Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0,0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Lądowanie bez widoczności.rmvb play
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczy ...
6 sierpnia 1997 roku. Samolot koreańskich linii lotniczych lecący z Seulu na wyspę Guam, rozbija się kilka kilometrów przed pasem startowym. Z 254 osób będących na pokładzie uratowało się zaledwie 26. Samolot usiłował wylądować w bardzo trudnych warunkach pogodowych spowodowanych ulewnym deszczem. Do tego bez urządzeń naprowadzających na pas startowy, które zostały wyłączone na lotnisku na czas remontu.
Katastrofa w przestworzach - Pożar na pokładzie.rmvb play
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii l ...
2 września 1998 roku samolot MD-11 szwajcarskich linii lotniczych Swissair odbywa lot nr 111 z Nowego Jorku do Genewy. U wybrzeży Kanady w kabinie pilotów pojawia się pożar. Wkrótce pozbawia on zasilania wszystkich przyrządów pokładowych. Samolot spada z ogromną szybkością do morza. Giną wszyscy - 229 osób. Film przedstawia żmudne, trwające ponad cztery lata śledztwo. Miliony części wydobytych z morza i ich drobiazgowa analiza dały odpowiedź na pytanie o przyczyny tej tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Lot TWA 800.rmvb play
17 lipca 1996 roku samolot linii TWA lot 800 oczekiwał n ...
17 lipca 1996 roku samolot linii TWA lot 800 oczekiwał na start z Nowego Jorku do Paryża. Nieporozumienie co do braku jednego z pasażerów spowodowało półtoragodzinne opóźnienie. Po udanym starcie, kilkanaście minut później Boeing 747 eksplodował w powietrzu. Zginęło 230 osób będących na pokładzie. Przeprowadzone dochodzenie wyjaśnia związek między eksplozją zbiornika paliwa a wcześniejszym oczekiwaniem na start.
Katastrofa w przestworzach - Concorde.rmvb play
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde po ...
Tragiczna katastrofa naddźwiękowego samolotu Concorde podczas startu. Kawałek części zgubionej przez inny samolot na pasie startowym, spowodował w startującym Concorde rozerwanie opony i uszkodzenie skrzydła. Powstały w wyniku tego pożar spowodował tragedię. Samolot runął na ziemię tuż po starcie. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga. Był to praktycznie koniec ery luksusowego samolotu za jaki uchodził Concorde.
Katastrofa w przestworzach - Na skróty.rmvb play
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odb ...
31 stycznia 2000 roku samolot MD-80 linii Air Alaska odbywa lot z Puerto Vallarta w Meksyku do San Francisko. W trakcie lotu pojawia się problem - samolot traci sterowność pionową. Piloci usiłują lądować w Los Angeles. Ale zablokowany statecznik poziomy sprawia że samolot wpada w lot nurkowy i wpada do morza. Zginęło 88 osób - wszyscy na pokładzie samolotu. Prowadzone śledztwo ujawnia koszmarną prawdę. Przyczyną był zwykły brak smaru na śrubie regulującej położenie statecznika.
Katastrofa w przestworzach - Górska tragedia.rmvb play
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich l ...
20 grudnia 1995 roku. Samolot Boeing-757 amerykańskich linii American Airlines leci z Miami do Cali w Kolumbii. Lot nr 965 jest poważnie opóźniony z powodu przedświątecznego tłoku na lotnisku w Miami. 100 km przed lotniskiem docelowym pilot popełnia pierwszy fatalny błąd spowodowany rutyną i przemęczeniem. Kolejne błędy prowadzą do rozbicia samolotu o szczyt góry. Ze 163 osób na pokładzie tylko 4 udaje się przeżyć,
Katastrofa w przestworzach - Cudowna ucieczka.rmvb play
2 sierpnia 2005 roku samolot francuskich linii lotniczyc ...
2 sierpnia 2005 roku samolot francuskich linii lotniczych Air France wykonuje rejsowy lot nr 358 z Paryża do Toronto w Kanadzie. Mimo potwornej burzy szalejącej nad Toronto, pilot decyduje się na lądowanie. Manewr nie przebiega jednak idealnie. Samolot przyziemia w połowie pasa startowego i nie ma szans na wyhamowanie. Rozbija się poza końcem pasa.
Katastrofa w przestworzach - Śmiertelne spóźnienie.rmvb play
Bezprecedensowy przykład niepotrzebnej tragedii! 25 styc ...
Bezprecedensowy przykład niepotrzebnej tragedii! 25 stycznia 1990 roku Boeing-707 kolumbijskich linii Avianca leci do Nowego Jorku. Nad lotniskiem docelowym jest ogromny ruch i fatalna pogoda. Kontrolerzy trzymają w powietrzu wiele samolotów nie radząc sobie z ich przyjmowaniem na lotnisku Kennedy'ego. Również lot 052 Avianci krąży ciągle w strefie oczekiwania. Kończy się paliwo. Gdy wreszcie dostaje zgodę na lądowanie jest już za późno. Gasną silniki przy drugim podejściu i samolot rozbija się na przedmieściu Nowego Jorku. Giną 72 osoby
Katastrofa w przestworzach - Nieunikniona tragedia.rmvb play
24 lutego 1989 roku Boeing-747 należący do United Airlin ...
24 lutego 1989 roku Boeing-747 należący do United Airlines odbywa planowy lot z Honolulu do Auckland w Nowej Zelandii. Wkrótce po starcie rozlega się huk i następuje dekompresja. Samolot zawraca i z dużymi problemami stara się wylądować. W kabinie pasażerskiej szaleje prawdziwe tornado spowodowane rozerwanym kadłubem. Po wylądowaniu okazuje się że spośród 337osób na pokładzie, "wywiało" 9 pasażerów razem z fotelami. Śledczy odkrywają szokujące zaniedbania i wady konstrukcyjne które doprowadziły do katastrofy.
Katastrofa w przestworzach - Lot bez paliwa.rmvb play
24 sierpnia 2001 roku z Toronto startuje Airbus A-330 ka ...
24 sierpnia 2001 roku z Toronto startuje Airbus A-330 kanadyjskich linii lotniczych Air Trans. Lotniskiem docelowym jest Lizbona. Na pokładzie jest 306 pasażerów i 13 członów załogi. Nad Atlantykiem piloci stwierdzają wyciek paliwa. Gasną po kolei oba silniki. Samolot zmienia się w potężny szybowiec i musi awaryjnie lądować na najbliższym lotnisku wojskowym. Szanse są jednak niewielkie.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności