Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0,0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Lądowanie bez widoczności.rmvb play
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczy ...
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczych lecący z Seulu na wyspę Guam, rozbija się kilka kilometrów przed pasem startowym. Z 254 osób będących na pokładzie uratowało się zaledwie 26. Samolot usiłował wylądować w bardzo trudnych warunkach pogodowych spowodowanych ulewnym deszczem. Do tego bez urządzeń naprowadzających na pas startowy, które zostały wyłączone na lotnisku na czas remontu.
Katastrofa w przestworzach - Pożar na pokładzie.rmvb play
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii l ...
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii lotniczych Swissair odbywa lot nr 111 z Nowego Jorku do Genewy. U wybrzeży Kanady w kabinie pilotów pojawia się pożar. Wkrótce pozbawia on zasilania wszystkich przyrządów pokładowych. Samolot spada z ogromną szybkością do morza. Giną wszyscy - 229 osób. Film przedstawia żmudne, trwające ponad cztery lata śledztwo. Miliony części wydobytych z morza i ich drobiazgowa analiza dały odpowiedź na pytanie o przyczyny tej tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Lot TWA 800.rmvb play
17 lipca 1996 roku samolot linii TWA lot 800 oczekiwał n ...
17 lipca 1996 roku samolot linii TWA lot 800 oczekiwał na start z Nowego Jorku do Paryża. Nieporozumienie co do braku jednego z pasażerów spowodowało półtoragodzinne opóźnienie. Po udanym starcie, kilkanaście minut później Boeing 747 eksplodował w powietrzu. Zginęło 230 osób będących na pokładzie. Przeprowadzone dochodzenie wyjaśnia związek między eksplozją zbiornika paliwa a wcześniejszym oczekiwaniem na start.
Katastrofa w przestworzach - Concorde.rmvb play
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde po ...
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde podczas startu. Kawałek części zgubionej przez inny samolot na pasie startowym, spowodował w startującym Concorde rozerwanie opony i uszkodzenie skrzydła. Powstały w wyniku tego pożar spowodował tragedię. Samolot runął na ziemię tuż po starcie. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga. Był to praktycznie koniec ery luksusowego samolotu za jaki uchodził Concorde.
Katastrofa w przestworzach - Na skróty.rmvb play
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odb ...
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odbywa lot z Puerto Vallarta w Meksyku do San Francisko. W trakcie lotu pojawia się problem - samolot traci sterowność pionową. Piloci usiłują lądować w Los Angeles. Ale zablokowany statecznik poziomy sprawia że samolot wpada w lot nurkowy i wpada do morza. Zginęło 88 osób - wszyscy na pokładzie samolotu. Prowadzone śledztwo ujawnia koszmarną prawdę. Przyczyną był zwykły brak smaru na śrubie regulującej położenie statecznika.
Katastrofa w przestworzach - Górska tragedia.rmvb play
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich l ...
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich linii American Airlines leci z Miami do Cali w Kolumbii. Lot nr 965 jest poważnie opóźniony z powodu przedświątecznego tłoku na lotnisku w Miami. 100 km przed lotniskiem docelowym pilot popełnia pierwszy fatalny błąd spowodowany rutyną i przemęczeniem. Kolejne błędy prowadzą do rozbicia samolotu o szczyt góry. Ze 163 osób na pokładzie tylko 4 udaje się przeżyć,
Katastrofa w przestworzach - Cudowna ucieczka.rmvb play
2 sierpnia 2005 roku samolot francuskich linii lotniczyc ...
2 sierpnia 2005 roku samolot francuskich linii lotniczych Air France wykonuje rejsowy lot nr 358 z Paryża do Toronto w Kanadzie. Mimo potwornej burzy szalejącej nad Toronto, pilot decyduje się na lądowanie. Manewr nie przebiega jednak idealnie. Samolot przyziemia w połowie pasa startowego i nie ma szans na wyhamowanie. Rozbija się poza końcem pasa.
Katastrofa w przestworzach - Awaryjne wodowanie helikoptera.rmvb play
19 stycznia 1995 roku. Śmigłowiec Super Puma wiezie prac ...
19 stycznia 1995 roku. Śmigłowiec Super Puma wiezie pracowników na platformę wiertniczą na Morzu Północnym. Pogoda zmienia się zaczyna szaleć burza. Piorun uderza w śmigło ogonowe helikoptera i uszkadza je. Rozpoczyna się dramatyczna walka 18 ludzi o przetrwanie po przymusowym wodowaniu. Film przedstawia okoliczności wypadku i jej przyczyny.
Katastrofa w przestworzach - Brak kontroli.rmvb play
Kulisy najtragiczniejszej katastrofy lotniczej. 12 sierp ...
Kulisy najtragiczniejszej katastrofy lotniczej. 12 sierpnia 1985 roku Boeing-747 linii Japan Air Lines leci z Tokio do Osaki, Po dwunastu minutach lotu następuje eksplozja. Samolot traci sterowność. Pilotom przez pół godziny udaje się jeszcze utrzymać go w powietrzu. W końcu samolot pozbawiony statecznika pionowego i całej hydrauliki rozbija się w górach. Zginęło 520 osób. 4 osoby cudem ocalały. Drobiazgowe śledztwo wykazało jak nieprawidłowe nitowanie podczas naprawy może doprowadzi
Katastrofa w przestworzach - Czołowe zderzenie.AVI play
12 listopada 1996 roku doszło do zderzenia w powietrzu o ...
12 listopada 1996 roku doszło do zderzenia w powietrzu odrzutowca saudyjskich linii lotniczych z samolotem kazachskim. Zginęło prawie 350 osób. Była to największa w historii lotnictwa katastrofa w powietrzu. Film przedstawia przebieg katastrofy i wyniki prowadzonego śledztwa.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności