-

3711 -

8660 -

6196 -

606
19328 plików
4130,5 GB
Foldery
Ostatnio pobierane pliki
- sortuj według:
- 632,0 MB
- 14 sie 14 13:25
Przekład - Jacek Lachowski, Piotr Madej, Michał Kłobukowski, Robert Sudół, Jan Krzysztof Kelus.
Muzyka - Krzysztof Nowikow, Zbigniew Łowżył.
Reżyseria - Cezary Studniak.
Premiera - 11 marca 2007 roku w ramach 28 Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Rejestracja na zlecenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego: 5-6 maja 2009 roku, Teatr Capitol, Wrocław .
Spektakl złożony z fragmentów poezji, prozy i zapisków Charlesa Bukowskiego miał premierę niemal dokładnie w 13. rocznicę śmierci pisarza. Ten wybitny i jednocześnie „przeklęty” amerykański artysta – poeta, scenarzysta i rysownik, znany jest polskiemu czytelnikowi głównie z przekładów prozy, mniej z poezji, a na rodzimej scenie teatralnej pojawia się raczej rzadko. Jego twórczość – na równi z życiem – przesiąknięta alkoholem i cielesną miłością, pomimo dość wulgarnego języka i prostego stylu, ujmuje wrażliwością i celnymi spostrzeżeniami. U Bukowskiego ironia nigdy nie jest dystansem, ale czymś bezpośrednio dotykającym rzeczywistości, czymś bolesnym.
Reżyser, Cezary Studniak, wykorzystuje w spektaklu kameralną przestrzeń Capitolu, przemyślaną scenografię i muzykę do stworzenia jednocześnie intymnego i dosadnego świata. Aktorzy bez nadużywania ekspresji, w przekonywający sposób krzyczą, śpiewają, wypowiadają gorzko-prawdziwe słowa. Istotnym bohaterem na scenie, obok głównego bohatera DJ Hanka (głosu z radia) oraz Frances, jest męski chór instrumentalno-wokalny.
Obsada: Justyna Szafran (Frances) oraz męski chór instrumentalno-wokalny w składzie: Zbigniew Łowżył, Krzysztof Nowikow, Marcin Ożóg, Cezary Studniak.
-

0 -

0 -

1 -

0
1 plików
631,99 MB
Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (64)
















