Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

Download: Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

700,02 MB

Długość filmu: 49 min

0.0 / 5 (0 głosów)
* Spektakl telewizyjny
* Rok produkcji: 1987
* Dane techniczne: Barwny. 50 min.

Niełatwo być Kopciuszkiem, niedobre siostry i złośliwa macocha zmuszają biedną sierotę do ciężkiej pracy. Wszystko jednak może się zmienić, gdy miła sąsiadka okazuje się Wróżką.
Dowcipna, niekonwencjonalna inscenizacja Andrzeja Maja, wzbogacona muzyką Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Anawa. W obsadzie znani krakowscy aktorzy.
Urok literacki wersji Jana Brzechwy został tu spotęgowany walorami wizyjnymi spektaklu.

* Autor: Jan Brzechwa
* Reżyseria: Andrzej Maj
* Muzyka: Marek Grechuta
* Wykonanie muzyki: Anawa (zespół)
* Teksty piosenek: Marek Grechuta

* Obsada aktorska: Beata Paluch (Kopciuszek), Maria Zającówna-Radwan (Macocha), Grażyna Trela (Haneczka), Ewa Isajewicz-Telega (Kasieńka), Ewa Ciepiela (Mieszczka), Jacek Romanowski (Królewicz), Wiesław Wójcik (Herold), Marian Dziędziel (Radca dworu), Rafał Jędrzejczyk (Ochmistrz), Adam Romanowski (Strażnik), Katarzyna Litwin (Dama dworu), Dariusz Gnatowski (Lodziarz), Jerzy Piasecki (Sklepikarz), Jacek Milczanowski (Mieszczanin), Dorota Pomykała (Sąsiadka-wróżka), Edward Lubaszenko (Narrator)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Scena Faktu - P. Woldan - Wierność 2010.cd1.avi play
Młoda reżyserka kręci dokument o ks. Jerzym Popiełuszce. ...
Młoda reżyserka kręci dokument o ks. Jerzym Popiełuszce. Spotyka się z byłymi funkcjonariuszami SB, z przyjaciółmi i znajomymi księdza przez co coraz lepiej zaczyna rozumieć swojego bohatera. Teatr poświęcony jest ks. Jerzemu Popiełuszce. Akcja spektaklu rozgrywa się współcześnie. Młoda reżyserka dostaje propozycję realizacji filmu dokumentalnego poświęconego Kapłanowi. Z początku waha się, ale podejmuje to trudne wyzwanie. Spotyka się z byłym funkcjonariuszami SB, ale także z przyjaciółmi i znajomymi Księdza. Pod wpływem tych spotkań jej wiedza o jego życiu i posłudze jest coraz większa, a postać Księdza coraz bliższa. Odnajduje uniwersalne wartości w tym co głosił i za co zginął. Autor: Janusz Kotański, Paweł Woldan. Reżyser: Paweł Woldan. Muzyka: Michał Lorenc. Obsada: Łukasz Simlat, Wojciech Solarz, Mariusz Kiljan, Anna milewska, Ewa Dałkowska, Marek Bargiełowski, Wiktor Zborowski, Czesław Bogdański, Witold Dębicki, Paweł Nowisz, Wiesław Komasa, Łukasz Lewandowski, Andrzej Piszczatowski, Michał Kula, Stanisław Penkys, Henryk Talar, Mieczysław Hryniewicz, Krzysztof Globisz, Dorota Pomykała i inni.
Teatr TV - A. Strzelecki - Warszawa 2008.avi play
Autorski spektakl Andrzeja Strzeleckiego utrzymany w kon ...
Autorski spektakl Andrzeja Strzeleckiego utrzymany w konwencji kryminalnego romansu, obficie czerpiącego z obyczajowego kolorytu przedwojennej Warszawy. Wielowątkowa fabuła zręcznie łączy świat wyższych sfer z barwną rzeczywistością praskiego półświatka. Blisko połowę czasu przedstawienia wypełniają rewiowe i kabaretowe szlagiery z lat trzydziestych, takie jak "Czarna Mańka", "Pokoik na Hożej", "Bal na Gnojnej", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Piosenka o mojej Warszawie" czy Hemarowe "Nikt, tylko ty". Warszawa, noc z 31 sierpnia na 1 września 1939 roku. Polityczne i inteligenckie elity miasta spotykają się na wieczornej rewii, której gwiazdą jest Zofia, urodziwa i pełna temperamentu piosenkarka. W jej garderobie ukrywa się dopiero co zbiegły z więzienia Stach, król stołecznych gangsterów. Przypadkowo jest on świadkiem intymnej rozmowy między Zofią a jej kochankiem Ministrem. Korzystając z okazji, Stach zmusza artystkę, by dała mu klucz do garsoniery, w której dziewczyna spotyka się ze swym adoratorem. Gdy Zofia ponownie wychodzi na scenę, gangster kradnie naszyjnik, który przed kilkoma minutami ofiarował jej Minister, a następnie szybko udaje się pod wskazany adres. Niedługo po nim niespodziewanie wpada tam Nina, żona Ministra. Od dawna podejrzewa męża o romans i ma nadzieję przyłapać go na gorącym uczynku. Tymczasem staje oko w oko z młodym, przystojnym, pełnym tupetu, lecz jednocześnie uwodzicielskim i niekompletnie ubranym postrachem warszawskiego półświatka. Niespodziewanie dla samej siebie kobieta ulega nagłej fali namiętności. W tym samym czasie policja intensywnie poszukuje Stacha. Inspektor nie bez racji podejrzewa, że o miejscu jego pobytu najlepiej dowiedzieć się w jednym z praskich domów uciech, zarządzanym przez energiczną i nie przebierającą w słowach Mamuśkę. Doświadczony policjant próbuje wydusić z niej informacje o zbiegu, lecz zdaje sobie sprawę, że nie ma wielkich szans, gdyż od lat korzysta z usług miejscowych dziewczynek, na co Mamuśka ma dowody i w razie czego udostępni je cajtungom, czyli prasie..... Autor: Andrzej Strzelecki Reżyseria: Andrzej Strzelecki Obsada: Wiktoria Gorodeckaja (Zofia), Krzysztof Stelmaszyk (Prowadzący), Witold Dębicki (Inspektor), Sławomir Orzechowski (Komisarz), Piotr Machalica (Minister), Beata Ścibakówna (Nina, żona Ministra), Przemysław Sadowski (Stach), Stanisława Celińska (Mamuśka), Mateusz Damięcki (Ślepy), Dominika Kluźniak (Hania), Katarzyna Dąbrowska (Wandzia), Arkadiusz Janiczek (Antek), Jacek Braciak (Felek), Modest Ruciński (Morda), Andrzej Strzelecki (Fotograf), Joanna Pałucka (Żona Fotografa), Antoni Pawlicki (Michaś), Paweł Ciołkosz (Młody), Marta Żmuda-Trzebiatowska (Młoda), Marian Kociniak (Antykwariusz), Monika Dryl (Artystka kabaretowa), Aneta Todorczuk-Perchuć (Artystka kabaretowa), Bohdan Łazuka (Artysta kabaretowy), Krzysztof Tyniec (Artysta kabaretowy), Wiktor Zborowski (Artysta kabaretowy)
HARASIMOWICZ, Cezary - Tajny współpracownik 2008.avi play
Ja, Białas Mieczysław, syn Kazimierza i Marianny, urodzo ...
obrazekJa, Białas Mieczysław, syn Kazimierza i Marianny, urodzony 13 listopada 1932 roku, zamieszkały obecnie w internacie w gimnazjum im. Małachowskiego w Płocku, zobowiązuję się współpracować z Wojewódzkim Urzędem Bezpieczeństwa w celu skontaktowania się z bratem Witoldem, który chodzi w bandzie "Brzaska", a jednocześnie, by pomóc w likwidacji band na terenie powiatu Sokołów. Powierzone przez UB zadania będę wykonywał sumiennie i na czas konspiracji wszystkie donosy będę podpisywał pseudonimem "Małachowski" - w ten sposób 26 marca 1950 roku w Płocku Mietek własną ręką podpisał zobowiązanie o współpracy z bezpieką. Nie trwało długo, zanim przestraszony nastolatek uległ naciskom przesłuchujących go ubeków. Kiedy nie udawało się zmusić chłopaka biciem, funkcjonariusze zmienili taktykę. Jeden z walczących z komunistami braci Mietka zginął tuż po wojnie - los drugiego, Witolda, jest teraz w rękach chłopaka. Jeżeli Witek wyjdzie z lasu, nic mu nie zrobią, porozmawiają, poślą do szkoły. Z więzienia wyjdzie też ukochana matka Mietka. Wystarczy podpisać i będzie dobrze. W końcu po co stać po skazanej na klęskę stronie, trzeba się kiedyś ożenić, pracować, trzeba żyć! Mietek podpisał... W ciągu następnych miesięcy chłopak rzucił się w wir współpracy z UB. Wrażliwy, budzący zaufanie, brat dwóch partyzantów, syn uwięzionej przez komunistów, łatwo przenika do podziemia i nawiązuje kolejne kontakty. Pierwszymi ofiarami agenta "Małachowskiego" są partyzanci Józefa Małczuka pseudonim "Brzask". Z zasadzki zorganizowanej przez UB i Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w której ginie "Brzask", ledwo udaje się wyrwać Witkowi. Kolejna akcja kończy się śmiercią czterech leśnych. Jednak głównym przeciwnikiem władz komunistycznych w rejonie pozostaje Kazimierz Kamieński "Huzar" i wytropienie go jest głównym zadaniem Mietka. W oczach łaknących sukcesów funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa chłopak okazuje się wprost bezcenny. Ubecy dbają o kamuflaż dla Mietka, kierując podejrzenie podziemia na innych jego członków. Po rozbiciu oddziału "Brzaska" zmieniają również pseudonim swego agenta - odtąd działa jako TW Michał. Tymczasem Mietek, z jednej strony kuszony wciąż obietnicami uwolnienia matki, a z drugiej coraz bardziej cyniczny nie waha się wydać w ręce UB własnego brata... Kanwą dramatu prezentowanego w cyklu "Scena Faktu" i ukazującego wstrząsające losy tajnego współpracownika bezpieki, była prawdziwa historia. Kamuflaż okazał się doskonały, agent Michał działał przez wiele lat, niemal do końca swego życia pozostał niezdemaskowany. Zmarł w 1981 roku, ciesząc się opinią zasłużonego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży. Na potrzeby sztuki nazwisko i imię prawdziwego tajnego współpracownika zostały zmienione. [TVP]
Teatr TV - F. Durrenmatt - Wizyta starszej Pani 2002.avi play
W położonym gdzieś na głuchej prowincji miasteczku rośni ...
W położonym gdzieś na głuchej prowincji miasteczku rośnie bezrobocie, zamierają produkcja i handel, mieszkańcy żyją w nędzy. Szans na poprawę sytuacji władze upatrują w wizycie Klary Zachanassian. Ta znana z ekstrawagancji miliarderka swe młode lata spędziła właśnie tutaj, a ostatnio publicznie wyraziła ochotę odwiedzenia rodzinnych stron. W komitecie powitalnym najważniejszą osobą (oprócz oczywiście Burmistrza) jest sklepikarz Ill, niegdyś ukochany Klary. To głównie na nim spoczywa zadanie nakłonienia bogaczki do finansowej pomocy miasteczku. Burmistrz, chcąc dodatkowo zmotywować Illa, sugeruje, że sklepikarz ma duże szanse zostać jego następcą. Początkowo wszystko układa się po myśli władz, a nawet jeszcze lepiej. Niedługo po przyjeździe pani Zachanassian deklaruje, że ofiaruje na rzecz miasteczka miliard: połowa na potrzeby osady, a połowa dla ludności. Euforia szybko jednak mija, kiedy Klara stawia jeden warunek, od którego zależy wypłata pieniędzy. Jest nim zabicie Illa. Klara ujawnia, że przed wielu laty miała z nim dziecko, którego się wyparł przed sądem przy pomocy przekupionych świadków. Przyszła pani Zachanassian musiała wyjechać z miasta. Będąc bez środków do życia, została prostytutką. Dziecko zmarło. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności wyszła za bogacza, a po jego śmierci jeszcze pomnożyła majątek męża. Długie lata spędzone w świecie interesów nauczyły ją, że wszystko można kupić. Nawet sprawiedliwość. Żądanie Klary początkowo bulwersuje mieszkańców. "Ta propozycja nam ubliża, żyjemy w Europie!" - oświadcza Burmistrz i odmawia. Wkrótce jednak zarówno on sam, jak i miejscowa ludność zaczyna kupować na kredyt drogie rzeczy. Ill coraz bardziej się boi. Zaszczuty szuka pomocy u Burmistrza, Księdza, na policji. Bezskutecznie. Nawet jego żona i dzieci bez skrupułów zaopatrują się w coraz bardziej luksusowe towary. Rok produkcji: 2002 # Obsada aktorska: Krystyna Janda (Klara Zachanassian), Jerzy Stuhr (Alfred Ill), Marian Opania (Burmistrz), Krzysztof Dracz (Nauczyciel), Zygmunt Bielawski (Ochmistrz Boby), Witold Dębicki (Proboszcz), Zbigniew Lesień (Policjant), Edwin Petrykat (Lekarz), Teresa Sawicka (Żona Illa), Joanna Pierzak (Otylia, córka Illa), Łukasz Pawłowski (Karol, syn Illa), Henryk Niebudek (Obywatel Pierwszy - Hofbauer), Ryszard Kotys (Obywatel II - Helms), Zdzisław Kuźniar (Obywatel Trzeci), Adam Kamień (Obywatel Czwarty - Malarz), Ferdynand Matysik (Ślepiec I - Koby), Zbigniew Górski (Ślepiec II - Loby), Mariusz Drężek (Roby), Eryk Lubos (Toby), Tadeusz Wnuk (KIerownik Pociągu), Miłogost Reczek (Sprawozdawca Telewizyjny), Maciej Tomaszewski (Mąż VII - Moby), Małgorzata Kałuzińska (Kobieta Pierwsza), Elżbieta Wróblewska (Kobieta Druga), Robert Wrzosek (Gimnastyk), Michał Taran, Wojciech Mecwaldowski, Maciej Brzoska, Andrzej Chandoha, Konrad Piotrowski, Dominik Matwiejczyk, Dawid Antkowiak, Rafał Kosiński, Marek Jaszkowski, Barbara Lach, Anna Pudłowska, Janina Matysiak, Iwona Kozub, Teresa Sobala, Danuta Suchwałko
IBSEN, Henryk - Wróg ludu 1978.avi play
Małe leśne miasteczko próbuje się wypromować jako doskon ...
obrazekMałe leśne miasteczko próbuje się wypromować jako doskonałe miejsce dla turystów, oferujące lecznicze kąpiele w gorących źródłach i obcowanie z nieskażoną naturą. Jednak dr Stockmann dokonuje ważnego odkrycia, z którego wynika, że przyroda wokół osady wcale nie jest tak dziewicza, jak by się wydawało, ponieważ wyziewy z pobliskiej fabryki zanieczyściły wodę do niebezpiecznego poziomu. reżyseria: George Schaefer
MOLIER - Szkoła żon 2008.avi play
Piękna inscenizacja komedii Moliera w reżyserii i ...
Image Hosted by ImageShack.usobrazek Piękna inscenizacja komedii Moliera w reżyserii i z wspaniałą rolą Jerzego Stuhra. 42-letni Arnolf, -zamożny i stateczny mieszczanin, obmyślił sprytny plan, jak mieć wierną i oddaną żonę. W jego domu od 13 lat przebywa Anusia, dziewczę niskiego stanu, które odkupił od jej matki wieśniaczki i wychował z dala od ludzi i wszelkiej wiedzy, aby była możliwie najgłupsza, a za to oddana mu i wierna. Anusia spędza całe dnie na haftowaniu, przędzeniu i modlitwie, w dodatku pilnuje jej dwoje wiernych służących Arnolfa - Małgosia i Alojz. Anusię właśnie Arnolf upatrzył sobie na żonę. Jednak naiwna dziewczyny w najlepszej wierze przyjmuje zaloty młodego Horacego, syna przyjaciela Arnolfa, myśląc, że tak nakazuje dobre wychowanie. Arnolf dowiaduje się o wszystkim od samego Horacego, który właśnie jego obrał sobie na powiernika. Młodzieniec nie szczędzi przy tym złośliwych uwag na temat opiekuna Anusi, którego zna tylko pod świeżo przybranym nazwiskiem. Arnolf słucha tych opowieści z rosnącą wściekłością i zazdrością, nie może jednak się zdradzić w obawie, że zakochana para całkowicie pokrzyżuje jego zamiary. Obsada:Jerzy Stuhr (Arnolf / pan De la Pień), Karolina Chapko (Anusia), Oskar Hamerski (Horacy), Sonia Bohosiewicz (Małgosia), Roman Gancarczyk (Alojz), Eugenia Horecka (Stara kobieta), Zbigniew Ruciński (Chryzald), Aleksander Fabisiak (Enryk), Ryszard Łukowski (Oront) R.2008.
Teatr Telewizji - Jerry Sterner - Pieniadze innych ludzi 2001 reż. Maciej Englert.avi play
Współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu m ...
Współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu mentalności: tradycyjno-konserwatywnej i cyniczno-pragmatycznej. Wyrazicielami pierwszej są stary Jorgenson i jego przyjaciółka Bea, kierujący wspólnie prowincjonalną firmą "Kable Nowej Anglii". Drugiej - bezwzględny rekin z Wall Street, niejaki Garrison. Cyniczny gracz giełdowy wziął na celownik "Kable Nowej Anglii" stwierdziwszy, że na ich upadku można zarobić parę milionów. Próba polubownego załatwienia sprawy z Jorgensonem kończy się fiaskiem. Garrison skupuje więc akcje "Kabli...", by przejąć władzę w firmie. Rozpoczyna się zażarta walka o byt przedsiębiorstwa. Garrison "po trupach" dąży do celu. W drugim "obozie" nie ma jednomyślności.
Teatr Telewizji - Gerald Aubert - Podróż 2000.avi play
"Podróż" Piotra Mikuckiego, będąca adaptacją sztuki Gera ...
"Podróż" Piotra Mikuckiego, będąca adaptacją sztuki Geralda Auberta, chwyta za gardło i nie puszcza jeszcze po napisach końcowych. Dwóch Francuzów wyrusza w podróż do Dachau: ojciec - były więzień obozu oraz syn, urodzony tuż po wojnie. Starszy mężczyzna żyje przeszłością. Nienawidzi wszystkiego, co niemieckie: przyrody, jedzenia, pogody, samych Niemców. Syn, zadowolony z tego, iż Europa się jednoczy, irytuje się na ojca, wspominającego przeszłość i złorzeczącego na "szwabów". Widać jednak, że starszego pana coś gryzie. W końcu syn zmusi go, by pozbył się ciężaru, który nosi w sobie. Jak się okaże, rodzice przez pół wieku ukrywali przed nim wstrząsającą historię. Urodzony po wojnie mężczyzna, okaże się być jej dzieckiem niemal dosłownie. Teraz sam będzie się musiał zmierzyć z ciężarem przeszłości... Przez większość czasu trwania, "Podróż" wydaje się być niemal komedią. Oto dwaj, mający niełatwe charaktery, mężczyźni przekomarzają się, nie szczędząc sobie sarkastycznych uwag. I nagle spektakl Mikuckiego przechodzi w dramat, ukazujący problemy niewyobrażalnie wręcz bolesne. A owo przejście jest bardzo płynne. Dzięki doskonałym dialogom, wybitnej grze Holoubka i Fronczewskiego oraz dobrej, "wyciszonej" reżyserii Mikuckiego. Oglądając kapitalną grę Gustawa Holoubka i Piotra Fronczewskiego, pomyślałem o tym, iż to fantastyczna sprawa, że mamy tak doskonałych aktorów. I choć przez większość spektaklu Holoubek ma więcej do zagrania, to w końcu Fronczewski dorównuje staremu mistrzowi. Wystarczy popatrzeć, jak zagrał w scenie, w której dowiaduje się strasznej prawdy z przeszłości. Na twarzy aktora rysuje się ból tak prawdziwy, iż ciężko otrząsnąć się z wrażenia jeszcze długo po napisach końcowych. Po obejrzeniu spektaklu Mikuckiego, przyszedł mi na myśl wspaniały film "Życie ukryte w słowach" katalońskiej reżyserki Isabel Coixet. Tam związek emocjonalny głównych bohaterów posłużył do ukazania wojny w byłej Jugosławii (czy może raczej przypomnienia o niej). Tutaj temat jest podobny. A spektakl Mikuckiego nawet lepszy, niż film Coixet. Trzeba też powiedzieć, iż nikt nie przedstawia tak wiarygodnych portretów psychologicznych i nie pisze tak dobrych dialogów, jak francuscy dramaturdzy, czy scenarzyści filmowi. Nikt tak subtelnie nie porusza tematów, które łatwo prowadzą do patosu, bądź trywializowania problemu. A Piotr Mikucki mistrzowsko zaadaptował sztukę Geralda Auberta.
Pozory Mylą  2007 Teatr TV.avi play
Mieszkający razem Justin Lazenby (Antoni Pawlicki) i Jul ...
obrazekMieszkający razem Justin Lazenby (Antoni Pawlicki) i Julie-Ann Jobson (Agnieszka Grochowska) zaręczają się. Zapraszają rodziców obojga, by oznajmić im radosną nowinę. Znając konserwatywne przekonania rodziny dziewczyna usuwa z apartamentu ślady swojej w nim obecności. Proponuje też narzeczonemu, by do dnia ślubu faktycznie zamieszkali osobno. Justin niechętnie przystaje na ten pomysł. W dniu przyjęcia dziewczyna na chwilę wychodzi. Wówczas na balkonie mieszkania Justina ląduje półnaga sąsiadka, Paige Petite (Sonia Bohosiewicz). Kobieta ucieka przed chłopakiem, gangsterem korzystając z jego nieobecności. Chwilę później zjawia się też jej ochroniarz Micky Rale (Robert Więckiewicz). Oboje postanawiają zostać na kolacji. Julie-Ann dostaje histerii na widok intruzów, a tymczasem zjawiają się goście. Lekko nietrzeźwa matka Justina (Grażyna Szapołowska) bierze Paige za narzeczoną syna i nie szczędzi jej komplementów, a jednocześnie krytykuje Julie-Ann. Z kolei rodzice dziewczyny, Dee (Anna Romantowska) i Derek (Krzysztof Kiersznowski) dają odczuć Paige i Micky'emu, że ich towarzystwo nie przypadło im do gustu. W trakcie przyjęcia sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli... Sztuka jednego z najbardziej cenionych brytyjskich twórców komedii sytuacyjnych, Alana Ayckbourna. (2008) reż. Janusz Majewski Obsada: Antoni Pawlicki (Justin Lazenby), Agnieszka Grochowska (Julie – Ann Jobson), Sonia Bohosiewicz (Paige Petite), Robert Więckiewicz (Micky Rale), Krzysztof Kiersznowski (Derek Jobson), Anna Romantowska (Dee Jobson), Grażyna Szapołowska (Arabella Lazenby).
Teatr TV - D. Hare - Przesilenie 2008.avi play
Sztuka uznanego autora angielskiego Davida Hare'a. Rzecz ...
Sztuka uznanego autora angielskiego Davida Hare'a. Rzecz dzieje się współcześnie, na uczelni amerykańskiej i prowincji angielskiej. Bohaterka, trzydziestoparoletnia Amerykanka, były korespondent wojenny na terenach objętych wojną w byłej Jugosławii i Iraku, obecnie prowadzi na uniwersytecie Yale zajęcia dydaktyczne z dziedziny stosunków międzynarodowych. Będąc z narzeczonym - fizykoterapeutą dla bogatych - na konferencji w Europie, odwiedza jego ojca, lekarza mieszkającego samotnie w małym miasteczku w Walii. Mimo dojrzałego wieku jest on osobowością bardzo atrakcyjną, postacią barwniejszą niż syn. Dochodzi do serii rozmów na temat patriotyzmu i polityki. Bohaterowie różnią się diametralnie w swych opiniach dotyczących np. wojny w Iraku. W istocie spotkanie staje się okazją do konfrontacji ojca z synem, który nie potrafi uwolnić się od pamięci o burzliwym związku rodziców, zakończonym ich dramatycznym rozstaniem. Dzięki temu weekendowi bohaterka inaczej zaczyna postrzegać swój związek oraz samą siebie. Dochodzi do wniosku, że jej spokojne życie z relaksującym, przewidywalnym partnerem jest wyborem tchórzliwym, że żyjąc w ten sposób nie jest naprawdę sobą. Autor: David Hare Przekład: Małgorzata Semil Zdjęcia: Wojciech Todorow Obsada aktorska: Magdalena Cielecka (Nadia Blye), Jan Frycz (Olivier Lucas), Marcin Bosak (Philip Lucas), Antoni Pawlicki (Dennis Dutton), Marta Ścisłowicz (Terri Scholes)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności