Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Egipt. Nowe odkrycia 01 Sakkara.Kult zmarłych+Heliopolis.Kolebka boga Słońca - Egypt. New Discoveries & Ancient Mysteries 01 Saqqara.Cult of the Dead + Heliopolis.The Cradle of the Gods.avi

demsatrix / Egipt. Nowe odkrycia / Egipt. Nowe odkrycia 01 Sakkara.Kult zmarłych+Heliopolis.Kolebka boga Słońca - Egypt. New Discoveries & Ancient Mysteries 01 Saqqara.Cult of the Dead + Heliopolis.The Cradle of the Gods.avi
Download: Egipt. Nowe odkrycia 01 Sakkara.Kult zmarłych+Heliopolis.Kolebka boga Słońca - Egypt. New Discoveries & Ancient Mysteries 01 Saqqara.Cult of the Dead + Heliopolis.The Cradle of the Gods.avi

447,83 MB

Długość filmu: 50 min

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować


obrazek


obrazek

Realizatorzy cyklu zabierają nas na fascynującą ekspedycję do Doliny Królów, Heliopolisu, świątyń w Karnaku i Luksorze czy słynnego miasta-cmentarza Sakkary. Specjalnie przed kamerami ekipy filmowej otwierają się wrota do pradawnych grobowców, których wnętrze nie było wcześniej udostępniane do zwiedzania. Zobaczymy ostatnio odkrytą mumię królowej Hatszepsut, poznamy sekrety z życia Ramzesa II czy okrytego złą sławą faraona Echnatona, który przeprowadził rewolucję religijną, próbując w Egipcjanach zaszczepić monoteizm. Dowiemy się, kto skonstruował piramidy w Gizie oraz jak żyli ludzie 30 wieków temu. Przewodnikiem jest jeden z najwybitniejszych egiptologów świata dr Zahi Hawass.
Jeden z najwybitniejszych światowych egiptologów, dr Zahi Hawass, omawia historię Egiptu i przedstawia najciekawsze miejsca związane z jego kulturą starożytną. Dokumentaliści odwiedzają Dolinę Królów, Heliopolis, Sakkarę, świątynie w Karnaku i Luksorze, oglądają nowo odkrytą mumię królowej Hatszepsut, poznają sekrety starożytnych grobowców, słuchają historii z życia Ramzesa II i Echnatona.

EGIPT. NOWE ODKRYCIA
EGYPT. NEW DISCOVERIES & ANCIENT MYSTERIES

01 Saqqara. The Cult of the Dead - Sakkara. Kult zmarłych
Heliopolis. The Cradle of the Gods - Heliopolis. Kolebka boga Słońca

02 Ramses II. The Quest For Immortality - Ramzes II

03 Akhenaton. The Heretic King - Echnaton

04 Karnak And Luxor. The Reaching of Perfection - Karnak i Luksor. Posmak perfekcji
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Siedem cudów starożytnego Rzymu - Seven Wonders Of Ancient. Rome.avi play
Rzymianie byli pragmatykami, tworzyli cuda architektury, ...
Rzymianie byli pragmatykami, tworzyli cuda architektury, inżynierii i techniki by służyły społeczeństwu (drogi, akwedukty, stadiony, termy, cyrki, świątynie). W ciągu dwustu lat zbudowali licząca 300 tysięcy kilometrów sieć dróg. W tym czasie powstał także wspaniały stadion Circus Maximus, forum Trajana, Panteon i kilometry akweduktów.
Siedem cudów starożytnej Grecji - Seven Wonders Of Ancient. Greece.avi play
Od kultury minojskiej i pałacu w Knossos odkrywamy cuda ...
Od kultury minojskiej i pałacu w Knossos odkrywamy cuda architektury greckiej, wspaniałe świątynie jak ta w Delfach czy Partenon. Pierwszy teatr - cud akustyki, ogromne rzeźby - statua Zeusa, rodyjski kolos. Tajemnica Atlantydy.
Planety 01 Inne światy - The Planets 01 Different Worlds.avi play
Planety krążące wokół Słońca, są tak od siebie różne, że ...
Planety krążące wokół Słońca, są tak od siebie różne, że aż trudno uwierzyć, że należą do tej samej rodziny. Cztery planety-olbrzymy, położone na zewnątrz Układu Słonecznego, to ogromne kule zbudowane z wirujących mas gazowych, wielokrotnie większe niż nasza pokryta wodami Ziemia i trzy skaliste, sąsiadujące z nią planety. Dlaczego wszystkie są takie różne? Dlaczego cztery położone wewnątrz układu planety są małe i skaliste, a zewnętrzne planety to gigantyczne kule gazowe? Dlaczego rdzeń Ziemi składa się z niklu i żelaza, a Jowisza - z metalicznego wodoru? Dlaczego Neptun jest błękitny, a Saturn brązowy?
Planety 02 Terra Firma - The Planets 02 Terra Firma.avi play
Na początku ludzie czuli się samotni na Ziemi, żyjąc w c ...
Na początku ludzie czuli się samotni na Ziemi, żyjąc w cieniach wulkanów i bojąc się trzęsienia Ziemi. Obserwowali Marsa i Wenus, gwiazdy poruszające się po nocnym niebie i zastanawiali się, co się stanie, gdy gwiazdy zaczną się poruszać i pluć ogniem. Czy na tych planetach są podobnie jak na Ziemi góry i doliny, czy kontynenty dryfują na oceanie magmy?
Planety 03 Giganty - The Planets 03 Giants.avi play
Przez wiele stuleci olbrzymie planety gazowe, krążące na ...
Przez wiele stuleci olbrzymie planety gazowe, krążące na obrzeżach Układu Słonecznego, uważane były jedynie za odległe obiekty, widoczne w przyrządach astronomów. W grudniu 1973 r. ludzkość po raz pierwszy miała okazję zobaczyć z bliska Jowisz. Planety-olbrzymy odegrały bardzo ważną rolę w formacji ogromnego dysku rozproszonego, należącego do Układu Słonecznego, jaki znamy dzisiaj. Każdy gazowy olbrzym, z pierścieniami i pasami promieniowania, księżycami i magnetosferą, przypomina Układ Słoneczny w miniaturze, którego sekrety można poznać jedynie decydując się na śmiałe misje kosmiczne.
Planety 04 Księżyc - The Planets 04 Moon.avi play
Księżyc, do którego widoku jesteśmy bardzo przyzwyczajen ...
Księżyc, do którego widoku jesteśmy bardzo przyzwyczajeni jest jednocześnie bardzo tajemniczym ciałem pozaziemskim. Żadna z sąsiadujących z Ziemią planet w Układzie Słonecznym - Merkury, Wenus i Mars - nie posiada księżyca podobnego do naszego. Ma on tak duże rozmiary, że oddziałuje na cykle nocy, miesięcy i przypływy oceanów. Odpowiedź na pytanie, dlaczego Ziemia posiada księżyc tego rodzaju jest jedną z największych zagadek, związanych z Układem Słonecznym.
Planety 05 Gwiazda - The Planets 05 Star.avi play
To było Słońce, jakiego wcześniej nie oglądał żaden czło ...
To było Słońce, jakiego wcześniej nie oglądał żaden człowiek. Astronauci na pokładzie Skylab zobaczyli oślepiająco jasny dysk, wyraźnie widoczny, poruszający się na tle czarnej przestrzeni kosmicznej. Przez wiele tysiącleci ludzie patrzyli na Słońce jedynie przez atmosferę Ziemi. Dopiero Wiek Kosmosu dał nam nową perspektywę, pozwalającą na dostrzeżenie wielu twarzy Słońca, co zmusiło nas do zmiany poglądów na jego temat.
Planety 06 Atmosfera - The Planets 06 Atmosphere.avi play
Fantastyczna podróż przez nieba Układu Słonecznego.
Fantastyczna podróż przez nieba Układu Słonecznego.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności