Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi

amm055 / Psychologia / Filmy dokumentalne / Mózg / Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi
Download: Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi

695,78 MB

Długość filmu: 62 min

0,0 / 5 (0 głosów)
Lektor PL

obrazek


Żaden inny aspekt umysłowości nie jest równie zagadkowy, co świadomość. Czy można skutecznie zdefiniować stan, który jest dla nas czymś oczywistym?

"Nigdy nie widzimy dokładnie tego, co znajduje się przed naszymi oczami. Nasz mózg interpretuje obiekty na podstawie wiadomości, które były dla niego przydatne w przeszłości" - przekonuje dr Beau Lotto z University College London. Ekspert w dziedzinie doświadczania perceptualnego, prowadzi przełomowe badania nad tworzeniem znaczeń. Jest także jednym z uczestników dyskusji, do której zaprosił go Alex Gabbay. Kolejny naukowiec biorący w niej udział to prof. Brian Butterworth, neurolog kognitywny badający rolę liczb w ewolucji społeczeństw. Swoje zdanie na temat istoty świadomości prezentuje także Twain Luu, założycielka przedsiębiorstwa oferującego pionierskie, "świadome narzędzia" dla sieci internetowej. W gronie rozmówców Gabbaya pojawia się także Antony Gormley, ceniony brytyjski rzeźbiarz, którego ten poznał podczas wizyty na wystawie "The Brain Unravelled" (Mózg rozwikłany), na której swoje prace wystawiało trzydziestu artystów, poruszających na różne sposoby tematykę świadomości. To właśnie rzeźby Gormleya dostarczyły reżyserowi inspiracji do nakręcenia filmu.

Konwersacje z tymi czterema osobami umożliwiają nowe spojrzenie na mechanizmy działania ludzkiego umysłu, zagadnienie percepcji i globalnej świadomości oraz rolę, jaką w ich kształtowaniu odgrywa internet i sztuka. W połączeniu z intrygującą muzyką oraz znakomicie dobranymi obrazami, fragmentami filmów i doniesień medialnych, "Zagadki naszych umysłów" jawią się jako absolutnie nowatorski dokument, który nie dostarcza łatwych odpowiedzi na trudne pytania, ale niewątpliwie prowokuje do myślenia.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Zrozumieć mózg. Lektor PL.avi play
Lektor PL W programie dzięki trójwymiarowemu obrazowa ...
Lektor PL W programie dzięki trójwymiarowemu obrazowaniu i innym nowoczesnym narzędziom zobaczymy, jak działa nasz mózg. Poznamy tez interesujące fakty na temat rozwoju mózgu. Jego wielkość zaczyna się od kilku komórek w fazie embrionalnej, które potem mnożą się w tempie 250 000 na minutę. Proces przyrostu komórek mózgu trwa aż do późnej starości. W programie zobaczymy również, jak funkcjonują poszczególne części mózgu - pień, móżdżek, kora mózgowa. Dowiemy się, jak w naszym umyśle powiązane są myśli i uczucia, dlaczego nastolatki zachowują się czasami tak wyjątkowo, jak pewne substancje chemiczne w mózgu sprawiają, że ludzie łączą się w pary oraz dlaczego niemowlęta potrzebują bodźców zewnętrznych, by ich mózgi mogły się w pełni rozwijać.
Zrelaksowany mózg.avi play
Mózg to bardzo tajemnicze '' urządzenie'' :) co się dzie ...
Mózg to bardzo tajemnicze '' urządzenie'' :) co się dzieje z mózgiem w stanach relaksu , jak relaks wpływa na poród i wiele innych ciekawych wiadomości dostarcza ten film. POLECAM:)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności