Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
adamskrzypczak
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Adam

widziany: 17.06.2015 13:55

 • pliki muzyczne
  65
 • pliki wideo
  75
 • obrazy
  1371
 • dokumenty
  297

1924 plików
43,46 GB

Kurs gitarowy dla początkujących
obrazek"Jak szybko nauczyć się grać na gitarze?"

Kto jeszcze chce nauczyć się grać największe przeboje polskiego rocka, tak aby wszyscy byli zachwyceni i prosili o jeszcze?


Jak często, patrząc na grającego kolegę, zdarzyło Ci się zadać pytanie:

Jak on to robi?Kiedyś i ja zadawałem sobie takie właśnie pytanie. Pytanie, którego nie będziesz musiał już wkrótce zadawać, ponieważ nareszcie masz okazję poznać niezwykle skuteczne gotowe wzorce i struktury, które łatwo, szybko i od razu będziesz mógł lub mogła zastosować w swojej przygodzie z gitarą. Już wkrótce dowiesz się na przykład tego, w jaki sposób nastroić łatwo i szybko gitarę, złapać podstawowe akordy, jakie bicia użyć do swojego ulubionego utworu, jak upiększać akordy, jak czytać tabulatury, jak improwizować oraz stosować zagrywki.

Wyobraź sobie, że jesteś na wycieczce z przyjaciółmi lub z jakąś grupą osób. Na takich wyjazdach często odbywają się wieczorami ogniska lub jakieś spotkania integracyjne. Pomyśl teraz ile nowych znajomości mógłbyś zawrzeć, gdybyś tylko umiał grać na gitarze. Tak już jest, że osoba, która umie grać na gitarze jest na takich spotkaniach w centrum uwagi. Jest rozchwytywana przez wszystkich, a w szczególności przez kobiety .Czy zastanawiałeś się, co takiego interesującego może się wydarzyć, kiedy będziesz umiał grać?Pomyśl, jakby to było, gdybyś już teraz wiedział, jak:

Nastroić gitarę posługując się własnym słuchem, tunerem czy komputerowym programem, przy użyciu mikrofonu. Tak! W kursie znajduje się 5 metod strojenia gitary, a jedna z nich poda Ci nazwy komputerowych stroików oraz linki gdzie będziesz mógł je ściągnąć. Dzięki nim za pomocą komputerowego mikrofonu nastroisz gitarę w kilka minut!
Złapać akordy. Jest to przedstawione na zdjęciach, pod którymi umieściłem nagrania audio, abyś usłyszał czy dobrze je grasz. Akordy rozróżniono na podstawowe, dzięki którym zagrasz wszystkie piosenki (24 akordy) oraz zaawansowane, które również przydadzą się podczas gry (130 akordów).
Zagrać aż 58 przebojów polskiego Rocka. W dziale "Śpiewnik" znajdziesz utwory największych polskich wykonawców. Do każdej piosenki podane są akordy, oraz filmik z przykładowym biciem, które od razu będziesz mógł zastosować do grania tego utworu. Nauczenie się piosenki Twojego ulubionego wykonawcy jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Wszystko zobaczysz na filmie !!!

Oto spis utworów jakich się nauczysz:

obrazek

Tworzyć nowe bicia gitarowe. W dziale "Bicia gitarowe" są opisane sposoby tłumienia strun oraz 21 przykładowych filmów, pokazujących różne uderzenia prawą ręką. Nauczenie się tych bić pozwoli Ci stosować je w innych utworach nie znajdujących się w śpiewniku. Bicia zostały podzielone na dwie kategorie „Bicia na akordach zwykłych” (12 filmów) oraz „Bicia na akordach barrowych” (9 filmów).
Czytać tabulatury. W dziale "Tabulatury" znajdziesz szczegółowy opis odczytu tabulatur. Oprócz tego, co to jest „tabulatura”, dowiesz się również co oznacza „Pull off”, „Hammer on”, „Sidle”, „Bend”, „Vibrato”, „Tryl”, „Rake”, „Muffed strings”, „Palm Muting", „Tapping”, itp. Do każdego objaśnienia oraz techniki artykulacyjnej załączony jest film pokazujący jak je zagrać. Po zapoznaniu się z tymi technikami zobaczysz przykładowy film, pokazujący solo gitarowe z użyciem wszystkich technik.
Upiększać akordy. Jeśli nie wiesz jakie dźwięki można dodać do akordów, w tym dziale jest to czego szukasz. Ta umiejętność pozwoli Ci wymyślać na poczekaniu wstępy i zakończenia, dzięki którym uatrakcyjnisz grane przez Ciebie piosenki. Jak w każdym dziale, również i w tym znajdziesz zdjęcia oraz filmy, aby Twoja nauka przebiegła szybko i efektywnie.
Nauczyć się improwizować. Kiedy po kilku miesiącach nauki, przyjdzie Ci ochota na zagranie czegoś własnego, ten dział pozwoli Ci zrozumieć podstawowe zasady improwizacji. Zamieściłem tu 4 filmy z wykonaną przeze mnie improwizacją oraz 4 podkłady, na których improwizowałem. Będziesz mógł samodzielnie improwizować na tych podkładach, zerkając czasem na filmy z moim udziałem.
Co to są zagrywki gitarowe? W tym dziale zobaczysz 13-ście przykładowych filmów z zagrywkami, które będziesz mógł stosować w swojej improwizacji. Zagrywki wykonywane są w tonacji a moll, więc bez problemu będziesz mógł je wykorzystać grając na podkładach z działu „Improwizacja”.
Poznasz sposoby szybkiego uczenia się dźwięków na gryfie. Większość początkujących gitarzystów uczy się dźwięków na pamięć. Ty poznasz pewne schematy, które ułatwią Ci zapamiętanie ich bez najmniejszego problemu. Sam zobaczysz jak szybko się ich nauczysz.

Dzięki kursowi dowiesz się również:


Co to są interwały. Jeśli nie potrafisz nazwać odległości między dźwiękami to w tym dziale się tego nauczysz. Dowiesz się jakie są ich rodzaje oraz jak powstają. Wszystko zobaczysz na przejrzystych zdjęciach, którą z pewnością ułatwią Ci zrozumienie tego wszystkiego.
Nauczysz się czytać z nut. Dzięki tej umiejętności będziesz mógł lub mogła zagrać każdy utwór. Nie tylko ten, który znasz ale również wszystkie inne. Zapis nutowy ma tę przewagę nad zapisem tabulaturowym, że dokładnie wskazuje na wartości dźwięków, tempo utworu czy rytm. Ciekaw jestem, czy już zwróciłeś uwagę, jak przydatna jest ta umiejętność podczas nauki gry na gitrze?
Dowiesz się jak zbudowane są akordy. Poznasz tutaj troszkę teorii z zakresu budowy akordów trójskładnikowych. Dział ten dostarczy Ci odpowiedzi między innymi na takie pytania jak:

Dlaczego grając akord A moll nie należy uderzać
najgrubszej struny E6?

lub

Dlaczego akord A moll posiada smutne brzmienie,
natomiast A dur wesołe?


Kurs zawiera również dział Poradnik, który dostarczy Ci informacji na przeróżne tematy. Przeczytaj teraz, jakie korzyści niesie za sobą ta wiedza:Wybór i kupno gitary. Tutaj dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas kupowania nowej gitary? Oczywiście najlepiej iść do sklepu ze znajomym gitarzystą, który doradzi jaką gitarę kupić a jaką nie. Jeśli jednak nie znasz nikogo takiego, powinieneś poznać 12 zasad, które uchronią Cię przed kupnem złej gitary. Oprócz tego poznasz schemat opukiwania gitary, który stosują gitarzyści w celu sprawdzenia jakości pudła rezonansowego. Nie daj się oszukać w sklepie z instrumentami, przeczytaj koniecznie ten dział.
Rodzaje i budowa poszczególnych gitar. W tym dziale dokładnie zapoznasz się z budową gitary klasycznej, akustycznej oraz elektrycznej. Dowiesz się m.in. co to jest cutaway w gitarze akustycznej, grzybek, czy mostek teremollo. Wiedza o poszczególnych częściach gitary przydaje się podczas kupowania instrumentu. Co odpowiedziałbyś, gdyby sprzedawca w sklepie zapytał:

Podać Panu gitarę z cutaway'em czy bez?

Podejżewam, że większość osób, które kupują po raz pierwszy odpowiedziałaby: A co to jest?

Tutaj dowiesz się wszystkiego o budowie gitar, a także o tym, dlaczego nie należy stosować strun metalowych w gitarze klasycznej.
Jak ćwiczyć słuch? Dobry słuch jest najważniejszym elementem w muzyce. Dlatego warto, abyś go ćwiczył. Umiejętność ta pozwoli Ci szybko rozpoznać tonację utworu, lepiej improwizować itp. Jeśli jednak nie myślisz jeszcze o improwizowaniu, to wiedz że mając dobry słuch będziesz mógł na przykład szybciej nastroić gitarę. Poznaj cztery najskuteczniejsze metody ćwiczenia słuchu, które zamieściłem w tym dziale.

Dlaczego filmiki w kursie są tak przejrzyste i łatwo się z nich uczy?

Ponieważ nagrywane były dwoma kamerami na raz. Dzięki dwóm ujęciom kamer lepiej dostrzeżesz jak grany jest dany motyw. Zastosowano tutaj technologię obrazu w obrazie, która pozwoliła na takie rozwiązanie. W kursie zamieściłem aż 138 filmów.

Ciekaw jestem, czy już zwróciłeś uwagę, jak przydatne mogą być same filmy zawarte w kursie...


Przeczytaj teraz czego jeszcze dowiesz się z kursu:

Co to są powerchordy? W tym dziale dowiesz się jak tworzy się powerchordy, z czego się składają oraz jakie są sposoby ich chwytania. Zobaczysz na zdjęciach oraz schematach najczęściej stosowane, które pojawiają się w większości granych piosenek.
Pozycja podczas gry. Ważnym elementem podczas nauki gry na gitarze jest pozycja grającego. Musisz ćwiczyć tak, aby nie nabawić się wady kręgosłupa. Dlatego przeczytaj koniecznie ten dział i staraj się stosować zawarte w nim porady.
Akordy barrowe i ich schematy. W tym dziale zamieściłem pewne schematy, dzięki którym nie będziesz musiał uczyć się akordów na pamięć. Znajomość tych schematów pozwoli Ci tworzyć akordy w różnych pozycjach na gryfie. Już nigdy nie powiesz przy kolegach: Zapomniałem tego akordu! Sam w kilka sekund go ułożysz, przesuwając wybrany schemat po gryfie. Przekonaj się jakie to proste oglądając filmy i zdjęcia.
Technika prawej ręki. Nie wiesz jaką techniką grać? Tutaj poznasz 3 techniki, które są stosowane przez gitarzystów od lat. Sam wybierzesz najlepszą z nich i zaczniesz stosować. Być może zaczniesz stosować wszystkie trzy, tak jak robi to wielu znakomitych gitarzystów.

obrazekobrazek

UWAGA! Pliki zostały zaktualizowane i działają w 100% ;)

Puki sam nie pobiorę tego zestawu, to można go dostać na hotfile.com z linków:

część 1/8
część 2/8
część 3/8
część 4/8
część 5/8
część 6/8
część 7/8
część 8/8


Życzę udanej gry i sporych postępów


Uwaga! Kurs został zreuploadowany 09.08.2008. Teraz jest to obraz oryginalnej płyty z kursem w formacie .iso, więc nie ma mowy o jakimkolwiek zainfekowaniu. Aby uruchomić kurs najlepiej użyć programu Daemon Tools:

Daemon Tools 4.30.1 PL

Jednak w wielu przypadkach można również rozpakować plik .iso na dysk i nie potrzebne jest montowanie obrazu płyty.

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB
LektorPl_

LektorPl_ napisano 6.09.2014 07:56

zgłoś do usunięcia
darmowe_fragmenty

darmowe_fragmenty napisano 11.09.2014 21:50

zgłoś do usunięcia
Serdecznie zapraszam do mnie
m77mat77

m77mat77 napisano 16.09.2014 08:24

zgłoś do usunięcia

Dante._ napisano 18.09.2014 19:04

zgłoś do usunięcia
anya-86

anya-86 napisano 18.09.2015 20:03

zgłoś do usunięcia
SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 6.10.2015 21:08

zgłoś do usunięcia
------------------------>SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

elena90 napisano 23.03.2016 13:20

zgłoś do usunięcia
obrazek

diabliczka.86 napisano 2.06.2016 08:47

zgłoś do usunięcia

diabliczka.86 napisano 2.06.2016 08:47

zgłoś do usunięcia

diabliczka.86 napisano 2.06.2016 08:47

zgłoś do usunięcia

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności