Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Zaginione światy 05 Ateny. Starożytne supermocarstwo - Lost Worlds 05 Athens. Ancient Supercity.avi

demsatrix / Zaginione światy 1 / Zaginione światy 05 Ateny. Starożytne supermocarstwo - Lost Worlds 05 Athens. Ancient Supercity.avi
Download: Zaginione światy 05 Ateny. Starożytne supermocarstwo - Lost Worlds 05 Athens. Ancient Supercity.avi

351,4 MB

Długość filmu: 42 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Perykles zainicjował największą budowę znaną zachodniemu światu. Kilka błędów spowodowało, że jedno pokolenie zniszczyło jego wysiłki. Teraz, tysiące lat później, przywracamy Atenom ich dawną chwałę.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować


obrazek


obrazek

Seria ‘Zaginione światy’ opowie m.in. o skandynawskich Wikingach, indyjskim mauzoleum Taj Mahal, tajnych fabrykach broni atomowej i amerykańskich bunkrach.

ZAGINIONE ŚWIATY
LOST WORLDS

00 Persepolis - Persepolis

sezon 1

01 Palenque Metropolis of the Maya - Palenque miasto Majów
02 Knights Templar - Templariusze
03 Atlantis - Atlantyda
04 Ramses' Egyptian Empire - Egipskie imperium Ramzesa
05 Athens. Ancient Supercity - Ateny. Starożytne supermocarstwo
06 Secret Cities of the A-Bomb - Tajne miasta bomby atomowej
07 Hitler's Supercity - Miasto snów Hitlera
08 Jesus' Jerusalem - Jerozolima Jezusa
09 Churchill's Secret Bunkers - Tajne bunkry Churchilla
10 The Real Dracula - Prawdziwe oblicze Drakuli
11 Braveheart's Scotland - Szkocja epoki Walecznego Serca
12 The First Christians - Pierwsi chrześcijanie
13 The Pagans - Poganie
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Zaginione światy 02 Templariusze - Lost Worlds 02 Knights Templar.avi play
W tym odcinku postaramy się odtworzyć tajemniczy świat z ...
W tym odcinku postaramy się odtworzyć tajemniczy świat zakonu templariuszy. Poznamy Wielkich Mistrzów, legendarne rytuały, zamki oraz katedry. Templariusze przywieźli z Ziemi Świętej do Europy ogromne bogactwo i niezwykle zaawansowaną wiedzę architektoniczną, która zaowocowała zupełnie nowym stylem, czyli gotykiem. Postaramy się odtworzyć tajemniczy świat zakonu templariuszy. Poznamy najważniejsze konstrukcje wzniesione przez Zakon na Bliskim Wschodzie.
Zaginione światy 03 Atlantyda - Lost Worlds 03 Atlantis.avi play
Legenda głosi, że tę starożytną cywilizację unicestwiła ...
Legenda głosi, że tę starożytną cywilizację unicestwiła erupcja wulkanu. Przekonamy się, czy odkrycie olśniewających pałaców na Krecie i Santorini podważy tę teorię.
Zaginione światy 04 Egipskie imperium Ramzesa - Lost Worlds 04 Ramses Egyptian Empire.avi play
Tysiąc trzysta lat przed naszą erą Egiptem rządził Ramze ...
Tysiąc trzysta lat przed naszą erą Egiptem rządził Ramzes II. Był on na tyle ambitny i zdeterminowany, żeby doprowadzić swe królestwo na szczyt. Z pomocą nowoczesnych technik graficznych zbadamy wprowadzone przez niego innowacje.Ramzes II, zwany Wielkim kontynuował, wyznaczone przez ojca – Setiego I – dążenie do odbudowy i rozbudowy Imperium, wzorując się na swych poprzednikach, głównie budowniczym podwalin Imperium – Ahmosem oraz Totmesie III i Amenhotepie III – głównych władcach szczytowego rozkwitu XVIII dynastii. Działalność budowlana Ramzesa przewyższyła wszystkich jego poprzedników, wypełniając Egipt budowlami i posągami bogów, wznoszonymi na chwałę państwa.
Zaginione światy 06 Tajne miasta bomby atomowej - Lost Worlds 06 Secret Cities of the A-Bomb.avi play
W 1939 roku naukowcy ostrzegli Franklina Roosevelta, że ...
W 1939 roku naukowcy ostrzegli Franklina Roosevelta, że Niemcy pracują nad bombą atomową. Prezydent zapowiedział, że Ameryka musi mieć ją pierwsza. W programie ukazujemy świat nuklearnych tajemnic.
Zaginione światy 07 Miasto snów Hitlera - Lost Worlds 07 Hitlers Supercity.avi play
Na przedmieściach Berlina, możemy odnaleźć pozostałości ...
Na przedmieściach Berlina, możemy odnaleźć pozostałości miasta snów Hitlera. Zapomniane i opuszczone szczątki nigdy nie zbudowanej stolicy nowego świata. Hitler dopuścił się mordów i zniszczeń na niespotykaną skalę, ale chciał nie tylko niszczyć, chciał też budować. Zmienić kraj zgodnie ze swoją wizją. Nowe miasto miało być modelowym projektem. Hitler chciał większego i lepszego projektu niż wszystko, co zbudował do tej pory. Budynek zwieńczony kopułą, pod którą mogłaby zmieścić się Wieża Eiffla. Stadion, który pomieści czterysta tysięcy ludzi. Marzenie Hitlera nigdy się nie spełniło i umarło wraz z nim pod koniec wojny. Po sześciu dekadach badań z użyciem nowoczesnej technologi, możemy odtworzyć miasto, które miało być symbolem potęgi III Rzeszy.
Zaginione światy 08 Jerozolima Jezusa - Lost Worlds 08 Jesus Jerusalem.avi play
Jerozolima - corocznie odwiedzana przez dziesiątki tysię ...
Jerozolima - corocznie odwiedzana przez dziesiątki tysięcy turystów - od śmierci Jezusa ponad dwadzieścia razy była w przebudowie. Badając sieć akweduktów i rekonstruując ostatnie godziny życia Jezusa, odtworzyliśmy miasto, jakie znał.
Zaginione światy 09 Tajne bunkry Churchilla - Lost Worlds 09 Churchills Secret Bunkers.avi play
Podczas II wojny światowej w podziemiach Londynu powstał ...
Podczas II wojny światowej w podziemiach Londynu powstała siatka bunkrów. Służyła ona za centrum dowodzenia podczas bitwy o Anglię oraz stanowiła wytrzymały i bezpieczny schron.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności