Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Cyfrowy naród - Digital Nation (2010) PL - Skan.rmvb

czikitowa12345 / Cyfrowy naród-rmvb lektor pl / Cyfrowy naród - Digital Nation (2010) PL - Skan.rmvb
Download: Cyfrowy naród - Digital Nation (2010) PL - Skan.rmvb

238,28 MB

Długość filmu: 51 min

0,0 / 5 (0 głosów)
obrazek
Cyfrowy naród

gatunek: Dokument
produkcja: USA
LEKTOR PL

Dokument stara się pokazać, jak postęp technologiczny zmienia świat, i co w procesie intensywnej cyfryzacji ludzkość może zyskać, a co stracić.

Internet i media cyfrowe opanowały wszystkie aspekty współczesnej kultury. Wpłynęły na zmianę sposobu pracy, nauki i kontaktów międzyludzkich. W jaki sposób te transformacje oddziałują na życie młodych ludzi? Studenci z amerykańskich uczelni przyznają, że Internet to narzędzie, bez którego nie są w stanie funkcjonować. Mają jednak świadomość, że ciągłe przebywanie w wirtualnej rzeczywistości wywołuje u nich problemy z koncentracją.

Dobrą i złą stronę Internetu dostrzegają także pedagodzy. Choć doceniają bogactwo informacji, które młodzież może znaleźć w sieci, wiedzą również, że Internet stanowi dla nauczycieli poważną konkurencję. By przyciągnąć uwagę surfujących po sieci uczniów, muszą wykazywać się szczególną kreatywnością i wymyślać coraz to nowe środki przekazywania wiedzy.

Twórcy programu analizują również fenomen gier internetowych, takich jak "World of Warcraft" czy "Second Life". Na zjeździe fanów tego typu rozrywki rozmawiają z jego uczestnikami, którzy tworzą zgraną społeczność, mimo iż ich przyjaźń bazuje jedynie na rozmowach w sieci.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne foldery z plikami do pobrania
Inne pliki do pobrania z tego chomika
11 septembre 2002 Lektor.avi play
2002 FRANCJA USA DOKUMENTALNY 11 września 2001 rok ...
2002 FRANCJA USA DOKUMENTALNY 11 września 2001 roku dwóch filmowców Jules i Gedeon Naudet robiło dokument o młodym nowojorskim strażaku, kiedy nagle nad głowami ujrzeli bardzo nisko lecący samolot, który zaraz potem uderzył w jedna z wież World Trade Center. Strażak bez namysłu rzucił się na pomoc pozostałym w budynku ludziom, a za nim filmowcy. Przedstawili oni tragedię z perspektywy młodego strażaka. Szybko okazało się, że ich nagranie, jest jedynym materiałem filmowym ze środka World Trade Center tego dnia. obrazek
Dziewięcioletnia żona.avi play
Dziewięcioletnia żona 1 sie 2009 o godz. 18:56 katego ...
Dziewięcioletnia żona 1 sie 2009 o godz. 18:56 kategoria: Gender, Inne, Kultura / Media | Brak komentarzy kraj: Francja reżyseria: Marianne Denicourt rok produkcji: 2007 czas trwania: 26 minuty język: polski lektor W 2006 roku Marianne Denicourt, francuska aktorka i reżyserka, pojechała do Afganistanu. Jej uwagę zwróciła smutna, magnetyczna twarz dziewięciolatki, która nie zachowywała się jak inne dzieci z sąsiedztwa. Oczy Nassimy wyrażały tylko strach. Okazało się, że musi wyjść za mąż za mężczyznę, którego nie zna. Szkoła zadecydowała walczyć o to, by nie została poślubiona wbrew swej woli. Przedstawiciele szkolni nie tylko spotkali się z rodziną Nassimy i rodziną przyszłego małżonka, by odwieść ich od tego pomysłu, ale także zaapelowali do lokalnych autorytetów o pomoc i rozwagę. Czy uda im się ocalić przyszłość Nassimy, gdy zaaranżowane małżeństwa z nieletnimi nie są czymś dziwnym w tym tradycyjnym, religijnym i bardzo dbającym o rodzinę regionie świata
BARAKA - 1992.avi play
Z jednej strony "Baraka" to 96-minutowy dziennik z podró ...

Z jednej strony "Baraka" to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke ["Koyaanisqatsi" [1982]] jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie.

Baraka-Edition.Collector-Dvdrip.5.02-Mp3.160Kbps-.avi play
BARAKA (1992) Z jednej strony "Baraka" to 96-minutow ...
BARAKA (1992) Z jednej strony "Baraka" to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke ["Koyaanisqatsi" [1982]] jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie. Słowo "baraka" pochodzi ze starodawnego jezyka Sufi i oznacza "oddech". Niezwykły film dokumentalny, traktujący o nieodłącznych etapach życia, jakimi są narodziny i śmierć. Akcja dzieje się w różnych miejscach na ziemii- dzięki temu widz może poznać ich naturalne walory . Przedstawiona jest tu także niejako analiza negatywnych zachowań człowieka- jego okrucieństwo, niejednokrotnie prowadzące do autodestrukcji.
Kapłanka boga - Tajemnica wyroczni delfickiej  full version PL.avi play
Próba odkrycia źródeł siły i mocy legendarnej wyroczni d ...

Próba odkrycia źródeł siły i mocy legendarnej wyroczni delfickiej, która zakończyła swoją działalność ponad 1600 lat temu.

Maszyna czasu 2 - Czas życia.avi play
Czas życia - Istoty żywe różnie postrzegają czas. Poznaj ...
Czas życia - Istoty żywe różnie postrzegają czas. Poznajmy rytm życia na ziemi - od rozwijających się co rano płatków kwiatu, do trwających tysiące lat ewolucyjnych zmian w budowie zwierząt.
Maszyna czasu - Nasz czas  full version PL cz.3.avi play
Życie każdego z nas reguluje wewnętrzny zegar biologiczn ...
Życie każdego z nas reguluje wewnętrzny zegar biologiczny. Ale czas wpływa na nas w różny sposób. Czy muzycy rzeczywiście lepiej go postrzegają? Dlaczego łatwiej upić jest się przy obiedzie, niż przy kolacji. Czy możemy oszukać czas?
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności