Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Prom kosmiczny Columbia.rmvb play
Podczas startu Columbii odrywa się kawałek pianki izolac ...
Podczas startu Columbii odrywa się kawałek pianki izolacyjnej. Ponieważ takie przypadki miały już miejsce, kierownictwo misji na ziemi lekceważy ten fakt i nie stara się ocenić rozmiaru ewentualnego uszkodzenia. Ma to katastrofalne skutki. Wracający prom po wykonaniu badań w kosmosie, ulega zniszczeniu w atmosferze ziemskiej. Ginie cała siedmioosobowa załoga promu.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa IŁ-62 Kopernik.avi play
14 marca 1980 roku o godz. 11:15 rozbił się w pobliżu lo ...
14 marca 1980 roku o godz. 11:15 rozbił się w pobliżu lotniska Okęcie samolot IŁ-62 "Mikołaj Kopernik" należący do PLL Lot a lecący z Nowego Jorku. Był to lot nr 007 (samolot SP-LAA). Zginęli wszyscy na pokładzie - 87 osób. W tym będąca wtedy u szczytu popularności piosenkarka Anna Jantar, 22 członków amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA oraz delegaci warszawskich uczelni. Śledztwo szybko ustaliło przyczyny tragedii. Były jednak one konsekwentnie negowane przez producenta rosyjskiego. Aż do następnej tragedii identycznego samolotu w 1987 roku.
Katastrofa w przestworzach - Kolizja na pasie startowym.rmvb play
Kulisy i przyczyny największej katastrofy w dziejach lot ...
Kulisy i przyczyny największej katastrofy w dziejach lotnictwa cywilnego. Na pasie startowym, w gęstej mgle, zderzyły się dwa odrzutowce pasażerskie podczas startu. Pełne zbiorniki paliwa spowodowały eksplozję i potężny pożar. Śmierć poniosły 583 osoby.
Katastrofa w przestworzach - Prom kosmiczny Challenger.rmvb play
Historia pamiętnej pierwszej tragedii promu kosmicznego. ...
Historia pamiętnej pierwszej tragedii promu kosmicznego. Tragedii do której nie musiało dojść! Znane były bowiem wady silników rakietowych. Wbrew ostrzeżeniom producenta i protestu jednego z konstruktorów, NASA zdecydowała o starcie. Zimowe warunki w momencie startu, zgodnie z przewidywaniami konstruktora, doprowadziły do katastrofy. Kolejne zwycięstwo marketingu i polityki nad rozsądkiem i troską o los załogi.
Katastrofa w przestworzach - Tragedia w kabinie pilota.rmvb play
Kulisy nieprawdopodobnego wypadku jaki miał miejsce w 19 ...
Kulisy nieprawdopodobnego wypadku jaki miał miejsce w 1990 roku. Samolot BAC-111 należący do British Airways startuje z Birmingham i leci do Malagi w Hiszpanii. Po 13 minutach lotu następuje gwałtowna dekompresja spowodowana wyrwaniem przedniej szyby w kabinie pilotów. Pierwszy pilot zostaje wyssany na zewnątrz samolotu. Leży na kadłubie bo nogami zaczepił o fotel. Zaczyna się dramatyczna walka o życie pilota i pasażerów.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa lotnicza w Amsterdamie 1992, wada sworzni silnika.rmvb play
4 października 1992 roku o godz. 18:35 rozbił się samolo ...
4 października 1992 roku o godz. 18:35 rozbił się samolot Boeing 747 izraelskich linii lotniczych El Al, lot 1862. Samolot typu "cargo" przewoził towary z USA do Izraela, z międzylądowaniem w Amsterdamie w celu zatankowania paliwa. Chwilę po starcie z lotniska Schiphol od samolotu oderwały się dwa silniki i spadły wprost do zatoki w okolicach dzisiejszych sztucznie usypanych wysp. Samolot pozbawiony dwóch prawych silników po kilku minutach uderza w szóste piętro jedenastopiętrowego apartamentowca, Ginie 39 osób na ziemi oraz 4 osoby będące na pokładzie samolotu. Była to największa katastrofa lotnicza w Holandii. Przyczyną tej tragedii było zwykłe zmęczenie materiału w sworzniach mocujacych wewnętrzny prawy silnik co doprowadzilo do jego oderwania i uderzenia w zewnętrzny silnik powodując także jego oderwanie od skrzydła.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa lotnicza w Nowym Jorku 2001, urwanie statecznika pionowego.rmvb play
12 listopada 2001 roku rozbija się na terenie Nowego Jo ...
12 listopada 2001 roku rozbija się na terenie Nowego Jorku samolot amerykańskich linii American Airlines. Katastrofa ma miejsce tuż po starcie. Mając w pamięci zamach sprzed dwóch miesięcy na World Trade Center, pierwsze podejrzenia padają na zamach terrorystyczny. Prawda okazuje się jednak bardziej prozaiczna. Samolot startując za japońskim samolotem, wpadł w zawirowania powietrza pozostawione przez poprzednika. Gwałtowne reakcje pilota sterem kierunku doprowadziły do oderwania statecznika pionowego. Zginęli wszyscy na pokładzie oraz mieszkańcy domków na które spadł samolot. Łącznie 265 osób
Katastrofa w przestworzach - Życie na włosku.rmvb play
28 kwietnia 1988 roku. Samolot Boeing-737 (mający na swy ...
28 kwietnia 1988 roku. Samolot Boeing-737 (mający na swym koncie prawie 90 tysięcy lotów) hawajskich linii lotniczych Aloha wykonuje kolejny lot z Hilo do Honolulu. W trakcie krótkiego lotu, nagle zostaje wyrwany górny fragment kadłuba o powierzchni 35 metrów kwadratowych! Mimo tego pilotowi udaje się wylądować. Zginęła tylko jedna stewardessa, wyssana przez dekompresję. Kulisy bezprecedensowej i nieprawdopodobnej katastrofy. Cudowi należy przypisać, że samolot w takim stanie wylądował!
Katastrofa w przestworzach - Pożar na pokładzie.rmvb play
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii l ...
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii lotniczych Swissair odbywa lot nr 111 z Nowego Jorku do Genewy. U wybrzeży Kanady w kabinie pilotów pojawia się pożar. Wkrótce pozbawia on zasilania wszystkich przyrządów pokładowych. Samolot spada z ogromną szybkością do morza. Giną wszyscy - 229 osób. Film przedstawia żmudne, trwające ponad cztery lata śledztwo. Miliony części wydobytych z morza i ich drobiazgowa analiza dały odpowiedź na pytanie o przyczyny tej tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Lądowanie bez widoczności.rmvb play
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczy ...
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczych lecący z Seulu na wyspę Guam, rozbija się kilka kilometrów przed pasem startowym. Z 254 osób będących na pokładzie uratowało się zaledwie 26. Samolot usiłował wylądować w bardzo trudnych warunkach pogodowych spowodowanych ulewnym deszczem. Do tego bez urządzeń naprowadzających na pas startowy, które zostały wyłączone na lotnisku na czas remontu.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności