Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi

Jola_FW / ۝_Świadkowie - Tv Trwam / Stenia Michalczuk / Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi
Download: Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi

277,61 MB

Długość filmu: 23 min 41 s

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Niech zstapi Duch Twój.avi play
Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, a ...
Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne; daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej; daj mi dar umiejętności, abym wszystko odnosił do Boga, a gardził marnościami tego świata; daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą; daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, na które mógłbym być wystawiony; daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej; daj mi dar bojaźni Bożej, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej. Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty dodaj mi dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał, i dar umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości. Napełnij Duchu Święty serce moje Boską miłością i łaską wytrwania, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą. Amen.
Eben Aleksander - Świadectwo życia po życiu.avi play
Więcej w folderze EBEN ALEKSANDER.
Więcej w folderze EBEN ALEKSANDER.
Kresowe dzieje - Grodzieńskie Orlęta.avi play
Program przybliża bohaterską obronę Grodna, powiatowe ...
obrazek Program przybliża bohaterską obronę Grodna, powiatowego miasta na wschodzie woj. białostockiego najważniejszego, a nadal mało znanego, czynu zbrojnego w obronie Kresów Wschodnich, zdradziecko zaatakowanych przez Armię Czerwoną, 17 września 1939 r. Dwudniowa, zacięta obrona Grodna była poza zorganizowaną walką Wojska Polskiego spontanicznym dziełem setek cywilnych mieszkańców, w tym wielu najmłodszych harcerzy i gimnazjalistów: Grodzieńskich Orląt. Program próbuje dać odpowiedż na pytanie, czym spowodowana była tak silna obrona właśnie Grodna, gdy obrona innych, w tym znacznie ważniejszych bastionów kresowych Wilna i Lwowa, była we wrześniu 1939 r. znacznie słabsza. Tym bardziej cenić należy męstwo i ofiarność Grodna, gdzie walczono spontanicznie, uporczywie, nie liczšc się z ofiarami. Była to walka bez uwzględniania ogromnej przewagi militarnej najeżdcy. Dlatego opanowanie miasta przyszło Armii Czerwonej z dużym trudem. Siłą sprawczą obrony Grodna był patriotyzm mieszkańców, a zwłaszcza wychowanie młodzieży na tradycjach walk o niepodległość.
Liczył się tylko honor.avi play
Przed II wojną światową Grodno pełniło funkcję ośrodka ...
obrazek Przed II wojną światową Grodno pełniło funkcję ośrodka kulturalnego, oświatowego i wojskowego promieniującego na całe województwo białostockie. W dniu 17 września 1939r. jednostki Armii Czerwonej przekroczyły granicę Rzeczypospolitej Polskiej. Obrona Grodna trwała od 20 do 22 września 1939 r. Po zaprzestaniu oporu Sowieci wkroczyli do miasta. Do ogromu represji sowieckich wobec obrońców miasta, przyczyniła się bohaterska postawa jego mieszkańców, przede wszystkim młodzieży szkolnej. Film prezentuje sytuację mieszkańców ziem okupowanych przez ZSRR, skalę i różnorodność form represji sowieckich jakie zostały zastosowane wobec obrońców Grodna, zarówno zaraz po opanowaniu miasta przez jednostki Armii Czerwonej we wrześniu 1939 roku, jak również w okresie późniejszym. Do dziś nie zostały wyjaśnione indywidualne losy wielu żołnierzy i cywilów biorących udział w obronie Grodna. W filmie występują świadkowie tamtych wydarzeń, historycy oraz znawcy problematyki wojskowej z okresu kampanii wrześniowej.
Msza za miasto Grodno.avi play
Opowieść o obronie Grodna we wrześniu 1939 r. Tak zwa ...
obrazek Opowieść o obronie Grodna we wrześniu 1939 r. Tak zwana "bitwa o Grodno" była największym starciem z wojskami Związku Sowieckiego na Kresach Wschodnich w czasie kampanii wrześniowej. W wyniku trzydniowych walk zginęli niemal wszyscy obrońcy miasta. Program rekonstruuje wydarzenia, wykorzystuje fragmenty filmów archiwalnych, fotografie, oryginalne ulotki i mapy, wywiady ze świadkami ówczesnych wydarzeń.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności