Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb

Arkadiusz0377 / FILMY I SERIALE POLSKIE / Czterej Pancerni i pies - 21 odcinków / Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb
Download: Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb

264,58 MB

Długość filmu: 54 min

0,0 / 5  (0 głosów)

obrazek

Czterej Pancerni i pies

Odcinek 17 - Klin
Czas trwania: 55 minut

"tu znajdziesz pozostałe odcinki"


Załoga "Rudego" stacjonuje w wyzwolonym obozie. Gustlik idzie odwiedzić, spotkaną wcześniej w dworku niemieckiego generała, Polkę ze Śląska - Honoratę. Niespodziewanie dom otaczają niemieckie oddziały. Oboje uciekają jednak samochodem generała, ale auto psuje się. Gustlik nakazuje Honoracie dotrzeć do obozu i poprosić Polaków o pomoc, sam pozostaje na leśnej polanie i powstrzymuje Niemców przed zajęciem mostu. Magneto prosi Kozuba, by na pomoc Gustlikowi ruszył cały oddział. Porucznik obawia się jednak ataku i przydziela Łażewskiemu okrojone siły. Gustlik broni się, ale nie ma już amunicji. W ostatniej chwili przybywa "Rudy" i pluton podchorążego Magneto. W tym samym czasie obóz atakuje niemiecka grupa dywersyjna. Polski oddział wraz z więźniami odpiera atak, ale Kozub zostaje ciężko ranny. Załoga "Rudego" otrzymuje kolejne zadania: ma dostarczyć rozkazy dowódcy brygady haubic walczącemu pod Berlinem.

obrazekobrazek

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

http://www.czterejpancerni.pl/


http://film.onet.pl/seriale/katalog/czterej-pancerni-i-pies-serial,9736,odcinki.html


 http://www.czterejpancerniipies.cba.pl/


http://www.google.pl/images?client=opera&rls=pl&q=czterej+pancerni+i+pies&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&source=univ&sa=X&ei=MWdrTZTGFMTtOeShiJAL&ved=0CEoQsAQ


 http://peb.pl/obyczajowo-sensacyjne/123078-rapidshare-czterej-pancerni-i-pies-1966-a-4.html


http://ajo.pl/forum/seriale-serials/6831-czterej-pancerni-i-pies-1966-1970a-3.html#post2021464


http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/121749_2


 http://www.maciej.szumlanski.x.wp.pl/cpip.html


 http://www.tvp.pl/seriale/archiwalne/czterej-pancerni-i-pies/galerie/na-linii-frontu/1147304/janek-i-gustlik-nawet-w-najtrudniejszych-momentach-nie-tracili-dobrego-humoru-fot-tvp/1147352


http://celebritjes.fotosik.pl/zdjecia/87


 
 Czterej Pancerni i pies - 21 odcinków  "tu znajdziesz wszystkie odcinki" Czterej pancerni i pies to tytuł serialu telewizyjnego według scenariusza Janusza Przymanowskiego, na podstawie jego książki o tym samym tytule. Fabuła przedstawia wojenne losy załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. obrazek Serial emitowano też w NRD pt. Vier Panzersoldaten und ein Hund, w CSSR pt. Čtyři z tanku a pes. Na terenach byłego ZSRR film nosił tytuł Четыре танкиста и собака, potocznie czasem mówiono o nim Три Поляка, Грузин и собака (Trzech Polaków, Gruzin i pies) i jest jednym z bardziej znanych polskich seriali. Zamiana kolejności słów w tytule na Trzech Polaków, pies i Gruzin była popularnym grubiańskim żartem z tego okresu, efektem niechęci części rodowitych Rosjan do mieszkańców Kaukazu, która miała podłoże historyczne jak i ekonomiczne. Film niezmiennie plasuje się wysoko we wszystkich plebiscytach na najlepszy polski serial wszech czasów; jest też (obok Stawki większej niż życie) jednym z najchętniej kupowanych polskich seriali przez dystrybutorów zagranicznych. Telewizja Polska planowała odnowienie i rekonstrukcje wszystkich odcinków serialu z myślą o kolejnej reemisji, jednakże kontrowersje wokół filmu sprawiły, iż realizacja pomysłu została odłożona na czas bliżej nieokreślony.  

Spis Odcinków

1. Załoga

2. Radość i gorycz

3. Gdzie my – tam granica

4. Psi pazur

5. "Rudy", miód i krzyże

6. Most

7. Rozstajne drogi

8. Brzeg morza

9. Zamiana

10. Kwadrans po nieparzystej

11. Wojenny siew

12. Fort Olgierd

13. Zakład o śmierć

14. Czerwona seria

15. Wysoka fala

16. Daleki patrol

17. Klin

18. Pierścienie

19. Tiergarten

20. Brama

21. Dom

 


Postacie i obsada aktorska


Role główne


Olgierd Jarosz, Olgierd (Roman Wilhelmi) – dowódca czołgu, w cywilu meteorolog, najbardziej charyzmatyczna postać serialu, poległ na końcu pierwszej części serialu, na Pomorzu, niedaleko Gdyni.

 


Gustaw Jeleń, Gustlik (Franciszek Pieczka) – ładowniczy czołgu, najsilniejszy w załodze, wielokrotnie popisujący się swoją niemal nadludzką siłą, a kilka razy ratujący swoją tężyzną życie całej załodze, Ślązak z Ustronia (Śląsk Cieszyński). Przed okresem opisywanym w filmie siłą wcielony do niemieckich wojsk pancernych, skąd uciekł do Rosjan uprowadzając czołg, w którym był, razem z jego załogą. Gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), zostaje działonowym.

 


Jan Kos, Janek (Janusz Gajos) – strzelec-radiotelegrafista, a po śmierci Olgierda dowódca czołgu, gdańszczanin, najmłodszy w załodze, jego ojciec walczył na Westerplatte, Janek przez połowę filmu szuka ojca, odnajdując go w końcu nad samym Bałtykiem.

 

Grigorij Saakaszwili, Grześ (Włodzimierz Press) – czołgowy kierowca-mechanik, Gruzin z charakterystycznym wąsikiem. 

 


Tomasz Czereśniak, Tomuś, Tomek (Wiesław Gołas) – strzelec-radiotelegrafista czołgu, pochodzi ze wsi Studzianki, dołącza do załogi na Pomorzu, bardzo przywiązany do swojego chłopskiego pochodzenia. Gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), zostaje ładowniczym.

 


Szarik (pol. "kuleczka") – pies Janka, członek załogi czołgu, wielokrotnie pomocny w potrzebie. którego zagrały trzy psy – "Trymer" (główny) oraz "Atak" i "Spik" (dwaj dublerzy).


Kapral Franciszek Wichura (Witold Pyrkosz) – okazjonalnie zastępuje czołgowego mechanika-kierowcę, m.in. w akcji nieopodal Schwarzer Forst, przyprowadza też z bazy pojazdów nowego "Rudego" zakupionego ze środków zebranych na zabawie w zdobytym Gdańsku; choć jest przede wszystkim kierowcą samochodowym, ma ambicje prowadzenia pojazdu bojowego i po śmierci Olgierda wprost mówi o swym wejściu do załogi "Rudego"; gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), dołącza do załogi jako strzelec-radiotelegrafista.


Rudy – nazwa czołgu typu T34/76 i T-34/85 (od odc. 16) o numerze taktycznym 102. W serialu obie wersje czołgu "odgrywa" model T-34/85. Różnią się one m.in. liczbą członków załogi. Pierwszy jest 4-osobowy (stąd "Czterej pancerni"), a drugi 5-osobowy (do załogi dochodzi Wichura). Czołg w filmie wchodzi w skład Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, choć często wraz z załogą bierze udział w "indywidualnych" akcjach poza ugrupowaniem macierzystego oddziału. Pojazd, który "zagrał" "Rudego" w serialu, do lat 80. znajdował się w zbiorach muzeum broni pancernej w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu.
Postacie drugoplanowe


Marusia Ogoniok (Pola Raksa) – rosyjska rudowłosa sanitariuszka, narzeczona Janka.


Lidia Wiśniewska, "Lidka" (Małgorzata Niemirska) – radiotelegrafistka w brygadzie, przez całą fabułę kochała się bez wzajemności w Janku, by w końcu poślubić Grigorija (faktycznie flirtowała ze wszystkimi napotkanymi żołnierzami), warszawianka.


Pułkownik (Jan Mierzycan) (Tadeusz Kalinowski) – dowódca brygady pancernej, najczęściej w polowej furażerce na głowie (rogatywkę zakładał tylko przy specjalnych okazjach), w idealnie obciągniętym (bez fałd) mundurze i zawsze ciasno zapięty pod samą szyją, postać wygłaszająca w filmie najbardziej patetyczne i oficjalne kwestie, a do żołnierzy zwracająca się niemal po ojcowsku, przez żołnierzy zaś traktowany z olbrzymim respektem i szacunkiem. W książce ta postać ma stopień generała. Ostatnią część serii "Pancernych" udźwiękowiono częściowo już po śmierci grającego go aktora. Z tego względu w ostatnich odcinkach serialu głosu pułkownikowi użycza inny aktor – Józef Nowak.


Honorata (Barbara Krafftówna) – dziewczyna z Koniakowa w Beskidzie Śląskim, miłość Gustlika.


 


Inne postacie


Tadeusz Fijewski – Czereśniak, ojciec Tomka


Jadwiga Andrzejewska – Czereśniakowa,matka Tomka


Stanisław Jasiukiewicz – ojciec Janka, porucznik Stanisław "West" Kos


Zdzisław Karczewski – Jefim Siemionowicz


Janusz Kłosiński – starszyna Czernousow


Józef Nalberczak – Fiedia "Jołki-połki"


Tomasz Zaliwski – kapral podchorąży Daniel "Magneto" Łażewski  


Marian Opania – kapral podchorąży Marian "Zadra"


Łażewski Wojciech Siemion – kapral Kucharek


Roman Kłosowski – sierżant podchorąży Staśko


Jerzy Turek – Józek Szawełło


Mieczysław Czechowicz – sierżant Konstanty Szawełło


Krzysztof Litwin – chorąży Zenek


Wiesław Michnikowski – chorąży Stanisław Zubryk


Anna Lutosławska – nauczycielka z Lublina


Janusz Paluszkiewicz – kapitan Baranow


Zygmunt Zintel – grabarz


Aleksander Sewruk – radziecki generał


Artur Młodnicki – lekarz


Hanna Skarżanka – Natasza, artystka cyrkowa


Ryszard Kotys – radziecki saper


Zbigniew Koczanowicz – sklepikarz


Mieczysław Stoor – wachmistrz Kalita


Eugeniusz Kamiński – niemiecki spadochroniarz


Krzysztof Chamiec – oficer niemiecki


Franciszek Trzeciak – ułan


Zygmunt Hübner – rotmistrz


Andrzej Herder – chorąży żandarmerii


Stanisław Gronkowski – Obergefreiter Kugel


Roman Sykała – pułkownik


Kazimierz Talarczyk – major


Piotr Wysocki – porucznik Kozub


Joanna Sobieska – lekarka


Zygmunt Kęstowicz – dowódca artylerii


Aleksander Bielawski – kapitan Pawłow


Eugeniusz Priwieziencew- niemiecki spadochroniarz


Jolanta Lothe - Rosjanka kierująca ruchem na moście


Mieczysław Łoza - major w komendzie werbunkowej


Helena Makowska - więźniarka z wyzwolonego obozu


Leon Pietraszkiewicz - stary NiemiecInne pliki do pobrania z tego chomika
Czterej Pancerni i pies odcinek 20 - Brama.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 20 - Brama Cza ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 20 - Brama Czas trwania: 53 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Załoga "Rudego" przedostaje się do niezalanego tunelu metra. Kapitan Pawłow zamierza podłożyć pod niemiecką kwaterę ładunki trotylu. Nikt z załogi nie może jednak dotrzeć do końca wąskiego przejścia. Na szczęście, jak zwykle niezawodny okazuje się Szarik. Trzeba przyspieszyć atak, jeśli bowiem do północy nie nastąpi wybuch, wojska polsko-radzieckie okupią akcję dużymi stratami. Pies przenosi materiał wybuchowy w ustalone miejsce. Nie ma jednak już sił, by dostarczyć zapalnik. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 18 - Pierścienie.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 18 - Pierścieni ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 18 - Pierścienie Czas trwania: 60 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" "Rudy" zmierza w kierunku Berlina. Gustlik zaręcza się z Honoratą. Razem chcą stanąć do walki. Nie zgadza się na to Janek. Józek i Konstanty Szawełłowie postanawiają zbiec ze szpitala wojskowego, by również walczyć pod Berlinem. W zorganizowaniu ucieczki pomaga im Marusia. Razem z nimi ucieka Lidka, młody Łażewski oraz felczer - chorąży Zubryk. Tymczasem załoga czołgu 102 dociera do przedmieść Berlina, gdzie uczestniczy w walkach ulicznych z przypadkowo napotkanym oddziałem podchorążego Staśki. Podczas starcia ginie Magneto. Dowództwo przejmuje jego młodszy brat. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 16 - Daleki Patrol.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 16 - Daleki Pat ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 16 - Daleki Patrol Czas trwania: 57 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" W wyzwolonym mieście załoga "Rudego" oczekuje na dalsze rozkazy. Janek i Marusia spotykają się wspólnie w ruinach kościoła, ale zaskakuje ich grupa SS-manów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą Gustlik, Grigorij i Tomek. Przypadkiem znajdują także wycieńczonego jeńca, który uciekł z pobliskiego obozu koncentracyjnego. Pokazuje on Jankowi plany zabudowań i informuje, iż więźniowie zmuszani są do produkcji pocisków przeciwpancernych. Sierżant Kos mówi o wszystkim pułkownikowi i namawia go, by zaatakować obóz. Do akcji ma się także włączyć wewnątrzobozowa organizacja zbrojna. Czwórka pancernych dostaje także nowy czołg i wraz z grupą podchorążego "Magneto" Łażewskiego zostaje przydzielona do wykonania zadania. Całym oddziałem dowodzi porucznik Kozub. Napotkany po drodze stary niemiecki pasterz pomaga Polakom ominąć nieprzyjacielskie punkty oporu. Oddział dociera do obozu i wraz z więźniami wyzwala go. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 13 - Zakład O Śmierć.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 13 - Zakład O Ś ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 13 - Zakład O Śmierć Czas trwania: 56 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Załoga czołgu 102 oczekuje wraz z całą brygadą na przeprawę. Janek wraz z Wichurą jedzie do Marusi. W tym samym czasie Gustlik i Grigorij kończą naprawę czołgu. Postanawiają wypróbować uszkodzone wcześniej działo oddając kilka strzałów. Tymczasem okazuje się, że skontrolowany przez żandarmerię Janek, nie ma przepustki. Ostatecznie, po interwencji w sztabie dywizji zostaje uwolniony i wkrótce dołącza do reszty załogi. Ta natomiast zostaje odznaczona orderem "Zasłużonego na polu chwały", gdyż próbne strzały trafiły w niemieckie składy amunicji. Nadchodzi dzień przeprawy, ale we mgle "Rudy" gubi drogę i wpada w ręce Niemców. Ci domagają się od załogi współpracy. Polacy początkowo zgadzają się, ale korzystając z okazji uciekają pośród ostrzału nieprzyjacielskich dział. Niestety, jeden z pocisków trafia w czołg... obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 12 - Fort Olgierd.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 12 - Fort Olgie ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 12 - Fort Olgierd Czas trwania: 56 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Lidka podczas nasłuchu przechwytuje zaszyfrowaną przez Niemców informację. Początkowo nikt jednak nie wie co może ona oznaczać. Do fortu przyjeżdża z rozkazami pułkownik. Gustlik rozszyfrowuje wiadomość, ale nawet przyjaciele z załogi nie chcą mu uwierzyć. Dopiero gdy nad ranem grupa niemieckich żołnierzy dokonuje desantu, okazuje się że Ślązak miał rację. Niemcy udają się w stronę opuszczonego folwarku, gdzie ukryli wcześniej czołgi. Janek zawiadamia o wszystkim dowództwo, następnie wraz z Tomkiem i Gustlikiem schodzą do niemieckiego bunkra. Odkrywają w nim fabrykę części do nowego rodzaju bomb. To właśnie po nie przyjechali Niemcy. Rozpoczyna się walka, załoga "Rudego" i oddział kawalerii wachmistrza Kality pokonują Niemców, ale część z nich przedostaje się z niebezpiecznym ładunkiem na pokład U-Boota. Ucieczkę udaremnia oddział radzieckich bombowców, bombardując łódź podwodną. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 10 - Kwadrans Po Nieparzystej.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 10 - Kwadrans P ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 10 - Kwadrans Po Nieparzystej Czas trwania: 55 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Załoga "Rudego" ma opanować niemiecki zamek. Grigorij i Lidka jadą osobno, samochodem. Mają kontaktować się z Jankiem i załogą czołgu kwadrans po każdej nieparzystej godzinie. Przyjeżdżają do zamku, ale wkrótce wpadają w pułapkę i zostają uwięzieni przez Niemców. Janek przeczuwa niebezpieczeństwo i wysyła Szarika. Pies uwalnia Grigorija i Lidkę, ale dochodzi do walki, w której uczestniczy także reszta załogi; ginie jeden z Niemców. Polacy od jego towarzyszki dowiadują się, że w zamku ukryta jest grupa zwiadowcza, a wkrótce na pobliskim polu wylądować ma niemiecki desant. W zamku dochodzi do walki, ale okazuje się także, iż data lądowania spadochroniarzy była fałszywa. Załoga "Rudego" nie ma czasu by wezwać posiłki, musi walczyć w pojedynkę. Głównym zadaniem Niemców jest wysadzenie strategicznego mostu. Ten jednak nie wybucha, ale nikt nie wie, że to Tomek przerwał przewody łączące ładunki. obrazekobrazek
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności