Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Monachium.avi play
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways lec ...
6 lutego 1958 roku. Samolot British European Airways leci z Belgradu do Manchesteru. Ma międzylądowanie w Monachium by uzupełnić paliwo. Dwukrotna próba startu kończy się niepowodzeniem z powodu problemów z silnikami. Przy trzeciej próbie samolot rozbija się trzysta metrów za pasem startowym uderzając w szopę z paliwem. Giną 23 osoby. Większość pasażerów stanowili piłkarze Manchesteru United, którzy wracali ze spotkania z Red Star Belgrad w ramach rozgrywek o Puchar Europy. Śledztwo prowadzone przez Niemców jest wybitnie stronnicze i winą obarcza pilotow za nieodlodzenie samolotu. Walka o dobre imię załogi trwa aż do 1967 roku. Wtedy to po serii testów, Anglicy udawadniają że winę za katastrofę ponosi zarząd lotniska w Monachium. Pas startowy nie był dokładnie uprzątnięty z błota pośniegowego co spowodowało nagłe wyhamowanie samolotu w krytycznym momencie gdy powinien oderwać się od pasa.
Katastrofa w przestworzach - Sprzeczne opinie.avi play
12 grudniu 1985 roku żołnierze 101 Dywizji Powietrzno-De ...
12 grudniu 1985 roku żołnierze 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej wracali ze służby do Fortu Campbell w Kentucky. Lot wyczarterowanym samolotem linii Arrow Air numer 1285 z Egiptu zakładał kilka postojów, między innymi na lotnisku w Gander w Kanadzie. Kilka chwil po starcie stamtąd samolot Douglas DC-8-63CF rozbił się. Zginęło 256 osób, które były wówczas na pokładzie. Eksperci przeprowadzają analizę tego wypadku i szukają jego przyczyn. Po raz pierwszy w historii badań przyczyn katastrof dochodzi do rozłamu w komisji badającej tę sprawę i opoublikowania dwóch oddzielnych raportów. Jeden z nich widzi przyczyny tragedii w zbyt dużym oblodzeniu samolotu i nadmiernym obciążeniu. Drugi z kolei podejrzewa zamach.
Katastrofa w przestworzach - Pechowy pas startowy.avi play
17 lipca 2007 roku. Samolot Airbus A320 należący do lini ...
17 lipca 2007 roku. Samolot Airbus A320 należący do linii TAB leci z Porto Allegre do Sao Paulo w Brazylii. Ma lądować na lotnisku Congonhas które słynie z niebezpiecznego pasa 35L. Pada ulewny deszcz. Na dodatek samolot ma sprawny tylko jeden odwracacz ciągu. Próba lądowania lotu 3054 kończy się tragicznie. Samolot nie wyhamowuje i uderza w stację paliw i budynek biurowy. Ginie 199 osób. Jak się okaże w trakcie śledztwa, remont pasa nie był dokończony i nie wykonano rowków odwadniających. Na śliskim pasie pilot popełnił także prosty ale tragiczny w skutkach błąd. Hamując jednym silnikiem ze sprawnym odwracaczem ciągu zapomnial jednocześnie przestawić ciąg drugiego silnika na bieg jałowy.
Katastrofa w przestworzach - Punkt zwrotny.avi play
9 października 2002 roku. Boeing 747 należący do Northwe ...
9 października 2002 roku. Boeing 747 należący do Northwest leci z Detroit do Tokio. Podczas przelotu nad Morzem Beringa nagle w samolocie blokuje się dolna część steru kierunku. Samolot bardzo trudno utrzymać w normalnym położeniu. Dowodzona przez Franka Geiba załoga samolotu zostaje zmuszona do zawrócenia i awaryjnego lądowania w Anchorage na Alasce. Piloci przez prawie dwie godziny walczą z niesterownym gigantycznym samolotem pozbawionym wspomagania hydraulicznego. Doświadczenie i dobra wspólpraca załogi owocuje udanym lądowaniem bez rozbicia maszyny. Nikt nie zostaje poszkodowany. Badacze i eksperci analizują przyczyny wypadku i próbują poznać przyczyny nagłej usterki jednej z częśći dzielonego steru kierunku. Ustalenie przyczyny nie jest trudne gdyż samolot wyladował cały bez najmniejszego uszczerbku. Zawiódł moduł hydraulicznego sterowania, w którym oderwała się zaślepka wskutek zmęczenia materiału.
Katastrofa w przestworzach - W martwym punkcie.avi play
25 września 1978 r. Boeing 727 linii Pacific Southwest A ...
25 września 1978 r. Boeing 727 linii Pacific Southwest Airlines leci z Sacramento do San Diego. Przy podchodzeniu do lądowania zderza się w powietrzu z prywatną Cessną 172 i obie maszyny spadają na dzielnicę mieszkalną San Diego. 22 domy mieszkalne obracają się w ruinę. W katastrofie ginią w sumie 144 osoby. Śledztwo stara się wyjaśnić jask doszło do kolizji i dlaczego piloci Boeinga nie zauważyli awionetki mimo ostrzeżeń kontroli lotow.
Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson.avi play
15 stycznia 2009 roku. Z lotniska LaGuardia w Nowym Jork ...
15 stycznia 2009 roku. Z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku startuje Airbus A320 należący do US Airways ze 150 pasażerami na pokładzie. Lot oznaczony jako 1549 ma docelowe lotnisko w Charlotte. Półtorej minuty po starcie samolot napotyka na swej drodze stado ptaków. Nieuchronna kolizja z nimi unieruchamia obydwa silniki. Zbyt mała wysokość nie pozwala na powrót lub lądowanie na najbliższym lotnisku. Kapitan podejmuje bezprecedensową decyzję o lądowaniu na rzece Hudson. Perfekcyjnie wykonany manewr sprawia że nikt w samolocie nie ucierpiał.
Katastrofa w przestworzach - Błąd w kokpicie.avi play
21 listopada 2001 roku. Z Berlina do Zurichu leci samol ...
21 listopada 2001 roku. Z Berlina do Zurichu leci samolot szwajcarskich linii lotniczych Corssair. Są złe warunki atmosferyczne. Na domiar złego piloci otrzymują polecenie lądowania na innym pasie niż bylo zaplanowane.A tylko dlatego że jest już po godz. 22:00 i ze wzgledów uzgodnień politycznych nie wolno lądować na głównym pasie by nie robić hałasu przy podejściu od strony Niemiec. Lot 3597 ma więc utrudnione zadanie gdyż wyznaczony pas nie jest w pełni wyposażony do precyzyjnego lądowania. 4 km przed pasem samolot zachacza o drzewa i rozbija się o stok góry. Giną 24 osoby spośród 33 na pokładzie. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii. Pilot przekroczył minimalną dopuszczalną wysokość podejścia do lądowania. Na dodatek kapitan samolotu nie byl fachowcem najwyższej klasy i w przeszłości mial już sporo niebezpiecznych incydentów.
Katastrofa w przestworzach - Zamieszanie w kabinie pilotów.avi play
16 sierpnia 1987 roku. Z Detroit startuje samolot MD80 l ...
16 sierpnia 1987 roku. Z Detroit startuje samolot MD80 linii Northwest. Lot nr 255 do Foenix. Tuż po oderwaniu się od pasa startowego samolot zachacza skrzydłem o maszt oświetleniowy i spada na ziemię. Giną 154 osoby na pokładzie samolotu i 2 w samochodzie w który uderzył spadająsy samolot. Cudem katastrofę przeżyła jedynie czteroletnia dziewczynka. Śledczy wkrótce odkrywają przyczynę tej tragedii. Pośpiech, nieoczekiwana zmiana decyzji o zmianie pasa startowego spowodowały dekoncentrację pilotów i w efekcie niepełną konfigurację samolotu do startu wg. ściśle określonej listy. Piloci po prostu przeoczyli wypuszczenie klap i slotów, przez co samolot nie byl w stanie osiągnąć wymaganej siły nośnej.
Katastrofa w przestworzach - Tajemnica z Miami.avi play
19 grudnia 2005 roku. Niewielka amfibia linii Chalk's Oc ...
19 grudnia 2005 roku. Niewielka amfibia linii Chalk's Ocean Airways startuje z zatoki w Miami i kieruje się do Bimini na Bahamach. Lot nr 101 po minucie od startu kończy się tragicznie. Urywa się prawe skrzydło i samolot spada do oceanu. Giną wszyscy - 20 osób. Śledztwo wyjaśnia przyczyny katastrofy. Nastapiło zmęczenie materiału w samolocie intensywnie eksploatowanym, wyprodukowanym w 1947 roku!
Katastrofa w przestworzach -  Potworne zmęczenie.avi play
12 lutego 2009 roku. Samolot regionalnej linii Continent ...
12 lutego 2009 roku. Samolot regionalnej linii Continental Connection leci z Newark do Buffalo. Lot nr 3407 przygotowuje się właśnie do lądowania. Nagle, 8 km przed lotniskiem następuje gwałtowne przeciągnięcie i samolot spada na ziemię uderzając w dom mieszkalny. Ginie 49 osób. Śledczy po kolei wykluczają kolejne hipotezy przyczyn katastrofy. Na końcu okazuje się że piloci byli niewyspani, przemęczeni i w krytycznym momencie popełnili kardynalny błąd.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności