Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

Download: Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

700,02 MB

Długość filmu: 49 min

0.0 / 5 (0 głosów)
* Spektakl telewizyjny
* Rok produkcji: 1987
* Dane techniczne: Barwny. 50 min.

Niełatwo być Kopciuszkiem, niedobre siostry i złośliwa macocha zmuszają biedną sierotę do ciężkiej pracy. Wszystko jednak może się zmienić, gdy miła sąsiadka okazuje się Wróżką.
Dowcipna, niekonwencjonalna inscenizacja Andrzeja Maja, wzbogacona muzyką Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Anawa. W obsadzie znani krakowscy aktorzy.
Urok literacki wersji Jana Brzechwy został tu spotęgowany walorami wizyjnymi spektaklu.

* Autor: Jan Brzechwa
* Reżyseria: Andrzej Maj
* Muzyka: Marek Grechuta
* Wykonanie muzyki: Anawa (zespół)
* Teksty piosenek: Marek Grechuta

* Obsada aktorska: Beata Paluch (Kopciuszek), Maria Zającówna-Radwan (Macocha), Grażyna Trela (Haneczka), Ewa Isajewicz-Telega (Kasieńka), Ewa Ciepiela (Mieszczka), Jacek Romanowski (Królewicz), Wiesław Wójcik (Herold), Marian Dziędziel (Radca dworu), Rafał Jędrzejczyk (Ochmistrz), Adam Romanowski (Strażnik), Katarzyna Litwin (Dama dworu), Dariusz Gnatowski (Lodziarz), Jerzy Piasecki (Sklepikarz), Jacek Milczanowski (Mieszczanin), Dorota Pomykała (Sąsiadka-wróżka), Edward Lubaszenko (Narrator)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Teatr TV - A.Fredro - Zrzędność i przekora 1980.avi play
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1980 Dane techni ...
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1980 Dane techniczne: Barwny. 50 min. 28.01.1980 Autor: Aleksander Fredro Reżyseria: Andrzej Łapicki "Złej naturze nie wygodzisz; jakbyś węża ugłaskać chciał, a on przecię kąsa" - tym mottem z Andrzeja Maksymiliana Fredry opatrzył jego młody krewniak jedną ze swych pierwocin dramatycznych. "Zrzędność i przekora. Komedia w jednym akcie wierszem" - to bowiem jedna z wczesnych prac literackich późniejszego autora "Ślubów panieńskich", już wszakże zwiastująca wielki talent, lekkość i finezję wiersza, mistrzostwo w kreowaniu scenicznych charakterów. Oś konstrukcyjna fabuły jest prosta. Jak często u Fredy tworzy ją konflikt miłosny. Oto szesnastoletnia dziedziczka Zosia pała młodzieńczym, lecz silnym afektem do Lubomira. Ten uczucie odwzajemnia, a w dodatku jest przystojny, dobrze ułożony i - last but not least - majętny. Wydaje się, że szczęściu młodych nic nie jest w stanie przeszkodzić. Niestety. Na straży cnoty i przyszłości Zofii stoi jej dwu wujów. Ich charaktery pozostawiają wiele do życzenia. Pan Jan to bowiem niesłychany zrzęda, przy lada okazji lub bez niej wylewający z siebie istny wodospad porad, sentencji i ostrzeżeń. Pan Piotr zaś - choć mniej wymowny - pasjami lubi mieć odmienne zdanie, sprzeciwiać się i stawać okoniem. A gdy spotka się zrzędność z przekorą, nic dobrego z tego wyniknąć nie może. Przekonują się o tym dobitnie Lubomir i Zosia, kiedy postanawiają poprosić opiekunów dziewczyny o zgodę na ślub. Pan Jan i Pan Piotr, wietrząc w zamążpójściu krewniaczki niejasne spiski i zagrożenie swego dotychczasowego, wygodnego życia - nie udzielają pozwolenia. Zosia rzecz jasna wpada w rozpacz, lecz Lubomir nie daje za wygraną. Obsada aktorska: Wiesław Michnikowski (Pan Jan Zrzęda), Bronisław Pawlik (Pan Piotr Zrzęda), Joanna Szczepkowska (Zofia), Mirosław Konarowski (Lubomir), Tadeusz Chudecki (Lokaj)
Aleksander Fredro - Pierwsza lepsza czyli Nauka zbawienna 1980.avi play
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876) ...
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876), wystawiona po raz pierwszy w 1824 r. Bohater komedii "Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna", Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić - wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności... Obsada aktorska: Anna Seniuk (Julia; Panna Marta), Zofia Kucówna (Elwira), Marek Walczewski (Alfred), Andrzej Łapicki (Zdzisław), Joanna Pacuła (Zosia), Piotr Machalica (Jan)
Andrzej Brzozowski - Zdazyc przed Panem Bogiem 1981.avi play
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1981 Telewizyjna ...
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1981 Telewizyjna adaptacja książki Hanny Krall. Opowieść o Marku Edelmanie, zastępcy komendanta powstania w Getcie Warszawskim w kwietniu 1943 roku, który po wojnie został ordynatorem oddziału reanimacji w jednym z łódzkich szpitali. Akcja sztuki rozgrywa się w dwóch planach, które się wzajemnie przeplatają. W pierwszym planie - Edelman rozmawia z reporterką na terenie ówczesnego getta. Opowiada o akcji likwidacji Żydów, wywożeniu ich do obozu w Treblince, wspomina wydarzenia w czasie powstania i mówi o swojej roli w getcie. W drugim planie - Edelman walczy o życie pacjenta. Przekonuje profesora do przeprowadzenia skomplikowanej operacji serca, która jest jedyną szansą na uratowanie życia. Spektakl ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami z Getta Warszawskiego. Autor: Hanna Krall Reżyseria: Andrzej Brzozowski Realizacja telewizyjna: Jan Bielawski Obsada aktorska: Zbigniew Zapasiewicz (Edelman), Elżbieta Kępińska (Reporterka), Gustaw Holoubek (Dziennikarz), Ryszarda Hanin (Docent Wróblewska), Jerzy Kaliszewski (Profesor), Maja Komorowska (Córka Joachima), Zygmunt Malanowicz (Ksiądz)
Aleksander Fredro - Gwałtu co się dzieje 1992.avi play
Rok produkcji: 1992 Premiera:28.12.1992 Czas: 81 min ...
Rok produkcji: 1992 Premiera:28.12.1992 Czas: 81 min. Autor: Aleksander Fredro Reżyseria: Olga Lipińska Groteska sceniczna z uszczypliwymi aluzjami politycznymi, pełna sowizdrzalskiego humoru, napisana w 1826 r. Fredro wykorzystał w niej znany schemat komediowy "świata na opak". Kobiety przejmują władzę i ustanawiają swoje rządy w miasteczku, zmuszając mężczyzn do przebieranek i zajęć typowo niewieścich. Rzecz dzieje się w XVIII wieku, ale rzekoma "historyczność" sztuki nie przesłaniała wyraźnych odniesień do sytuacji Polski porozbiorowej. Współcześni Fredry odczytali tę komedię jako krytykę gwałtownych przemian obyczajowych na początku XIX wieku, a także satyrę na niekompetentne rządy ludzi, dla których sprawowanie władzy jest celem samym w sobie. Niewieście rządy w Osieku są kwintesencją działań nieskutecznych, chaotycznych, niszczących. Owładnięte żądzą władzy baby ustanawiają dziwaczny sąd, w którym najpierw się karze, a potem szuka winy i uzasadnienia wyroku. Wszędzie wietrzą zagrożenie. Hasło "Tatary!", które zabrzmi w finale, obnaża irracjonalne lęki, demaskuje słabość samozwańczych przywódczyń. Świat piórem Fredry postawiony na głowie nie ma sensu, ale jest nieodparcie komiczny. Wydobywając na pierwszy plan humor sytuacyjny, jednocześnie Olga Lipińska zadbała o zachowanie w swojej inscenizacji Fredrowskiej stylowości i pięknie brzmiącego języka. W zrealizowanym z rozmachem przedstawieniu zwraca też uwagę pomysłowa scenografia i wiele zaskakujących efektów, łącznie z wprowadzeniem na plan żywych zwierząt. Obsada aktorska: Joanna Żółkowska (Urszula), Hanna Śleszyńska (Barbara), Ewa Ziętek (Agata), Katarzyna Chrzanowska (Kasia), Wojciech Pokora (Tobiasz), Jerzy Turek (Kasper), Krzysztof Stroiński (Błażej), Grzegorz Wons (Doręba), Jerzy Bończak (Grzegotka), Marek Siudym (Makary), Sławomir Pacek (Bekiesz), Katarzyna Bargiełowska, Dorota Furman, Lucyna Malec
Thomas Bernhard - Immanuel Kant.cd1.avi play
# Autor: Thomas Bernhard # Przekład: Jacek Stanisław B ...
# Autor: Thomas Bernhard # Przekład: Jacek Stanisław Buras # Reżyseria: Krystian Lupa Obsada aktorska: Wojciech Ziemiański (Kant), Krzesisława Dubielówna (Pani Kant), Krzysztof Dracz (Fryderyk, papuga), Henryk Niebudek (Ernst Ludwig, służący Kanta), Halina Rasiakówna (Milionerka), Miłogost Reczek (Kapitan), Andrzej Mrozek (Admirał), Paweł Okoński (Kardynał), Krzysztof Bauman (Kolekcjoner Dzieł Sztuki), Adam Cywka (Steward), Tadeusz Szymków (Kucharz), Tomasz Lulek (Antykapitan), Elżbieta Czaplińska (Ana), Monika Bolly (Bela), Konrad Imiela (But), Waldemar Dąbrowski (Wgure), Marian Czerski (Wdul)
Teatr Telewizji - Jerry Sterner - Pieniadze innych ludzi 2001 reż. Maciej Englert.avi play
Współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu m ...
Współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu mentalności: tradycyjno-konserwatywnej i cyniczno-pragmatycznej. Wyrazicielami pierwszej są stary Jorgenson i jego przyjaciółka Bea, kierujący wspólnie prowincjonalną firmą "Kable Nowej Anglii". Drugiej - bezwzględny rekin z Wall Street, niejaki Garrison. Cyniczny gracz giełdowy wziął na celownik "Kable Nowej Anglii" stwierdziwszy, że na ich upadku można zarobić parę milionów. Próba polubownego załatwienia sprawy z Jorgensonem kończy się fiaskiem. Garrison skupuje więc akcje "Kabli...", by przejąć władzę w firmie. Rozpoczyna się zażarta walka o byt przedsiębiorstwa. Garrison "po trupach" dąży do celu. W drugim "obozie" nie ma jednomyślności.
Scena Faktu - J.Włosek - Wybór 1999.avi play
Marta i Jakub Poganowie mieszkają w dużym, pięknym domu, ...
Marta i Jakub Poganowie mieszkają w dużym, pięknym domu, jeżdżą luksusowymi samochodami, "pieniędzy mają więcej niż wydają". Ona jest dziennikarką, on sławnym psychologiem, autorem poczytnych książek i autorytetem moralnym. Pozornie wiodą harmonijne, syte, szczęśliwe życie. Pozornie. W rzeczywistości bowiem egzystują nie tyle razem, co obok siebie. Jakub traktuje żonę z wyższością, w obecności osób trzecich robi pogardliwe uwagi na temat jej pracy. Jedynego syna Szymona uważa za nieudacznika, pogrążającego się bez sensu w alkoholu i narkotykach. Wysiłki Marty, by ratować rozpadającą się nieuchronnie rodzinę, niewiele dają. Nic zresztą dziwnego. Większość czasu spędza w domu sama. Pewnego wieczora, wróciwszy ze spaceru z psem, zastaje w kuchni Jakuba, głęboko czymś wstrząśniętego. Urywanym głosem mąż mówi, że zabił dziecko. Małą rumuńską dziewczynkę, która wpadła pod koła jego samochodu, kiedy przekładał kasetę na drugą stronę. Co gorsza, zanim siadł za kierownicę, trochę wypił. Prawdopodobnie pod wpływem szoku, schował ofiarę do bagażnika. Małżonkowie, przerywając sobie wzajemnie, gorączkowo próbują znaleźć jakieś wyjście z kryzysowej sytuacji. Padają rozmaite propozycje. Jakub jest zbyt roztrzęsiony, by trzeźwo myśleć. Inicjatywę przejmuje więc Marta. "Wybór" to dramaturgiczny debiut Jacka Włoska. Jak na psychologa z zawodu przystało, autor z dużą przenikliwością ukazuje zachowanie ludzi poddanych ciężkiej życiowej próbie. To właśnie wtedy człowiek przekonuje się, kim naprawdę jest - tchórzem, łajdakiem, bohaterem czy męczennikiem. Musi sam radzić sobie z własną słabością. Musi podjąć decyzję, która zaważy na całym jego losie. Dla Marty i Jakuba Poganów nadszedł właśnie czas egzystencjalnego, a przede wszystkim moralnego egzaminu. Oboje muszą dokonać wyboru. On ma na szali z jednej strony karierę i nieposzlakowaną opinię, z drugiej - czyste sumienie. Jednak przed prawdziwie tragicznym dylematem stoi jego żona. Klimat etycznych rozterek, towarzyszących poczynaniom bohaterów, bolesny proces samopoznania, któremu podlegają, sprawia, że spektakl Jerzego Stuhra ogląda się z dużym zainteresowaniem. Sprzyja temu także wysokiej próby aktorstwo, zarówno reżysera, jak i Krystyny Jandy. Dzięki nim psychiczne zmagania Poganów stają się wiarygodne, bliskie, raz budzące współczucie, kiedy indziej znów zabarwione niesmakiem zrozumienie. Precyzyjna reżyseria Stuhra oraz inscenizacyjna wstrzemięźliwość pozwalają należycie wybrzmieć moralnej i psychologicznej problematyce sztuki. Wybrzmieć na tyle silnie, by po zakończeniu przedstawienia widz zadał sobie pytanie: "A kim ja naprawdę jestem?" Autor: Jacek Włosek Reżyseria: Jerzy Stuhr djęcia: Tomasz Wert Obsada: Krystyna Janda (Marta Pogan), Jerzy Stuhr (Jakub Pogan), Andrzej Hudziak (Teodor), Tomasz Kot (Szymon Pogan), Roman Gancarczyk (Jan Igorewicz), Alicja Resich-Modlińska (Agata Ossowska), Dorota Pomykała (Julia), Katarzyna Litwin (Pani)
Teatr TV - J. Drda - Zapomniany diabeł 1985.avi play
Niewątpliwie największą popularność przyniosły czeskiemu ...
Niewątpliwie największą popularność przyniosły czeskiemu pisarzowi "Igraszki z diabłem"inscenizację telewizyjną w 1980 r. zrealizował twórca dzisiejszego spektaklu, Tadeusz Lis. W swojej ojczyźnie - i dzięki przekładom także poza nią - Jan Drda (1915-70) był ceniony również jako autor powieści (debiut z 1940 r. "Miasteczko na dłoni", "Woda życia", "Wędrówki Piotra Arcyłgarza") i opowiadań ("Milcząca barykada", "Krasna Tortiza") oraz książek będących owocem jego działalności dziennikarskiej ("Listy z Norymbergi", "Gorąca ziemia"). Osobne miejsce w jego spuściźnie zajmują dramaty, poza słynnymi "Igraszkami" - "Jako i my odpuszczamy", "Magdalenka" czy wreszcie "Zapomniany diabeł", klechda obficie czerpiąca z kultury czeskiego Podgórza. Autor: Jan Drda Przekład: Czesław Sojecki Reżyseria: Tadeusz Lis Obsada: Anna Seniuk (Plajznerka), Janusz Gajos (Trepifajksel, Maciej), Jan Peszek (Ichthuriel, Proboszcz), Anna Tomaszewska (Kowalowa), Maria Nowotarska (Młynarka), Agata Pilitowska-Lis (Hanka), Andrzej Grabowski (Kowal), Andrzej Wichrowski (Kościelny), Leszek Piskorz (Lupino), Ryszard Jasiński (Jasiek), Andrzej Balcerzak (Belzebub), Kazimierz Witkiewicz (Solfernus), Andrzej Buszewicz (Belfegor), Leszek Kubanek (Marbulius)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności