Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Świdry głębinowe.mkv

SUPERBLUES / DISCOVERY-VIDEO / TECHNIKA / Świdry głębinowe.mkv
Download: Świdry głębinowe.mkv

1,09 GB

Długość filmu: 47 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Widzowie poznają kulisy budowy sieci wydobycia gazu. Ma ona przebiegać głęboko pod powierzchnią oceanu i osiągnie powierzchnię ponad 4,6 tys. km kw. Prace toczą się z użyciem nowoczesnych maszyn. Pięć ogromnych statków uczestniczy w tym przedsięwzięciu, którego celem jest dotarcie do jednych z najtrudniej dostępnych złóż tego surowca na świecie. Według założeń sieć będzie wydobywać dziennie około 1,5 miliona metra sześciennego gazu, co zapewni ten surowiec dla około 5 milionów domów w USA. Centralnym elementem prowadzonych prac będzie mająca 30 pięter wysokości konstrukcja na powierzchni wody, zwana Platformą Niepodległości.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Supergazociag.mkv play
W programie kulisy budowy wielkiego połączenia gazowego ...
W programie kulisy budowy wielkiego połączenia gazowego między Norwegią a Wielką Brytanią. Ma ono mieć długość około 1200 km i prawdopodobnie będzie najdłuższym podmorskim rurociągiem świata. Norweskie złoża, oddalone 120 km od brzegu, leżą 3 km pod powierzchnią oceanu. Wszystkie prace konstruktorskie są prowadzone przez wytrzymałe roboty, odporne na działanie podwodnych prądów, niskich temperatur, silnych wiatrów i potężnych fal. Jeśli uda się dotrzeć do złóż gazu, surowiec będzie transportowany do jednej z największych przetwórni gazowych, w pełni zautomatyzowanych. Dopiero stamtąd popłynie do Wielkiej Brytanii. Połączenie rurociągowe z Norwegią zagwarantuje Brytyjczykom około 20 procent zapotrzebowania na gaz przez kilkadziesiąt lat.
Największa kruszarka świata.mkv play
Największa na świecie maszyna do recyclingu zajmuje powi ...
Największa na świecie maszyna do recyclingu zajmuje powierzchnię średniej wielkości fabryki. W ciągu godziny potrafi zmiażdżyć 450 samochodów. Co roku przez jej szczęki przechodzi 9 milionów ton złomu. Przenoszenie ogromnych ilości zużytych urządzeń wymaga użycia gigantycznego żurawia. W ciągu zaledwie 72 godzin może on wypełnić statek o pojemności 30 tysięcy ton.
Most Millau.mkv play
W południowej Francji, na drodze z Paryża do Barcelony, ...
W południowej Francji, na drodze z Paryża do Barcelony, leży Millau Viaduct ? jeden z najwyższych mostów podwieszanych na świecie. Mierzy 343 metry i ma długość 2,5 kilometra. Wsparty jest na siedmiu filarach, z których najwyższy ma wysokość 240 metrów. Budowa mostu została zakończona w 2004 r., rok wcześniej niż było to planowane.
Pożeracze skał.mkv play
Dokumentaliści ujawniają kulisy budowy wielkiej elektrow ...
Dokumentaliści ujawniają kulisy budowy wielkiej elektrowni wodnej. W tym celu ekipy robotników pod kierunkiem inżynierów wiercą w skale tunel na głębokości prawie 200 metrów pod ziemią.
Palmowa wyspa w Dubaju.mkv play
W Zatoce Perskiej trwa realizacja projektu, który trwale ...
W Zatoce Perskiej trwa realizacja projektu, który trwale zmieni kształt linii brzegowej w tym regionie. Olbrzymie sztuczne wyspy, ułożone w kształcie palmy, stanowią jedno z największych wyzwań inżynierii XXI wieku.
Olbrzymi most z Danii do Szwecji.mkv play
Zapraszamy w podróż z Danii do Szwecji po jednym z najdł ...
Zapraszamy w podróż z Danii do Szwecji po jednym z najdłuższych mostów na świecie. Most Oresund całkowicie zmienił mapę Skandynawii. W programie historia budowy tej ponad 16-kilometrowej konstrukcji.
Największe więzienie świata.mkv play
W USA znajduje się największe i najnowocześniejsze więzi ...
W USA znajduje się największe i najnowocześniejsze więzienie stanowe o zaostrzonym rygorze – Maryland’s North Branch Correctional Institution. W programie kulisy projektu i budowy tego obiektu.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności