaniem w Londynie. Lot nr 182 przebiega bez zakłócen i samolot lecąc na wysokoości 9 tysięcy metrów systematycznie pokonuje Atlantyk zbliżając się do Anglii. Niespodziewanie i bez żadnego alarmu ze strony załogi samolot znika z ekranów radarów. Ekipy poszukiwawcze odnajdują szczątki samolotu i ciała pasażerów dryfujące po oceanie. Zgineli wszyscy będący na pokładzie - 329 osób. Żmudne i kosztowne śledztwo ujawnia przyczyny katastrofy.
Katastrofa w przestworzach - Zdmuchnięty przez wiatr.avi play
2 sierpnia 1985 roku. Samolot L-1011 linii Delta Airline ...
2 sierpnia 1985 roku. Samolot L-1011 linii Delta Airlines, lot nr 191 podchodzi do lądowania w Dallas w Teksasie. Pogoda jest fatalna, burzowa. Tuż przed początkiem pasa startowego samolot nagle wpada w pionowe zawirowania powietrza i spada na ziemię zahaczając o pobliską autostradę. Ginie 136 osób na pokładzie samolotu i jeden kierowca na autostradzie. Cudem uratowało się 27 osób. Szczegółowe śledztwo odkryło przyczyny tragedii i przyczyniło się do opracowania radarów zapobiegających podobnym wypadkom.
Katastrofa w przestworzach - Cisza w eterze.avi play
29 września 2006 roku. Nowy mały odrzutowiec pasażerski ...
29 września 2006 roku. Nowy mały odrzutowiec pasażerski zakupiony u producenta w Brazyli leci do swojego nowego włąściciela w USA. Nagle następuje zderzenie z rejsowym Boeingiem 737. Giną 154 osoby na pokładzie Boeinga. Natomiast uszkodzonemu małemu odrzutowcowi udaje się szczęśliwie wylądować w najbliższej bazie wojskowej. Rozpoczyna się żmudne śledztwo bo żaden z samolotów nie informował wcześniej o problemach.
Katastrofa w przestworzach - Atak nad Bagdadem.avi play
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firm ...
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firmy DHL miało to być rutynowe dostarczenie poczty. Tuż po starcie z lotniska Saddama Husajna w Bagdadzie w Airbusa A300 trafił pocisk przeciwlotniczy. Załoga rozpoczęła dramatyczną walkę o życie. Całkowite uszkodzenie hydrauliki i lewego skrzydła spowodowało że piloci mieli do dyspozycji tylko sterowanie ciągiem silników. Mimo tego udało się po raz pierwszy w historii lotnictwa wylądować tak zdewastowanym samolotem.
Katastrofa w przestworzach - Samobójstwo pilota SilkAir.wmv play
Kulisy śledztwa dotyczącego przyczyn tragicznej katastro ...
Kulisy śledztwa dotyczącego przyczyn tragicznej katastrofy samolotu indonezyjskich linii lotniczych SilkAir. W 1998 roku Boeing-737, lot nr 185 nagle zaczął nurkować i rozbił się w rzece. Śmierć ponieśli wszyscy - łącznie 104 osoby. Drobiazgowe śledztwo nie rozstrzygnęło definitywnie czy było to spowodowane awarią steru kierunku czy samobójczym zamiarem pilota.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa na Florydzie.rmvb play
11 maja 1996 roku samolot DC-9 linii lotniczych ValueJet ...
11 maja 1996 roku samolot DC-9 linii lotniczych ValueJet startuje z Miami na Florydzie i zmierza w kierunku Atlanty. Zaledwie 9 minut po starcie lot 592 kończy się tragicznie. Samolot spada do bagien Everglades. Ginie 110 osób. Kulisy i przyczyny wypadku.
Katastrofa w przestworzach - Sterowiec Hindenburg.rmvb play
3 maja 1937 roku, duma III Rzeszy i zarazem największy n ...
3 maja 1937 roku, duma III Rzeszy i zarazem największy na świecie sterowiec Hindenburg wyrusza z Frankfurtu do USA. Jest to prestiżowy lot i bardzo zależy na planowym przelocie. Ale zła pogoda sprawia że lot się opóźnia. W tej sytuacji sterowiec próbuje zacumować w docelowym Lackehurst jak najszybciej. 5 maja 1937 przy próbie zakotwiczenia wybucha pożar. W ciągu 34 sekund sterowiec płonie doszczętnie. Ginie 36 osób. Film przedstawia przyczyny tragedii dzięki najnowszym metodom badawczym stosowanym przez NTSB.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności