Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb

afoninas / religia w szkole / Filmy animowane / MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb
Download: MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb

177,05 MB

Długość filmu: 29 min 27 s

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Mikołaj.avi play
Święty Mikołaj! Jest miejsce na ziemi co się Mirą zowie ...
Święty Mikołaj! Jest miejsce na ziemi co się Mirą zowie, co się tam zdarzyło zaraz wam opowiem. W bardzo pięknym domu, z przepięknym ogrodem, żył bogaty człowiek , chociaż jeszcze młody. Rodzice na niego spoglądali z nieba, masz wszystko kochanie czego Ci potrzeba. A młody Mikołaj tak myślał czasami, oddał bym to wszystko za minutę z wami. Stary siwy sługa dobrze go rozumiał, współczuł mu całym sercem , pocieszał jak umiał. Oni już szczęśliwi uwierz Mikołaju, czekają na Ciebie z Panem Bogiem w raju. Nie ty jeden w świecie zostałeś bez matki, wczoraj zmarła wdowa, płaczą po niej dziadki. To dopiero bieda , pomyślał Mikołaj, ktoś powinien pomóc, a może ja zdołam. Nazajutrz przypadkiem zaszedł w owe strony, przez chwilę na dzieci patrzył zamyślony. Podziwiał jak dzielnie radzą sobie same, jak w każdej robocie naśladują mamę. Wzrokiem je pomierzył od stóp aż do głowy, gdy wrócił do domu plan miał już gotowy. Postanowił działać, ale potajemnie, nie chciał słuchać pochwał, chociaż są przyjemne. Nazajutrz do miasta wybrał się innego, by nikt go bez przerwy nie pytał dlaczego. Dlaczego dziewczęce kupuje chusteczki ? Po co mu precelki i słodkie bułeczki ? Kto w jego rodzinie ma takiego smyka, który będzie biegał w malutkich bucikach ? Wieczorem szczęśliwy powrócił do domu, o swojej wyprawie nie mówiąc nikomu. Gdy nocka zapadła, księżyc blado świecił, z kapturem na głowie wyruszył do dzieci. Miał szczęście bo okno było uchylone, worek z prezentami wsadził za zasłonę. Rano patrzą dzieci, a to co za dziwy ? Chyba był tu anioł jakiś dobrotliwy. Wśród radosnych krzyków i zachwytów wielkich, przymierzały butki, chrupały precelki. Zbiegli się sąsiedzi i już debatować, któż to mógł tak hojnie dzieci obdarować? Ze to anioł z nieba nie chcieli dać wiary, pewnie dziś nie zasną śmiał się sługa stary. Śmiał się i Mikołaj, chociaż w głębi ducha, i znów opowieści sługi swego słuchał. Tu panna uboga, a tam głodne dzieci, w krótkim czasie skarbiec pustką zaczął świecić. Gdy cała majętność była już rozdana, „pójdź za mną” - usłyszał w sercu słowa Pana. Wnet został biskupem, dobrym duszpasterzem, co ludzi umacnia w miłości i w wierze. A że był to biskup pobożny i święty, do dziś lubi dzieciom przynosić prezenty. Koniec.
Mikolaj - chlopiec, ktory zostal swietym.avi play
Kim był Święty Mikołaj? Czy zastanawialiście się kim by ...
Kim był Święty Mikołaj? Czy zastanawialiście się kim był Święty Mikołaj? Czy też chodził tak ubrany? Gdzie mieszkał? Dlaczego został Świętym? Co to był za człowiek? Odpowiedźl. Święty Mikołaj był biskupem rzymsko-katolickim. Urodził się około 270 roku na terenach obecnej Turcji. Był jedynym dzieckiem bardzo zamożnych rodziców, którzy wiele lat modlili się o jego narodziny. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, lecz także pragnieniem niesienia pomocy ludziom biednym i żyjącym w nędzy. Po śmierci rodziców swój majątek przeznaczył na biednych. W dyskretny sposób rozdawał prezenty. Robił to tak, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub wpadające przez okno. I choć w zamian dobroczyńca nie oczekiwał nawet dobrego słowa, wieść o jego szlachetnych uczynkach rozeszła się po świecie lotem błyskawicy. Został wybrany na biskupa miasta Mira, które było stolicą jego rodzinnej prowincji. Jako biskup Mikołaj miał jeszcze większe możliwości działania. Zasłynął z opieki nad ubogimi, którą prowadził w niezwykle dyskretny sposób, bardzo często anonimowo. Źródłem finansowania tej działalności był jego rodzinny majątek. Święty zmarł w 350 roku. Dziś jego relikwie znajdują się w mieście Bari we Włoszech. Na pamiątkę dobroci świętego biskupa powstał zwyczaj obdarowywania się prezentami w dzień jego liturgicznego wspomnienia. Przetrwał on do dziś jako popularny „ Dzień św. Mikołaja”. Niestety, dziś mało gdzie można spotkać wizerunek Mikołaja przypominający, kim był naprawdę. Jego portrety, wyrosłe z tradycji chrześcijańskiej, przedstawiały starca w stroju biskupim, w mitrze i z pastorałem.
Moj przyjaciel Aniol Stroz.avi play
Mój przyjaciel Anioł Stróż Mała dziewczynka Ania szczerz ...
Mój przyjaciel Anioł Stróż Mała dziewczynka Ania szczerze wierzyła w to, że ma swojego Anioła Stróża. W czasie wakacji, które spędzała razem z rodziną, miało miejsce pewne niezwykłe zdarzenie. To co się stało utwierdziło dziewczynkę w wierze, że Anioły istnieją naprawdę i czuwają nad naszym życiem.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności