zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi

a_chomikuj / Teatr TV / TEATR TV / Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi
Download: Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi

699,76 MB

Długość filmu: 100 min

0,0 / 5  (0 głosów)
obrazek
„Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie wszędzie mięsza się złe do dobrego” to
spektakl, przygotowany przez krakowski Teatr STU. Jego prapremiera odbyła się w marcu 1990r. ”Opis obyczajów…” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i publiczności i został uznany za jedno z najlepszych przedstawień sezonu.
Obsada aktorska: Iwona Bielska, Urszula Popiel, Anna Tomaszewska, Jan Frycz, Jerzy Goliński, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
SOFOKLES - Król Edyp 2005.avi play
Świetna inscenizacja Gustawa Holoubka ze znakomitą obsad ...
Świetna inscenizacja Gustawa Holoubka ze znakomitą obsadą: Piotr Fronczewski jako Edyp i Jerzy Trela jako Kreon. Gorąco polecam.
Pielgrzymi 2001reż.Maciej Dejczer.avi play
Znakomity wizerunek polskiego społeczeństwa - krytyczn ...
obrazek Znakomity wizerunek polskiego społeczeństwa - krytyczny, ale z nutą optymizmu - na przykładzie postaci, które w podróż do europejskich sanktuariów zabierają bagaż własnych przeżyć. Kiedy przybrane maski opadają i pojawiają się prawdziwe twarze, miejsce powierzchownej religijności zajmuje zrozumienie dla indywidualnego przeżywania i poszukiwania wiary. Doskonały, przenikliwy portret osobowości łączących prostą śmieszność z głębokim, często nieuświadomionym tragizmem.
Stygmatyczka 2008reż. Grzegorz Łoszewski.avi play
Spektakl opowiada o losach polskiej stygmatyczki, si ...
obrazek Spektakl opowiada o losach polskiej stygmatyczki, siostry zakonnej Wandy Boniszewskiej, ktora w 1950 roku została aresztowana na Wileńszczyźnie, poddana śledztwu i zesłana do więzienia na Uralu, gdzie spędziła sześc lat, okresowo przetrzymywana teź w szpitalu psychiatrycznym. Brutalnie traktowana modliła się za innych, także za swoich prześladowców. Doświadczyła nie zasłużonych cierpień, ale i ludzkich nawróceń. W szczególny sposób prowadzona przez Boga, dawała świadectwo wiary, pod wpływem którego zmieniali się nawet oprawcy. W 1956 roku, razem z transportem więźniów, powróciła do Polski. Jej los jest przykładem gehenny, jaka była udziałem Polaków, którzy znaleźli się w rękach sowieckiej władzy.
Od czasu do czasu 1999Teatr TV.mpg play
Autor: Alan Ayckbourn Scenariusz tv: Juliusz Machulsk ...
obrazek Autor: Alan Ayckbourn Scenariusz tv: Juliusz Machulski Reżyseria: Juliusz Machulski Obsada: Krystyna Janda (Ela), Edyta Jungowska (Lala), Anna Samusionek (Dzidka), Jan Machulski (Rysio), Jan Englert (Julian), Sławomir Orzechowski (Karol), Wojciech Malajkat (Młody Rysio)
Kuracja 2001Teatr TV.avi play
Poruszający spektakl według powieści Jacka Głębskieg ...
obrazek Poruszający spektakl według powieści Jacka Głębskiego "Kuracja", o losach naukowca, który pada ofiarą wymyślonego przez siebie eksperymentu. Młody, pełen zapału lekarz psychiatra pragnie dogłębnie poznać tajniki własnego zawodu, a przede wszystkim - lepiej zrozumieć swoich podopiecznych. Postanawia zgłosić się na trzy miesiące do szpitala psychiatrycznego jako pacjent. O eksperymencie informuje tylko bezpośredniego przełożonego i ordynatora jednego z oddziałów w prowincjonalnym zakładzie, gdzie zamierza odbyć "kurację".
Freuda teoria snów 1991Teatr TV.avi play
Bohaterami komedii "Freuda teoria snów" są młoda, pe ...
obrazek Bohaterami komedii "Freuda teoria snów" są młoda, pełna temperamentu aktorka i poważny literat, autor sztuki, w której ona ma grać. Rozmawiają o tekście, omawiają szczegóły roli. Aktorka zgłasza swoje zastrzeżenia, obawia się, że przyjdzie jej "świecić oczami przed publicznością". Autor broni swojej koncepcji postaci, twierdzi, że w każdej kobiecie, nawet prostej i niewinnej, tkwią demony. Zgrabna, potoczysta rozmowa coraz głębiej dotyka problemów podświadomości.
Kolekcja 2006Pinter.avi play
Psychologiczna sztuka z podtekstem erotycznym, bo rzec ...
obrazek Psychologiczna sztuka z podtekstem erotycznym, bo rzecz dotyczy pojęcia "zdrady" i "zazdrości"w społeczeństwie, w którym normy moralne są nad wyraz rozluźnione, a tolerancja wysoka.Stella i James to małżeństwo, Harry i Bill, najprawdopodobniej para, mieszkają ze sobą. Nocny telefon Jamesa do Billa burzy spokój Harrego. Autor: Harold Pinter Reżyseria: Marcin Wrona Obsada aktorska: Jan Frycz (Harry), Magdalena Cielecka (Stella), Andrzej Chyra (Bill), Adam Woronowicz (James)
Wielki kawalek tortu w pułapce na myszy 1978reż.Janusz Majewski.rmvb play
Autor: Catherine Arley, reż. Janusz Majewski, 1978 St ...
obrazek Autor: Catherine Arley, reż. Janusz Majewski, 1978 Starzejący się milioner pod pozorem nieuleczalnej choroby sprawdza lojalność swojej żony, którą podejrzewa o współudzial w próbie otrucia go. W ustaleniu winnych pomaga mu pozorowana śmierć, bo domownicy ujawniają swoje plany.. Obsada aktorska: Krystyna Janda (Hildegarda Maener), Andrzej Szalawski (Karol Richmond), Michał Pawlicki (Anton Korff), Andrzej Wasilewicz (Edward)
Rodzinny show 2008reż Maciej Pieprzyca.avi play
„Rodzinny show” Petera Quiltera, znanego również w Pol ...
obrazek „Rodzinny show” Petera Quiltera, znanego również w Polsce angielskiego dramaturga (tłumaczenie tekstu: Elżbieta Woźniak), autora głośnej w świecie sztuki „Boska”, opowiada o sile oddziaływania współczesnych mediów. Bohaterem spektaklu jest showman telewizyjny Alan Coogan (kreacja Krzysztofa Globisza), który za wszelką cenę chce wrócić do świata mediów i kolorowych magazynów. Godzi się więc na kręcenie w jego rodzinie reality show. Obsada: Krzysztof Globisz, Danuta Stenka, Mateusz Kościukiewicz, Cezary Kosiński, Maciej Zakościelny
Król Edyp 2005reż Gustaw Holoubek.avi play
Jeden z najważniejszych dramatów w dziejach ludzkości, ...
obrazek Jeden z najważniejszych dramatów w dziejach ludzkości, tym razem w nowym przekładzie, wyreżyserowany przez Gustawa Holoubka w warszawskim teatrze Ateneum z okazji jubileuszu 75-lecia powstania tej sceny. Opowieść o ludzkich namiętnościach, żądzy władzy, o człowieku złamanym przez los została zrealizowana w nowoczesnych, umownych dekoracjach. Obsada aktorska: Piotr Fronczewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jerzy Trela, Krzysztof Gosztyła, Jerzy Kamas Jan Kociniak, Marian Kociniak, Grzegorz Damięcki, Tadeusz Borowski
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności