Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Na skróty.rmvb play
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odb ...
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odbywa lot z Puerto Vallarta w Meksyku do San Francisko. W trakcie lotu pojawia się problem - samolot traci sterowność pionową. Piloci usiłują lądować w Los Angeles. Ale zablokowany statecznik poziomy sprawia że samolot wpada w lot nurkowy i wpada do morza. Zginęło 88 osób - wszyscy na pokładzie samolotu. Prowadzone śledztwo ujawnia koszmarną prawdę. Przyczyną był zwykły brak smaru na śrubie regulującej położenie statecznika.
Katastrofa w przestworzach - Górska tragedia.rmvb play
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich l ...
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich linii American Airlines leci z Miami do Cali w Kolumbii. Lot nr 965 jest poważnie opóźniony z powodu przedświątecznego tłoku na lotnisku w Miami. 100 km przed lotniskiem docelowym pilot popełnia pierwszy fatalny błąd spowodowany rutyną i przemęczeniem. Kolejne błędy prowadzą do rozbicia samolotu o szczyt góry. Ze 163 osób na pokładzie tylko 4 udaje się przeżyć,
Katastrofa w przestworzach - Śmiertelne spóźnienie.rmvb play
Bezprecedensowy przykład niepotrzebnej tragedii! 25 styc ...
Bezprecedensowy przykład niepotrzebnej tragedii! 25 stycznia 1990 roku Boeing-707 kolumbijskich linii Avianca leci do Nowego Jorku. Nad lotniskiem docelowym jest ogromny ruch i fatalna pogoda. Kontrolerzy trzymają w powietrzu wiele samolotów nie radząc sobie z ich przyjmowaniem na lotnisku Kennedy'ego. Również lot 052 Avianci krąży ciągle w strefie oczekiwania. Kończy się paliwo. Gdy wreszcie dostaje zgodę na lądowanie jest już za późno. Gasną silniki przy drugim podejściu i samolot rozbija się na przedmieściu Nowego Jorku. Giną 72 osoby
Katastrofa w przestworzach - Nieunikniona tragedia.rmvb play
24 lutego 1989 roku Boeing-747 należący do United Airlin ...
24 lutego 1989 roku Boeing-747 należący do United Airlines odbywa planowy lot z Honolulu do Auckland w Nowej Zelandii. Wkrótce po starcie rozlega się huk i następuje dekompresja. Samolot zawraca i z dużymi problemami stara się wylądować. W kabinie pasażerskiej szaleje prawdziwe tornado spowodowane rozerwanym kadłubem. Po wylądowaniu okazuje się że spośród 337osób na pokładzie, "wywiało" 9 pasażerów razem z fotelami. Śledczy odkrywają szokujące zaniedbania i wady konstrukcyjne które doprowadziły do katastrofy.
Katastrofa w przestworzach - Lot bez paliwa.rmvb play
24 sierpnia 2001 roku z Toronto startuje Airbus A-330 ka ...
24 sierpnia 2001 roku z Toronto startuje Airbus A-330 kanadyjskich linii lotniczych Air Trans. Lotniskiem docelowym jest Lizbona. Na pokładzie jest 306 pasażerów i 13 członów załogi. Nad Atlantykiem piloci stwierdzają wyciek paliwa. Gasną po kolei oba silniki. Samolot zmienia się w potężny szybowiec i musi awaryjnie lądować na najbliższym lotnisku wojskowym. Szanse są jednak niewielkie.
Katastrofa w przestworzach - Awaryjne lądowanie w Sioux City.rmvb play
W lipcu 1989 roku, w samolocie linii United Airlines nas ...
W lipcu 1989 roku, w samolocie linii United Airlines nastąpiła awaria tylnego silnika. Maszyna spadła na pas startowy lotniska Sioux City. Zginęło 112 osób spośród 285 będących na pokładzie
Katastrofa w przestworzach - Wyscigi z burzą.rmvb play
1 czerwca 1999 roku. Samolot linii American Airlines pró ...
1 czerwca 1999 roku. Samolot linii American Airlines próbuje lądować w Little Rock. Mimo szalejącej burzy i ulewy pilot decyduje się na lądowanie by zmieścić się w limicie czasu pracy i rozkładzie lotów. Po przyziemieniu samolot w niekontrolowanym poślizgu toczy się po pasie i rozbija na jego końcu na metalowych konstrukcjach. Na miejscu ginie 10 osób. Reszta pasażerów odnosi obrażenia. Śledztwo ujawnia przyczyny zupełnie niepotrzebnej tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Lot 191 z Chicago.rmvb play
Rekonstrukcja katastrofy samolotu pasażerskiego, który w ...
Rekonstrukcja katastrofy samolotu pasażerskiego, który w 1979 roku wystartował z lotniska O'Hare w Chicago. Zaledwie po 30 sekundach lotu, maszyna rozbiła się na pobliskim polu kempingowym.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa na autostradzie.rmvb play
8 stycznia 1989 roku z Londynu startuje Boeing-737 linii ...
8 stycznia 1989 roku z Londynu startuje Boeing-737 linii British Midland i leci do Belfastu w Irlandii. Maszyna to najnowsza wersja tego samolotu wyprodukowana zaledwie dwa miesiące temu. Po 13 minutach lotu rozlega się huk i samolot zaczyna wibrować. Piloci zawracają i usiłują awaryjnie lądować. Niestety, samolot rozbija się zaledwie 800 m przed pasem lotniska, na skarpie autostrady. Ginie 47 osób spośród 126 będących na pokładzie.
Katastrofa w przestworzach - Lot na oślep.rmvb play
2 października 1996 roku. Z Limy startuje samolot Boeing ...
2 października 1996 roku. Z Limy startuje samolot Boeing-757 linii Aeroperu i kieruje się do Santiago. Tuż po starcie załoga stwierdza że nie działają należycie przyrządy pokładowe. Komputer samolotu generuje całkowicie sprzeczne alarmy co całkowicie dezorientuje pilotów. Lecąc w nocy po omacku nie mają żadnych szans. 30 minut po starcie samolot rozbija się w oceanie. Giną wszyscy - 70 osób. Śledztwo wykaże że przyczyną tragedii było drobne zaniedbanie mechanika po umyciu samolotu.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności