zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
chonorek
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Norek

widziany: 6.02.2014 03:14

 • pliki muzyczne
  27
 • pliki wideo
  595
 • obrazy
  7
 • dokumenty
  422

1134 plików
296,62 GB

 • 474,5 MB
 • 16 lut 11 1:32

zachomikowany

 • 581,1 MB
 • 16 lut 11 1:32
Filmowa opowieść o polskiej mistyczce, siostrze zakonnej, św. Marii Faustynie Kowalskiej (1905 - 1938). Od najmłodszych lat głęboko religijna, odznaczała się wielką wrażliwością i już w siódmym roku życia poczuła powołanie zakonne.
Jako niewykształcona kilkunastoletnia dziewczyna opuściła dom rodzinny, aby na służbie u zamożnych rodzin zarobić na własne utrzymanie i klasztorne wiano.
W kwietniu 1926 roku przyjęła habit i imię zakonne Maria Faustyna.
W wielu domach Zgromadzenia, m.in. w Płocku, Wilnie i Krakowie, pełniła obowiązki kucharki, ogrodniczki, furtianki.
Jej życie, na pozór zwykłe i monotonne, kryło w sobie nadzwyczajną głębię zjednoczenia z Bogiem. Obfitowało w objawienia, a cały nadprzyrodzony świat był dla niej nie mniej realny niż rzeczywisty, który dostrzegała zmysłami. Święta spotkała się z niezrozumieniem otoczenia. Mimo tego nie przestała kontemplować tajemnicy Bożego Miłosierdzia, rozwijając jednocześnie w sobie postawę umiłowania bliźnich.
Siostra Faustyna spędziła w klasztorze 13 lat. Wyniszczona wieloletnią chorobą, zmarła 5 października 1938 roku, mając zaledwie 33 lata.
Głębię duchowych doświadczeń świętej znakomicie oddaje niezwykły klimat filmu z piękną muzyką Wojciecha Kilara.

z chomika Chayka

 • 699,9 MB
 • 16 lut 11 1:32
obrazek

Młody, charyzmatyczny ksiądz Jan na co dzień pomaga uzależnionej młodzieży. Metody jakie stosuje w swojej pracy duszpasterskiej i fakt, że jest bardzo zżyty ze środowiskiem narkomanów, nie odpowiadają jego przełożonym. Dlatego kiedy otrzymuje polecenie podjęcia studiów w Rzymie, jest pewien, że to próba oddzielenia go od wiernych. Przyczyna odsunięcia od pracy okazuje się jednak zupełnie inna...

Badania krwi wykazały, że Jan jest nosicielem wirusa HIV. Wiadomość ta całkowicie odmienia jego życie. Młody ksiądz musi samotnie przejść hiobową próbę. Dlatego opuszcza parafię i zaszywa się w starym, spokojnym zakonie. Pretensje do Boga, zwątpienie w sens wiary i własną słabość próbuje zagłuszyć fizyczną pracą. Życie w izolacji nie przynosi mu jednak ukojenia, a brak tolerancji, którego doświadcza, sprawia że musi opuścić klasztor. Bez nadziei i bez celu, rusza w drogę, w której przypadkowo spotyka trójkę młodych ludzi. Podróż ta doprowadza go do dawnego znajomego, znanego muzyka, ojca jednego z narkomanów, którym kiedyś pomagał- Pawła. Jan musi skonfrontować się nie tylko z własną chorobą, ale i z ludźmi, których uczył siły i wiary, a później opuścił bez słowa.

z chomika thepesz

 • 698,5 MB
 • 16 lut 11 1:31
Oświęcim, rok 1941. W obozowej żwirowni następuje zawał ziemi. Niespodziewane wydarzenie stwarza szansę ucieczki jednemu z więźniów, Janowi. Mężczyzna wykorzystuje ją i dzięki pomocy ludzi dobrej woli trafia do klasztoru w Alwerni. Znajduje w nim schronienie i tutaj też docierają doń wieści, co stało się w obozie po jego ucieczce. Hitlerowscy oprawcy skazali za to dziesięciu, przypadkowo wybranych współtowarzyszy niedoli Jana na śmierć głodową w bunkrze. Wśród nich znalazł się franciszkanin, Ojciec Maksymilian Kolbe, który dobrowolnie zgłosił się za jednego ze skazanych. Jan jest wstrząśnięty. Wyjeżdża do klasztoru w Niepokalanowie, gdzie Ojciec Kolbe był przełożonym. Poprzez kontakt z ludźmi znającymi zakonnika pragnie poznać motywy jego decyzji. Koniec wojny. Jan wraca na rodzinny Śląsk. Nie zastaje swych bliskich, przeżył tylko brat walczący w wojsku na Zachodzie. Kilkanaście lat po zakończeniu wojny Jan wyjeżdża do brata do Ameryki. Tutaj dowiaduje się o beatyfikacji Ojca Maksymiliana Kolbe.

z chomika Blondyneczka20

 • 786,7 MB
 • 16 lut 11 1:20
general_nil-_2009
Historia generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia.

Generał August Emil Fieldorf, pseudonim „Nil”, był dowódcą Kierownictwa Dywersji AK oraz zastępcą dowódcy Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej, stał także na czele organizacji NIE, przygotowanej do czynnego sprzeciwu wobec powojennego okupanta sowieckiego. Po wojnie i zesłaniu na Syberię, Fieldorf zmuszony jest podjąć grę z Urzędem Bezpieczeństwa. W filmie ukazano brawurowe sceny słynnej akcji AK, w której zlikwidowano dowódcę SS – Franza Kutscherę, jak również z wielką dozą realizmu pokazano okrutne metody przesłuchań i wymuszania zeznań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.
DOBRY FILM. WARTO ZOBACZYĆ

z chomika Skynet1

 • 700,1 MB
 • 15 lut 11 5:33

z chomika seradzi

 • 698,9 MB
 • 15 lut 11 4:36

z chomika kwiaw

 • 700,6 MB
 • 15 lut 11 3:37
obrazek

produkcja: Polska
gatunek: Dramat

Osnuta na prawdziwej historii opowieść o starszej kobiecie, której niecodzienne poczucie humoru oraz specyficzny dystans do świata i ludzi sprawiają, że życie nabiera zupełnie nieoczekiwanych walorów.

z chomika Goral_spot_samiuckich_Totyr

 • 699,9 MB
 • 12 lut 11 20:08
obrazek
Gatunek: Dramat obyczajowy
Produkcja: Polska
Data premiery: 15 stycznia 2010 (Polska) 18 września 2009 (Świat)

"Wszystko, co kocham" to historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu. Janek, wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi, jak współczesny Romeo, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana przez system...

zachomikowany

 • 1,21 GB
 • 12 lut 11 20:06
obrazek

Głównym motywem filmu są bolesne wspomnienia Sylwka - Syna o piciu jego Ojca - Adama. Naprzemianlegle do tego - zaczyna się w Adamie odwijać taśma własnych wspomnień, tworzących - wraz z opowiadaniem Syna - listę największych strat i ran, zadanych przez picie - sobie i bliskim. Ze wspomnień Adama wynika jeszcze coś: czarna sztafeta pokoleń. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi.
A jednak... Zresztą Ojciec Adama też to sobie w dzieciństwie przysięgał... Więc, czy można przerwać tą czarną sztafetę?

zachomikowany

 • 699,9 MB
 • 12 lut 11 19:54

zachomikowany

 • 699,9 MB
 • 12 lut 11 19:52
Szamanka
(AKA Chamanka) (1996)

Średnia ocena: Poniżej oczekiwań
4,17/10

produkcja: Francja , Polska , Szwajcaria gatunek: Dramat, Erotyczny, Thriller
data premiery: 1996-05-10 (Polska)
reżyseria Andrzej Żuławski scenariusz Manuela Gretkowska zdjęcia Andrzej Jaroszewicz muzyka Andrzej Korzyński czas trwania: 110

Szamanka – dramat psychologiczny produkcji polsko-francuskiej, zrealizowany w 1995 roku (premiera pół roku później) przez Andrzeja Żuławskiego według scenariusza Manueli
Gretkowskiej.

Fabuła
Młoda kobieta z prowincji, znana (z racji typu urody) jako "Włoszka" (Iwona Petry), rozpoczyna studia w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W pobliżu dworca poznaje asystenta akademickiego, antropologa Michała (Bogusław Linda). Mężczyzna oferuje kobiecie wynajęcie mieszkania, które właśnie opuścił jego brat, ksiądz homoseksualista. Bardzo szybko dochodzi do kontaktu seksualnego między dwójką głównych bohaterów.

Michał ma wziąć ślub z córką ordynatora szpitala psychiatrycznego (Piotr Machalica), ale zafascynowany "Włoszką", zatraca się coraz bardziej w namiętnym związku, opartym na zwierzęcym pożądaniu, tymczasem prowadząc badania antropologiczne nad szamanem, zmarłym przed trzema tysiącami lat... Związek miłosny staje się dręczący i toksyczny...

Obsada

* Iwona Petry – "Włoszka"
* Bogusław Linda – Michał
* Piotr Machalica – w podwójnej roli: ojciec Anny i mężczyzna bez nóg na dworcu
* Agnieszka Wagner – Anna, narzeczona Michała
* Paweł Deląg – Juliusz, przyjaciel Michała
* Alicja Jachiewicz – matka "Włoszki"
* Zdzisław Wardejn – ojciec "Włoszki"
* Wojciech Kowman – Waldek, chłopak zakochany we "Włoszce"
* Piotr Wawrzyńczak – w podwójnej roli: brat Michała i szaman w halucynacji Michała
* Paweł Burczyk – chłopak "Włoszki"
* Andrzej Nejman – współpracownik Michała

Kontrowersje

Film wzbudził wiele kontrowersji bardzo śmiałymi scenami erotycznymi, scenami przemocy oraz scenami, które mogą być poczytane za profanację symboli religijnych. Kontrowersje dotyczyły także odtwórczyni głównej roli, Iwony Petry, która nie miała żadnych doświadczeń aktorskich, a Andrzeja Żuławskiego poznała (jak mówił on sam) przypadkowo w warszawskiej kawiarni "Nowy Świat". Aktorka nie zjawiła się na premierze filmu i na dość długi okres całkowicie zniknęła z życia publicznego.

zachomikowany

 • 700,1 MB
 • 12 lut 11 19:37
obrazek
Dramat, Obyczajowy 2004r
Życie Ewy nabiera nowego sensu, kiedy zachodzi w ciążę i dowiaduje się, że dziecko w łonie matki słyszy. Początkowo nieśmiało, potem coraz pewniej dziewczyna próbuje małemu człowiekowi objaśniać świat i przygotować do przyszłego, samodzielnego życia. Opowiada dziecku o tym, co jest w życiu najważniejsze: o miłości i nienawiści, radości i smutku, krzywdzie i przebaczeniu. I o tym, co nieuchwytne. Rozmowa z dzieckiem staje się dla Ewy próbą zrozumienia świata i analizy własnego życia. Uczy się definiować pojęcia i uczucia. Przede wszystkim zaś odkrywa piękno życia

zachomikowany

 • 266,1 MB
 • 12 lut 11 18:42

zachomikowany

 • 699,6 MB
 • 12 lut 11 18:38
Enen
(2009)

Średnia ocena: Dobry
7,01/10

produkcja: Polska gatunek: Thriller
data premiery: 2009-09-04 (Polska)
reżyseria Feliks Falk scenariusz Feliks Falk zdjęcia Arkadiusz Tomiak muzyka Bartłomiej Gliniak czas trwania: 100 dystrybucja: Monolith Plus

Film opowiada historię lekarza szpitala psychiatrycznego, który odkrywa, że wśród jego pacjentów znajduje się człowiek cierpiący na amnezje i nie posiadający historii choroby. Lekarz przenosi go do swojego domu i samodzielnie poddaje terapii.

*

Akcja rozpoczyna się w lipcu 1997 roku w dochodzącym do siebie po pamiętnej powodzi Wrocławiu. Młody psychiatra podczas ewakuacji szpitala zwraca uwagę na jednego z pacjentów. Próbując się dowiedzieć czegoś więcej o nim, trafia w ślepy zaułek. Dokumentacja szpitalna jest mocno niekompletna. Nie wiadomo, kiedy pacjent został przyjęty, jak był leczony, kim był wcześniej. W miejskich archiwach nie ma o nim nawet wzmianki. Oficjalnie mężczyzna ten nie istnieje. Lekarz rozpoczyna prywatne śledztwo, które zagrozić może jego pracy, karierze naukowej, a nawet życiu rodzinnemu.

Najnowszy film Falka można spokojnie oglądać jako wciągającą opowieść detektywistyczną. Można jednak spróbować wgryźć się w temat głębiej i wtedy okaże się, że jest to obraz niezwykle aktualny. Wydawać może się to dość paradoksalne, jednak każdy psycholog powie wam, że nie można w pełni zrozumieć teraźniejszości bez poznania przeszłości. Falk zdaje się sugerować, że w stosunku Polaków do przeszłości pierwsze skrzypce grają amnezja i wyparcie. Nic w tym dziwnego, skoro prawda jest brudna i ubłocić może wiele osób. Jednak Falk daleki jest od stwierdzenia, że ukrywanie przeszłości wynika tylko i wyłącznie ze złej woli, wyrachowania i chęci zrobienia kariery. Nic nie jest białe albo czarne, a wypieranie faktów – choć patologiczne – nie jest tożsame ze 'złem'. A jednak - znów idąc śladem psychologii i psychiatrii – Falk stwierdza, że wyjawienie prawdy jest niezbędne w procesie leczenia. Niestety reżyser nie wierzy w możliwość samooczyszczenia. Proces ten musi zainicjować ważne wydarzenie zewnętrze ('atak żywiołu').

Opisując proces dochodzenia do prawdy, Falk pomija jeden, być może najistotniejszy, szczegół: co zrobić, kiedy prawda wyjdzie na jaw. Czy ukarać, potępić, a może przebaczyć? Kwestia ta, za sprawą dwuznacznego ostatniego ujęcia, zdaje się być pozostawiona decyzji widza. A jednak brak tego zdecydowania (mimo ulewy i ostatniego spojrzenia) wisi nad całą końcówką, przez co już od momentu nieszczęsnej konfrontacji w strugach deszczu w filmie pojawiają się fałszywe nuty, niebezpiecznie chybocząc całą konstrukcją. Na szczęście Falk wzniósł na tyle solidną budowlę, że udało mu się ten kryzys przetrzymać. Duża w tym zasługa obsady aktorskiej i całej ekipy.

zachomikowany

 • 400,0 MB
 • 12 lut 11 17:27
obrazek.
Produkcja: Polska
DOKUMENTALNY
Historia trzech dziewczyn, które przyjechały do Warszawy z małych popegeerowskich wsi. Życie na prowincji wydawało się im pozbawione perspektyw, dlatego bohaterki zdecydowały się odmienić swój los. Warszawa dla Ani, Gosi i Ilony jest wspaniałym miejscem, ziemią obiecaną... W stolicy zaczną żyć tak, jak zawsze tego chciały. Dziewczyny mają wielkie plany...
obrazek


zachomikowany

 • 702,4 MB
 • 11 lut 11 3:10
Produkcja: Polska
Gatunek: Dramat, Wojenny, Muzyczny
Rok produkcji: 1946
Fabuła:
Prawdziwym bohaterem filmu są autentyczne piosenki okupacyjne - patriotyczne, żartobliwe, satyryczne. Akcja filmu rozgrywa się w czasie od września 1939 roku po wyzwolenie Warszawy w 1945 roku. Muzyk, Roman Tokarski, opowiada historię okupacji i swoje przeżycia.
Wersja pierwotna.

z chomika richard_

 • 447,3 MB
 • 19 cze 09 1:09
Agent federalny prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu bomby na promie. Zginęło mnóstwo osób, w tym piękna nieznajoma... Ale czy na pewno nieznajoma? Doug ma wrażenie, jakby kiedyś już spotkał tę dziewczynę. Jego przypuszczenia potwierdzają się, kiedy znajomy zapoznaje go z tajnym eksperymentem rządowym, polegającym na... podróżowaniu w czasie.

z chomika MMki

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  19
 • pliki muzyczne
  0

19 plików
12,3 GB

Rozwin_sie

Rozwin_sie napisano 30.08.2013 18:48

zgłoś do usunięcia

”Jeśli sądzisz, że dobre rzeczy mogą przytrafiać się wszystkim oprócz ciebie, nie będziesz się ich spodziewać w swoim życiu. A kiedy zdarzy się coś, co mogłoby przynieść ci korzyść — nawet tego nie dostrzeżesz. Nie będziesz w stanie przyjąć do wiadomości, że są wokół ludzie pragnący twego dobra. Przejawi się to w bardzo oczywisty sposób, np. w postaci łagodnej odmowy pomocy przy projekcie. Być może odrzucisz bezwarunkowe uczucie kogoś, komu będzie na tobie zależało. Możliwe, że stracisz szansę na dobrą inwestycję, nie podejmiesz decyzji, aby wejść w biznes, który mógłby dać ci niezależność, zaniedbasz zdrowie lub odsuniesz od siebie idealnego partnera. Możliwe, że zrobisz i jedno, i drugie, i trzecie…

I odwrotnie. Osoba wierząca w to, że warta jest tego, aby los obdarzył ją szczęściem oraz bogactwem, będzie oczekiwać pozytywnych zdarzeń w swoim życiu. Każde z nich przyjmie z wdzięcznością. Kiedy na horyzoncie pojawią się lukratywne możliwości — zacznie działać. Kiedy nadarzy się okazja, żeby zrobić coś wielkiego, śmiałego i odważnego — podąży naprzód!”

Fragment książki „Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny

Tu 43 ebooki o rozwoju za darmo

MacQQQQ

MacQQQQ napisano 14.11.2013 11:02

zgłoś do usunięcia

Najlepsze pornuski-trzepaki na CHOMIKUJ

Nowości filmowe również !!!!!!!!

DarkCruiser

DarkCruiser napisano 12.01.2014 13:22

zgłoś do usunięcia
Seriale_LOVE

Seriale_LOVE napisano 27.01.2014 11:34

zgłoś do usunięcia

 

 

SERIALE_LOVE

CODZIENNIE NOWE ODCINKI ULUBIONYCH SERIALI!

Nicky Spoko - Nicky Deuce (2013) Dubbing PL

* Mandarynki (2013) Napisy PL*

* Iron Man 3 (2013) Lektor PL*

* DUŻO NOWYCH SERIALI z LEKTOREM PL lub WGRANE NAPISY *

* NOWOŚCI FILMOWE! *

KLIKNIJ

damianadenim

damianadenim napisano 31.01.2014 18:32

zgłoś do usunięcia
CODZIENNE NOWE FILMY[FREE ] KLIKNIJ

2. BLACKGUARDS [PC]- KLIKNIJ

3. TOTAL WAR ROME II CEZAR W GALII [PC]- KLIKNIJ

4. WINDOWS 8.1 [2014] - KLIKNIJ

CROFT-MANOR

CROFT-MANOR napisano 8.02.2014 14:31

zgłoś do usunięcia
wadem

wadem napisano 31.03.2014 11:20

zgłoś do usunięcia

**POLECAM**

Need for Speed (2014) PLSUBBED

Wyścig - Rush 2013 Lektor PL

Ja Frankenstein [2014] [Napisy PL]

47 Roninów - 47 Ronin (2013) PLSUBBED

Hobbit Pustkowie Smauga (2013) PLDUB

Thor Mroczny Świat 2013.PLDUB

Kamienie na szaniec (2014) PL.
alinkaa199

alinkaa199 napisano 2.04.2014 11:22

zgłoś do usunięcia
obrazek Strzałka chonorek! Doładowanie za 30 zł wpadło Polecam , udało mi sie tez dodac 2000 punktów na chomikuj za pomoca Generatora który dodaje punkty na nasze konto Na Doładowanie czekałam jakies 5 min Sprawdź to! Sprawdź jego stronke, serdeczne pozdrowionka!

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności