Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tabu - Rytuały Przejścia.avi

Morfeusz217 / - ! ★★★ Tabu / Tabu - Rytuały Przejścia.avi
Download: Tabu - Rytuały Przejścia.avi

417,85 MB

Długość filmu: 47 min

0,0 / 5 (0 głosów)
obrazek

Zaliczana do obrzędów przejścia inicjacja, czyli wtajemniczenie, symbolizuje włączenie jednostki do określonej grupy społecznej. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się rozmaitym rytuałom inicjacyjnym, które w wielu społecznościach oznaczają przejście do kolejnych etapów życia. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne. Dowiemy się, jaki ból i upokorzenie znosi człowiek, by należeć do pewnej części społeczności. Okazuje się, że im bardziej wyrafinowane są rytuały inicjacji, tym bardziej ceniona jest przynależność do danej grupy.


Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne foldery z plikami do pobrania
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Tabu - Dziwna Miłość.avi play
Relacje międzyludzkie z reguły dają poczucie bezpiecze ...
obrazek

Relacje międzyludzkie z reguły dają poczucie bezpieczeństwa i miłości. Czasem jednak przybierają dziwne formy i stają się tematem tabu. Przyjrzymy się bardzo nietypowym związkom z różnych zakątków świata. Poznamy między innymi Amerykanina, zakochanego do szaleństwa w swojej gumowej lalce, australijską parę, która jest ze sobą mimo regularnego uprawiania seksu z nieznajomymi oraz oryginalnego Brytyjczyka, chwalącego się posiadaniem aż siedmiu żon. Zajrzymy również do Nepalu, gdzie kwitnie handel kilkuletnimi dziewczynkami, sprzedawanymi jako panny młode.

Tabu - Jedz Swoje Ciało - Ameryka Południowa.avi play
Kanibalizm jest w wielu rejonach świata tematem tabu. ...
obrazek

Kanibalizm jest w wielu rejonach świata tematem tabu. Autorzy postanawiają sprawdzić jak do tego problemu podchodzą przedstawiciele różnych kultur zamieszkujących Amerykę Południową, w tym członkowie żyjących z dala od cywilizacji plemion.

Tabu - Najwyższy Wymiar Kary.avi play
Przyjrzyjmy się ekstremalnym wymiarom sprawiedliwości ...
obrazek

Przyjrzyjmy się ekstremalnym wymiarom sprawiedliwości w Indiach i Ameryce. W tych państwach łamanie prawa spotyka się zwykle z surową karą.

Tabu - Uzdrowiciele.avi play
Uzdrawianie innych to umiejętność wysoko ceniona w wie ...
obrazek

Uzdrawianie innych to umiejętność wysoko ceniona w wielu kulturach. W tym odcinku autorzy programu spotkają się z uzdrowicielami praktykującymi niekonwencjonalne metody leczenia.

Tabu - Zbieracze.avi play
Kolekcjonowanie różnych przedmiotów może przerodzić si ...
obrazek

Kolekcjonowanie różnych przedmiotów może przerodzić się w niebezpieczną manię. Program prezentuje najdziwniejsze przypadki ludzi z całego świata, którzy zbierają np. śmieci lub zwierzęta hodowlane.

Tabu - Alternatywne Uzdrawianie.avi play
Alternatywne terapie i metody leczenia, w których kluc ...
obrazek

Alternatywne terapie i metody leczenia, w których kluczową rolę odgrywają szamani, duchy i demony. Zobaczymy ludzi z rozmaitych kręgów kulturowych, mieszkających w różnych zakątkach świata, gdzie powszechne jest powierzanie swojego zdrowia oraz życia wierze i religii. Odwiedzimy miejsca w których lekarze i możliwości współczesnej medycyny są czymś zupełnie nieznanym. Poznamy dziewczyny zajadające się żarówkami, kobietę opętaną przez demony i pilnie potrzebującą egzorcyzmów, a także przyszłą matkę, która sądzi, że zajdzie w ciążę za pomocą żyletek wbijanych w brzuch.

Tabu - Miłość w Więzieniu.avi play
Autorzy programu zastanawiają się nad moralnymi i prak ...
obrazek

Autorzy programu zastanawiają się nad moralnymi i praktycznymi konsekwencjami zezwalania na śluby więźniów. Konkretne przykłady ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że odsiadujący wyroki mordercy i mniejsi przestępcy marzą o założeniu rodziny.

Tabu - Zwierzęta Domowe.avi play
Twórcy dzisiejszego odcinka ukazują, że nie tylko psy ...
obrazek

Twórcy dzisiejszego odcinka ukazują, że nie tylko psy i koty mogą być naszymi domowymi pupilkami. Poznamy ludzi, którzy trzymają w swoich mieszkaniach najróżniejsze stworzenia, począwszy od małp, a skończywszy na... 50 pytonach w jednym domu. Dowiemy się też, dlaczego niektórzy wypychają swoich zwierzęcych przyjaciół po ich śmierci.

Tabu - W Pogoni za Pięknem.avi play
Autorzy dokumentu prezentują kulisy wyścigu piękna. Sp ...
obrazek

Autorzy dokumentu prezentują kulisy wyścigu piękna. Spora liczba osób ryzykuje własne zdrowie, aby poddać się terapiom i zabiegom, które mają poprawić ich wygląd zewnętrzny. Często kończy się to źle dla organizmu.

Tabu - Poszukiwanie Partnera.avi play
W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się nietypowym rytuał ...
obrazek

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się nietypowym rytuałom i obrzędom z różnych zakątków świata, które służą umacnianiu więzi między partnerami.

więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności