Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Matthias Mettner - Katolicka Mafia.rar

clivie / Religia / Matthias Mettner - Katolicka Mafia.rar
Download: Matthias Mettner - Katolicka Mafia.rar

5,25 MB

0.0 / 5 (0 głosów)
Pliki w wersjach:
*.pdf
*.doc
*.html
*.prc

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Ten wywiad wywołał burzę. Teolog Llogari Pujol, były ksiądz, który stracił wiarę, twierdzi, że korzeni chrześcijaństwa powinniśmy szukać pięć tysięcy lat temu, w starożytnym Egipcie. Faraon był wtedy uważany za boga-człowieka, zrodzonego z dziewicy i zmartwychwstającego po śmierci.
"W mentalności oraz świadomości zdewociałej części naszego społeczeństwa, nic tak nie koduje się w pamięci, jak różnego rodzaju cuda, będące rzekomym dowodem szczególnej opieki niebios nad Polską. Jeżeli nawet cud się nie wydarzył, to można go stworzyć, wykorzystując do tego fakty historyczne... Któż nie słyszał o "obronie" Jasnej Góry przed Szwedami w roku 1655? Osobliwością tego historycznego faktu jest natomiast to, że nie było żadnej cudownej obrony jasnogórskiego kurnika, ani nadzwyczajnego heroizmu paulinów, co wychwalał swojego czasu obecny papież." (fragment tekstu)
"Wiara jest dla mnie ważniejsza niż zakon" - mówi w książce "Przed Bogiem" Stanisław Obirek, jezuita, który zdecydował się odejść z zakonu. W wywiadzie-rzece, jaki przeprowadzili z nim dziennikarze Andrzej Brzeziecki i Jarosław Makowski, przedstawia swoje poglądy na temat polskiej religijności i Kościoła, kondycji rodzimego katolicyzmu, dialogu katolicko-żydowskim czy jakości życia zakonnego. Mówi także o przyczynach swojego odejścia. Stanisław Obirek jest znanym i cenionym komentatorem życia kościelnego i społecznego. Człowiekiem, który - co wielokrotnie udowodnił - ma odwagę mówienia tego, co myśli, a nie tego, co wypada. Uczciwość intelektualna ma jednak swoją cenę. Jako ksiądz i zakonnik Obirek krytycznie komentował działania polskiego Episkopatu, choćby nieobecność biskupów w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika w Jedwabnem. Miał odwagę powiedzieć, że "złotym cielcem" polskiego Kościoła - w biblijnym rozumieniu tego słowa - jest Jan Paweł II. Ta wypowiedź dla tygodnika "Przekrój" ściągnęła na niego zakonne kary w postaci zakazu kontaktu z mediami. P.S. Na podglądzie jakość tekstu wydaje się bardzo kiepska, w rzeczywistości jest dość dobra i bez trudu da się czytać.
Seks jest dla Kościoła przejawem zła. Przez wieki uznawany był za praktyki diabelskie, zwalczany i ignorowany. Tak było tylko wtedy, gdy dotyczyło to wiernych; duchowni rządzili się i rządzą zupełnie innymi prawami...
Jezuita ksiądz Tondi, wicedyrektor Instytutu Wyższej Kultury Religijnej w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim otrzymał od władz kościelnych zadanie pośredniczenia w kontaktach między Watykanem i Akcją Katolicką a różnymi ośrodkami włoskiego neofaszyzmu. Osobisty udział w występnych konszachtach mających na celu przyśpieszenie ponownej faszyzacji Włoch doprowadził księdza Tondi do przekonania, że polityka Watykanu jest sprzeczna z interesami narodu włoskiego, że stanowi ona poważne niebezpieczeństwo dla pokoju. Ksiądz Tondi znalazł w sobie dość odwagi cywilnej, by przyznać się publicznie, że służył złej sprawie, w którą uwikłał go Watykan: 21 kwietnia 1952 r. wystąpił z zakonu jezuitów i rozpoczął publikowanie na łamach demokratycznej prasy włoskiej własnych notatek - fragmentów prowadzonego przez siebie od dłuższego czasu pamiętnika. Rzecz zrozumiała, Watykan próbował wszystkiemu zaprzeczyć. Ale ksiądz Tondi obok własnych notatek posiadał w ręku przygważdżające dokumenty — fotokopie korespondencji pomiędzy dygnitarzami hierarchii watykańskiej a faszystowskimi zbrodniarzami wojennymi, dziś przywódcami odradzających się pod opieką imperialistów amerykańskich ugrupowań neofaszystowskich. Treść tej korespondencji demaskuje Watykan jako pomocnika amerykańskich podżegaczy wojennych w ich zbrodniczym spisku przeciw wolności i bezpieczeństwu narodu włoskiego.
Pod Watykanem rozciągają się kilometry lochów, w których ukryta jest skarbnica ludzkiej wiedzy - biblioteka zawierająca najtajniejsze z tajnych dokumenty, rękopisy, księgi. Treść wielu z nich mogłaby wstrząsnąć światem.
...Ta książka nie jest atakiem na przekonania religijne milionów wierzących katolików. To, co uważają oni za święte, jest zbyt ważne, by mogło być powierzone mężczyznom, którzy sprzysięgli się, aby wdeptać w błoto posłanie Chrystusa, i w realizacji swego spisku osiągnęli sukces o rozmiarach budzących trwogę... ...Watykan kłamał twierdząc, że postanowienia prawa kościelnego zabraniają przeprowadzania sekcji zwłok. Watykan kłamał twierdząc, że nie przeprowadzono jeszcze sekcji zwłok żadnego ze zmarłych papieży. Zagubiony testament papieża. Fałszywie przedstawiony stan zdrowia papieża. Pośpiesznie wyznaczony termin zabalsamowania jego ciała. Tajemnicze, nocne badanie zwłok w noc poprzedzającą pogrzeb. Wszystkie te sprawy Watykan okrył zasłoną kłamstw...
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności