Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
Dorota321
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Dorota

widziany: 6.02.2018 17:59

 • pliki muzyczne
  1156
 • pliki wideo
  3320
 • obrazy
  840
 • dokumenty
  126

5629 plików
1351,6 GB

Ukryj opis Rozwiń
Ostatnio pobierane pliki Ostatnio pobierane pliki
Eugenika. W Imie Postepu DivX.avi play
Film Dokumentalny 57 min. reżyseria: Grzegorz Braun s ...
Ożenek - Mikołaj Gogol reż. Ewa Bonacka 1976.avi play
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1976 Premi ...
Królewskie sny odc 8.avi play
Po zwycięstwie nad Świdrygiełłą, który zagrażał Koronie, ...
Królewskie sny odc 7.avi play
Witold zaprasza Jagiełłę na polowanie. Mimo protestów So ...
Królewskie Sny odc 6.avi play
Witold oblega Nowogród. Kupcy, chcąc ratować miasto, ślą ...
Królewskie Sny odc 5.avi play
Rycerz Strasz, który od dawna śledził królową Sonkę i mł ...
Królewskie Sny odc 4.avi play
Bracia Władysław, Witold i Korybut Świdrygiełło radzą na ...
Królewskie Sny odc 3.avi play
Król wyrusza na wyprawę przeciwko Krzyżakom, pozostawiaj ...
Królewskie Sny odc 2.avi play
Król Władysław Jagiełło otrzymuje wiadomość, że Czesi po ...

Zespół DOG

>
 • 0,89 GB
 • 29 wrz 17 19:00
obrazek
Atacama Large Millimeter Array to najbardziej nowoczesne obserwatorium astronomiczne na świecie, które położone jest na płaskowyżu Chajnantor w Andach, na wysokości ponad 5000 m n.p.m. Panują tam warunki idealne do obserwacji - wyjątkowo suchy klimat i duże oddalenie od skupisk ludzkich. W skład ALMY wchodzi 66 sprzężonych ze sobą radioteleskopów. Trwająca 10 lat budowa finansowana była przez kraje Europy, Stany Zjednoczone i Azji Wschodniej. Niezwykła konstrukcja pozwoli naukowcom poszukać odpowiedzi na pytania związane z początkami Wszechświata, zbadać odległe galaktyki czy tajemnicze obłoki molekularne. Specjaliści zyskają również okazję zobaczenia narodzin systemów słonecznych i planet.

z chomika Ewa_Pd

 • 0,85 GB
 • 29 wrz 17 18:59

obrazek
(1080p, 2013) Pustynia Atakama w Chile to najbardziej suche miejsce na Ziemi. W tych ekstremalnych warunkach powstało największe i najnowocześniejsze obserwatorium kosmiczne ALMA - Atacama Large Millimeter Array. Imponujące anteny, nazywane przez naukowców "oczami Atakamy" otwierają przed nami nowy etap w światowej astronomii.
Budowa tego międzynarodowego projektu, finansowanego przez Europę, Stany Zjednoczone i Japonię, kosztowała łącznie ponad 11 mld euro. Dzięki najnowocześniejszym technologiom astronomowie pracujący w ALMA są w stanie badać początki wszechświata, narodziny systemów słonecznych i planet oraz tajemnicze obłoki molekularne. Dokument pozwoli widzom Planete+ spojrzeć tam gdzie do tej pory patrzyli tylko wybitni astronomowie.


- Wszystko co umieszczam na chomiku jest w celach czysto edukacyjnych ! Nie czerpie z tego żadnych zysków.

z chomika paulocezar

 • 709,8 MB
 • 16 maj 14 17:05

LEKTOR PL

''Baron Münchhausen'' Film


Akcja rozpoczyna się w mieście, obleganym przez Turków. W gruzach teatru trupa aktorska wystawia "Przygody Barona Munchausena". Mieszkańcy miasta czekają na zagładę, wypełniając sobie ostatnie godziny oglądaniem widowiska. W trakcie spektaklu na scenie pojawia się prawdziwy bohater sztuki (John Neville), który namawia widzów, aby nie upadali na duchu i stanęli do walki. Dla zachęty przytacza parę własnych przygód. Słowom barona daje wiarę tylko mała Sally (Sarah Polley). Baron wraz z dziewczynką wyrusza na poszukiwanie swych towarzyszy, obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami.DOWNLOAD Film


Karl Friedrich Hieronymus, Freiherr von Münchhausen (ur. 11 maja 1720, zm. 22 lutego 1797) – niemiecki szlachcic, żołnierz, podróżnik i awanturnik. Bohater literacki i filmowy. Sławny dzięki powieści Niezwykłe przygody Barona Münchhausena, którą napisał Rudolf Erich Raspe, a rozwinął Gottfried August Bürger.
 • 718,6 MB
 • 7 lut 14 3:26
LEKTOR PL

"Wątpliwość" to ekranizacja sztuki ''DOUPT Wątpliwość'' Filmteatralnej, co się, niestety, czuje. Nowe medium wymaga większego rozmachu, w związku z czym twórcy posiłkują się otrzaskanymi patentami: za murami szkoły walą pioruny, pada deszcz itp. Esencją filmu jest pojedynek dwóch osobowości, które zagrali jedni z najwybitniejszych obecnie aktorów w Hollywood. Możliwość oglądania tego starcia wagi ciężkiej to czysta przyjemność. Tytułowa wątpliwość tkwi w podejrzeniu, że ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman) to pedofil molestujący jednego z uczniów. Ileż warte byłyby wówczas jego "nowoczesne" mądrości, gdyby okazał się kapłanem chowającym pod sutanną grzeszne skłonności. Alojzyna (Maryl Streep) próbuje wymóc na Flynnie przyznanie się do winy, ale ten uparcie odmawia. Reżyser John Patrick Shanley do końca seansu pozostawia nas w niepewności co do postępku księdza.


 • 730,5 MB
 • 6 lut 14 21:12
kultowy film z czasów głębokiego socrealizmu,
a jakże, aktualna współczesności świadomość "obywatelska", niejednokrotnie jej sarkazm staje się dziś istotnym wzorcem do naśladowania w niezmienionej, bezmyślnej postaci.

Zastosowałem w Rejsie metodę prowokowania swoistego ekshibicjonizmu psychicznego, stąd konieczność improwizacji podczas zdjęć, konieczność sytuacji i zachowań naturalnych, dialogów powstających na żywo przed kamerą.(...) Taki materiał ma w moim odczuciu określoną wartość: stanowi najbardziej autentyczny dokument stanu współczesnych umysłów.
Autor: Marek Piwowski, „Film” 1971, nr 4
Tak Mamoń-Maklakiewicz wypowiadał się w "Rejsie" o polskim filmie:
Ja w ogóle nie lubię chodzić do kina. A szczególnie nie ''Jan Himilsbach - Rejs Filmchodzę na filmy polskie w ogóle... Nudzi mnie to po prostu... Zagraniczny to owszem. Pójdę sobie. Bo fajne są filmy zagraniczne. (...) A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Tak, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. Proszę pana. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana... Aż dziw bierze, że nie wzorują się na zagranicznych. Proszę pana. Wie pan... Przecież tam... Niech pan weźmie na przykład aktora, proszę pana... Zagranicznego... To ten aktor zagraniczny, proszę pana... To jego twarz coś, wie pan... (...) Trudno mi w tej chwili powiedzieć, wie pan ... Coś takiego wyraża... Wie pan... Jakoś tak... No... No wie pan, o co mi chodzi. A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka, proszę pana... Nic! Absolutnie nic.

 • 695,3 MB
 • 18 lis 13 21:20

LEKTOR PL

''Jeszcze Raz Perl Harbour'' Film


Nowoczesny lotniskowiec USS "Nimitz" z bronią atomową na pokładzie i kilkunastoma dobrze wyposażonymi samolotami, podczas ćwiczeń bojowych, wpada w obszar niezwykłych zakłóceń atmosferycznych, które jak się okazuje, przenoszą w czasie cały statek wraz z załogą. USS "Nimitz" przenosi się do okresu kilka dni poprzedzającego atak Japończyków na Pearl Harbour podczas II-wojny światowej. Podczas pierwszej interwencji powietrznej piloci zestrzeliwują dwa samoloty japońskie atakujące samotną łódź płynącą po oceanie... Ratują w ten sposób jednego z ważnych ówcześnie w USA senatorów, który według źródeł historycznych ... miał wtedy zginąć!... Kapitan zastanawia się nad interwencją... Czy można zmienić bieg historii?...DOWNLOAD Film


 • 789,1 MB
 • 25 wrz 13 18:09
''L'HOMME DE RIO'' Film 1964

LEKTOR PL Farsa szpiegowska i przygodowa. Śniadzi obcokrajowcy, zdający się wręcz niezniszczalni i używający zatrutych strzałek, kradną amazońską statuetkę z paryskiego muzeum i uprowadzają znawców w dziedzinie wymarłej cywilizacji Malteków. Jest wśród nich Agnès Villermosa (Françoise Dorléac), córka zamordowanego profesora, posiadacza jednej z trzech figurek Malteków. Jej chłopak, szeregowy Adrien Dufourquet (Jean-Paul Belmondo), przebywający w Paryżu na tygodniowej przepustce z koszar, wiedząc, że na policje nie ma co liczyć rzuca się w szalony pościg. Porywacze zabierają odurzoną narkotykami Agnes do samolotu do Rio. Adrien, wspomagany przez miejscowego pucybuta, aby ocalić ekscentryczną dziewczynę, powstrzymać bezwzględnych złodzieji i przy okazji poznać tajemnicę Malteków, będzie musiał przemierzyć Rio, Brasílię i dżunglę Amazonii. . . wszystko zanim zostanie uznany za dezertera.
"...Podobno w młodośći Spielberg był zafascynowany tym filmem, zwróćcie uwagę na sekwencję początkową z "Poszukiwaczy Zaginionej Arki"...nawet te bożki są podobne..."
"...Jestem fanem tego filmu, chociaż dawno go nie widziałem. Miałem 'Człowieka z Rio' nagranego na kasecie video, większość zbiorów wywaliłem. teraz żałuję. Kino przygodowe pierwszej klasy! Człowiek żałuje, że sam nie może przeżyć takiej przygody..."
"...byłem na nim w kinie, jak na film z lat 60 tych w Polsce, ogladałem go z wypiekami...."


 • 503,6 MB
 • 16 sie 13 21:22
 • 692,2 MB
 • 15 sie 13 3:46

"BRUCE WSZECHMOGĄCY"

"BRUCE ALMIGHTY"

Lektor PL

Bruce Nolan (Jim Carrey) jest ''BRUCE WSZECHMOGĄCY'' Filmreporterem telewizyjnym lokalnej telewizji w Buffalo. Cieszy się popularnością, ma uroczą dziewczynę (Jennifer Aniston) Grace Connelly, wcale jednak nie uważa, że los potraktował go sprawiedliwie. Po nieudanym dniu (strata pracy, kłótnia z dziewczyną, pobicie, wypadek samochodowy) oskarża o wszystko Boga (Morgan Freeman). Tak więc, po najgorszym dniu swego życia, Bruce urąga Bogu, zarzucając Mu, że zrujnował jego życie, i że zupełnie nie potrafi zarządzać wszechświatem. Wkrótce Bóg kontaktuje się z nim i obdarza go swoją mocą, a sam wyjeżdża na tygodniowy urlop. Pragnie się też przekonać, czy Bruce będzie lepszy w jego roli. Ten jednak zrozumie, że nie tak łatwo być Bogiem.


 • 0,78 GB
 • 5 cze 13 7:44

LEKTOR PL

Felicien Mezeray (Louis de Funes), znerwicowany ''LE TATUE'' Filmhandlarz dziełami sztuki, odkrywa pewnego dnia tatuaż na plecach starszego mężczyzny. Kobiecy obraz na skórze byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej, Legraina (Jean Gabin) jest zdaniem handlarza bez wątpienia dziełem Modiglianiego. Przekonany, że może na tym doskonale zarobić, postanawia odkupić cenne dzieło za wszelką cenę. Zamierza sprzedać go dwóm Amerykanom za gigantyczną kwotę.Amerykanie z góry płacą Felicienowi żądaną sumę, pozostawiając na jego głowie negocjacje z Legrainem. Mezeray jest przekonany, że były legionista pozwoli mu zdjąć skórę z pleców. Stary wiarus wcale nie ma ochoty rozstawać się z naskórkiem, nawet gdy handlarz proponuje mu za tatuaż 20, a później nawet 50 mln franków. W końcu ulega, ale pod warunkiem. że Mezeray odrestauruje mu w zamian „starą ruderę” w Périgord, na co ten zgadza się bez namysłu. Jadą do letniego domku Legraina. „Mała rudera” okazuje się ogromnym średniowiecznym zamkiem, którego remont pochłonie majątek. Zmuszony jest dodatkowo spędzić noc w starym zamczysku, podczas której budowla staje się celem ataku dwóch szabrowników...


 • 11 KB
 • 23 gru 10 18:53

zachomikowany

 • 700,5 MB
 • 23 gru 10 18:52

zachomikowany

 • 1,46 GB
 • 23 gru 10 18:44
wersja orginalna

Ирония судьбы,Grupa starych przyjaciół ma w zwyczaju spędzać Sylwestra w publicznej łaźni. Podczas jednej z zabaw nadmiar wódki sprawia, że dwójka kumpli traci świadomość. Pojawia się problem - jeden z nich, Sasza, miał jechać do Leningradu. Zamiast niego jedzie Żenia. Mężczyzna budzi się na leningradzkim lotnisku. Pewien, że wciąż znajduje się w Moskwie, bierze taksówkę i jedzie do domu. Nazwa ulicy, wygląd budynku i numer mieszkania zgadzają się. Nawet klucz pasuje - ot, typowa sowiecka architektura. Nie sposób wyobrazić sobie zaskoczenia Nadii, gdy ta, wchodząc do mieszkania, zastaje w łóżku półnagiego mężczyznę. Co więcej, wraz z Nadią, znajduje go jej narzeczony... (31.12.1975r)


zachomikowany

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  1
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  18
 • pliki muzyczne
  0

19 plików
15,27 GB
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności