Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Świdry głębinowe.mkv

SUPERBLUES / DISCOVERY-VIDEO / TECHNIKA / Świdry głębinowe.mkv
Download: Świdry głębinowe.mkv

1,09 GB

Długość filmu: 47 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Widzowie poznają kulisy budowy sieci wydobycia gazu. Ma ona przebiegać głęboko pod powierzchnią oceanu i osiągnie powierzchnię ponad 4,6 tys. km kw. Prace toczą się z użyciem nowoczesnych maszyn. Pięć ogromnych statków uczestniczy w tym przedsięwzięciu, którego celem jest dotarcie do jednych z najtrudniej dostępnych złóż tego surowca na świecie. Według założeń sieć będzie wydobywać dziennie około 1,5 miliona metra sześciennego gazu, co zapewni ten surowiec dla około 5 milionów domów w USA. Centralnym elementem prowadzonych prac będzie mająca 30 pięter wysokości konstrukcja na powierzchni wody, zwana Platformą Niepodległości.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Supergazociag.mkv play
W programie kulisy budowy wielkiego połączenia gazowego ...
W programie kulisy budowy wielkiego połączenia gazowego między Norwegią a Wielką Brytanią. Ma ono mieć długość około 1200 km i prawdopodobnie będzie najdłuższym podmorskim rurociągiem świata. Norweskie złoża, oddalone 120 km od brzegu, leżą 3 km pod powierzchnią oceanu. Wszystkie prace konstruktorskie są prowadzone przez wytrzymałe roboty, odporne na działanie podwodnych prądów, niskich temperatur, silnych wiatrów i potężnych fal. Jeśli uda się dotrzeć do złóż gazu, surowiec będzie transportowany do jednej z największych przetwórni gazowych, w pełni zautomatyzowanych. Dopiero stamtąd popłynie do Wielkiej Brytanii. Połączenie rurociągowe z Norwegią zagwarantuje Brytyjczykom około 20 procent zapotrzebowania na gaz przez kilkadziesiąt lat.
Super wieża w Szanghaju.mkv play
Wieża szanghajskiego Światowego Centrum Finansów powstał ...
Wieża szanghajskiego Światowego Centrum Finansów powstała z 60 tysięcy ton stali i 260 tysięcy metrów sześciennych betonu. Liczy 101 pięter i jest najwyższym budynkiem w Chinach kontynentalnych. Projekt opracowali najwybitniejsi chińscy inżynierowie i architekci. W pracach brało udział 2 tysiące robotników. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja budowli, która oprze się nie tylko trzęsieniu ziemi, lecz także skutkom ataku terrorystycznego. W programie wizyta w imponującym drapaczu chmur.
Największa kruszarka świata.mkv play
Największa na świecie maszyna do recyclingu zajmuje powi ...
Największa na świecie maszyna do recyclingu zajmuje powierzchnię średniej wielkości fabryki. W ciągu godziny potrafi zmiażdżyć 450 samochodów. Co roku przez jej szczęki przechodzi 9 milionów ton złomu. Przenoszenie ogromnych ilości zużytych urządzeń wymaga użycia gigantycznego żurawia. W ciągu zaledwie 72 godzin może on wypełnić statek o pojemności 30 tysięcy ton.
Most Millau.mkv play
W południowej Francji, na drodze z Paryża do Barcelony, ...
W południowej Francji, na drodze z Paryża do Barcelony, leży Millau Viaduct ? jeden z najwyższych mostów podwieszanych na świecie. Mierzy 343 metry i ma długość 2,5 kilometra. Wsparty jest na siedmiu filarach, z których najwyższy ma wysokość 240 metrów. Budowa mostu została zakończona w 2004 r., rok wcześniej niż było to planowane.
Archipelag sztucznych wysp.mkv play
Jednym z wielu przedsięwzięć, które w ciągu najbliższych ...
Jednym z wielu przedsięwzięć, które w ciągu najbliższych lat odmienią oblicze Dubaju i Zatoki Perskiej, jest plan budowy około 300 sztucznych wysp. Celem ogromnego projektu o nazwie "The World", jest stworzenie archipelagu sztucznych wysp, ułożonych w kształt kuli ziemskiej.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności