Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
DIANALUNA
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

luna

widziany: 1.05.2012 10:35

 • pliki muzyczne
  45
 • pliki wideo
  957
 • obrazy
  1654
 • dokumenty
  795

3551 plików
585,29 GB

Ukryj opis
Pouczenie Bogini
Pouczenie Bogini w Gardneriańskiej Księdze Cieni składa się z dwóch części: pierwsza, do strofy "Jam jest łaskawą Boginią..." włącznie, jest częścią najpopularniejszego tekstu Pouczenia.
Druga część w Księdze Cieni to słowa Gwiezdnej Bogini, zaczerpnięte z pierwszego rozdziału Liber 418. Ta pełna zmysłowości część Pouczenia została zastąpiona słowami Doreen Valiente, kładącymi nacisk raczej na związek Bogini z naturą niż na orgiastyczny charakter jej kultu.


Słuchajcie Słów Wielkiej Matki, Która w dawnych czasach zwana była wśród ludzi Artemidą, Astarte, Dianą, Meluzyną, Cerridwen, Daną, Arianrhod, Izydą, Bride i wieloma innymi Imionami.

U Moich Ołtarzy młodzież najdawniejszych czasów kochała i składała ofiarę. Gdy tylko potrzebujecie czegoś, raz w miesiącu, najlepiej przy Pełni Księżca, zbierzecie się w sekretnym miejscu i będziecie czcić Duch Mój, Która jestem Królową Wszelkiego Czarostwa. Tam się zbierzecie, wy, co radzi jesteście poznać całą Magię, ale jeszcze nie poznali jej najgłębszych sekretów: tych nauczę rzeczy jeszcze nieznanych.

I będziecie wolni od niewoli; a na znak, żeście naprawdę wolni, będziecie nadzy w swoich rytuałach. I będziecie tańczyć, śpiewać, ucztować, muzykować i kochać, wszystko ku Mojej Chwale. Bowiem Moja jest Ekstaza Ducha, i Moja jest Radość na Ziemi, gdyż Moim Prawem jest Miłość ku wszystkim istotom.

Utrzymajcie w czystości swój Najwyższy Ideał; wiecznie ku niemu dążcie; nie dajcie się zatrzymać ani zawrócić z drogi. Bowiem Moje są Sekretne Drzwi, które otwierają się na Krainę Młodości; i Mój jest Kielich Wina Życia, i kocioł Cerridwen, który jest Świętym Graalem Nieśmiertelności.

Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój, wolność i połączenie z tymi, którzy wcześniej odeszli. Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.

Ja, Która jestem Pięknem Zielonej Ziemi, i Białym Księżycem wśród Gwiazd, i Tajemnicą Wód, i Pożądaniem serca ludzkiego, Ja wołam do twej duszy: "Powstań! I podąż ku mnie!

Gdyż ja jestem Duszą Natury, która daje Życie Wszechświatowi: ze Mnie wszystkie rzeczy pochodzą, i do Mnie muszą powrócić. A przed Moim Obliczem, które ukochane jest przez bogów i ludzi, twa najgłębsza Boska Natura wpadnie w Zachwyt Nieskończonością.

Niech Mój Kult będzie w radosnym sercu, gdyż oto: wszystkie akty miłości I rozkoszy są moimi rytuałami. I tak niech będzie w tobie piękno i siła, moc i współczucie, duma i pokora, wesele i cześć.

I wy, którzy mnie szukacie, wiedzcie, że wasze poszukiwanie i tęsknota będą daremne, gdy nie poznacie Tajemnicy: że jeśli tego, czego szukasz, nie znajdziesz w sobie, nigdy tego nie znajdziesz poza sobą samym.

Gdyż oto Ja byłam z tobą od początku; i Ja jestem Tym, co zdobywasz u końca Pożądania.
 • 49 KB
 • 27 lut 09 19:24
To wszystko przez ten blask księżyca
Zniewolił ciało, umysł, duszę
Jak mgła, co mglistość swą uchwyca
Światłem spadając w serca głuszę

Otulił zmysły bladą rosą
Jak wariat tańczył na polanie
Oddając duszę leśnym głosom
Przeszedł w srebrzyste migotanie

Zwiedziony nocną wonią kwiatów
Zasnął, wtulając głowę w trawę
A my, przybywszy z innych światów
Skradliśmy mały srebra skrawek

I nie żałuje nikt kradzieży
Chociaż niepokój drży w źrenicach
Lecz mimo, że nikt nie uwierzy
- To wszystko przez ten blask księżyca...

1 komentarz

 • 68 KB
 • 26 gru 08 5:11
Prawem wiedźmy niechaj sie stanie:
doskonała miłość i zaufanie.
Rób co chcesz, kiedy nie krzywdzisz nikogo
niech wiccańska rada będzie twoją drogą.

z chomika anatemka

 • 52 KB
 • 18 gru 08 3:22
Księżyc

Istnieje.. Jasny i dumny..
Owiany welonem srebrnej poświaty, zaślepia wszystkich.
Jest nadzieją, oddechem, ratunkiem.
Szepce do gwiazd, mruży oczy..
Osypuje świat srebrnym pyłem.
Imponuje rzekom świetlistymi smugami.
Prostuje mroczne, kręte ścieżki.
Łzy przemienia w kryształ.
Tańczy z gwiaździstym niebem.
Gdy zamykam oczy, czuję go przy sobie..
Jest moim jedynym powiernikiem.

1 komentarz

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  3
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

3 plików
169 KB
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności