Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
Folder z materiałami dla osób pełnoletnich
+18 Ten folder Chomika zawiera materiały, które mogą być oglądane tylko przez osoby pełnoletnie.

Czy chcesz zobaczyć zawartość tego folderu?
Zaloguj się jeśli masz już konto.
andrzejgos
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Andrzej

widziany: 29.03.2015 07:01

 • pliki muzyczne
  0
 • pliki wideo
  1
 • obrazy
  5831
 • dokumenty
  78

6425 plików
216,61 GB

obrazek

Polska Wersja Gry
Napisy+Dialogi

Światowa data premiery: 20 marca 2007
"Ukryte Ścieżki" (Тайные Тропы 2) są dużym dodatkiem do „Zewu Monolitu” (znanego pod rosyjską nazwą „Новый Сюжет 5” czyli „Nowy Scenariusz 5”) zawierającym zupełnie nową fabułę, w której nie pozostało nic z oryginalnego „Cienia Czarnobyla”. Dodatek z pewnością zainteresuje tych, którzy przeszli „Zew Monolitu” i którym spodobał się jego scenariusz. „Ukryte Ścieżki” pozwolą im ponownie zanurzyć się w świat „Zewu”, wzbogacony o nowe wątki, postacie i nieoczekiwane zwroty akcji.

ZMIANY I DODATKI
1) Całkowicie przerobione menu: nowe ekrany ładowania (wykonane przez Piterxd'a), nowe video, nowy HUD – wykorzystano nowatorskie rozwiązania wskaźników utraty zdrowia (kardiogram) i radiacji, nowe ikony w ekwipunku, nowe pliki muzyczne w grze (wykorzystano fragmenty utworów następujących wykonawców: Clint Mansell, Camel, Linda Perry, Doors, Soungarden, Tito&Tarantula, Black Sabbath, Deep Purple, King Crimson, The Beatles, Jimi Hendrix i wielu innych).
2) 15 nowych postaci, nowe mutanty (pełzacze, superdziki, pająki), około 50 nowych questów oraz kilka głównych linii wplecionych w „Zew Monolitu”. Nowe postacie: Merwin, Hrabia, Książę, Cezar, Antykwariusz, Tropiciel, Piekarz, Wykładowca, Zwierzobój, Mechanik Potapow, Wędrowiec, Jurij Siemiecki, Fantomy i Naukowcy Projektu „Świadomość” reprezentowani przez prof. Gromowa.
3) Szczegóły wielu elementów scenariusza zawartych jest w dialogach – trzeba je uważnie czytać. Wiele postaci, którym w Zewie Monolitu nie przypisano żadnych zadań, zyskało nowe linie questów. W grze spotkamy samego Siemieckiego i poznamy jego tragiczną historię.
4) Gra zaczyna się w nowym miejscu, pół roku przed wydarzeniami z „Cienia Czarnobyla” – 5 października 2011r. Nieco zmienione zostało także zakończenie. Wszystkie nowe linie questów i dialogi pomagają w przejściu głównej fabuły i pozwalają zrozumieć historię Głównego Bohatera. Główne linie fabularne zaczynają się po dotarciu do Baru i rozmowy z Barmanem, jednak szereg nowych linii zaczyna się na samym początku (m. in. „Szkolenie młodego wojownika Monolitu”).
5) Dołożone zostały nowe punkty przejść między lokacjami – tytułowe „ukryte ścieżki”, które odkryć można jedynie z pomocą artefaktu „Przewodnik”. Zmieniono także zawartość schowka Siemieckiego – naprawdę warto go odszukać. Schowek Striełoka jest teraz tajnym miejscem – dostać się do niego można tylko wypełniając linię scenariusza.
6) Wszystkie questowe przedmioty „Zewu Monolitu” zostały przeniesione w inne miejsca – trzeba je znów odszukać.
7) Dołożono Bioradar (aby stać się jego szczęśliwym posiadaczem trzeba uważnie czytać dialogi), plecak (teraz można go wykorzystać jako indywidualny schowek), psi-zamek – idealne zabezpieczenie towaru ukrytego w plecaku), inteligentne znaczniki GPS (pozwalające na bieżąco kontrolować zawartość schowka) oraz szereg nowych questowych przedmiotów, artefaktów, nowość – Amulety, nowe kombinezony i wiele, wiele innych. „Rzadkie schowki” włączane w menu ANK nie są teraz aż tak rzadkie.
8) Dodano 26 nowych broni (które zdobyć możemy przechodząc fabułę) oraz nowe rodzaje amunicji. Część nowej broni przypisana została do questowych postaci a część zasiliła asortyment nowego handlarza. Dodano m. in. Grawigun – potężną broń wykorzystującą artefakty w formie amunicji.
9) Z Baru usunięto symbolikę „Powinności”, „przyozdabiając” go na bandycką modłę, włącznie z muzyką. Tak, teraz Barem rządzą kryminaliści! A „Powinność” to na obecną chwilę młode ugrupowanie, zdobywające powoli silną pozycję w Zonie. 10) Należy zadbać o to, by główne postacie pozostały wśród żywych – są nieodzowne dla rozwijania się scenariusza. Dużą wagę należy też przywiązywać do dialogów i wiadomości sms – będą zawierać wiele istotnych informacji, których nie uzyskacie prowadząc dialogi czy wykonując misje. NOWY HUD I RADIACJA Aby pojawił się wskaźnik napromieniowania koniecznie musimy posiadać dozymetr zawieszony na pasie. Dozymetr dostępny jest od początku gry w inwentarzu. Jeśli zostanie z jakichś przyczyn utracony -, będziemy mogli kupić go u handlarzy. Informacje o zadaniach pojawiać się będą w formie wiadomości sms. Należy je uważnie i niespiesznie czytać. W kwestii radiacji: 1) Jednostką pomiaru dawki otrzymanej radiacji jest Rentgen (rtg). 2) Poziom radiacji wokół gracza pokazywany jest za pomocą strzałki na wyświetlaczu dozymetru. 3) Dozymetr wskazuje także radiację promieniotwórczych artefaktów zawieszonych na pasie. 4) Poziom radiacji nieszkodliwy dla zdrowia jest niezwykle niski. 5) Jeden Antyrad nie jest w stanie usunąć całości promieniowania z organizmu, jedynie ok. 20-25 rtg. 6) Artefakty odprowadzające radiację oczywiście działają, jednak Antyrad jest znacznie skuteczniejszy. 7) Dawka otrzymanego promieniowania niwelowana jest wraz z upływem czasu, jest to jednak niezwykle powolny proces. 8) Powyżej otrzymanej dawki 150 rtg zaczyna spadać wytrzymałość – zmęczenie pajawia się szybciej, regeneracja sił trwa znacznie dłużej. 9) Po otrzymaniu dawki 300 rtg zaczyna pogarszać się psi-zdrowie, nie zupełnie wprawdzie, ale bardzo odczuwalnie. Konieczne jest obniżenie dawki radiacji do dopuszczalnego poziomu (poniżej 300 rtg), co spowoduje regenerację psi-zdrowia. 10) Dawka 300 rtg powoduje także zauważalną utratę sił fizycznych i zdrowia. Nie jest to co prawda przypadłość śmiertelna, ale skutecznie utrudnia rozgrywkę. 11) Po przekroczeniu bariery 600 rtg napromieniowanie staje się śmiertelne – zdrowie spada do zera, czego nieuchronną konsekwencją jest śmiertelne zejście.

Opis uruchomienia gry:
1. Rozpakuj do wybranego folderu
2. Przejdź do katalogu do którego rozpakowałeś Zew Monolitu
3. Przejdź do katalogu bin
4. Uruchom grę poprzez kliknięcie na XR_3DA.exe

 • 0,88 GB
 • 10 mar 12 15:09
Gra sprawdzona u mnie na Windows 7 64 bit
Działa bez problemu

zachomikowany

 • 518,1 MB
 • 10 mar 12 15:09

zachomikowany

 • 0,88 GB
 • 10 mar 12 15:09

zachomikowany

 • 0,88 GB
 • 10 mar 12 15:09

zachomikowany

 • 0,88 GB
 • 10 mar 12 15:09

zachomikowany

 • 5 KB
 • 10 mar 12 15:09

zachomikowany

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  1
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

6 plików
4,02 GB

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności