Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb

Arkadiusz0377 / FILMY I SERIALE POLSKIE / Czterej Pancerni i pies - 21 odcinków / Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb
Download: Czterej Pancerni i pies odcinek 17 - Klin.rmvb

264,58 MB

Długość filmu: 54 min

0,0 / 5 (0 głosów)

obrazek

Czterej Pancerni i pies

Odcinek 17 - Klin
Czas trwania: 55 minut

"tu znajdziesz pozostałe odcinki"


Załoga "Rudego" stacjonuje w wyzwolonym obozie. Gustlik idzie odwiedzić, spotkaną wcześniej w dworku niemieckiego generała, Polkę ze Śląska - Honoratę. Niespodziewanie dom otaczają niemieckie oddziały. Oboje uciekają jednak samochodem generała, ale auto psuje się. Gustlik nakazuje Honoracie dotrzeć do obozu i poprosić Polaków o pomoc, sam pozostaje na leśnej polanie i powstrzymuje Niemców przed zajęciem mostu. Magneto prosi Kozuba, by na pomoc Gustlikowi ruszył cały oddział. Porucznik obawia się jednak ataku i przydziela Łażewskiemu okrojone siły. Gustlik broni się, ale nie ma już amunicji. W ostatniej chwili przybywa "Rudy" i pluton podchorążego Magneto. W tym samym czasie obóz atakuje niemiecka grupa dywersyjna. Polski oddział wraz z więźniami odpiera atak, ale Kozub zostaje ciężko ranny. Załoga "Rudego" otrzymuje kolejne zadania: ma dostarczyć rozkazy dowódcy brygady haubic walczącemu pod Berlinem.

obrazekobrazek

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

http://www.czterejpancerni.pl/


http://film.onet.pl/seriale/katalog/czterej-pancerni-i-pies-serial,9736,odcinki.html


 http://www.czterejpancerniipies.cba.pl/


http://www.google.pl/images?client=opera&rls=pl&q=czterej+pancerni+i+pies&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&source=univ&sa=X&ei=MWdrTZTGFMTtOeShiJAL&ved=0CEoQsAQ


 http://peb.pl/obyczajowo-sensacyjne/123078-rapidshare-czterej-pancerni-i-pies-1966-a-4.html


http://ajo.pl/forum/seriale-serials/6831-czterej-pancerni-i-pies-1966-1970a-3.html#post2021464


http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/121749_2


 http://www.maciej.szumlanski.x.wp.pl/cpip.html


 http://www.tvp.pl/seriale/archiwalne/czterej-pancerni-i-pies/galerie/na-linii-frontu/1147304/janek-i-gustlik-nawet-w-najtrudniejszych-momentach-nie-tracili-dobrego-humoru-fot-tvp/1147352


http://celebritjes.fotosik.pl/zdjecia/87


 
 Czterej Pancerni i pies - 21 odcinków  "tu znajdziesz wszystkie odcinki" Czterej pancerni i pies to tytuł serialu telewizyjnego według scenariusza Janusza Przymanowskiego, na podstawie jego książki o tym samym tytule. Fabuła przedstawia wojenne losy załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. obrazek Serial emitowano też w NRD pt. Vier Panzersoldaten und ein Hund, w CSSR pt. Čtyři z tanku a pes. Na terenach byłego ZSRR film nosił tytuł Четыре танкиста и собака, potocznie czasem mówiono o nim Три Поляка, Грузин и собака (Trzech Polaków, Gruzin i pies) i jest jednym z bardziej znanych polskich seriali. Zamiana kolejności słów w tytule na Trzech Polaków, pies i Gruzin była popularnym grubiańskim żartem z tego okresu, efektem niechęci części rodowitych Rosjan do mieszkańców Kaukazu, która miała podłoże historyczne jak i ekonomiczne. Film niezmiennie plasuje się wysoko we wszystkich plebiscytach na najlepszy polski serial wszech czasów; jest też (obok Stawki większej niż życie) jednym z najchętniej kupowanych polskich seriali przez dystrybutorów zagranicznych. Telewizja Polska planowała odnowienie i rekonstrukcje wszystkich odcinków serialu z myślą o kolejnej reemisji, jednakże kontrowersje wokół filmu sprawiły, iż realizacja pomysłu została odłożona na czas bliżej nieokreślony.  

Spis Odcinków

1. Załoga

2. Radość i gorycz

3. Gdzie my – tam granica

4. Psi pazur

5. "Rudy", miód i krzyże

6. Most

7. Rozstajne drogi

8. Brzeg morza

9. Zamiana

10. Kwadrans po nieparzystej

11. Wojenny siew

12. Fort Olgierd

13. Zakład o śmierć

14. Czerwona seria

15. Wysoka fala

16. Daleki patrol

17. Klin

18. Pierścienie

19. Tiergarten

20. Brama

21. Dom

 


Postacie i obsada aktorska


Role główne


Olgierd Jarosz, Olgierd (Roman Wilhelmi) – dowódca czołgu, w cywilu meteorolog, najbardziej charyzmatyczna postać serialu, poległ na końcu pierwszej części serialu, na Pomorzu, niedaleko Gdyni.

 


Gustaw Jeleń, Gustlik (Franciszek Pieczka) – ładowniczy czołgu, najsilniejszy w załodze, wielokrotnie popisujący się swoją niemal nadludzką siłą, a kilka razy ratujący swoją tężyzną życie całej załodze, Ślązak z Ustronia (Śląsk Cieszyński). Przed okresem opisywanym w filmie siłą wcielony do niemieckich wojsk pancernych, skąd uciekł do Rosjan uprowadzając czołg, w którym był, razem z jego załogą. Gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), zostaje działonowym.

 


Jan Kos, Janek (Janusz Gajos) – strzelec-radiotelegrafista, a po śmierci Olgierda dowódca czołgu, gdańszczanin, najmłodszy w załodze, jego ojciec walczył na Westerplatte, Janek przez połowę filmu szuka ojca, odnajdując go w końcu nad samym Bałtykiem.

 

Grigorij Saakaszwili, Grześ (Włodzimierz Press) – czołgowy kierowca-mechanik, Gruzin z charakterystycznym wąsikiem. 

 


Tomasz Czereśniak, Tomuś, Tomek (Wiesław Gołas) – strzelec-radiotelegrafista czołgu, pochodzi ze wsi Studzianki, dołącza do załogi na Pomorzu, bardzo przywiązany do swojego chłopskiego pochodzenia. Gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), zostaje ładowniczym.

 


Szarik (pol. "kuleczka") – pies Janka, członek załogi czołgu, wielokrotnie pomocny w potrzebie. którego zagrały trzy psy – "Trymer" (główny) oraz "Atak" i "Spik" (dwaj dublerzy).


Kapral Franciszek Wichura (Witold Pyrkosz) – okazjonalnie zastępuje czołgowego mechanika-kierowcę, m.in. w akcji nieopodal Schwarzer Forst, przyprowadza też z bazy pojazdów nowego "Rudego" zakupionego ze środków zebranych na zabawie w zdobytym Gdańsku; choć jest przede wszystkim kierowcą samochodowym, ma ambicje prowadzenia pojazdu bojowego i po śmierci Olgierda wprost mówi o swym wejściu do załogi "Rudego"; gdy załoga dostała nowy czołg (5-osobowy), dołącza do załogi jako strzelec-radiotelegrafista.


Rudy – nazwa czołgu typu T34/76 i T-34/85 (od odc. 16) o numerze taktycznym 102. W serialu obie wersje czołgu "odgrywa" model T-34/85. Różnią się one m.in. liczbą członków załogi. Pierwszy jest 4-osobowy (stąd "Czterej pancerni"), a drugi 5-osobowy (do załogi dochodzi Wichura). Czołg w filmie wchodzi w skład Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, choć często wraz z załogą bierze udział w "indywidualnych" akcjach poza ugrupowaniem macierzystego oddziału. Pojazd, który "zagrał" "Rudego" w serialu, do lat 80. znajdował się w zbiorach muzeum broni pancernej w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu.
Postacie drugoplanowe


Marusia Ogoniok (Pola Raksa) – rosyjska rudowłosa sanitariuszka, narzeczona Janka.


Lidia Wiśniewska, "Lidka" (Małgorzata Niemirska) – radiotelegrafistka w brygadzie, przez całą fabułę kochała się bez wzajemności w Janku, by w końcu poślubić Grigorija (faktycznie flirtowała ze wszystkimi napotkanymi żołnierzami), warszawianka.


Pułkownik (Jan Mierzycan) (Tadeusz Kalinowski) – dowódca brygady pancernej, najczęściej w polowej furażerce na głowie (rogatywkę zakładał tylko przy specjalnych okazjach), w idealnie obciągniętym (bez fałd) mundurze i zawsze ciasno zapięty pod samą szyją, postać wygłaszająca w filmie najbardziej patetyczne i oficjalne kwestie, a do żołnierzy zwracająca się niemal po ojcowsku, przez żołnierzy zaś traktowany z olbrzymim respektem i szacunkiem. W książce ta postać ma stopień generała. Ostatnią część serii "Pancernych" udźwiękowiono częściowo już po śmierci grającego go aktora. Z tego względu w ostatnich odcinkach serialu głosu pułkownikowi użycza inny aktor – Józef Nowak.


Honorata (Barbara Krafftówna) – dziewczyna z Koniakowa w Beskidzie Śląskim, miłość Gustlika.


 


Inne postacie


Tadeusz Fijewski – Czereśniak, ojciec Tomka


Jadwiga Andrzejewska – Czereśniakowa,matka Tomka


Stanisław Jasiukiewicz – ojciec Janka, porucznik Stanisław "West" Kos


Zdzisław Karczewski – Jefim Siemionowicz


Janusz Kłosiński – starszyna Czernousow


Józef Nalberczak – Fiedia "Jołki-połki"


Tomasz Zaliwski – kapral podchorąży Daniel "Magneto" Łażewski  


Marian Opania – kapral podchorąży Marian "Zadra"


Łażewski Wojciech Siemion – kapral Kucharek


Roman Kłosowski – sierżant podchorąży Staśko


Jerzy Turek – Józek Szawełło


Mieczysław Czechowicz – sierżant Konstanty Szawełło


Krzysztof Litwin – chorąży Zenek


Wiesław Michnikowski – chorąży Stanisław Zubryk


Anna Lutosławska – nauczycielka z Lublina


Janusz Paluszkiewicz – kapitan Baranow


Zygmunt Zintel – grabarz


Aleksander Sewruk – radziecki generał


Artur Młodnicki – lekarz


Hanna Skarżanka – Natasza, artystka cyrkowa


Ryszard Kotys – radziecki saper


Zbigniew Koczanowicz – sklepikarz


Mieczysław Stoor – wachmistrz Kalita


Eugeniusz Kamiński – niemiecki spadochroniarz


Krzysztof Chamiec – oficer niemiecki


Franciszek Trzeciak – ułan


Zygmunt Hübner – rotmistrz


Andrzej Herder – chorąży żandarmerii


Stanisław Gronkowski – Obergefreiter Kugel


Roman Sykała – pułkownik


Kazimierz Talarczyk – major


Piotr Wysocki – porucznik Kozub


Joanna Sobieska – lekarka


Zygmunt Kęstowicz – dowódca artylerii


Aleksander Bielawski – kapitan Pawłow


Eugeniusz Priwieziencew- niemiecki spadochroniarz


Jolanta Lothe - Rosjanka kierująca ruchem na moście


Mieczysław Łoza - major w komendzie werbunkowej


Helena Makowska - więźniarka z wyzwolonego obozu


Leon Pietraszkiewicz - stary NiemiecInne pliki do pobrania z tego chomika
Czterej Pancerni i pies odcinek 19 - Tiergarten.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 19 - Tiergarten ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 19 - Tiergarten Czas trwania: 56 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Berlin. Dowództwo polsko-radzieckie szykuje kolejny atak na stację metra. "Rudy" wraz z I Dywizją Piechoty walczą o dworzec Tiergarten i uczestniczą w bojowym rajdzie do Bramy Brandenburskiej. Wpadają jednak w pułapkę i zostają okrążeni. Zubryk znów traci przytomność. Ranny podchorąży Staśko umiera. Akcja kończy się niepowodzeniem. Mimo to Janek zamierza przeprawić się czołgiem przez tunel metra i zniszczyć niemiecki przyczółek. Do załogi czołgu dołącza kapitan Pawłow, specjalista od materiałów wybuchowych. obrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 21 - Dom.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 21 - Dom Czas ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 21 - Dom Czas trwania: 66 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Działania bojowe już zakończone. Załoga "Rudego" snuje plany na przyszłość. Spotyka się również z żołnierzami amerykańskimi, jednemu z nich Janek wręcza rękawice, które kiedyś ofiarował Lidce. Gustlik, korzystając z okazji jedzie z Wichurą do Honoraty. Zakrapiane alkoholem spotkanie przeciąga się tak długo, że dwaj żołnierze w ostatniej chwili docierają do zgrupowania dywizji. Janek otrzymuje list od Pawłowa, który tymczasowo sprawuje władzę w pobliskim mieście i wraz z całą załogą odwiedza radzieckiego oficera. Okazuje się jednak, że jeden z bunkrów pośród zabudowań mieszkalnych jest zaminowany. Wspólnymi siłami i dzięki pomocy Szarika czołgiści i kapitan odnajdują zapalnik udaremniając detonację ładunków. Radość nie trwa jednak długo - Pawłow zostaje zastrzelony przez młodego Niemca... Załoga wraca do Polski. Wkrótce przychodzi czas podwójnych zaślubin - Janka z Marusią oraz Gustlika z Honoratą, oraz następnego dnia Lidki z Grigorijem. Hucznym uroczystościom nie ma końca... obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 16 - Daleki Patrol.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 16 - Daleki Pat ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 16 - Daleki Patrol Czas trwania: 57 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" W wyzwolonym mieście załoga "Rudego" oczekuje na dalsze rozkazy. Janek i Marusia spotykają się wspólnie w ruinach kościoła, ale zaskakuje ich grupa SS-manów. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzą Gustlik, Grigorij i Tomek. Przypadkiem znajdują także wycieńczonego jeńca, który uciekł z pobliskiego obozu koncentracyjnego. Pokazuje on Jankowi plany zabudowań i informuje, iż więźniowie zmuszani są do produkcji pocisków przeciwpancernych. Sierżant Kos mówi o wszystkim pułkownikowi i namawia go, by zaatakować obóz. Do akcji ma się także włączyć wewnątrzobozowa organizacja zbrojna. Czwórka pancernych dostaje także nowy czołg i wraz z grupą podchorążego "Magneto" Łażewskiego zostaje przydzielona do wykonania zadania. Całym oddziałem dowodzi porucznik Kozub. Napotkany po drodze stary niemiecki pasterz pomaga Polakom ominąć nieprzyjacielskie punkty oporu. Oddział dociera do obozu i wraz z więźniami wyzwala go. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 20 - Brama.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 20 - Brama Cza ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 20 - Brama Czas trwania: 53 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Załoga "Rudego" przedostaje się do niezalanego tunelu metra. Kapitan Pawłow zamierza podłożyć pod niemiecką kwaterę ładunki trotylu. Nikt z załogi nie może jednak dotrzeć do końca wąskiego przejścia. Na szczęście, jak zwykle niezawodny okazuje się Szarik. Trzeba przyspieszyć atak, jeśli bowiem do północy nie nastąpi wybuch, wojska polsko-radzieckie okupią akcję dużymi stratami. Pies przenosi materiał wybuchowy w ustalone miejsce. Nie ma jednak już sił, by dostarczyć zapalnik. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 18 - Pierścienie.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 18 - Pierścieni ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 18 - Pierścienie Czas trwania: 60 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" "Rudy" zmierza w kierunku Berlina. Gustlik zaręcza się z Honoratą. Razem chcą stanąć do walki. Nie zgadza się na to Janek. Józek i Konstanty Szawełłowie postanawiają zbiec ze szpitala wojskowego, by również walczyć pod Berlinem. W zorganizowaniu ucieczki pomaga im Marusia. Razem z nimi ucieka Lidka, młody Łażewski oraz felczer - chorąży Zubryk. Tymczasem załoga czołgu 102 dociera do przedmieść Berlina, gdzie uczestniczy w walkach ulicznych z przypadkowo napotkanym oddziałem podchorążego Staśki. Podczas starcia ginie Magneto. Dowództwo przejmuje jego młodszy brat. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 15 - Wysoka Fala.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 15 - Wysoka Fal ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 15 - Wysoka Fala Czas trwania: 51 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" Oddziały niemieckie przypuszczają atak na śluzę, ale Janek, Gustlik i Grigorij odpierają go. Tymczasem Tomek zostaje oczyszczony z zarzutów i dowództwo zgadza się na jego propozycję, by wysadzenie zapory połączyć z atakiem piechoty na Ritzen. Znakiem mają być trzy czerwone serie. Napór Niemców jest jednak coraz większy, a załoga "Rudego" broni się resztkami sił. W końcu na niebie pojawia się umówiony sygnał - czerwone race. Grigorij próbuje wysadzić zaminowaną śluzę, ale okazuje się, że jeden z więźniów - Kugel - przerwał przewody łączące ładunki. Gustlik wysadza więc zaporę strzałem z pancerfausta. W tym samym czasie miasto atakuje piechota i wkrótce Ritzen zostaje zdobyte. obrazekobrazek
Czterej Pancerni i pies odcinek 14 - Czerwona Seria.rmvb play
Czterej Pancerni i pies Odcinek 14 - Czerwona S ...
obrazek Czterej Pancerni i pies Odcinek 14 - Czerwona Seria Czas trwania: 57 minut "tu znajdziesz pozostałe odcinki" "Rudy" jest poważnie uszkodzony, nie może kontynuować walki, ale jego załodze podstępem udaje się opanować niemiecką placówkę. Tuż obok niej znajduje się zapora wodna. Janek planuje ją wysadzić. W ten sposób zalane zostałoby Ritzen - miasto położone w dolinie, co zaskoczyłoby Niemców i ułatwiło atak wojsk polsko-radzieckich. Obie akcje trzeba jednak zsynchronizować ze sobą. Ktoś z załogi musi więc przedrzeć się do polskiego dowództwa. W losowaniu wybór pada na Tomka. Po ciężkiej przeprawie dociera do sztabu dywizji, ale zostaje uznany za szpiega i skazany na rozstrzelanie. W jego obronie staje jednak Szarik... obrazek
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności