Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi

Jola_FW / ۝_Świadkowie - Tv Trwam / Stenia Michalczuk / Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi
Download: Świadkowie - Stenia Michalczuk cz.1.avi

277,61 MB

Długość filmu: 23 min 41 s

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
10 luty będziem pamiętali całość.avi play
W latach 1940-41 w czterech masowych deportacjach z te ...
obrazek W latach 1940-41 w czterech masowych deportacjach z terenów Kresów Wschodnich II RP zostało wywiezionych setki tysięcy ludzi, głównie matki z dziećmi, osoby starsze, rodziny katyńskie. Bez wyroku sądu, zerwani w środku nocy mieli niespełna godzinę, a często i krócej na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy, pozostawienie dorobku całego życia i wyjazd w bydlęcych wagonach w nieznane. Po prawie miesięcznej podróży w tragicznych warunkach, głodni i schorowani docierali do miejsc zesłań na dalekiej Syberii czy stepach Kazachstanu. Pierwsza deportacja, która miała miejsce w nocy 10 lutego 1940 należała do najtragiczniejszych.
ks_Micha_Olszewski_SCJ_O_aborcji_antykoncepcji_i_dewiacji_BARDZO_MOCNO.mp4 play
"Żyjemy w wielkim obozie koncentracyjnym , czy to nie je ...
"Żyjemy w wielkim obozie koncentracyjnym , czy to nie jest holokaust ? Czy to nie jest zagłada? Musimy się opamiętać! Jako naród! Jako społeczeństwo! Nam tłuką w mediach że mamy mordować a my się mamy opamiętać! Mamy przestać mordować ! Kiedyś wszyscy za to odpowiemy przed Panem Bogiem." "Jeśli na czele naszego państwa nadal będą stali transwestyci, homoseksualiści i przedstawiciele wszystkich dewiacji to zobaczymy zagładę własnego człowieczeństwa. Jako społeczeństwo stoczyliśmy się na dno, wstyd powinno nam być za Polskę jakie wartości promuje. To jest wolność ? To jest niewola i śmierć ! Prawo w Polsce nie mogą stanowić mordercy !"
Największy z Cudów - Cud Eucharystii.mp4 play
To co naprawdę dzieje sie podczas Mszy. Św. - to co niew ...
To co naprawdę dzieje sie podczas Mszy. Św. - to co niewidoczne dla nas, św. Faustyna z pomocą Łaski Bożej ujrzała i w swym Dzienniczku opisała. Największy z cudów to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze.
Msza za miasto Grodno.avi play
Opowieść o obronie Grodna we wrześniu 1939 r. Tak zwa ...
obrazek Opowieść o obronie Grodna we wrześniu 1939 r. Tak zwana "bitwa o Grodno" była największym starciem z wojskami Związku Sowieckiego na Kresach Wschodnich w czasie kampanii wrześniowej. W wyniku trzydniowych walk zginęli niemal wszyscy obrońcy miasta. Program rekonstruuje wydarzenia, wykorzystuje fragmenty filmów archiwalnych, fotografie, oryginalne ulotki i mapy, wywiady ze świadkami ówczesnych wydarzeń.
Liczył się tylko honor.avi play
Przed II wojną światową Grodno pełniło funkcję ośrodka ...
obrazek Przed II wojną światową Grodno pełniło funkcję ośrodka kulturalnego, oświatowego i wojskowego promieniującego na całe województwo białostockie. W dniu 17 września 1939r. jednostki Armii Czerwonej przekroczyły granicę Rzeczypospolitej Polskiej. Obrona Grodna trwała od 20 do 22 września 1939 r. Po zaprzestaniu oporu Sowieci wkroczyli do miasta. Do ogromu represji sowieckich wobec obrońców miasta, przyczyniła się bohaterska postawa jego mieszkańców, przede wszystkim młodzieży szkolnej. Film prezentuje sytuację mieszkańców ziem okupowanych przez ZSRR, skalę i różnorodność form represji sowieckich jakie zostały zastosowane wobec obrońców Grodna, zarówno zaraz po opanowaniu miasta przez jednostki Armii Czerwonej we wrześniu 1939 roku, jak również w okresie późniejszym. Do dziś nie zostały wyjaśnione indywidualne losy wielu żołnierzy i cywilów biorących udział w obronie Grodna. W filmie występują świadkowie tamtych wydarzeń, historycy oraz znawcy problematyki wojskowej z okresu kampanii wrześniowej.
Kresowe dzieje - Grodzieńskie Orlęta.avi play
Program przybliża bohaterską obronę Grodna, powiatowe ...
obrazek Program przybliża bohaterską obronę Grodna, powiatowego miasta na wschodzie woj. białostockiego najważniejszego, a nadal mało znanego, czynu zbrojnego w obronie Kresów Wschodnich, zdradziecko zaatakowanych przez Armię Czerwoną, 17 września 1939 r. Dwudniowa, zacięta obrona Grodna była poza zorganizowaną walką Wojska Polskiego spontanicznym dziełem setek cywilnych mieszkańców, w tym wielu najmłodszych harcerzy i gimnazjalistów: Grodzieńskich Orląt. Program próbuje dać odpowiedż na pytanie, czym spowodowana była tak silna obrona właśnie Grodna, gdy obrona innych, w tym znacznie ważniejszych bastionów kresowych Wilna i Lwowa, była we wrześniu 1939 r. znacznie słabsza. Tym bardziej cenić należy męstwo i ofiarność Grodna, gdzie walczono spontanicznie, uporczywie, nie liczšc się z ofiarami. Była to walka bez uwzględniania ogromnej przewagi militarnej najeżdcy. Dlatego opanowanie miasta przyszło Armii Czerwonej z dużym trudem. Siłą sprawczą obrony Grodna był patriotyzm mieszkańców, a zwłaszcza wychowanie młodzieży na tradycjach walk o niepodległość.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności