Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Prom kosmiczny Columbia.rmvb play
Podczas startu Columbii odrywa się kawałek pianki izolac ...
Podczas startu Columbii odrywa się kawałek pianki izolacyjnej. Ponieważ takie przypadki miały już miejsce, kierownictwo misji na ziemi lekceważy ten fakt i nie stara się ocenić rozmiaru ewentualnego uszkodzenia. Ma to katastrofalne skutki. Wracający prom po wykonaniu badań w kosmosie, ulega zniszczeniu w atmosferze ziemskiej. Ginie cała siedmioosobowa załoga promu.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa IŁ-62 Kopernik.avi play
14 marca 1980 roku o godz. 11:15 rozbił się w pobliżu lo ...
14 marca 1980 roku o godz. 11:15 rozbił się w pobliżu lotniska Okęcie samolot IŁ-62 "Mikołaj Kopernik" należący do PLL Lot a lecący z Nowego Jorku. Był to lot nr 007 (samolot SP-LAA). Zginęli wszyscy na pokładzie - 87 osób. W tym będąca wtedy u szczytu popularności piosenkarka Anna Jantar, 22 członków amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA oraz delegaci warszawskich uczelni. Śledztwo szybko ustaliło przyczyny tragedii. Były jednak one konsekwentnie negowane przez producenta rosyjskiego. Aż do następnej tragedii identycznego samolotu w 1987 roku.
Katastrofa w przestworzach - Kolizja na pasie startowym.rmvb play
Kulisy i przyczyny największej katastrofy w dziejach lot ...
Kulisy i przyczyny największej katastrofy w dziejach lotnictwa cywilnego. Na pasie startowym, w gęstej mgle, zderzyły się dwa odrzutowce pasażerskie podczas startu. Pełne zbiorniki paliwa spowodowały eksplozję i potężny pożar. Śmierć poniosły 583 osoby.
Katastrofa w przestworzach - Prom kosmiczny Challenger.rmvb play
Historia pamiętnej pierwszej tragedii promu kosmicznego. ...
Historia pamiętnej pierwszej tragedii promu kosmicznego. Tragedii do której nie musiało dojść! Znane były bowiem wady silników rakietowych. Wbrew ostrzeżeniom producenta i protestu jednego z konstruktorów, NASA zdecydowała o starcie. Zimowe warunki w momencie startu, zgodnie z przewidywaniami konstruktora, doprowadziły do katastrofy. Kolejne zwycięstwo marketingu i polityki nad rozsądkiem i troską o los załogi.
Katastrofa w przestworzach - Tragedia w kabinie pilota.rmvb play
Kulisy nieprawdopodobnego wypadku jaki miał miejsce w 19 ...
Kulisy nieprawdopodobnego wypadku jaki miał miejsce w 1990 roku. Samolot BAC-111 należący do British Airways startuje z Birmingham i leci do Malagi w Hiszpanii. Po 13 minutach lotu następuje gwałtowna dekompresja spowodowana wyrwaniem przedniej szyby w kabinie pilotów. Pierwszy pilot zostaje wyssany na zewnątrz samolotu. Leży na kadłubie bo nogami zaczepił o fotel. Zaczyna się dramatyczna walka o życie pilota i pasażerów.
Katastrofa w przestworzach - IŁ-62 Kościuszko.rmvb play
Polski film dokumentalny przedstawiający tragedię polski ...
Polski film dokumentalny przedstawiający tragedię polskiego samolotu IŁ-62 Kościuszko. 9 maja 1987 roku, wkrótce po starcie pojawiły się problemy i samolot zawrócił by awaryjnie lądować w Warszawie. Niestety maszyna nie doleciała i rozbiła się tuż przed lotniskiem w lasach kabackich. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga. Mimo stwierdzenia ewidentnych wad konstrukcyjnych silników, walka o ich usunięcie przez producenta (ZSRR) przegrywała z ówczesną poprawnością polityczną.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa lotnicza w Nowym Jorku 2001, urwanie statecznika pionowego.rmvb play
12 listopada 2001 roku rozbija się na terenie Nowego Jo ...
12 listopada 2001 roku rozbija się na terenie Nowego Jorku samolot amerykańskich linii American Airlines. Katastrofa ma miejsce tuż po starcie. Mając w pamięci zamach sprzed dwóch miesięcy na World Trade Center, pierwsze podejrzenia padają na zamach terrorystyczny. Prawda okazuje się jednak bardziej prozaiczna. Samolot startując za japońskim samolotem, wpadł w zawirowania powietrza pozostawione przez poprzednika. Gwałtowne reakcje pilota sterem kierunku doprowadziły do oderwania statecznika pionowego. Zginęli wszyscy na pokładzie oraz mieszkańcy domków na które spadł samolot. Łącznie 265 osób
Katastrofa w przestworzach - Życie na włosku.rmvb play
28 kwietnia 1988 roku. Samolot Boeing-737 (mający na swy ...
28 kwietnia 1988 roku. Samolot Boeing-737 (mający na swym koncie prawie 90 tysięcy lotów) hawajskich linii lotniczych Aloha wykonuje kolejny lot z Hilo do Honolulu. W trakcie krótkiego lotu, nagle zostaje wyrwany górny fragment kadłuba o powierzchni 35 metrów kwadratowych! Mimo tego pilotowi udaje się wylądować. Zginęła tylko jedna stewardessa, wyssana przez dekompresję. Kulisy bezprecedensowej i nieprawdopodobnej katastrofy. Cudowi należy przypisać, że samolot w takim stanie wylądował!
Katastrofa w przestworzach - Lądowanie bez widoczności.rmvb play
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczy ...
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczych lecący z Seulu na wyspę Guam, rozbija się kilka kilometrów przed pasem startowym. Z 254 osób będących na pokładzie uratowało się zaledwie 26. Samolot usiłował wylądować w bardzo trudnych warunkach pogodowych spowodowanych ulewnym deszczem. Do tego bez urządzeń naprowadzających na pas startowy, które zostały wyłączone na lotnisku na czas remontu.
Katastrofa w przestworzach - Concorde.rmvb play
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde po ...
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde podczas startu. Kawałek części zgubionej przez inny samolot na pasie startowym, spowodował w startującym Concorde rozerwanie opony i uszkodzenie skrzydła. Powstały w wyniku tego pożar spowodował tragedię. Samolot runął na ziemię tuż po starcie. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga. Był to praktycznie koniec ery luksusowego samolotu za jaki uchodził Concorde.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności