Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Queens 2001, oderwanie statecznika pionowego.avi play
12.11.2001 roku. Dwa miesiące po zamachach terrorystyczn ...
12.11.2001 roku. Dwa miesiące po zamachach terrorystycznych na World Trade Center samolot pasażerski spada na osiedle domków jednorodzinnych Queens. Zginęło 260 osób znajdujących się w samolocie oraz 5 osób na ziemi. Początkowo uważano, iż przyczyną może być kolejny zamach terrorystyczny, jednak szybko wyeliminowano tę sugestię. Za przyczynę katastrofy Airbusa A300 NTSB uznało błąd pilota, który nagłymi reakcjami sterem kierunku doprowadził do oderwania statecznika pionowego od kadłuba
Katastrofa w przestworzach - Do granic wytrzymałości 1977, samobójstwo.avi play
19 grudnia 1997 roku samolot linii SilkAir lecący z Indo ...
19 grudnia 1997 roku samolot linii SilkAir lecący z Indonezji do Singapuru rozbił się w rzece Musi. Boeing 737-36N pikował z wysokości ponad 10 km z szybkością ponaddźwiekową. W katastrofie zginęło 97 pasażerów i 7 członków załogi. Jej przyczyny są sporne. NTSB uważa, że spowodował ją kapitan w akcie samobójstwa, natomiast Indonezyjscy śledczy ich nie określili.
Katastrofa w przestworzach - Feralne podwozie 1978, wyczerpane paliwo, błąd pilotów.avi play
28 grudnia 1978 roku samolot McDonnell-Douglas DC-8-61 l ...
28 grudnia 1978 roku samolot McDonnell-Douglas DC-8-61 linii United rozbił się niedaleko Portland w Stanach Zjednoczonych. W katastrofie lotu nr 173 zginęło 10 osób a 24 zostały poważnie ranne. Błąd załogi skupionej na rozwiązywaniu problemu z podwoziem doprowadzil do niewłaściwej kontroli poziomu paliwa i w konsekwencji jego wyczerpania przed lądowniem.
Katastrofa w przestworzach - 28 sekund 2008, pośpiech pilotów.avi play
21 lutego 2008 roku z lotniska Merida w Wenezueli startu ...
21 lutego 2008 roku z lotniska Merida w Wenezueli startuje samolot ATR-42. Planowane lotnisko docelowe dla lotu nr 518 to Caracas. Zaledwie siedem minut po starcie samolot rozbija się w górach w odległości 10 km od lotniska z którego wystartował. Ginie 46 osób. Śledztwo ujawnia przyczyny katastrofy. Są bardzo prozaiczne. Pośpiech pilotów spowodował że wystartowali bez zakończonej procedury list kontrolnych i bez włączonych najistotniejszych urządzeń nawigacyjnych
Katastrofa w przestworzach  - Atak na Pentagon 11.09.2001.avi play
Dokument odsłania kulisy ataku na Pentagon 11 września 2 ...
Dokument odsłania kulisy ataku na Pentagon 11 września 2001 roku. Samolot pasażerski wbił się w jedną ze ścian budynku zamieniając cale skrzydło budowli w stertę gruzu.
Katastrofa w przestworzach - Awarie mechaniczne raport specjalny.avi play
Jadną z przyczyn dużych katastrof lotniczych są awarie m ...
Jadną z przyczyn dużych katastrof lotniczych są awarie mechaniczne samolotu. Wynikaja z błędów konstrukcyjnych samego samolotu bąź też z nieoprzestrzegania procedur jego konserwacji i napraw. Film przedstawia kilka wielkich i tragicznych w skutkach wypadków lotniczych oraz ich przyczyny.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Monachium.avi play
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways lec ...
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways leci z Belgradu do Manchesteru. Ma międzylądowanie w Monachium by uzupełnić paliwo. Dwukrotna próba startu kończy się niepowodzeniem z powodu problemów z silnikami. Przy trzeciej próbie samolot rozbija się trzysta metrów za pasem startowym uderzając w szopę z paliwem. Giną 23 osoby. Większość pasażerów stanowili piłkarze Manchesteru United, którzy wracali ze spotkania z Red Star Belgrad w ramach rozgrywek o Puchar Europy. Śledztwo prowadzone przez Niemców jest wybitnie stronnicze i winą obarcza pilotow za nieodlodzenie samolotu. Walka o dobre imię załogi trwa aż do 1967 roku. Wtedy to po serii testów, Anglicy udawadniają że winę za katastrofę ponosi zarząd lotniska w Monachium. Pas startowy nie był dokładnie uprzątnięty z błota pośniegowego co spowodowało nagłe wyhamowanie samolotu w krytycznym momencie gdy powinien oderwać się od pasa.
Katastrofa w przestworzach - Ja i mój problem 1987, zastrzelenie pilotów.avi play
7 grudnia 1987 roku. Samolot linii PSA odbywa rejsowy lo ...
7 grudnia 1987 roku. Samolot linii PSA odbywa rejsowy lot z Los Angeles do San Francisco. Nagle samolot BAE 146 gwałtownie nurkuje i rozbija sie o ziemię w odległości 280 km od Los Angeles.Siła uderzenia jest tak potężna że praktycznie nie pozostaje z maszyny nic poza drobnymi kawałkami. Nie ma nawet zwłok 43 ofiar tej katastrofy. Śledztwo w tej sytuacji jest niezwykle trudne. Ekipy dochodzeniowe wspólnie z FBI odsłaniają jednak kulisy tej tragedii. Na pokładzie feralnego lotu był David Burke, pracownik PSA zwolniony właśnie z pracy. To on z zemsty zastrzelił najpierw swego szefa lecącego tym rejsem a nastpnie pilotów. Pozbawiony kontroli samolot pikowł do ziemi z szybkością ponaddźwiękową a przeciążenia osiągnły wartość 5000 g.
Katastrofa w przestworzach - Eksplozja nad Teksasem.avi play
11 września 1991 roku. Samolot linii Continental Express ...
11 września 1991 roku. Samolot linii Continental Express odbywa rutynowy lot z Laredo do Houston. 110 km przed lotniskiem docelowym nagle samolot wpada w korkociąg, odrywa się jedno skrzydło i maszyna spada na ziemię. Giną wszyscy - 14 osób. Eksperci rozpoczynają śledztwo by ustalić przyczyny katastrofy Embraera EMB 120 Brasilia lot 2574. Okazuje się że w nocy samolot przechodził przegląd i wymianę elementów instalacji przeciwoblodzeniowej. Złamanie procedur przy przekazywaniu pracy kolejnej zmianie spowodowalo że nie zauważono wykręconych już śrub na krawędzi natarcia statecznika poziomego. To spowodowało oderwanie się tego elementu w locie i nieuchronny upadek maszyny.
Katastrofa w przestworzach - Błąd w kokpicie.avi play
21 listopada 2001 roku. Z Berlina do Zurichu leci samol ...
21 listopada 2001 roku. Z Berlina do Zurichu leci samolot szwajcarskich linii lotniczych Corssair. Są złe warunki atmosferyczne. Na domiar złego piloci otrzymują polecenie lądowania na innym pasie niż bylo zaplanowane.A tylko dlatego że jest już po godz. 22:00 i ze wzgledów uzgodnień politycznych nie wolno lądować na głównym pasie by nie robić hałasu przy podejściu od strony Niemiec. Lot 3597 ma więc utrudnione zadanie gdyż wyznaczony pas nie jest w pełni wyposażony do precyzyjnego lądowania. 4 km przed pasem samolot zachacza o drzewa i rozbija się o stok góry. Giną 24 osoby spośród 33 na pokładzie. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii. Pilot przekroczył minimalną dopuszczalną wysokość podejścia do lądowania. Na dodatek kapitan samolotu nie byl fachowcem najwyższej klasy i w przeszłości mial już sporo niebezpiecznych incydentów.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności