Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi

amm055 / Psychologia / Filmy dokumentalne / Mózg / Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi
Download: Zagadki naszych umysłów. Lektor PL.avi

695,78 MB

Długość filmu: 62 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Lektor PL

obrazek


Żaden inny aspekt umysłowości nie jest równie zagadkowy, co świadomość. Czy można skutecznie zdefiniować stan, który jest dla nas czymś oczywistym?

"Nigdy nie widzimy dokładnie tego, co znajduje się przed naszymi oczami. Nasz mózg interpretuje obiekty na podstawie wiadomości, które były dla niego przydatne w przeszłości" - przekonuje dr Beau Lotto z University College London. Ekspert w dziedzinie doświadczania perceptualnego, prowadzi przełomowe badania nad tworzeniem znaczeń. Jest także jednym z uczestników dyskusji, do której zaprosił go Alex Gabbay. Kolejny naukowiec biorący w niej udział to prof. Brian Butterworth, neurolog kognitywny badający rolę liczb w ewolucji społeczeństw. Swoje zdanie na temat istoty świadomości prezentuje także Twain Luu, założycielka przedsiębiorstwa oferującego pionierskie, "świadome narzędzia" dla sieci internetowej. W gronie rozmówców Gabbaya pojawia się także Antony Gormley, ceniony brytyjski rzeźbiarz, którego ten poznał podczas wizyty na wystawie "The Brain Unravelled" (Mózg rozwikłany), na której swoje prace wystawiało trzydziestu artystów, poruszających na różne sposoby tematykę świadomości. To właśnie rzeźby Gormleya dostarczyły reżyserowi inspiracji do nakręcenia filmu.

Konwersacje z tymi czterema osobami umożliwiają nowe spojrzenie na mechanizmy działania ludzkiego umysłu, zagadnienie percepcji i globalnej świadomości oraz rolę, jaką w ich kształtowaniu odgrywa internet i sztuka. W połączeniu z intrygującą muzyką oraz znakomicie dobranymi obrazami, fragmentami filmów i doniesień medialnych, "Zagadki naszych umysłów" jawią się jako absolutnie nowatorski dokument, który nie dostarcza łatwych odpowiedzi na trudne pytania, ale niewątpliwie prowokuje do myślenia.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
01 Mózg, fascynujący automat - Magia nieświadomości.avi play
Mózg, fascynujący automat / Automatic Brain (2012) ...
obrazek Mózg, fascynujący automat / Automatic Brain (2012) Film pokazuje, jak podświadomość steruje naszym życiem, od codziennych czynności do kluczowych decyzji np. wyboru partnera. Odpowiada ona podobno za 90% działań. Dokumentalna opowieść o możliwościach ludzkiego mózgu związanych z podświadomością. Mało kto wie, że podświadomość odpowiada za 90% kluczowych decyzji podejmowanych przez ludzi, wpływa na pamięć człowieka i jego postrzeganie świata. Z ostatnich badań neurologów wynika, że w przyszłości ludzie będą mieć zwiększoną kontrolę nad swym mózgiem. Oznacza to, że będą postrzegać świat takim, jaki jest w rzeczywistości, a co z tym związane nie będą już podatni na manipulację, a nawet poczują, jak to jest być poza ciałem. obrazek
Zupełnie niezwykli ludzie. Lektor PL.AVI play
Lektor PL Spotkanie z ludźmi o nadzwyczajnych umiejęt ...
Lektor PL Spotkanie z ludźmi o nadzwyczajnych umiejętnościach i zdolnościach. Eksperci próbują dotrzeć do nieodkrytych zaułków ludzkiego umysłu i ciała. W południowej Kalifornii mężczyzna przekłuwa mięśnie metalowymi szpikulcami. Lekarzy zadziwia odporność tego człowieka na tak potworny ból. W Los Angeles człowiek-guma przesuwa serce z jednej strony klatki piersiowej na drugą.
1. Zagadki ludzkiego mózgu . Lektor PL.avi play
Lektor PL ODCINEK 1/2 Spotkanie z ludźmi o niezw ...
Lektor PL ODCINEK 1/2 obrazek Spotkanie z ludźmi o niezwykle ''plastycznych" mózgach, które były w stanie zaadaptować się do niecodziennych warunków. Co nauka sądzi o takich przypadkach? Historia 35-letniej kobiety z połową mózgu, która pomimo braku jednej z półkul potrafi się poruszać, czuć i rozumieć oraz niewidomego od urodzenia mężczyzny (brak nerwów wzrokowych), który dokonał rzeczy niemożliwej – nauczył się patrzeć językiem.
2. Zagadki ludzkiego mózgu . Lektor PL.avi play
Lektor PL ODCINEK 2/2 Spotkanie z ludźmi o niezw ...
Lektor PL ODCINEK 2/2 obrazek Spotkanie z ludźmi o niezwykle ''plastycznych" mózgach, które były w stanie zaadaptować się do niecodziennych warunków. Co nauka sądzi o takich przypadkach? Jak to jest zapamiętywać absolutnie wszystko i zawsze mieć ze sobą całą historię swego życia? Wie to pierwszy bohater filmu, Rick Baron. Drugi bohater to jego przeciwieństwo – nie pamięta nic, co zaszło przed czerwcem 1993 roku. Bezpowrotnie stracił 32 lata swego życia. Mówi, że stał się dorosłym noworodkiem. Czy te dwa skrajne przypadki mają ze sobą coś wspólnego?
Elektryzujący mózg. Lektor PL.avi play
Lektor PL Film opowiada o nowych metodach leczeni ...
Lektor PL obrazek Film opowiada o nowych metodach leczenia depresji, dystonii i epilepsji polegających na elektrycznej stymulacji mózgu. O nowoczesnych formach terapii opowiadają lekarze, naukowcy oraz chorzy i ich rodziny. Dokument nie tylko pokazuje, w jaki sposób funkcjonuje mózg, ale i przedstawia nowe możliwości rozwoju medycyny.
Czy mózg ma płeć. Lektor PL.avi play
Lektor PL Dlaczego mężczyźni i kobiety zachowują ...
Lektor PL obrazek Dlaczego mężczyźni i kobiety zachowują się tak bardzo różnie w takich samych sytuacjach? Czy biologia jest w stanie ustalić tego przyczyny? Pytania te nie są z pewnością neutralne. Ale nauka też taka nie jest. Twórcy filmu przyglądają się wynikom badań i najnowszym odkryciom, aby odwrócić do góry nogami powszechnie obowiązujące stereotypy na temat płci. Ich uwaga skupia się głównie na warunkach rozwoju płciowej tożsamości. Zadają pytania z dziedziny anatomii mózgu, neurologii, roli odgrywanej w tym procesie przez chromosomy, geny i hormony, a wreszcie zasięgają też informacji na polu edukacji i psychoanalizy. Czy w efekcie są w stanie odpowiedzieć, co przesądza o różnicach w zachowaniu obu płci? Należy zobaczyć samemu. Wyniki tego specyficznego śledztwa mogą zaskoczyć niejedną / niejednego.
Przeszczepione Wspomnienia  full version PL.avi play
Dwa dni po udanej operacji Debbie poprosiła męża, żeby k ...

Dwa dni po udanej operacji Debbie poprosiła męża, żeby koniecznie przyniósł jej do szpitala wyznaczone przysmaki. Mężczyzna zdziwił się nieco ich wyborem, lecz spełnił życzenie żony. Z czasem kobieta odkryła w sobie inne nowe zainteresowania, np. sztukami walki i muzyką rap. Deebie postanowiła się dowiedzieć, kto był dawcą przeszczepionej jej wątroby. Okazało się, że był nim młody czarnoskóry raper. W filmie naukowcy zastanawiają się, czy istnieje tajemnicze zjawisko tzw. pamięci komórkowej. Lekarze przedstawiają wiele przypadków zdających się potwierdzać tę teorię. Jeden z ciekawszych dotyczy blisko 50-letniego mężczyzny o prostych gustach i niewyszukanych upodobaniach, który po wszczepieniu serca tragicznie zmarłego skrzypka stał się nie tylko miłośnikiem muzyki klasycznej, ale także jej znawcą. Wygwizdywał bezbłędnie melodie nigdy niesłyszanych utworów.

więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności