Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb

afoninas / religia w szkole / Filmy animowane / MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb
Download: MÓJ PRZYJACIEL JEZUS.rmvb

177,05 MB

Długość filmu: 29 min 27 s

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Moj przyjaciel Aniol Stroz.avi play
Mój przyjaciel Anioł Stróż Mała dziewczynka Ania szczerz ...
Mój przyjaciel Anioł Stróż Mała dziewczynka Ania szczerze wierzyła w to, że ma swojego Anioła Stróża. W czasie wakacji, które spędzała razem z rodziną, miało miejsce pewne niezwykłe zdarzenie. To co się stało utwierdziło dziewczynkę w wierze, że Anioły istnieją naprawdę i czuwają nad naszym życiem.
Mikolaj - chlopiec, ktory zostal swietym.avi play
Kim był Święty Mikołaj? Czy zastanawialiście się kim by ...
Kim był Święty Mikołaj? Czy zastanawialiście się kim był Święty Mikołaj? Czy też chodził tak ubrany? Gdzie mieszkał? Dlaczego został Świętym? Co to był za człowiek? Odpowiedźl. Święty Mikołaj był biskupem rzymsko-katolickim. Urodził się około 270 roku na terenach obecnej Turcji. Był jedynym dzieckiem bardzo zamożnych rodziców, którzy wiele lat modlili się o jego narodziny. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, lecz także pragnieniem niesienia pomocy ludziom biednym i żyjącym w nędzy. Po śmierci rodziców swój majątek przeznaczył na biednych. W dyskretny sposób rozdawał prezenty. Robił to tak, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub wpadające przez okno. I choć w zamian dobroczyńca nie oczekiwał nawet dobrego słowa, wieść o jego szlachetnych uczynkach rozeszła się po świecie lotem błyskawicy. Został wybrany na biskupa miasta Mira, które było stolicą jego rodzinnej prowincji. Jako biskup Mikołaj miał jeszcze większe możliwości działania. Zasłynął z opieki nad ubogimi, którą prowadził w niezwykle dyskretny sposób, bardzo często anonimowo. Źródłem finansowania tej działalności był jego rodzinny majątek. Święty zmarł w 350 roku. Dziś jego relikwie znajdują się w mieście Bari we Włoszech. Na pamiątkę dobroci świętego biskupa powstał zwyczaj obdarowywania się prezentami w dzień jego liturgicznego wspomnienia. Przetrwał on do dziś jako popularny „ Dzień św. Mikołaja”. Niestety, dziś mało gdzie można spotkać wizerunek Mikołaja przypominający, kim był naprawdę. Jego portrety, wyrosłe z tradycji chrześcijańskiej, przedstawiały starca w stroju biskupim, w mitrze i z pastorałem.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności