zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

K19.avi

Greg696 / Filmy / K19.avi
Download: K19.avi

702,73 MB

Długość filmu: 132 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Jest 1961, apogeum zimnej wojny. Radziecki atomowy okręt podwodny K-19 zostaje wysłany w swój pierwszy rejs. Dowództwo wie , że maszyna nie jest w pełni sprawna ale na skutek nacisków politycznych decyduje się zaryzykować. W wodach północnego Atlantyku, załoga odkrywa awarię reaktora. Ewentualny wybuch doprowadzi nie tylko do zniszczenia łodzi, ale też może spowodować wybuch wojny nuklearnej . ZSRR i USA dysponują w tym czasie taką ilością broni jądrowej , która mogłaby zniszczyć wielokrotnie kulę ziemską . Załoga K-19 musi zrobić wszystko , by zapobiec katastrofie . Sytuację utrudnia narastający konflikt między kapitanem i załogą.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
U-571.avi play
Umieszczona w realiach II Wojny Światowej opowieść o śmi ...
Umieszczona w realiach II Wojny Światowej opowieść o śmiałej, ściśle tajnej misji zdobycia pilnie strzeżonej, należącej do nazistów maszyny kodującej. Członkowie załogi amerykańskiej łodzi podwodnej mają udawać Niemców, by dostać się na pokład U-boota i wykraść bezcenną maszynę. Nieoczekiwany splot okoliczności powoduje, że zostają uwięzieni w niemieckiej łodzi podwodnej, w głębi nieprzyjaznych wód, z dylematem - jak obsługiwać obcą lodź. Los tych dziewięciu marynarzy, tak jak wynik ich misji, będzie zależał od tego, czy wykażą się braterstwem, instynktem, umiejętnością pokonania własnych lęków i zdolnością walki z czasem.
Okręt.avi play
Rok 1942 to okres największej aktywności niemieckiej flo ...
Rok 1942 to okres największej aktywności niemieckiej floty, a w szczegolności Kreigsmarine w tzw. "Bitwie o Atlantyk". Niemieckie okręty podwodne atakowały i niszczyły konwoje statków aliantów na szlakach atlantyckich. W niedługim jednak czasie "polowania" U-Bootów wpierane osłoną niemieckich niszczycieli coraz częściej kończyły się niepowodzeniem. Film "Das Boot" opowiada historie jednego z U-Bootów i jego załogi. Tygodnie spędzone w pod wodą, w strachu, klaustrofobii, w monotonii rejsu, w walce i zagrożeniu. Epopeja Petersena w szczególny sposób pokazuje ludzi, marynarzy, ich charaktery i osobowości obnażone w obliczu niebezpiecznej misji, kiedy wiedza, że tylko niektórzy z nich powrócą.
Polowanie na Czerwony Październik.avi play
Najnowszy, radziecki, atomowy okręt podwodny pod dowództ ...
Najnowszy, radziecki, atomowy okręt podwodny pod dowództwem asa marynarki wojennej ZSRR - Marko Ramiusa wychodzi w swój dziewiczy rejs. Nie umyka to uwadze służb wywiadowczych USA i Wielkiej Brytanii. Kiedy okręt obiera kurs na wody kontrolowane przez siły NATO, rozpoczyna się wyścig z czasem i gra nerwów. Sowieci chcą za wszelką cenę nie dopuścić do przechwycenia najnowszej łodzi przez przeciwników. Ramius zamierza zdezerterować i unicestwić tym samym zamiary swoich władz o posiadaniu broni tak groźnej jak Czerwony Październik.
USS Indianapolis - Misja Rekina.avi play
Rekonstrukcja rzeczywistych wydarzeń z okresu II wojny ś ...
Rekonstrukcja rzeczywistych wydarzeń z okresu II wojny światowej, zrealizowana z dokumentalną dokładnością. Na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego USS "Indianapolis" przewieziono części bomby atomowej, którą potem, 6 sierpnia 1945 roku, zrzucono na Hiroszimę. W drodze powrotnej okręt został storpedowany przez japońską łódź podwodną. Z idącego na dno "Indianapolis" załoga ratowała się skacząc do wody. Większość zginęła z zimna i wyczerpania, bądź padła ofiarą rekinów. Misja, z którą wypłynął okręt była tajna, dlatego pomoc długo nie nadchodziła. Dowództwo marynarki USA, nie chcąc przyznać sie do popełnionych błędów, calą odpowiedzialnością za tragiczne wydarzenia obarczyło kapitana okrętu Charlesa McVaya.
U-900.avi play
Jest rok 1944, II wojna światowa jeszcze się nie skończy ...
Jest rok 1944, II wojna światowa jeszcze się nie skończyła. Niemcy wysyłają swój ostatni okręt podwodny U-900 w sekretną misję. Atze (Atze Schröder) chce wykorzystać tę szansę by stać się tak samo sławny jak legendarny komandor - podporucznik Roenberg. Załoga okrętu staje się jednak podejrzliwa gdy dowódca zaczyna wydawać niekonwencjonalne rozkazy.
Orzeł.avi play
1 września 1939 roku. Okręt podwodny Orzeł czeka na rozk ...
1 września 1939 roku. Okręt podwodny Orzeł czeka na rozkazy. Zostaje skierowany do Zatoki Fińskiej. Podczas rejsu zaczyna brakować paliwa, choruje dowódca. Po wpłynięciu do Tallina pod naciskiem Niemców załoga zostaje internowana. Przygotowują ucieczkę; w nocy obezwładniają wartowników i wychodzą na morze. Ściga ich Kriegsmarine. Mapy i paliwo zdobywają na wziętym abordażem transportowcu Schwerin. Gazety całego świata donoszą o ucieczce Orła; Niemcy są rozwścieczeni. Na Orle psuje się wentylacja, przecieka kadłub. Dowódca decyduje się na przejście Sundu na powierzchni. Zanurzają się w wodach Skagerraku, pod dnem niemieckiego transportowca wychodzą na Morze Północne. Droga do Anglii jest wolna...
Sink the Bismarck.avi play
Klasyk kina wojennego. Dowództwo brytyjskiej floty stara ...
Klasyk kina wojennego. Dowództwo brytyjskiej floty stara się za wszelką cenę zatopić Bismarka największy okręt liniowy świata, który wpłyną na morze Atlantyckie i stanowi poważne zagrożenie dla alianckich konwojów. Jednak nie jest to takie proste, bo już w pierwszym starciu w przeciągu kilku minut tracą oni chlubę swojej marynarki okręt Hood.
Yamato.avi play
Zrealizowana z ogromnym rozmachem wojenna superprodukcja ...
Zrealizowana z ogromnym rozmachem wojenna superprodukcja o losach największego pancernika w dziejach II Wojny Światowej. Projektowany i budowany w największej tajemnicy przez najwybitniejszych japońskich specjalistów pancernik Yamato miał zdecydować o losach II Wojny Światowej. Jego siła ognia i szybkość nie miały sobie równych w historii wojen. Gdy został zwodowany alianci z Amerykanami na czele zadrżeli. Wiedzieli bowiem, że jeśli nie wyeliminują tego kolosa z gry, panowanie na morzach i oceanach może wkrótce przejść w ręce Japonii.
Konwój.avi play
Kapitan Steve Jarvis i jego pierwszy oficer Joe Rossi do ...
Kapitan Steve Jarvis i jego pierwszy oficer Joe Rossi dowodzą podczas drugiej wojny światowej niewielkim statkiem. Pewnego dnia zostaje on storpedowany przez Niemców, ale załogę ratuje amerykański okręt wojenny. Po powrocie do Stanów marynarze dowiadują się, że organizowany jest konwój do Murmańska. Jarvis i Rossi mustrują się ze swoją załogą na pokład "Syreny". Alianckie statki wciąż atakowane są przez niemieckie łodzie podwodne. Pewnego dnia konwój rozprasza się. Tylko "Syrena" nie zbacza z obranego kursu. Płynie w kierunku Murmańska nawet wtedy, gdy gubią ją ochraniające okręty wojenne. Statek jest ostrzeliwany z powietrza przez samoloty, spod wody przez niemieckie łodzie...
Ciśnienie.avi play
Historia młodej brytyjskiej lekarki, która w czasie II W ...
Historia młodej brytyjskiej lekarki, która w czasie II Wojny Światowej zostaje uratowana przez załogę amerykańskiej łodzi podowodnej. Okazuje się jednak, iż nadal nie jest bezpieczna, ponieważ okręt jest nawiedzany przez duchy. Załoga musi stawić czoła całkiem realnemu niebezpieczeństwu jakim są patrolujące ocean niemieckie łodzie podwodne oraz pochodzącym z zaświatów istotom. Pomysłodawcami "Below" są Darren Aronofsky i Eric Watson.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności