Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi

a_chomikuj / Teatr TV / TEATR TV / Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi
Download: Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie... [1990][reż. Mikołaj Grabowski].avi

699,76 MB

Długość filmu: 100 min

0,0 / 5 (0 głosów)
obrazek
„Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie wszędzie mięsza się złe do dobrego” to
spektakl, przygotowany przez krakowski Teatr STU. Jego prapremiera odbyła się w marcu 1990r. ”Opis obyczajów…” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i publiczności i został uznany za jedno z najlepszych przedstawień sezonu.
Obsada aktorska: Iwona Bielska, Urszula Popiel, Anna Tomaszewska, Jan Frycz, Jerzy Goliński, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
SOFOKLES - Król Edyp 2005.avi play
Świetna inscenizacja Gustawa Holoubka ze znakomitą obsad ...
Świetna inscenizacja Gustawa Holoubka ze znakomitą obsadą: Piotr Fronczewski jako Edyp i Jerzy Trela jako Kreon. Gorąco polecam.
Kopciuszek 2005reż. Krystyna Janda.avi play
Telewizyjna inscenizacja popularnej bajki braci Grimm ...
obrazek Telewizyjna inscenizacja popularnej bajki braci Grimm w tłumaczeniu Jana Brzechwy, reżyserii Krystyny Jandy i gwiazdorskiej obsadzie złożonej z dziennikarzy TVP i TVN. Projekt został przygotowany na zamówienie Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy w celu pozyskania funduszy dla regionalnych klinik onkologii dziecięcej. Całe przedsięwzięcie ma charakter "non profit". Widowisko zostanie nadane w obu telewizjach, z których wywodzą się "aktorzy": w Programie 1 TVP oraz w TVN. Program 1 Telewizji Polskiej jako partner projektu udostępnił studio nagraniowe, sprzęt do realizacji, zapewnił kostiumy i scenografię
Stygmatyczka 2008reż. Grzegorz Łoszewski.avi play
Spektakl opowiada o losach polskiej stygmatyczki, si ...
obrazek Spektakl opowiada o losach polskiej stygmatyczki, siostry zakonnej Wandy Boniszewskiej, ktora w 1950 roku została aresztowana na Wileńszczyźnie, poddana śledztwu i zesłana do więzienia na Uralu, gdzie spędziła sześc lat, okresowo przetrzymywana teź w szpitalu psychiatrycznym. Brutalnie traktowana modliła się za innych, także za swoich prześladowców. Doświadczyła nie zasłużonych cierpień, ale i ludzkich nawróceń. W szczególny sposób prowadzona przez Boga, dawała świadectwo wiary, pod wpływem którego zmieniali się nawet oprawcy. W 1956 roku, razem z transportem więźniów, powróciła do Polski. Jej los jest przykładem gehenny, jaka była udziałem Polaków, którzy znaleźli się w rękach sowieckiej władzy.
Freuda teoria snów 1991Teatr TV.avi play
Bohaterami komedii "Freuda teoria snów" są młoda, pe ...
obrazek Bohaterami komedii "Freuda teoria snów" są młoda, pełna temperamentu aktorka i poważny literat, autor sztuki, w której ona ma grać. Rozmawiają o tekście, omawiają szczegóły roli. Aktorka zgłasza swoje zastrzeżenia, obawia się, że przyjdzie jej "świecić oczami przed publicznością". Autor broni swojej koncepcji postaci, twierdzi, że w każdej kobiecie, nawet prostej i niewinnej, tkwią demony. Zgrabna, potoczysta rozmowa coraz głębiej dotyka problemów podświadomości.
Król Edyp 2005reż Gustaw Holoubek.avi play
Jeden z najważniejszych dramatów w dziejach ludzkości, ...
obrazek Jeden z najważniejszych dramatów w dziejach ludzkości, tym razem w nowym przekładzie, wyreżyserowany przez Gustawa Holoubka w warszawskim teatrze Ateneum z okazji jubileuszu 75-lecia powstania tej sceny. Opowieść o ludzkich namiętnościach, żądzy władzy, o człowieku złamanym przez los została zrealizowana w nowoczesnych, umownych dekoracjach. Obsada aktorska: Piotr Fronczewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jerzy Trela, Krzysztof Gosztyła, Jerzy Kamas Jan Kociniak, Marian Kociniak, Grzegorz Damięcki, Tadeusz Borowski
Klub kawalerów 2000reż Krystyna Janda.avi play
Sztuka wyreżyserowana dla Teatru Telewizji przez Kryst ...
obrazek Sztuka wyreżyserowana dla Teatru Telewizji przez Krystynę Jande, pozyskując dla swej inscenizacji obsadę przyprawiającą o zawrót głowy (Stuhr, Gajos, Zamachowski, Pazura w jednym spektaklu!). Rodzime gwiazdy sceny i ekranu znalazły w tekście Bałuckiego dość materiału, by stworzyć galerię zróżnicowanych, wyrazistych postaci, z których każda jest na swój sposób nieodparcie zabawna. Łączy je jedno - przynależność do tytułowego klubu kawalerów.
Proces 1980reż. Agnieszka Holland, Laco Adamik.avi play
Bardzo wybitny i znaczący spektakl, rzadkość na tle osta ...
Bardzo wybitny i znaczący spektakl, rzadkość na tle ostatniego dorobku teatru tv. Aktorsko, reżysersko, zdjęciowo (operatorstwo tego przedstawienia zasługuje na najwyższe uznanie) – bez zarzutu. Treściowo – zrzuca na barki widza Kafkę w wymiarze jakby... współczesnym. Kafkowski bohater tutaj nie jest tuzinkowym Jedermannem, to na początku kwitnący dobrym samopoczuciem obywatel, pełen godności (nawet nadmiernej), witalizmu, słowem – przeciętności. Przemiana „przeciętnego” w obarczonego winą, pokazana została bardzo brutalnymi, acz – jednocześnie – subtelnymi środkami. Nie zawiedli aktorzy: Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Szalawski, Zbigniew Zapasiewicz, Jerzy Bończak, Halina Łabonarska i cała reszta doborowej stawki. Koszmar biurokracji immanentnie przerośniętej terrorem zademonstrowano w barwach wyrazistych, środkami nader sugestywnymi.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności