zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
Bart1929
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Bartosz

widziany: 14.04.2014 14:11

 • pliki muzyczne
  1620
 • pliki wideo
  65
 • obrazy
  5155
 • dokumenty
  12438

44036 plików
8640,08 GB

FolderyFoldery
Bart1929
android
 
Audiobook
 
Dokumenty
 
ebooki
 
!!!!!!AUDIOBOO KI i EBOOKI
@ 100 ksiązek które trzeba przeczytać przed śmiercią
@ ciekawe książki na kindle
 
1181 ebooków mobi
@ epub
@ INDIANA JONES
@ PAKIETY E-BOOKÓW
@ PAKIETY E-BOOKÓW(1)
@ Thriller Psychologiczny
@e-booki full wersje
▼ Magazyn Paczki ▼
►Paranaukowe
☢ KSIĄŻKI PDF NOWOŚCI KSIĄŻKOWE ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬
♡ 1-NOWOŚCI (niesklasyfiko wane)
A
 
A.Baniewicz
 
Saga o Czarokrążcy
A.Dumas
A.Einstein
A.MacLean
Antologie
 
Antologia Polskiej Fantastyki
Antologie
Antologi a - Wizje alternat ywne
B
 
B.Clive
Biblioteka - 17000 książek
BIBLIOTEKA SŁUŻBY KONTRWYWIADU WOJSKOWEGO
C
 
C.Coulter
D
 
D.Koontz
D.Steel
Dan Brown
Daniken von Erich
 
Daniken Erich von
E
 
David Eddings
E - book - zakazane czytadła
ebooki
 
!!!nowe
!!!nowe(1)
Ebooki(1)
ebooki-downloa d
eBooks
 
epub
F
 
Alan Dean Foster
Farland David
F.Forsyth
F.Kafka
Fantastyka
 
fantasy, science-fictio n
G
 
Glukhovsky Dimitry
Gromyko Olga
G.Herling-Grud ziński
Grochola
H
 
H. Coben
H.Fielding
H.Sienkiewicz
I
J
J. Chmielewska
J.Deveraux
K
 
K S I Ą Ż K I .pdf
Kajko i Kokosz
Klasycy Literatury
 
Klasyka Literatury
KSIĄŻKI - 2 tys.pdf
Książki 400 innych ════════════
ksiażki epub
 
Nova_Swing_ -_M._John_H arrison
L & Ł
 
Larsson Stieg
Le Guin Ursula K
Łukjanienko Siergiej
Siergiej Łukanien ko
M
 
M.Hłasko
M.Twain
Marsjanie i Wenusjanki
N
 
Nesbo Jo
Norton Andre
Crosstim e
Kroniki Półelfów
N.Sparks
Nekroskop
O
O. Tokarczuk
P
 
P. Coelho
pdf
Q
R
 
R.Kapuściński
ROŚLINY (Elufek)
S
 
S. Beckett
S. King
 
Stephen King
S.Grzesiuk
Saint-Exupery
Sapkowski
T
T.Harris
Tematyczne
Thorgal (PL)
Tolkien
Tom Clancy
U
U.Eco
V
 
Vaughn Carrie
W
 
Herbert George Wells
John Wyndham
William King i Long Nathan
W.Wharton
WOŁOSZAŃSKI
Y
Z
 
Roger Zelazny
Ziemianski Andrzej
Ziemiańs ki Andrzej
Z(1)
 
Zyke Cizia
Ziemiański Andrzej - Toy wars
Ziemkiewicz Rafał Aleksander
Rafał A. Ziemkiewicz
gry PC
 
muza
 
Playlisty
programy
 
Prywatne
PS2
 
Tapety
 
zachomikowane
Pokazuj foldery i treści
obrazek
 • 5,0
 • 2,6 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek
Na skwerze w Krakowie zostaje znalezione pewnego ranka ciało Franciszka Piwińskiego, który zmarł po wypiciu mleka zatrutego cyjankiem. Szczerze mówiąc, trochę sam był sobie winien, ponieważ po prostu ukradł butelkę mleka spod drzwi pani Złotowskiej (emerytki). Z drugiej jednak strony nieco usprawiedliwia go fakt, iż w nocy hucznie świętował imieniny Wandy i miał we krwi 1,6 promila. Trucizna to nie było chyba najczęstsze narzędzie morderstwa w ludowej Polsce, więc sprawa wzbudziła poważne zainteresowania milicji. Dosłownie kilka godzin później do komendy dociera wiadomość o znalezieniu w zagajniku obok szosy z Krakowa do Katowic ciała niejakiego Jana Możdzenia, który także został otruty cyjankiem wprowadzonym do kanapki z salami. Po pierwszym zabójstwie milicjantów nie dziwi już jednak sama trucizna, ale obecność w treści żołądka właśnie owego salami, której to wędliny funkcjonariusze nie widzieli już od kilku lat. Gdyby nawet milicja była aż tak niedomyślna, aby nie połączyć w jednym śledztwie obu zabójstw, to autor podsuwa jeszcze jeden trop, jako że drugi denat okazuje się mleczarzem i to właśnie w jego rejonie zatrute mleko wypił Piwiński. Tym razem morderca był tak życzliwy, że pozostawił obok trupa także niecodzienną zagraniczna zapalniczkę, co popchnęło śledztwo na właściwe tory.

Kilkadziesiąt godzin później, po interwencji dozorczyni milicjanci znaleźli zwłoki wymienionej powyżej emerytki Złotowskiej, o której sąsiedzi mówią o niej, że żyła z wyprzedawania resztek dawnego przedwojennego bogactwa w postaci dolarów i precjozów. Tym razem co prawda narzędziem morderstwa była butelka po mleku, ale i tak nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o tego samego mordercę. Czyli właściwie już na początku opowieści rozpruwa się worek z trupami, co zresztą skutecznie pozbawia dalszy ciąg akcji niezbędnego napięcia, chociaż autor chyba od momentu znalezienia trzeciego trupa już chyba nie chciał czytelnika niczym zaskoczyć. Posunął się nawet do tego, że podejrzany o dokonanie tej krwawej jatki, za którym rozesłano listy gończe, zostaje przez funkcjonariuszy w końcu zatrzymany … w jego własnym mieszkaniu. I chyba nikt nawet się nie chwalił tym sukcesem.

zachomikowany

 • 0,8 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Tym razem po sześciu intensywnych miesiącach w Londynie Agatha Raisin wraca na ukochaną wieś na Pogórzu Cotswold... I do uroczego sąsiada Jamesa Laceya, który - czego Agatha nie może zrozumieć - nie odwzajemnia jej uczucia. Na szczęście bohaterka ma jeszcze jedną miłość - rozwiązywanie zagadek kryminalnych. A tak się składa, że zaraz po jej powrocie na pobliskim polu znaleziono zwłoki kobiety. Zamordowana to Jessica Tartinck, organizatorka pieszych rajdów, doprowadzająca właścicieli ziemskich do szału żądaniami odbywania wycieczek przez ich działki.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,3 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazkaAutorka w jednym tyglu miesza romantyzm Danielle Steel, sensację a la Jackie Collins, seks w stylu Jilly Cooper. Doskonała mieszanka postaci, zabawnych sytuacji i walki z codziennością zakochanych kobiet i mężczyzn.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,3 MB
 • 22 cze 13 12:58
Nie Tylko o Miłości

obrazek

Czego może szukać znana architekt Julia, przyjeżdżając po 9 latach z Chicago do miasta swego urodzenia? Czy rzeczywiście chodzi jej tylko o rekonstrukcję starego pałacyku Hemmerlingów? A może chce odszukać swego ukochanego z lat młodzieńczych, który jest teraz prokuratorem i nie wydaje się szczęśliwy w obecnym związku. Julia ma szanse na złożenie w całość swych dramatycznych wspomnień, ale w rozmyślaniach przeszkadzają jej coraz to częstsze dziwne przypadki. Nie przypuszcza nawet, że sama może znależć się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Wątek kryminalno-sensacyjny, no i oczywiście romans, a wszystko na tle pomorskiego miasteczka, ukrytego pod literą K.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,2 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Nie Tylko o Miłości

Po przeżyciu wielkiego zawodu miłosnego, Iza, absolwentka skandynawistyki, wychodzi za mąż za Szweda i wyjeżdża z kraju. Po czterech latach upokarzającego ją związku ucieka w dramatycznych okolicznościach od psychopatycznego męża. Na promie, podczas podróży powrotnej do Polski, poznaje Maćka, wdowca samotnie wychowującego 4-letnią córkę, tłumacza, który pomaga jej stanąć na nogi - załatwia mieszkanie, pracę i wprowadza w krąg swoich znajomych. Maciek staje się dla młodej kobiety "po przejściach" kimś bardzo ważnym, ale czy uda mu się zmienić jej postanowienie? Iza, pragnąc uodpornić się na uczuciowe emocje, nie zamierza szukać już miłości, a jedynie mężczyzny z grubym portfelem. Na horyzoncie pojawia się interesujący kandydat, potentat w branży komputerowej...

Uczuciowe perypetie młodych ludzi okraszone intrygą i sensacją na tle dwuznacznego świata biznesu mieszającego się z polityką.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,3 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Nie Tylko o Miłości

Kontynuacja losów bohaterów z "Głowy anioła", ale już inne sytuacje, obowiązki i wiek bohaterów, bo akcja toczy się 4 lata później. Julia i jej mąż, znużeni intensywnym życiem zawodowym, decydują się na wypoczynek, spędzany w ciszy i spokoju znajomego miasteczka K. Ale miasteczko nie jest już takie ciche, bo na tereny popegeerowskie wyruszyło dwóch dziarskich, choć nieco egzotycznych przedsiębiorców, którzy wzięli się do pracy nad nowym wizerunkiem polskiej wsi. Czy jedynym ratunkiem dla niej może być cudowne ziele "herbaria" Stefana Boersa? Kryminalne wątki nie opuszczają K. i okolic, a miłość - nawet ta największa - czasem może się skomplikować.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0,6 MB
 • 22 cze 13 12:58
Love and Ecstasy (tom: 2)

krótki opis obrazka

Jill Danbury jest bardzo odważną kobietą. Bierze udział w niebezpiecznym eksperymencie naukowym. Jej partnerem w tej misji zostaje młody przystojny mężczyzna. Jill zastanawia się, jak wykrzesać z siebie siłę, która pozwoliłaby przetrwać ten czas bez utraty niezależności. Okazuje się, że dla żadnego z nich nie jest to łatwe.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,3 MB
 • 22 cze 13 12:58
Nie Tylko o Miłości

krótki opis obrazka

Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej.

Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zosia Knyszewska rozpoczyna studia i dorosłe życie, w którym miłosne wybory wydają się jej największym problemem. Dziewczyna odkrywa jednak, że otaczająca ją rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a bliskim osobom nie zawsze można zaufać. W tle życiowych perypetii Zosi rozgrywają się przełomowe wydarzenia polityczne tamtych czasów – powstanie „Solidarności”, wprowadzenie stanu wojennego, internowania...

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,4 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Czasami powrót do domu staje się wyprawą w głąb duszy…

Trzydzieści osiem lat minęło odkąd ojciec Tim Kavanagh opuścił swoje rodzinne miasto w Missisipi, zdecydowany nigdy tam nie wracać. Niespodziewanie otrzymuje jednak odręcznie napisany list, a pieczątka na znaczku pochodzi z Holly Springs. Krótki i niepodpisany list mówi jedynie: Wróć do domu. Te dwa słowa skłaniają go do wyruszenia w najtrudniejszą podróż życia. Prowadzą go również do prawdy, która zmieni jego życie - na zawsze…

zachomikowany

 • 5,0
 • 2,9 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Miłość i namiętność.
Nienawiść i okrucieństwo.
Żądza.

Kolejna barwna, pełna przygód historia o ludzkiej chciwości, nienawiści oraz potędze miłości autorstwa twórców bestsellerowej Nierządnicy.

Młodziutka, urocza Tilla żyje w dostatku, rozpieszczana przez ojca, jednego z najzamożniejszych kupców. Gdy ukochany ojciec umiera, beztroskie życie dziewczyny nagle zamienia się w koszmar. Bezwzględny, pazerny brat przejmuje całą schedę po zmarłym rodzicu, fałszując jego testament. Jednakże by zawładnąć całym rodzinnym majątkiem musi się jeszcze pozbyć siostry. W tym celu wbrew woli Tilli i zmarłego ojca aranżuje małżeństwo siostry ze swoim najbliższym przyjacielem, który ma szybko pozbyć się żony i podzielić ze szwagrem jej posagiem.

Życie pisze jednak inny scenariusz.

W noc poślubną nagle umiera mąż Tilly. Świadoma grożącego jej niebezpieczeństwa młoda wdowa postanawia uciec, by ratować życie. Przebrana za mężczyznę, dołącza do grupy pielgrzymów zmierzających do Composteli, mając nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy szukać jej na szlaku Świętego Jakuba.

Czy młodziutkiej wdowie bez środków do życia uda się dotrzeć na drugi koniec ogarniętej pożogą Europy? Czy ucieknie przed chciwym bratem i żądnymi zemsty krewnymi zmarłego męża? Czy znajdzie kogoś, komu będzie mogła zaufać?

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,0 MB
 • 22 cze 13 12:58
Romans Historyczny 360

krótki opis obrazka

Lady Emily poślubiła miłość swego życia, hrabiego Folbroke, z nadzieją, że wybranek z czasem ją pokocha. Hrabia już po trzech miesiącach wspólnego życia opuścił wiejski majątek i przeniósł się do Londynu. Emily znosiła z godnością ten afront, ale po trzech latach uznała, że ma dość! Chce odzyskać męża i postarać się o dziecko, bo w przeciwnym razie posiadłość przejdzie w ręce kuzyna.

Emily odnajduje męża i odkrywa, że stracił wzrok. Zrezygnowany i zagubiony w obliczu ułomności, zatraca się w hulaszczym trybie życia.

Emily postanawia zdobyć miłość w nietypowy sposób. Przedstawia mu się jako tajemnicza mężatka, potrzebująca pocieszenia…

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,4 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Książka trochę nie-poważna, a miejscami owszem...

Główna bohaterka – pani Eustaszyna, mająca tak naprawdę na imię Jadwiga – przedwojenna „ahystokhatka”, jest postacią niesamowitą. Walka ze służbą zdrowia, rewolucje domowe, organizowanie życia męża, loty samolotem, obrót nieruchomościami czy napisanie książki? Wszystko to drobiazgi dla naszej bohaterki. Głównym jej zadaniem jest odgrywanie wiodącej roli w życiu wszystkich znanych jej osób ze szczególnym uwzględnieniem bratanicy męża i jej mężczyzn, czyli jednego nieco safandułowatego inżyniera i jednego bardzo przystojnego lekarza kardiologa. Którego z nich wybierze bratanica? A właściwie – którego z nich wybierze dla niej jej ciocia? Jak pani Eustaszyna przemebluje świat, co zarządzi i czym zaskoczy znanych i nieznanych jej ludzi?

Opisywane tu sytuacje mogły się zdarzyć, albo i nie... Ale czytać o nich trzeba z przymrużeniem oka. Bo po to zostały opisane – żeby rozbawić i nieco rozświetlić szare dni...

zachomikowany

 • 1,1 MB
 • 22 cze 13 12:58
Romans kryminalny

krótki opis obrazka

Kochałam mężczyzn, którym działo się jeszcze gorzej niż mnie... tak w skrócie określa swe dotychczasowe życie Hella Moormann. A przecież jej marzenia kobiety po trzydziestce są tak proste: wyjść za mąż (nawet niekoniecznie bogato) i urodzić dziecko. Kiedy spotyka Levina studenta, tylko trochę młodszego od niej, ale z szacownej rodziny wydaje się, ze reszta już będzie banalna. zwłaszcza za aprobatą dziadka Levina, byłego fabrykanta Hermanna Grabera, który gotów byłby w jej ręce oddać rodzinną posiadłość. Ale najlepiej, gdyby wtedy... zszedł z tego świata! Wnuk-nicpoń może mu to ułatwić . A Hella nie będzie umiała się sprzeciwić. Tyle że to dopiero początek zwariowanej historii jednego małżeństwa i wielu niespodziewanych problemów. Choć nikt przecież nie obiecywał Helli, ze z lekkoduchem u boku będzie jej łatwo...

zachomikowany

 • 0,6 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka

Poruszająca historia nastolatki, która przeżyła tragedię. Ava poznała chłopaka. Straciła chłopaka. Odzyskała chłopaka - w bardzo szczególny sposób. Jackson pojawił się przy niej jako duch. Po śmierci Jacksona Ava nie chce żyć. Jest przekonana, że to przez nią umarł. Pewnego dnia zaczyna słyszeć szepty i czuć zapachy. Czy Jackson naprawdę powrócił zza grobu, czy może straciła zmysły? Czy ma prawo dać szansę nowemu uczuciu? Czy powinna skorzystać z pomocy przyjaciółek i terapeuty? Bohaterka próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a jednocześnie wspomina cudowne chwile u boku ukochanego. Historia amerykańskiej 16-latki jest doskonałym połączeniem młodzieżowej historii miłosnej oraz uniwersalnej opowieści o bólu, stracie i żałobie.

zachomikowany

 • 0,9 MB
 • 22 cze 13 12:58
Bohaterka powieści, śliczna 17-letnia dziewczyna warunkowo wypuszczona z poprawczaka, chce rozpocząć nowe, dobre życie.

zachomikowany

 • 1,5 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek

- Jesteś zbyt ładna! - krzyknęła. - Wolałabym, żebyś była brzydka! Brzydka!I nie oczekiwała od życia zbyt wiele! - Miranda opierała się o ogrodzenie i przez pięć minut krzyczała w stronę Lucy, z okropnym grymasem na twarzy. Machała też rękami, wykonując dziwny gest, jakby chciała ochlapać córkę lub rzucić na nią klątwę. - Oczekuj mniej! Oczekuj mniej! Lucy odkrywa, że wiele pokoleń temu na kobiety w jej rodzinie rzucono klątwę. Muszą wypełnić trzy niemożliwe do wykonania zadania, aby nie popaść w szaleństwo z chwilą narodzin pierworodnej córki. Jak ma sobie z nimi poradzić, skoro wysiłki jej przodkiń spełzły na niczym? Na szczęście Lucy może liczyć na pomoc opiekuńczych rodziców zastępczych i Zacha, przyjaciela z dzieciństwa, z którym zaczyna ją łączyć coraz więcej. Ale czy miłość i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać odwieczne zło? Nastrojowa książka inspirowana staroangielską balladą „Targ w Scarborough” łączy w sobie tajemnicę, opowieść fantasy i romans.

zachomikowany

 • 1,0 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek

Powieść o nieszczęśliwej miłości, przyprawiona odrobiną magii,
szczyptą humoru i garścią oryginalnych przepisów kuchni meksykańskiej.

Titę i Pedra łączy gorące uczucie od pierwszego wejrzenia. Niestety, zgodnie z meksykańską tradycją najmłodszej córce nie wolno wyjść za mąż - aż do śmierci swej matki musi sprawować nad nią opiekę. Tita zostaje zmuszona do rezygnacji z miłości i marzeń o własnym życiu. Pedro, chcąc być blisko ukochanej, decyduje się na poślubienie jej starszej siostry. W życiu Tity przez długie lata najważniejsze są dwie namiętności - do Pedra i do sztuki kulinarnej. Obie ściśle się ze sobą łączą. Dziewczyna starannie przygotowuje potrawy, oddając w nich swoje emocje i uczucia. Zmieniając ich smak, pokazuje ukochanemu, jaki jest stan jej duszy.

zachomikowany

 • 0,6 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek
Betonowy ogród jest debiutancką powieścią Iana McEwana, która przyniosła mu rozgłos, uznanie krytyki i sławę makabrysty. To gęsta, intensywna opowieść o czwórce dzieci, które po odejściu rodziców stopniowo przyjmują ich role. Zawieszone pomiędzy światem dzieciństwa i dorosłości dryfują przez dni sennego, upalnego lata.

W pełnej erotycznego napięcia atmosferze odizolowanego domu dojrzewają do własnej tożsamości, odkrywają seksualność i próbują odnaleźć się w relacjach z sobą i światem.

Betonowy ogród to pełna mitologicznych tropów, znakomicie skonstruowana powieść współczesnego klasyka.

zachomikowany

 • 0,7 MB
 • 22 cze 13 12:58
Szolc Izabela - Wszystkiego najlepszego

obrazek

Bezrobotna i samotna Anka musi pogodzić rodziców, stojących na krawędzi rozwodu. Wyjść obronną ręką z romansu z serialowym gwiazdorem. Wesprzeć moralnie przyjaciółkę w błogosławionym stanie. Przede wszystkim zaś zrozumieć własne potrzeby i pragnienia.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,3 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekHistoria romansu żony skromnego urzędnika z młodym aktorem. Tuśka wyjeżdża do Zakopanego z córką, w celu podratowania zdrowia, które głównie nadszarpnięte zostało nudą codziennego bytowania. Tatry witają ją szarugą i samotnością do dnia, gdy w jej życie wkracza przystojny, pełen sił witalnych aktor Porzycki. Tuśka natychmiast ulega jego czarowi, ale broniąc się przed flirtem, zakochuje się prawdziwie. Zapolska z ogromną wrażliwością i znawstwem opisuje relacje między kobietą a potencjalnym kochankiem. Ich rosnącej fascynacji przygląda się córka Tuśki, niemy, lecz jakże istotny świadek zdarzeń. W tle znakomicie odmalowane Zakopane i góralszczyzna, a także środowisko aktorskie, znakomicie znane autorce z autopsji.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0
 • 0 KB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekKsiądz Tischner żyje! Co ciekawe – staje się inspiracją dla nowoczesnego myślenia. A najpełniejszym dowodem jest książka Makowskiego, który łączy wrażliwość człowieka myślącego o Bogu ze zdolnością zadawania najtrudniejszych pytań. To tytuł dla wszystkich, którzy dążą do tego, by dwa słowa: „myślenie” i „religia”, nie musiały „wywoływać przeraźliwego zgrzytu”. Witold Bereś (Polska Ma Sens) Spotkanie z filozofią ks. Józefa Tischnera jest dla Jarosława Makowskiego jak słuchanie muzyki. Nikt i nic nie jest w stanie jej zagłuszyć. Podobnie rzecz się ma z tekstami Tischnera. Raz przeczytane, kołaczą się w sercu i głowie. Autor pokazuje, że diagnozy Tischnera nic, ale to nic się nie zestarzały.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0,9 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekNa początku jest szalony pomysł, by udać się w podróż poślubną... motorem i ruszyć po przygodę życia, tak daleko, jak to możliwe, czyli, jak wskazują mapy, do Szanghaju. Stanisław Bujakowski dosiada maszyny B.S.A. o mocy 10 koni mechanicznych, Halina mości się w doczepionym do motocykla koszyku i tak zaczyna się niesamowita historia. Jest sierpień 1934 roku.
Podróż młodej pary trwa rok i siedem miesięcy, szlak wiedzie przez całą Azję, od Turcji, poprzez Syrię, Irak, Persję, Indie, Burmę, Indochiny do Chin, prawie 24 000 kilometrów. Halina Korolec-Bujakowska żywiołowym, romantycznym, pełnym rozmachu, ale też nie pozbawionym autoironii i humoru językiem opisuje życie, obyczaje i stroje mieszkańców kontynentu. Spisane dziewczęcą ręką pamiętniki to także wdzięczna lektura dla miłośników twardej, męskiej przygody, świadectwo wielkiego wyczynu sportowego.
Wyprawa, choć prowadzi ku wytyczonemu na mapie celowi, w pewnym momencie przestaje toczyć się zgodnie z planem - ale nie zdradzajmy wszystkiego. Dość powiedzieć, że beztrosko rzucony pomysł zmienia się nie tylko w wielką przygodę, ale staje się dla obojga bohaterów początkiem zupełnie nowego życia.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,0 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekLondyn, rok 1811. W nocy 29 stycznia na ołtarzu kościoła Świętego Mateusza w okrutny sposób zamordowana zostaje znana aktorka Rachel York. Wszystkie ślady zbrodni prowadzą wprost do Sebastiana St. Cyr, syna hrabiego Hendonu. Metodyczne śledztwo w tej sprawie na arystokratycznych salonach i w mrocznych zaułkach podejrzanych dzielnic londyńskiego półświatka prowadzi sędzia pokoju sir Henry Lovejoy.

Rozwiązanie krwawej zagadki wcale nie jest aż tak oczywiste, jakby się mogło wydawać...

zachomikowany

 • 1,9 MB
 • 22 cze 13 12:58
krótki opis obrazka


Po odnalezieniu ciała brutalnie zamordowanej starszej kobiety, policja uznaje za podejrzaną jej rumuńską gospodynię, która uciekła z pokaźną sumą pieniędzy. Ale kiedy i Rumunkę spotyka śmierć podczas próby wymknięcia się otaczającym ją kordonom policji, a jednocześnie okazuje się, że jej pieniądze nie pochodziły z kradzieży, komisarz Guido Brunetti postanawia ? nieoficjalnie ? osobiście zająć się sprawą. Wraz z żoną Paolą rozważa właśnie pojmowanie siedmiu grzechów głównych we współczesnym społeczeństwie i zaczyna mieć poważne wątpliwości, czy motywem zamordowania owej staruszki był grzech chciwości...

Rozwikłanie tej zagadki zmusi go do zagłębienia się w kręte korytarze miejskich urzędów, w czym nieocenioną pomoc okażą mu sekretarka, signorina Elettra, oraz wierny inspektor Vianello.

zachomikowany

 • 1,2 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekPowieść Diny Rubiny w wydawnictwie Muza, przenosi czytelnika do wielu krajów, miast i miasteczek. Jest tu i nostalgiczny, kipiący życiem Kijów, i zapomniane małe miasteczka nad Renem czy na amerykańskiej prowincji, tętniące życiem, mieniące się barwami, jak na płótnach malarzy - bohaterką powieści jest kobieta - cyrkówka, kaskaderka - posiadająca niezwykły dar przewidywania oraz umiejętność pisania odwróconą, lustrzaną wersją pisma, znanego jako "pismo Leonarda". Ów dar boży jest jednak dla niej nie nagrodą a przekleństwem, dominującym jej życie Niuta jest "dziwnym dzieckiem" dla krewnych z prowincji, którzy nie chcą się nią zaopiekować po śmierci matki, "dziwną dziewczynką" dla wykształconej bezdzietnej pary z Kijowa, "dziwną uczennicą" w radzieckiej szkole, gdzie niezwykłość jest uznawana za nienormalność i bezwzględnie tępiona. Jest także "dziwną studentką" szkoły cyrkowej - chociaż w środowisku cyrkowców dziwaków akurat nie brakuje, "dziwną Ruską" - w słynnym kanadyjskim cyrku, w którym przygotowuje lustrzane show. Odtrącana przez wszystkich stara się ukrywać swoje zdolności i ułożyć sobie zwyczajne życie. Chcąc uciec od ciążącego nad nią fatum, Anna podejmuje ostateczną decyzję.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0,8 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekPlaneta Nowe Kaszuby była kiedyś gazowym olbrzymem, ale kiedy jej słońce zamieniło się w supernową, wszystkie lekkie pierwiastki uleciały w przestrzeń. Pozostała jedynie bryła metali ciężkich o temperaturze ośmiu tysięcy stopni. Pierwsza na powierzchni ostygła warstwa wolframu, potem kolejne, aż do rtęciowego jądra. Słońce tymczasem stało się pulsarem, wypalającym powierzchnię planety swoim zabójczym promieniowaniem. Mieszkańcy Nowych Kaszub żyli wewnątrz swojego świata, w tunelach, wywierconych w grubej na tysiąc stóp warstwie czystego złota...

zachomikowany

 • 1,6 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek

Fantastyka/SF
Gwiezdne wojny


Rycerze Jedi okupili zwycięstwo nad Yuuzhan Vongami straszliwymi stratami. Anakin Solo zginął. Jacen dostał się do niewoli. Jaina wraz z garstką przyjaciół zdołała uciec... Yuuzhanie ruszają w pościg. Nie wiedzą jeszcze, jak groźnym przeciwnikiem jest młoda Jedi. Pogrążona w rozpaczy Jaina poprzysięga bowiem zemstę. I poddaje się wpływowi Ciemnej Strony Mocy...


zachomikowany

 • 5,0
 • 1,5 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekCzwarty pożar Teheranu to czerpiący z najlepszej tradycji reportaż literacki o kraju, który przez całe dziesięciolecia funkcjonował w obrębie czytelnego stereotypu: surowego brodatego mężczyzny i opatulonej w czador smutnej kobiety. Kraju, który nagle latem 2009 roku pokazał światu drugie oblicze - młode, zbuntowane, rzucające wyzwanie uzbrojonemu po zęby systemowi.
Marek Kęskrawiec pokazuje Iran, w którym cienka linia oddzielająca dozwolone od zabronionego jest w ciągłym ruchu. Gdzie serdeczność, gościnność i umiłowanie poezji sąsiadują z okrucieństwem i lękiem. Kraj przeciwieństw: tu młoda dziewczyna mknąc na rolkach przez osiedle Ewin zrzuca odważnie chustę z włosów, a kilometr dalej znajduje się więzienie, pod którym zrozpaczone matki czekają na wieści o swoich dzieciach. Na zakazanym cmentarzu Chawaran pod stopami gniją szczątki tysięcy „wrogów rewolucji", a po drugiej stronie miasta lśnią światła autostrad, apartamentowców, centrów handlowych, salonów piękności i parków, gdzie młodzież organizuje nielegalne koncerty hip-hopowe. Autor opowiada historię Azade i Szirin, dwóch dziewczynek z odmiennych religijnie rodzin, które mimo gróźb nigdy nie pozwoliły zabić łączącej je przyjaźni. Opisuje losy narodu, którego liczona w tysiące lat historia jest jak sinusoida - raz niesie w sobie wielkość i chwałę, kiedy indziej zmusza Irańczyków padać na kolana. Tłumaczy, dlaczego hojny dar od natury, potężne złoża gazu i ropy, stał się największym przekleństwem Iranu. Wyjaśnia, skąd w Irańczykach fascynacja Zachodem ale i żal oraz gniew, choćby za „Operację Ajax", zamach stanu zorganizowany przez CIA czy za pełne obojętności milczenie, kiedy Saddam Husajn zrzucał na Iran broń chemiczną.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0,7 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazek"Ugrofińska wampirzyca” to opowieść młodej wampirzycy, Jerne Volta-Amperé. Wspólnie z nieżyjącą od ponad 200 lat babką – również wampirzycą, mieszkają na poddaszu budapeszteńskiej kamienicy w towarzystwie stada spasionych szczurów, karmionych przez babkę odżywkami dla kotów. Jerne zajmuje się pisaniem bajek o zwierzętach i marzy o ich wydaniu. Niestety, marzenia nie zostają spełnione... Noémi Szécsi pisze inteligentną, autorefleksyjną, zabawną prozę; pozornie o wampirach – w rzeczywistości o dzisiejszym świecie.

zachomikowany

 • 5,0
 • 0,5 MB
 • 22 cze 13 12:58
obrazekLuke jest człowiekiem biznesu. Bez rodziny, bez przyjaciół. Wszystko poświęcił firmie, a największą jego pasją jest praca. Pewnego dnia uświadamia sobie, że nie będzie miał komu przekazać dorobku życia.
Nie ma czasu ani ochoty na stały związek i uznaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zastępczej matki, a najlepszą kandydatką jego asystentka Haley. Nie wie jednak, że Haley od dawna szaleńczo go kocha i zgodzi się tylko pod jednym warunkiem...

zachomikowany

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  338
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

431 plików
0,98 GB

pola15522

pola15522 napisano 21.02.2014 21:16

zgłoś do usunięcia

**POLECAM**

Riddick_(2013)_PLSUBBED

Najeźdźca 2012.PL

Stalingrad.2013.PLSUBBED

Empire.State.Ryzykowna gra 2013.PL

Krwawy strzał - Bloodshot.2013.PL
Slodka_Aga

Slodka_Aga napisano 2.03.2014 13:40

zgłoś do usunięcia
Skazany.Na.Smierc

Skazany.Na.Smierc napisano 13.03.2014 12:47

zgłoś do usunięcia

Więcej NOWOŚCI FILMOWYCH 2014, gier, nawigacji android, programów - pod tym linkiem : ZAPRASZAM Mlekoku
marione1969

marione1969 napisano 14.03.2014 21:47

zgłoś do usunięcia
Mlekoku

Mlekoku napisano 22.03.2014 10:36

zgłoś do usunięcia

obrazek

Nowości filmowe , nawigacje, programy, DARMOWE mp3 !! Hobbit Pustkowie Smauga ! Mój Biegun i wiele innych nowości CO DZIEŃ FILMOWY UPLOAD !!!! KLIKNIJ !: "Mlekoku "

strefa.wszystkiego

strefa.wszystkiego napisano 6.04.2014 11:09

zgłoś do usunięcia
ELECTRO19

ELECTRO19 napisano 14.04.2014 15:41

zgłoś do usunięcia

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności