Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tabu - Rytuały Przejścia.avi

Morfeusz217 / - ! ★★★ Tabu / Tabu - Rytuały Przejścia.avi
Download: Tabu - Rytuały Przejścia.avi

417,85 MB

Długość filmu: 47 min

0,0 / 5 (0 głosów)
obrazek

Zaliczana do obrzędów przejścia inicjacja, czyli wtajemniczenie, symbolizuje włączenie jednostki do określonej grupy społecznej. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się rozmaitym rytuałom inicjacyjnym, które w wielu społecznościach oznaczają przejście do kolejnych etapów życia. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne. Dowiemy się, jaki ból i upokorzenie znosi człowiek, by należeć do pewnej części społeczności. Okazuje się, że im bardziej wyrafinowane są rytuały inicjacji, tym bardziej ceniona jest przynależność do danej grupy.


Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne foldery z plikami do pobrania
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Tabu - Najdziwniejsi Artyści Świata.avi play
W dzisiejszym odcinku zobaczymy aktorów, którzy zabawi ...
obrazek

W dzisiejszym odcinku zobaczymy aktorów, którzy zabawiają publiczność niezwykłymi i często ryzykownymi popisami. Małżonkowie z Londynu specjalizują się w pokazach sadyzmu, podczas których ranią się wzajemnie nożami. Na wzór dawnych gabinetów osobliwości mieszkańcy Ameryki Północnej pokazują ludziom człowieka słonia oraz człowieka o rękach przypominających szczypce kraba. Poznamy uczestników organizowanego w Tajlandii Międzynarodowego Konkursu Piękności dla Osób Transseksualnych, którzy ukazują publiczności to, czego na co dzień nie mają okazji ujawniać. Pojedziemy też do Meksyku, gdzie wciąż bardzo popularne są walki byków.

Tabu - Dziwna Miłość.avi play
Relacje międzyludzkie z reguły dają poczucie bezpiecze ...
obrazek

Relacje międzyludzkie z reguły dają poczucie bezpieczeństwa i miłości. Czasem jednak przybierają dziwne formy i stają się tematem tabu. Przyjrzymy się bardzo nietypowym związkom z różnych zakątków świata. Poznamy między innymi Amerykanina, zakochanego do szaleństwa w swojej gumowej lalce, australijską parę, która jest ze sobą mimo regularnego uprawiania seksu z nieznajomymi oraz oryginalnego Brytyjczyka, chwalącego się posiadaniem aż siedmiu żon. Zajrzymy również do Nepalu, gdzie kwitnie handel kilkuletnimi dziewczynkami, sprzedawanymi jako panny młode.

Tabu - Jedz Swoje Ciało - Ameryka Południowa.avi play
Kanibalizm jest w wielu rejonach świata tematem tabu. ...
obrazek

Kanibalizm jest w wielu rejonach świata tematem tabu. Autorzy postanawiają sprawdzić jak do tego problemu podchodzą przedstawiciele różnych kultur zamieszkujących Amerykę Południową, w tym członkowie żyjących z dala od cywilizacji plemion.

Tabu - Oko W Oko Ze Śmiercią.avi play
Śmierć stanowi temat tabu dla większości kultur. W pro ...
obrazek

Śmierć stanowi temat tabu dla większości kultur. W programie poznamy ludzi, którzy stykają się z nią każdego dnia.

Tabu - Uzdrowiciele.avi play
Uzdrawianie innych to umiejętność wysoko ceniona w wie ...
obrazek

Uzdrawianie innych to umiejętność wysoko ceniona w wielu kulturach. W tym odcinku autorzy programu spotkają się z uzdrowicielami praktykującymi niekonwencjonalne metody leczenia.

Tabu - Uzależnienia.avi play
Uzależnienia nie ograniczają się tylko do narkotyków. ...
obrazek

Uzależnienia nie ograniczają się tylko do narkotyków. Ludzie nie potrafią się obejść bez wielu innych używek lub czynności. W programie zostaną zaprezentowane przykłady uzależnień od gier komputerowych i seksu.

Tabu - Publiczny Ubój Zwierząt.avi play
Mięso to podstawa diety ludzi na całym świecie. Okazuj ...
obrazek

Mięso to podstawa diety ludzi na całym świecie. Okazuje się, że niektóre ze społeczności zabijają zwierzęta publicznie, a nie za zamkniętymi drzwiami rzeźni.

Tabu - Zbieracze.avi play
Kolekcjonowanie różnych przedmiotów może przerodzić si ...
obrazek

Kolekcjonowanie różnych przedmiotów może przerodzić się w niebezpieczną manię. Program prezentuje najdziwniejsze przypadki ludzi z całego świata, którzy zbierają np. śmieci lub zwierzęta hodowlane.

Tabu - Alternatywne Uzdrawianie.avi play
Alternatywne terapie i metody leczenia, w których kluc ...
obrazek

Alternatywne terapie i metody leczenia, w których kluczową rolę odgrywają szamani, duchy i demony. Zobaczymy ludzi z rozmaitych kręgów kulturowych, mieszkających w różnych zakątkach świata, gdzie powszechne jest powierzanie swojego zdrowia oraz życia wierze i religii. Odwiedzimy miejsca w których lekarze i możliwości współczesnej medycyny są czymś zupełnie nieznanym. Poznamy dziewczyny zajadające się żarówkami, kobietę opętaną przez demony i pilnie potrzebującą egzorcyzmów, a także przyszłą matkę, która sądzi, że zajdzie w ciążę za pomocą żyletek wbijanych w brzuch.

Tabu - Miłość w Więzieniu.avi play
Autorzy programu zastanawiają się nad moralnymi i prak ...
obrazek

Autorzy programu zastanawiają się nad moralnymi i praktycznymi konsekwencjami zezwalania na śluby więźniów. Konkretne przykłady ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że odsiadujący wyroki mordercy i mniejsi przestępcy marzą o założeniu rodziny.

więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności