Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

western - Siedmiu wspanialych [The Magnificent Seven 1960](Lektor PL).avi

MyLadyBlue / Film OBCY / western / 7 wspanialych / western - Siedmiu wspanialych [The Magnificent Seven 1960](Lektor PL).avi
Download: western - Siedmiu wspanialych [The Magnificent Seven 1960](Lektor PL).avi

0,83 GB

Długość filmu: 122 min

0,0 / 5 (0 głosów)
obrazek

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Dama.Kameliowa 1995.avi play
Aleksander Dumas kupuje książkę podczas licytacji mają ...
obrazek Aleksander Dumas kupuje książkę podczas licytacji majątku zmarłej Małgorzaty Gautier. Wkrótce w jego mieszkaniu pojawia się Armand Duval, dla którego rzecz ta ma wyjątkową wartość - jest pamiątką romansu. Akcja filmu toczy się w połowie XIX wieku. Główną bohaterką "Damy..." jest Małgorzata Gautier - luksusowa paryska kurtyzana, znana z tego, że pojawia się na spektaklach operowych z bukietem białych lub czerwonych kamelii. Po śmierci kobiety odbywa się licytacja jej majątku. Pisarz Aleksander Dumas kupuje książkę, ale niespełna kilka dni potem zjawia się u niego niejaki pan Armand Duval, dla którego nabytek literata stanowi niezmiernie cenną pamiątkę. Okazuje się, że Duval był kochankiem Małgorzaty, jednak ich związek zakończył się tragedią. Niezwykły gość postanawia opowiedzieć pisarzowi dramatyczne dzieje swej miłości.

Teatr TV - Wilde Oscar - Portret Doriana Graya 1993.avi play
Autor: Oscar Wilde Adaptacja: John Osborne Przekład: ...
obrazek Autor: Oscar Wilde Adaptacja: John Osborne Przekład: Mira Michałowska Reżyseria: Andrzej Łapicki Obsada aktorska: Bartosz Jarzymowski (Dorian Gray), Andrzej Łapicki (Lord Fermor), Jan Peszek (Lord Henryk Wotton), Krzysztof Globisz (Bazyli Hallward), Dorota Segda (Sybila Vane), Ewa Ciepiela (Pani Vane), Dariusz Siatkowski (Jakub Vane), Julian Jabczyński (Pani Hubbard), Marcin Kuźmiński (Alan Campbell), Tadeusz Szaniecki (Wiktor), Piotr Borowiec (Franciszek) Opis: Londyn, schyłek dziewiętnastego wieku. W salonach artystyczno- intelektualnych króluje dekadencja, wyrafinowanynihilizm i kult sztuki dla sztuki. Dorian Gray - młodzieniec zniewalającej urody staje się przedmiotem rywalizacji LordaHenryka Wottona i malarza Bazylego Hallwarda. Pierwszy to obdarzony rzadką inteligencją mistrz paradoksu, posiadaczwielkiej fortuny, wyznający cyniczną pogardę dla świata i pragnący żyć wyłącznie dla przyjemności. Drugi gloryfikujeświat, w którym piękno współgra z dobrocią, a sumienie nie jest tylko przedmiotem aforyzmów. Obydwaj kochają Doriana izabiegają o jego towarzystwo i względy. Bazyli maluje dzięki niemu swój najlepszy obraz - portret Graya. Siła talentu iuczucia sprawiają, że dzieło nabiera nadnaturalnych właściwości. Jest nie tylko świadectwem niezwykłej urody i wdziękuDoriana. Staje się również wizerunkiem jego duszy i ciała. Uwalnia go tym samym od męki starzenia, zapewnianieśmiertelność oraz moralną bezkarność. Z chwilą, gdy Gray się o tym przekonuje, radykalnie zmienia swoje życie.Młodzieńczą naiwność i czystość zastępuje wyrachowanym okrucieństwem. Krakowska realizacja powieści Wilde,a nie jestwyłącznie przypomnieniem współczesnemu widzowi ekscytującej historii, w której bogactwo i nędza, miłość i perwersja,zbrodnia i naiwność zawsze będą budzić zainteresowanie i emocje. W salonowej sztuce ukryty jest jeszcze moralitet.Jego przesłanie, mimo upływu stu lat nie straciło aktualności. Wedle niego nie istnieje wina bez kary, anajchwalebniejszym zadaniem sztuki powinno być stanie na straży ludzkiego sumienia.
Wyprawa w kraine mitow 2008 PL.avi play
Opowieści o bogach, legendarnych herosach i przełomowy ...
obrazek Opowieści o bogach, legendarnych herosach i przełomowych wydarzeniach funkcjonują w każdej kulturze. Mity są świadectwem, jak dana społeczność wyobraża sobie otaczający świat, interpretuje zjawiska przyrody czy przeznaczenie człowieka. Niektóre z wątków, które występują w przekazywanych od pokoleń historiach, są powtarzalne w różnych kulturach, niezależnie od szerokości geograficznej. Produkcja Stevena i Whitney Boe łączy elementy dokumentu i animacji. Zawiera także wywiady z naukowcami oraz duchownymi.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności