Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

dmg21 / Katastrofa w przestworzach / Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi
Download: Katastrofa w przestworzach - Zderzenie w powietrzu.avi

350,1 MB

Długość filmu: 46 min

0,0 / 5 (0 głosów)
Czerwiec 2002 roku. TU-154 baszkirskich linii lotniczych leci z Moskwy do Hiszpanii. Na pokładzie ma wybitnie uzdolnione dzieci z Ufy, nagrodzone wycieczką do Hiszpanii za swe osiągnięcia. W tym samym czasie z Bergamo do Brukseli leci transportowy Boeing-757 firmy kurierskiej DHL. Nad terytorium Niemiec oba samoloty zderzają się ze sobą. Śledztwo odsłania przyczyny tragedii w której zginęło 71 osób. Błąd szwajcarskiego kontrolera lotu spowodował że jego decyzja była sprzeczna ze wskazaniami urządzeń antykolizyjnych w samolotach. Piloci wykonując polecenie kontrolera wbrew ostrzeżeniom aparatury doprowadzili do kolizji.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Katastrofa w przestworzach - Zabójcze szybowanie.avi play
23 lipca 1983 roku. W samolocie Boeing 767 należącym do ...
23 lipca 1983 roku. W samolocie Boeing 767 należącym do Air Canada nagle po kolei gasną obydwa silniki. Lot nr 143 musi awaryjnie lądować ponieważ skończyło się paliwo. Najbliższe lotnisko znajdowało się w starej bazie wojskowej. Niestety, pilot nie wiedział, że tego dnia odbywał się tam rodzinny festyn. Jedno z najsłynniejszych i nieprawdopodobnych lądowań awaryjnych w historii lotnictwa! Śledztwo ujawnia banalną przyczynę która nieomal doprowadziła do tragedii.
Katastrofa w przestworzach - Atak nad Bagdadem.avi play
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firm ...
22 listopada 2003 roku. Dla samolotu transportowego firmy DHL miało to być rutynowe dostarczenie poczty. Tuż po starcie z lotniska Saddama Husajna w Bagdadzie w Airbusa A300 trafił pocisk przeciwlotniczy. Załoga rozpoczęła dramatyczną walkę o życie. Całkowite uszkodzenie hydrauliki i lewego skrzydła spowodowało że piloci mieli do dyspozycji tylko sterowanie ciągiem silników. Mimo tego udało się po raz pierwszy w historii lotnictwa wylądować tak zdewastowanym samolotem.
Katastrofa w przestworzach - Cisza w eterze.avi play
29 września 2006 roku. Nowy mały odrzutowiec pasażerski ...
29 września 2006 roku. Nowy mały odrzutowiec pasażerski zakupiony u producenta w Brazyli leci do swojego nowego włąściciela w USA. Nagle następuje zderzenie z rejsowym Boeingiem 737. Giną 154 osoby na pokładzie Boeinga. Natomiast uszkodzonemu małemu odrzutowcowi udaje się szczęśliwie wylądować w najbliższej bazie wojskowej. Rozpoczyna się żmudne śledztwo bo żaden z samolotów nie informował wcześniej o problemach.
Katastrofa w przestworzach - Niewidzialne zagrożenie.avi play
W lotnictwie - dziedzinie niesłychanie skomplikowanej te ...
W lotnictwie - dziedzinie niesłychanie skomplikowanej technicznie, logistycznie i uzależnionej od pogody trudno czsem przewidzieć wszystko. Film pokazuje na kilku przykladach tragicznych katastof zagrożenia jakie czychają w powietrzu a wcześniej nie były brane pod uwagę podczas szkolenia personelu latającego.
Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot.avi play
3 kwietnia 1996 roku specjalny samolot wojskowy Boeing-7 ...
3 kwietnia 1996 roku specjalny samolot wojskowy Boeing-737 oznaczony jako IFO21 zmierza do Dubrownika w Chorwacji. Na pokładzie przedstawiciele rządu USA i biznesmeni lecący z misją handlową. Tuż przed lądowaniem maszyna rozbija się w górach, w fatalnej pogodzie. Jedyna ocalała osoba - stewardessa umiera w drodze do szpitala. Śledztwo ujawnia szereg zaniedbań w specjalnej jednostce wojskowej USA wożącej VIP-ów. Warto obejrzeć ten film, bo analogie i podobieństwa z katastrofą naszego TU-154 w Smoleńsku są oczywiste.
Katastrofa w przesworzach - Tajemniczy ogień.avi play
27 listopada 1987 roku. W Boeingu 747, lecącym z Taiwanu ...
27 listopada 1987 roku. W Boeingu 747, lecącym z Taiwanu do Johannesburga w RPA, wybucha pożar. Mimo walki załogi z pożarem w ładowni, finał jest tragiczny. Samolotot wpada do Oceanu Indyjskiego. Ginie 159 osób. Film przedstawia bezprecedensowe śledztwo po tej katastrofie. Było ono najdroższe z dotychczas prowadzonych z uwagi na wydobywanie szczątków samolotu z głębokości 4,5 km. Mimo to do dziś nie ma jednoznacznej odpowiedzi co spowodowało pożar w ładowni. Nadal podejrzewa się że samolotem pasażerskim były rasistowski rząd RPA przemycał niebezpieczną broń.
Katastrofa w przestworzach - Sterowiec Hindenburg.rmvb play
3 maja 1937 roku, duma III Rzeszy i zarazem największy n ...
3 maja 1937 roku, duma III Rzeszy i zarazem największy na świecie sterowiec Hindenburg wyrusza z Frankfurtu do USA. Jest to prestiżowy lot i bardzo zależy na planowym przelocie. Ale zła pogoda sprawia że lot się opóźnia. W tej sytuacji sterowiec próbuje zacumować w docelowym Lackehurst jak najszybciej. 5 maja 1937 przy próbie zakotwiczenia wybucha pożar. W ciągu 34 sekund sterowiec płonie doszczętnie. Ginie 36 osób. Film przedstawia przyczyny tragedii dzięki najnowszym metodom badawczym stosowanym przez NTSB.
Katastrofa w przestworzach - Katastrofa lotnicza w Waszyngtonie.rmvb play
Tuż po starcie z lotniska w Waszyngtonie Boeing-737 ma p ...
Tuż po starcie z lotniska w Waszyngtonie Boeing-737 ma problemy z utrzymaniem się w powietrzu i wpada do zamarzniętej rzeki Potomac. Giną prawie wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Dodatkowo giną kierowcy samochodów, gdyż samolot spadając zahaczył o most.
Katastrofa w przestworzach - Samobójstwo pilota SilkAir.wmv play
Kulisy śledztwa dotyczącego przyczyn tragicznej katastro ...
Kulisy śledztwa dotyczącego przyczyn tragicznej katastrofy samolotu indonezyjskich linii lotniczych SilkAir. W 1998 roku Boeing-737, lot nr 185 nagle zaczął nurkować i rozbił się w rzece. Śmierć ponieśli wszyscy - łącznie 104 osoby. Drobiazgowe śledztwo nie rozstrzygnęło definitywnie czy było to spowodowane awarią steru kierunku czy samobójczym zamiarem pilota.
Katastrofa w przestworzach - Śmierć zamiast nagrody.AVI play
Rok 1989. Z Oslo do Hamburga leci samolot pasażerski nor ...
Rok 1989. Z Oslo do Hamburga leci samolot pasażerski norweskich linii lotniczych Partnair. Na pokładzie 55 osób z jednej firmy. Lot to nagroda dla wyróżniających się pracowników. Nagle samolot wpada do morza. Giną wszyscy. Film odsłania kulisy i przyczyny tragedii.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności