Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
MMMKIOTW
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

JEZUS JEST MOIM PANEM

widziany: dzisiaj o 16:57

 • pliki muzyczne
  10110
 • pliki wideo
  46
 • obrazy
  18391
 • dokumenty
  189

29141 plików
73,12 GB

Ukryj opis Rozwiń
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

Z dniem 8 grudnia, w którym czcimy Niepokalane Poczęcie Maryi, wiążą się dwa wydarzenia, poprzez które Matka Boża zechciała łaskawie wkroczyć w naszą historię, by objawić nam Swą szczególną miłość. Może warto je u progu Adwentu przypomnieć? Może skłonią kogoś do oddania szczególnej czci Matce Bożej w tym dniu i nauczą go szukać ratunku w Jej Niepokalanym Sercu, przed którego potęgą drży szatan?

27 listopada 1830 roku, w sobotę, przed pierwszą niedzielą Adwentu, Matka Najświętsza objawiła się św. Katarzynie Labouré. Była ona wówczas nowicjuszką u Sióstr Szarytek w klasztorze przy ulicy du Bac, w Paryżu. Poprosiła ją m. in. o wybicie medalika według ukazanego modelu, obiecując, że „osoby, które będą go nosić z ufnością, otrzymają wielkie łaski”.

obrazekobrazekobrazek

Młoda nowicjuszka tak opisała to wydarzenie:

«W czasie rozmyślania usłyszałam jakby szelest w chórze. Popatrzyłam w kierunku ołtarza. Tam ujrzałam Najświętszą Pannę. Stała ubrana w jedwabną suknię, stopy opierała na półkuli, opasanej splotami węża. W rękach uniesionych do wysokości piersi trzymała swobodnie glob ziemski, a oczy wzniosła ku niebu... Cała Jej postać tchnęła tak niezwykłym pięknem, że nie umiałabym tego opisać...

Najświętsza Panna spuściła wzrok i spojrzała na mnie. Usłyszałam głos mówiący: „Kula, którą widzisz przedstawia cały świat...”

Po chwili glob zniknął, a Matka Boża wyciągnęła ręce, jakby chciała wszystko ogarnąć. Spływały z nich promienie tak jasne, że wszystko ginęło w poświacie. Potem ukazał się dokoła postaci owalny napis ze złotych liter: O, Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Wówczas usłyszałam wyjaśnienie: Promienie, które widzisz, są symbolem licznych łask, jakie zsyłam na osoby, które mnie o nie proszą. Postaraj się o wybicie medalu z tym moim obrazem i napisem. A ktokolwiek będzie go ze czcią i ufnością nosił, otrzyma mnóstwo łask Bożych.

W tej chwili obraz jakby się odwrócił. Zobaczyłam jego drugą stronę. W otoku dwunastu gwiazd nad literą M widniał krzyż, a pod tym dwa Serca, jedno otoczone cierniową koroną, drugie natomiast – przebite mieczem. Zrozumiałam, że były to Serca Jezusa i Maryi.»

Noszący medalik Najświętszej Panny ukazany Katarzynie, otrzymali tak wiele niezwykłych łask, że szybko nazwano go cudownym medalikiem. Ona sama, oddając się do dyspozycji Niepokalanemu Sercu Maryi i wypełniając do końca życia pokorne posługi przy ludziach starych, a łaską wizji dzieląc się jedynie ze spowiednikiem, osiągnęła świętość.

Cudowny medalik nosiła też ze czcią św. Bernadetta z Lourdes w czasie, gdy ujrzała Najświętszą Pannę.

Także św. Maksymilian, gdy założył Rycerstwo Niepokalanej właśnie ten medalik obrał za szczególny znak stowarzyszenia.

Z dniem 8 grudnia, w którym czcimy Niepokalane Poczęcie Maryi, wiąże się też inne objawienie, które miało miejsce przed 50 laty we Włoszech. W latach 1947-76 pielęgniarka Pierina Gilli doświadczała objawień w Montichiari-Fontanelle, w okolicach Brescji. Matka Boża przedstawiła się jej jako Róża Duchowna oraz jako Matka Kościoła. Główne Jej wezwanie streszczało się w błaganiu: „modlitwy, zadośćuczynienia, pokuty”! Jej największą troską była modlitwa za kapłanów tracących wiarę, dopuszczających się zdrady powołania. Pragnęła rozwoju szczególnego nabożeństwa do Niepokalanego Serca i czczenia Jej pod wezwaniem Róży Duchownej w instytutach religijnych i zakonach.

W roku 1947, zapowiadając Swe zjawienie się na dzień 8 grudnia, ogłosiła, iż czas ten, pomiędzy 12 a 13-tą, wyznaczy godzinę szczególnej łaski dla świata. Powiedziała:

«Jestem Niepokalane Poczęcie... Jestem Maryją, pełną łaski, Matką mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa... Przez moje przybycie do Montichiari życzę sobie, aby Mnie wzywano i czczono jako Różę Duchowną. Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono ‘godzinę łaski dla całego świata’. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy.

...Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu i wyleje łzy żalu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. ...Mam przygotowany bezmiar łask dla wszystkich dzieci, które słuchają mego głosu i te moje życzenia biorą sobie do serca...»

«Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.» «Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.»


obrazekobrazek
« poprzednia stronanastępna strona »
« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  51
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

51 plików
19,95 MB

MAJER47

MAJER47 napisano 22.05.2015 13:02

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!.... Trzeba żyć póki serce bije. Póki Bóg daje siłę chociaż ból nas męczy i iść nie możemy. Pomóż Nam Jezu , gdy ustajemy ,ciężka i kreta jest do Nieba droga ileż trzeba przejść na Ziemi po śmierci też żeby Być blisko Ciebie Jezu. Ty nas Kochasz ,kochasz szczerze,wybaczasz nam nasze słabości i grzechy nasze, a my chcemy Ci służyć, bo Jesteś Naszym Panem!!!!! Niech Bóg Cie Wspiera w Każdy dzien. Dziękuje ze jesteś. Dziękuję Ci , za każdy promyk słońca, który wprowadzasz w moje życie, dzięki Tobie znikają nawet najciemniejsze chmury z mojego nieba..… Pozdrawiam …Marta. .. Miłego WEEKENDU! center>
basia1995x

basia1995x napisano 23.05.2015 11:50

zgłoś do usunięcia
MAJER47

MAJER47 napisano 25.05.2015 09:50

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!.... Dopomóż Mi do tego, o Panie, aby Oczy Moje Były Miłosierne, Bym Nigdy nie Podejrzewała i nie sądziła Według Zewnętrznych Pozorów, ale Upatrywała to, co Piękne w Duszach Bliźnich, i Przychodziła Im z Pomocą. Święta Faustyna Kowalska....….Pozdrawiam …Marta.
TYLKODLANIEGO

TYLKODLANIEGO napisano 25.05.2015 19:49

zgłoś do usunięcia
obrazek

MAJER47

MAJER47 napisano 26.05.2015 11:32

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!... Matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie. Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie. Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle. Matka to też czasem ster, który pilnuje byś nie zatopił się. Matka to wiara w nas, kiedy zwątpienia mam dni. Matka nam nadzieję da, kiedy straszne mamy sny. Matkę tylko jedną masz, wiec broń jej i kochaj co sił. Bo kiedy przyjdą gorsze dni, tylko Ona naprawdę pomoże Ci. ….Pozdrawiam… Marta.
MAJER47

MAJER47 napisano 27.05.2015 11:13

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!…. " Kto sieje uprzejmość zbiera przyjaciół - kto sadzi dobroć, zbiera miłość....." Nie traćmy ani chwili Cieszmy się życiem...Słońcem i sobą Dniem, w którym możemy Robić wszystko ..... Nie tylko to Na co mamy ochotę... Więc zabierz szczęście ze sobą nie zgub go, bo i ono chce być z Tobą….Pozdrawiam …Marta.
MAJER47

MAJER47 napisano 28.05.2015 12:44

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!.... Dobro...rodzi się w ciszy, wchodzi bocznymi drzwiami. Nieśmiałe... Nie ocenia nikogo... Nie narzuca się innym. Tylko jest... Zawsze, do pomocy gotowe, zawsze, idzie prostą drogą. Gdy się wsłuchasz... To usłyszysz jak wszyscy, wytykają je palcami... że za ciche, nieporadne.Nie rozpycha się łokciami, że...kocha ludzi... nie rozbija się słowami. Czas mija... a dobro, się nie zmienia. Nie potrafi...Bo jego duszę, wypełniają marzenia o dobrych ludziach, z kryształowymi sercami... Życzę Ci żeby niebo nad Tobą było jaśniejsze i aby otaczali Cię życzliwi ludzie….Pozdrawiam …Marta.
MAJER47

MAJER47 napisano 29.05.2015 09:34

zgłoś do usunięcia
POKÓJ i DOBRO!… Jesteś mym przyjacielem mój Ty Boże kochany ,podaję ci swą rękę bo jestem Ci oddany. Żebym się nie pogubił poprowadź mnie bezpiecznie, będę szedł krok za Tobą choćby to trwało wiecznie. Drogowskaz mam przed sobą Ty mi go pokazałeś, różaniec jest mą mapą tak jak mnie nauczałeś. Trafię zawsze do celu wiara jest moją drogą, pokonam wszelkie trudy modlitwy mi pomogą..…Miłego WEEKENDU! Pozdrawia… Marta.
TYLKODLANIEGO

TYLKODLANIEGO napisano dzisiaj o 20:55

zgłoś do usunięcia
obrazek

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności