Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
TAKIJA1
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Irena

widziany: 7.12.2016 21:29

 • pliki muzyczne
  4009
 • pliki wideo
  13679
 • obrazy
  22255
 • dokumenty
  24008

72887 plików
8667,58 GB

Ukryj opis
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 0,82 GB
 • 16 sie 13 18:34
 • 1,3 MB
 • 4 cze 12 9:12
obrazekW tajemniczych okolicznościach umiera artysta; zdarzenie to samo w sobie dramatyczne, lecz też i zwyczajne. Ale ta śmierć rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, w które uwikłane zostają trzy kobiety.
"Czarodziejka” to opowieść elektryzująca: pełna zaskakujących zwrotów akcji, miejscami wręcz przerażająca, a momentami pełna romantycznego uroku. Nastrojowe momenty, wielka namiętność, magia i pasja twórcza bohaterów oraz kluczowa Tajemnica składają się na niepowtarzalny styl powieści, pobudzającej naszą wyobraźnię i wciągającej od pierwszej strony.

z chomika therions

 • 1,5 MB
 • 28 cze 11 23:57
obrazek

zachomikowany

 • 2,2 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
Było sobie dwóch pisarzy. Jeden biedny, drugi bogaty. Ten bogaty to Bryce Proctorr. Ale rozwodzi się właśnie z żoną. I na dodatek przeżywa kryzys twórczy. Choć może to lepiej, bo gdyby teraz napisał powieść i wydał ją - dostałby milion dolarów honorarium. A tym samym byłej żonie trafiłaby się połowa!
Biednym pisarzem jest Wayne Prentice, którego powieści nie są w cenie. Właśnie napisał kolejną, niezłą - odrzuconą, niestety. I spotkał po dwudziestu latach kolegę z czasów studiów, Bryce`a...

zachomikowany

 • 3,6 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
Utwór Władimowa jest klasyczną powieścią wojenną, osadzoną głęboko w najlepszych, tołstojowskich tradycjach rosyjskiej batalistyki. Wielka panorama frontu wschodniego II wojny światowej, z jego realnymi bohaterami-Żukowem, Stalinem, Guderianem, Własowem- jest jednocześnie wnikliwym studium "okaleczonej rosyjskiej duszy". Władimowowski tekst obnaża straszne prawdy Rosji: wybawienie kupuje się tutaj za cenę zatracenia, wolność za cenę zniewolenia, życie za cenę śmierci. Powieść ukazuje w działaniu z sowiecką strategię "czterech warstw" (na trzy warstwy trupów wypełza czwarta warstwa ludzkiego mięsa...), wszechwładny na zapleczu frontu "Smiersz", ludzki strach i nadzieję, podłość i odwagę. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak stanąć na grząskiej rosyjskiej ziemi i nie utonąć w niej, Władimow odsłania jednocześnie na przykładzie swoich bohaterów tragiczny wymiar indywidualnego losu, jaki nadaje mu nieuchronna odpowiedzialność moralna za każdy czyn i każdy wybór.

zachomikowany

 • 2,2 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
ata powojenne, Anglia. Czterdziestoletni doktor Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością Ayresów, zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę. Park i ogrody zarosły chwastami, a wskazówki zegara znieruchomiały na godzinie za dwadzieścia dziewiąta. Zdziwaczała pani Ayres, jej niezależna córka i ambitny, zagubiony syn, który nigdy nie doszedł do siebie po katastrofie samolotowej, bezskutecznie próbują iść z duchem czasu.
Mijają dni i dom Ayresów staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń. Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Czy zdoła zapobiec tragedii?
Mistrzyni fabuły przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani.

zachomikowany

 • 2,3 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
Kraków bywa naprawdę niebezpieczny... Ginie doktor Akademii Krakowskiej, z bibliotek znikają cenne woluminy. W mieście grasuje seryjny morderca. Nocami ukazuje się upiorny jeździec bez głowy. Kacper Ryx podejmuje śledztwo. Tropy prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki miasta. Do tego musi zatroszczyć się o bezpieczeństwo ?króla przeklętego? Henryka Walezego i stawić czoła najgroźniejszemu ze swych przeciwników ? Samuelowi Zborowskiemu. A przede wszystkim odzyskać miłość ukochanej Janki.

zachomikowany

 • 0,9 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
Każdy, kto kocha psy, zakocha się w tej powieści - wszyscy, którzy jak miłośnicy Marleya i ja i Sztuki ścigania się w deszczu uwierzyli, że pies może zmienić człowieka na lepsze
Wzruszająca i rozśmieszająca do łez, mądra i głęboka powieść na dwa głosy o bardzo złym facecie, który traci wszystko, po to by znaleźć to, co najważniejsze, dzięki bardzo złemu psu...
Adam March zdobył wszystko. Ma pieniądze, pozycję, piękną żonę i córkę. Nigdy nie miał skrupułów ani wyrzutów sumienia. I w jednej chwili traci wszystko. Ale właśnie na samym dnie spotyka bratnią duszę... w ciele pozbawionego sentymentów czworonożnego wojownika. Razem odkrywają prawdziwe znaczenie słów miłość, dobroć, przyjaźń, szacunek i odkupienie.

zachomikowany

 • 1,1 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
To miał być spokojny pensjonat, gdzie zranione serce wyleczyć można, kawałek scenariusza filmowego napisać, z mądrym psem pogadać...
A tu przystojny gangster łazi po balkonach, dziennikarz śledczy ginie od uderzenia kawałkiem anioła, do jajecznicy podają koniak, pani redaktor z telewizji kręci film ze śledztwa telefonem komórkowym i nie ma pojęcia, w kim się tym razem zakochuje...

zachomikowany

 • 1,6 MB
 • 17 mar 11 18:23
obrazek
"Znakomita" gęsta od filozofii, nowych pomysłów, i ostrego jak brzytwa pisarskiego stylu Wattsa. Tyleż magnetyczna, co przerażająca, wielostronnie argumentuje, że świadomość to przegrana sprawa, w którą wierzymy z przyzwyczajenia. Peter Watts bierze główne mity opowieści o Pierwszym Kontakcie i roznosi je na strzępy. Powstaje wstrząsająca i hipnotyzująca powieść, popis talentu pełen prowokujących i niepokojących pomysłów.
Ślepowidzenie to znakomity przykład na to, czego potrafi dokonać fantastyka naukowa i tylko ona. Fenomenalne studium nad świadomością, teoriami biologicznymi, empatią, uczuciami - ambitne w swoim rozmachu i wykonane z pełnym powodzeniem i brawurą.
Wielu krytyków twierdzi, że najlepsza fantastyka naukowa to ta mocno zakorzeniona w nauce, ale jednocześnie stanowiąca wyzwanie dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych jej dokonań. Jeśli tak, to w Ślepowidzeniu udaje się to nadzwyczajnie, chociaż zachwyt budzi także świetny styl Wattsa. Pojawiają się tam ważne kwestie: etyka, moralność, inteligencja i samoświadomość... puenta książki jest jednocześnie odkrywcza i satysfakcjonująca. Przedstawione w powieści naukowe hipotezy i fakty stymulują czytelnika o wiele bardziej niż u wielu autorów obwołanych ostatnio "Nową falą SF". To książka pisarza, który nie obawia się użyć prawdziwej nauki jako fundamentu dla swego niezwykłego podejścia do ogranego w fantastyce motywu.

zachomikowany

 • 682,8 MB
 • 4 mar 11 20:00
 • 1,1 MB
 • 15 lut 11 10:42
obrazekSporo czasu już minęło od śmierci męża Georgii Longston. Jego mordercy też nie udało się ujść z życiem. Zginął z rąk Calhouna, miejscowego policjanta, w chwili gdy próbował pozbyć się zwłok. Ciągle jednak Calhoun, jak i wielu w miasteczku, wierzy, że to sama Georgia maczała w tym palce. I ciągle ktoś jej o tym przypomina...Bill Chatham trafił tu przejazdem - po kolizji drogowej musi poczekać na naprawę auta. I przypadkiem wylądował w motelu Georgii. W samym środku sprawy, w której szybko wychodzi na jaw, że ktoś bardzo chce zaszkodzić młodej wdowie.

zachomikowany

 • 1,4 MB
 • 15 lut 11 10:42
Tracy Hubbard, młoda i energiczna pracownica nowojorskiego wydawnictwa, przyjeżdża do Istambułu, aby poznać tajemnicze okoliczności śmierci swojej przyrodniej siostry Anabel. Anabel Radburn, piękna i bogata żona sławnego malarza, miała wszelkie dane, aby cieszyć się życiem i własnym szczęściem. Pewnego dnia jednak wypłynęła łódką na wody Bosforu i utonęła. Czyżby popełniła samobójstwo?
Tracy, nie zdradzając swego pokrewieństwa ze zmarłą, rozpoczyna pracę u Milesa Radburna i przybywa do pełnego sekretów, starego tureckiego domu na wodzie.
Znajdzie się jednak ktoś, kto zna tożsamość dziewczyny i za wszelką cenę zapragnie przeszkodzić Tracy w dotarciu do prawdy – bo stawka w tej grze jest bardzo wysoka...
Pełen napięcia gotycki thriller utrzymany w stylu "Rebeki" Daphne du Maurier, rozgrywający się w egzotycznej atmosferze dawnego i współczesnego Istambułu.

zachomikowany

 • 1,4 MB
 • 15 lut 11 10:42
obrazek
Zrealizować rzetelny film dokumentalny o wielkiej aferze korupcyjnej ? to marzenie każdego dziennikarza. Agata staje przed takim wyzwaniem. Ale szybko się orientuje, że ta próba zdokumentowania trudnego tematu w niczym nie przypomina rutynowej pracy dziennikarskiej. Listy z pogróżkami, włamania, przystojni mężczyźni zadający mnóstwo pytań, uparty szary opel o brudnych tablicach rejestracyjnych, porwanie i morderstwo. Jak w takich warunkach można zrealizować program telewizyjny?
Marta Węgiel jest dziennikarką telewizyjną, producentką, autorką reportaży i filmów dokumentalnych o wybitnych osobowościach polskiej kultury. Debiutowała zabawną książką "Jak wytrzymać z Joanną Chmielewską" o przyjaźni ze znaną polską pisarką. Jako Martusia wystąpiła też w kilku książkach Joanny Chmielewskiej.
Z humorem sportretowała środowisko dziennikarzy uwikłanych w intrygę kryminalną w książce "Przypadkowy kadr". Główna bohaterka Agata powraca teraz w "Aferze Kobana".

zachomikowany

 • 1,0 MB
 • 15 lut 11 10:42
obrazek
"Przypadkowy kadr" to pełna humoru, kryminalna opowieść o morderstwie, które miało miejsce w środowisku dziennikarzy telewizyjnych. Zamordowany został dyrektor stacji, jego zwłoki znajdują się w pokoju redakcyjnym, a obok w studiu nagrywany jest właśnie spektakl teatralny, w którym również popełniono morderstwo... Zdezorientowani pracownicy nie wiedzą, gdzie kończy się iluzja, a zaczyna rzeczywistość.
Zabawne obserwacje z tzw. "kuchni" telewizyjnej, zróżnicowane i ciekawie kreślone sylwetki bohaterów, ich specyficzny język i skomplikowane stosunki międzyludzkie, intryga kryminalna, dotykająca ciemnych mechanizmów funkcjonowania instytucji telewizyjnej - a wszystko to podane w wartkiej narracji z elementami parodii i zmysłu obserwacyjnego.

zachomikowany

 • 1,4 MB
 • 15 lut 11 10:42
obrazekTyle jest możliwych rodzajów filozofii śmierci, ile jest rodzajów filozofii życia. Z myślą o przemijaniu można się nie tylko oswoić, można wręcz pragnąć znaleźć się w innym wymiarze, w świecie, z którego nie ma powrotu. Mieszkańcy Egremont bardzo łatwo mogą skorzystać z tego rozwiązania: duchowy przewodnik wskaże drogę wiodącą do krainy szczęśliwości, a eutanazer wyznaczy termin podróży.
Takie funkcje pełnili urzędnicy Domu Śmierci, osobliwej instytucji przygotowującej swych podopiecznych do radosnego odejścia. Aż nadszedł dzień, w którym już nie przewodnik i klient, ale ci dwaj jako partnerzy w umieraniu, postanowili zniszczyć Śmierć, czyhającą na kolejne dusze. Pierwszym punktem misternego planu było zwabienie potwora. Wywołało to lawinę mrożących krew w żyłach zaskakujących wydarzeń.

zachomikowany

 • 0,5 MB
 • 15 lis 10 17:56

z chomika romantyczka

 • 0,7 MB
 • 15 lis 10 17:56

z chomika tusia2311

 • 0,8 MB
 • 15 lis 10 17:56

z chomika Mado

 • 0,8 MB
 • 15 lis 10 17:56

z chomika Mado

 • 397 KB
 • 15 lis 10 17:56

z chomika G_O_S_I_K

 • 505 KB
 • 15 lis 10 17:55

z chomika G_O_S_I_K

 • 0,6 MB
 • 15 lis 10 17:55

z chomika G_O_S_I_K

 • 0,8 MB
 • 5 lis 10 16:49
obrazekRenee Vaughn, była prokurator, znalazła się na życiowym zakręcie. Jej kariera zawodowa stoi pod znakiem zapytania. Bez wahania zgadza się na pracę w agencji detektywistycznej, która podejmuje się poważnych i z pozoru beznadziejnych zadań. Jej pierwsza sprawa wydaje się dziecinnie prosta. Renee ma zdobyć zaufanie Paula Reyesa, znanego malarza, i w ten sposób dotrzeć do jego brata, barona narkotykowego. Wkrótce okazuje się, że w tej sprawie nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Nie wiadomo też, kto jest sprzymierzeńcem Renee, a kto jej śmiertelnym wrogiem…

z chomika martuska67

 • 1,5 MB
 • 5 lis 10 16:49
obrazekNina Romano nie miała łatwego życia. Dzięki hartowi ducha skończyła studia i stopniowo awansowała. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Później została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiega końca, pragnie zostać właścicielem Pensjonatu nad Wierzbowym Jeziorem i ponownie doprowadzić go do świetności. Zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia? Jej plany niweczy Greg Bellamy, rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny. Nina jest wściekła, kiedy dowiaduje się, że bank za jej plecami sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy, by Nina u niego pracowała, nie tylko ze względu na jej świetne kwalifikacje. Doskonale pamięta ją sprzed lat? Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez Grega. Jest w trudnej sytuacji, bo wprawdzie nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, ale ma do niego słabość... Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem to kolejna opowieść z cyklu Kroniki znad jeziora. W sprzedaży ukazały się Pamiętne lato i Zima nad jeziorem. Kolejna powieść już w październiku.

z chomika martuska67

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  27
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

36 plików
1,57 GB

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (146)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (146)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności