Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

Download: Teatr dla dzieci - Kopciuszek (1987).avi

700,02 MB

Długość filmu: 49 min

0.0 / 5 (0 głosów)
* Spektakl telewizyjny
* Rok produkcji: 1987
* Dane techniczne: Barwny. 50 min.

Niełatwo być Kopciuszkiem, niedobre siostry i złośliwa macocha zmuszają biedną sierotę do ciężkiej pracy. Wszystko jednak może się zmienić, gdy miła sąsiadka okazuje się Wróżką.
Dowcipna, niekonwencjonalna inscenizacja Andrzeja Maja, wzbogacona muzyką Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Anawa. W obsadzie znani krakowscy aktorzy.
Urok literacki wersji Jana Brzechwy został tu spotęgowany walorami wizyjnymi spektaklu.

* Autor: Jan Brzechwa
* Reżyseria: Andrzej Maj
* Muzyka: Marek Grechuta
* Wykonanie muzyki: Anawa (zespół)
* Teksty piosenek: Marek Grechuta

* Obsada aktorska: Beata Paluch (Kopciuszek), Maria Zającówna-Radwan (Macocha), Grażyna Trela (Haneczka), Ewa Isajewicz-Telega (Kasieńka), Ewa Ciepiela (Mieszczka), Jacek Romanowski (Królewicz), Wiesław Wójcik (Herold), Marian Dziędziel (Radca dworu), Rafał Jędrzejczyk (Ochmistrz), Adam Romanowski (Strażnik), Katarzyna Litwin (Dama dworu), Dariusz Gnatowski (Lodziarz), Jerzy Piasecki (Sklepikarz), Jacek Milczanowski (Mieszczanin), Dorota Pomykała (Sąsiadka-wróżka), Edward Lubaszenko (Narrator)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Teatr TV - A.Fredro - Zrzędność i przekora 1980.avi play
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1980 Dane techni ...
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1980 Dane techniczne: Barwny. 50 min. 28.01.1980 Autor: Aleksander Fredro Reżyseria: Andrzej Łapicki "Złej naturze nie wygodzisz; jakbyś węża ugłaskać chciał, a on przecię kąsa" - tym mottem z Andrzeja Maksymiliana Fredry opatrzył jego młody krewniak jedną ze swych pierwocin dramatycznych. "Zrzędność i przekora. Komedia w jednym akcie wierszem" - to bowiem jedna z wczesnych prac literackich późniejszego autora "Ślubów panieńskich", już wszakże zwiastująca wielki talent, lekkość i finezję wiersza, mistrzostwo w kreowaniu scenicznych charakterów. Oś konstrukcyjna fabuły jest prosta. Jak często u Fredy tworzy ją konflikt miłosny. Oto szesnastoletnia dziedziczka Zosia pała młodzieńczym, lecz silnym afektem do Lubomira. Ten uczucie odwzajemnia, a w dodatku jest przystojny, dobrze ułożony i - last but not least - majętny. Wydaje się, że szczęściu młodych nic nie jest w stanie przeszkodzić. Niestety. Na straży cnoty i przyszłości Zofii stoi jej dwu wujów. Ich charaktery pozostawiają wiele do życzenia. Pan Jan to bowiem niesłychany zrzęda, przy lada okazji lub bez niej wylewający z siebie istny wodospad porad, sentencji i ostrzeżeń. Pan Piotr zaś - choć mniej wymowny - pasjami lubi mieć odmienne zdanie, sprzeciwiać się i stawać okoniem. A gdy spotka się zrzędność z przekorą, nic dobrego z tego wyniknąć nie może. Przekonują się o tym dobitnie Lubomir i Zosia, kiedy postanawiają poprosić opiekunów dziewczyny o zgodę na ślub. Pan Jan i Pan Piotr, wietrząc w zamążpójściu krewniaczki niejasne spiski i zagrożenie swego dotychczasowego, wygodnego życia - nie udzielają pozwolenia. Zosia rzecz jasna wpada w rozpacz, lecz Lubomir nie daje za wygraną. Obsada aktorska: Wiesław Michnikowski (Pan Jan Zrzęda), Bronisław Pawlik (Pan Piotr Zrzęda), Joanna Szczepkowska (Zofia), Mirosław Konarowski (Lubomir), Tadeusz Chudecki (Lokaj)
Aleksander Fredro - Pierwsza lepsza czyli Nauka zbawienna 1980.avi play
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876) ...
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876), wystawiona po raz pierwszy w 1824 r. Bohater komedii "Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna", Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić - wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności... Obsada aktorska: Anna Seniuk (Julia; Panna Marta), Zofia Kucówna (Elwira), Marek Walczewski (Alfred), Andrzej Łapicki (Zdzisław), Joanna Pacuła (Zosia), Piotr Machalica (Jan)
Andrzej Brzozowski - Zdazyc przed Panem Bogiem 1981.avi play
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1981 Telewizyjna ...
Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1981 Telewizyjna adaptacja książki Hanny Krall. Opowieść o Marku Edelmanie, zastępcy komendanta powstania w Getcie Warszawskim w kwietniu 1943 roku, który po wojnie został ordynatorem oddziału reanimacji w jednym z łódzkich szpitali. Akcja sztuki rozgrywa się w dwóch planach, które się wzajemnie przeplatają. W pierwszym planie - Edelman rozmawia z reporterką na terenie ówczesnego getta. Opowiada o akcji likwidacji Żydów, wywożeniu ich do obozu w Treblince, wspomina wydarzenia w czasie powstania i mówi o swojej roli w getcie. W drugim planie - Edelman walczy o życie pacjenta. Przekonuje profesora do przeprowadzenia skomplikowanej operacji serca, która jest jedyną szansą na uratowanie życia. Spektakl ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami z Getta Warszawskiego. Autor: Hanna Krall Reżyseria: Andrzej Brzozowski Realizacja telewizyjna: Jan Bielawski Obsada aktorska: Zbigniew Zapasiewicz (Edelman), Elżbieta Kępińska (Reporterka), Gustaw Holoubek (Dziennikarz), Ryszarda Hanin (Docent Wróblewska), Jerzy Kaliszewski (Profesor), Maja Komorowska (Córka Joachima), Zygmunt Malanowicz (Ksiądz)
Aleksander Fredro - Gwałtu co się dzieje 1992.avi play
Rok produkcji: 1992 Premiera:28.12.1992 Czas: 81 min ...
Rok produkcji: 1992 Premiera:28.12.1992 Czas: 81 min. Autor: Aleksander Fredro Reżyseria: Olga Lipińska Groteska sceniczna z uszczypliwymi aluzjami politycznymi, pełna sowizdrzalskiego humoru, napisana w 1826 r. Fredro wykorzystał w niej znany schemat komediowy "świata na opak". Kobiety przejmują władzę i ustanawiają swoje rządy w miasteczku, zmuszając mężczyzn do przebieranek i zajęć typowo niewieścich. Rzecz dzieje się w XVIII wieku, ale rzekoma "historyczność" sztuki nie przesłaniała wyraźnych odniesień do sytuacji Polski porozbiorowej. Współcześni Fredry odczytali tę komedię jako krytykę gwałtownych przemian obyczajowych na początku XIX wieku, a także satyrę na niekompetentne rządy ludzi, dla których sprawowanie władzy jest celem samym w sobie. Niewieście rządy w Osieku są kwintesencją działań nieskutecznych, chaotycznych, niszczących. Owładnięte żądzą władzy baby ustanawiają dziwaczny sąd, w którym najpierw się karze, a potem szuka winy i uzasadnienia wyroku. Wszędzie wietrzą zagrożenie. Hasło "Tatary!", które zabrzmi w finale, obnaża irracjonalne lęki, demaskuje słabość samozwańczych przywódczyń. Świat piórem Fredry postawiony na głowie nie ma sensu, ale jest nieodparcie komiczny. Wydobywając na pierwszy plan humor sytuacyjny, jednocześnie Olga Lipińska zadbała o zachowanie w swojej inscenizacji Fredrowskiej stylowości i pięknie brzmiącego języka. W zrealizowanym z rozmachem przedstawieniu zwraca też uwagę pomysłowa scenografia i wiele zaskakujących efektów, łącznie z wprowadzeniem na plan żywych zwierząt. Obsada aktorska: Joanna Żółkowska (Urszula), Hanna Śleszyńska (Barbara), Ewa Ziętek (Agata), Katarzyna Chrzanowska (Kasia), Wojciech Pokora (Tobiasz), Jerzy Turek (Kasper), Krzysztof Stroiński (Błażej), Grzegorz Wons (Doręba), Jerzy Bończak (Grzegotka), Marek Siudym (Makary), Sławomir Pacek (Bekiesz), Katarzyna Bargiełowska, Dorota Furman, Lucyna Malec
Scena Faktu - Willa szczescia 2007.avi play
Spektakl Sceny Faktu opowiada o losach rotmistrza N ...
Spektakl Sceny Faktu opowiada o losach rotmistrza Narcyza Łopianowskiego i grupy polskich oficerów przebywających w sowieckiej niewoli, którym w końcu 1940 r. Rosjanie zaproponowali współpracę w celu utworzenia polskiego wojska, mającego walczyć z Niemcami u boku Armii Czerwonej. Rotmistrz Łopianowski, osadzony w obozie Kozielsk II, był naocznym świadkiem i uczestnikiem mało znanego epizodu II wojny światowej negocjacji między najwyższymi władzami NKWD a wyciągniętymi z [więzień] obozów jenieckich polskimi oficerami. W październiku 1940 r. (osiem miesięcy przed wybuchem wojny niemiecko-radzieckiej) niespodziewanie przewieziony do Moskwy, przesłuchiwany na Łubiance przez samego Berię, wraz z kilkunastoma innymi oficerami był przetrzymywany w luksusowej willi w podmoskiewskiej Małachówce, gdzie próbowano nakłonić go do udziału w realizacji planu powołania polskich oddziałów. Rozmowy te prowadził podpułkownik Zygmunt Berling, późniejszy generał, inspirowany przez pułkownika NKWD Jegorowa. Łopianowski opuścił ZSRR z Armią Andersa, a Berling współtworzył I Armię LWP, walczącą u boku Rosjan. Bohaterzy spektaklu w symbolicznym sensie spotkali się w 1944 r., kiedy jeden walczył w Powstaniu Warszawskim, a drugi czekał po przeciwnej stronie Wisły. Autor: Jacek Gąsiorowski (na motywach wspomnień rtm. Narcyza Łopianowskiego) Reżyseria: Jacek Gąsiorowski Zdjęcia: Piotr Bernat Obsada aktorska: Marcin Perchuć (Rotmistrz Narcyz Łopianowski), Szymon Bobrowski (Podpułkownik Zygmunt Berling), Magdalena Różczka (Kobieta), Sławomir Orzechowski (Pułkownik Jegorow), Krzysztof Dracz (Ławrientij Beria), Marek Lewandowski (Generał brygady Wacław Przeździecki), Marcin Bosak (Porucznik Janusz Siewierski), Bartek Kasprzykowski (Porucznik Włodzimierz Szumigalski), Dariusz Toczek (Porucznik Michał Tomala), Zbigniew Suszyński (Pułkownik Eustachy Gorczyński), Jacek Poniedziałek (Kapitan Kazimierz Rozen-Zawadzki), Jan Monczka (Podpułkownik Kazimierz Dudziński), Jarosław Gajewski (Podpułkownik Leon Tyszyński), Jan Jankowski (Podpułkownik Leon Bukojemski), Ireneusz Czop (Podpułkownik Stanisław Szczypiorski), Andrzej Mastalerz (Porucznik Michał Siemiradzki), Marek Kałużyński (Ksiądz Czesław Kulikowski), Marek Włodarczyk (Podchorąży Franciszek Kukuliński), Jacek Lenartowicz (Porucznik Tadeusz Wicherkiewicz), Rafał Walentynowicz (Major Józef Lis; w napisach nazwisko: Walentowicz), Michał Zieliński (Kapitan Roman Imach), Jan Pęczek (Wsiewołod Mierkułow), Jerzy Schejbal (Senator Mc Tigue), Marek Barbasiewicz (Senator Madden), January Brunov (Senator Mc Guire), Mirosław Rzońca (Lektor)
Teatr Telewizji - Gerald Aubert - Podróż 2000.avi play
"Podróż" Piotra Mikuckiego, będąca adaptacją sztuki Gera ...
"Podróż" Piotra Mikuckiego, będąca adaptacją sztuki Geralda Auberta, chwyta za gardło i nie puszcza jeszcze po napisach końcowych. Dwóch Francuzów wyrusza w podróż do Dachau: ojciec - były więzień obozu oraz syn, urodzony tuż po wojnie. Starszy mężczyzna żyje przeszłością. Nienawidzi wszystkiego, co niemieckie: przyrody, jedzenia, pogody, samych Niemców. Syn, zadowolony z tego, iż Europa się jednoczy, irytuje się na ojca, wspominającego przeszłość i złorzeczącego na "szwabów". Widać jednak, że starszego pana coś gryzie. W końcu syn zmusi go, by pozbył się ciężaru, który nosi w sobie. Jak się okaże, rodzice przez pół wieku ukrywali przed nim wstrząsającą historię. Urodzony po wojnie mężczyzna, okaże się być jej dzieckiem niemal dosłownie. Teraz sam będzie się musiał zmierzyć z ciężarem przeszłości... Przez większość czasu trwania, "Podróż" wydaje się być niemal komedią. Oto dwaj, mający niełatwe charaktery, mężczyźni przekomarzają się, nie szczędząc sobie sarkastycznych uwag. I nagle spektakl Mikuckiego przechodzi w dramat, ukazujący problemy niewyobrażalnie wręcz bolesne. A owo przejście jest bardzo płynne. Dzięki doskonałym dialogom, wybitnej grze Holoubka i Fronczewskiego oraz dobrej, "wyciszonej" reżyserii Mikuckiego. Oglądając kapitalną grę Gustawa Holoubka i Piotra Fronczewskiego, pomyślałem o tym, iż to fantastyczna sprawa, że mamy tak doskonałych aktorów. I choć przez większość spektaklu Holoubek ma więcej do zagrania, to w końcu Fronczewski dorównuje staremu mistrzowi. Wystarczy popatrzeć, jak zagrał w scenie, w której dowiaduje się strasznej prawdy z przeszłości. Na twarzy aktora rysuje się ból tak prawdziwy, iż ciężko otrząsnąć się z wrażenia jeszcze długo po napisach końcowych. Po obejrzeniu spektaklu Mikuckiego, przyszedł mi na myśl wspaniały film "Życie ukryte w słowach" katalońskiej reżyserki Isabel Coixet. Tam związek emocjonalny głównych bohaterów posłużył do ukazania wojny w byłej Jugosławii (czy może raczej przypomnienia o niej). Tutaj temat jest podobny. A spektakl Mikuckiego nawet lepszy, niż film Coixet. Trzeba też powiedzieć, iż nikt nie przedstawia tak wiarygodnych portretów psychologicznych i nie pisze tak dobrych dialogów, jak francuscy dramaturdzy, czy scenarzyści filmowi. Nikt tak subtelnie nie porusza tematów, które łatwo prowadzą do patosu, bądź trywializowania problemu. A Piotr Mikucki mistrzowsko zaadaptował sztukę Geralda Auberta.
Pozory Mylą  2007 Teatr TV.avi play
Mieszkający razem Justin Lazenby (Antoni Pawlicki) i Jul ...
obrazekMieszkający razem Justin Lazenby (Antoni Pawlicki) i Julie-Ann Jobson (Agnieszka Grochowska) zaręczają się. Zapraszają rodziców obojga, by oznajmić im radosną nowinę. Znając konserwatywne przekonania rodziny dziewczyna usuwa z apartamentu ślady swojej w nim obecności. Proponuje też narzeczonemu, by do dnia ślubu faktycznie zamieszkali osobno. Justin niechętnie przystaje na ten pomysł. W dniu przyjęcia dziewczyna na chwilę wychodzi. Wówczas na balkonie mieszkania Justina ląduje półnaga sąsiadka, Paige Petite (Sonia Bohosiewicz). Kobieta ucieka przed chłopakiem, gangsterem korzystając z jego nieobecności. Chwilę później zjawia się też jej ochroniarz Micky Rale (Robert Więckiewicz). Oboje postanawiają zostać na kolacji. Julie-Ann dostaje histerii na widok intruzów, a tymczasem zjawiają się goście. Lekko nietrzeźwa matka Justina (Grażyna Szapołowska) bierze Paige za narzeczoną syna i nie szczędzi jej komplementów, a jednocześnie krytykuje Julie-Ann. Z kolei rodzice dziewczyny, Dee (Anna Romantowska) i Derek (Krzysztof Kiersznowski) dają odczuć Paige i Micky'emu, że ich towarzystwo nie przypadło im do gustu. W trakcie przyjęcia sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli... Sztuka jednego z najbardziej cenionych brytyjskich twórców komedii sytuacyjnych, Alana Ayckbourna. (2008) reż. Janusz Majewski Obsada: Antoni Pawlicki (Justin Lazenby), Agnieszka Grochowska (Julie – Ann Jobson), Sonia Bohosiewicz (Paige Petite), Robert Więckiewicz (Micky Rale), Krzysztof Kiersznowski (Derek Jobson), Anna Romantowska (Dee Jobson), Grażyna Szapołowska (Arabella Lazenby).
Scena Faktu - J.Włosek - Wybór 1999.avi play
Marta i Jakub Poganowie mieszkają w dużym, pięknym domu, ...
Marta i Jakub Poganowie mieszkają w dużym, pięknym domu, jeżdżą luksusowymi samochodami, "pieniędzy mają więcej niż wydają". Ona jest dziennikarką, on sławnym psychologiem, autorem poczytnych książek i autorytetem moralnym. Pozornie wiodą harmonijne, syte, szczęśliwe życie. Pozornie. W rzeczywistości bowiem egzystują nie tyle razem, co obok siebie. Jakub traktuje żonę z wyższością, w obecności osób trzecich robi pogardliwe uwagi na temat jej pracy. Jedynego syna Szymona uważa za nieudacznika, pogrążającego się bez sensu w alkoholu i narkotykach. Wysiłki Marty, by ratować rozpadającą się nieuchronnie rodzinę, niewiele dają. Nic zresztą dziwnego. Większość czasu spędza w domu sama. Pewnego wieczora, wróciwszy ze spaceru z psem, zastaje w kuchni Jakuba, głęboko czymś wstrząśniętego. Urywanym głosem mąż mówi, że zabił dziecko. Małą rumuńską dziewczynkę, która wpadła pod koła jego samochodu, kiedy przekładał kasetę na drugą stronę. Co gorsza, zanim siadł za kierownicę, trochę wypił. Prawdopodobnie pod wpływem szoku, schował ofiarę do bagażnika. Małżonkowie, przerywając sobie wzajemnie, gorączkowo próbują znaleźć jakieś wyjście z kryzysowej sytuacji. Padają rozmaite propozycje. Jakub jest zbyt roztrzęsiony, by trzeźwo myśleć. Inicjatywę przejmuje więc Marta. "Wybór" to dramaturgiczny debiut Jacka Włoska. Jak na psychologa z zawodu przystało, autor z dużą przenikliwością ukazuje zachowanie ludzi poddanych ciężkiej życiowej próbie. To właśnie wtedy człowiek przekonuje się, kim naprawdę jest - tchórzem, łajdakiem, bohaterem czy męczennikiem. Musi sam radzić sobie z własną słabością. Musi podjąć decyzję, która zaważy na całym jego losie. Dla Marty i Jakuba Poganów nadszedł właśnie czas egzystencjalnego, a przede wszystkim moralnego egzaminu. Oboje muszą dokonać wyboru. On ma na szali z jednej strony karierę i nieposzlakowaną opinię, z drugiej - czyste sumienie. Jednak przed prawdziwie tragicznym dylematem stoi jego żona. Klimat etycznych rozterek, towarzyszących poczynaniom bohaterów, bolesny proces samopoznania, któremu podlegają, sprawia, że spektakl Jerzego Stuhra ogląda się z dużym zainteresowaniem. Sprzyja temu także wysokiej próby aktorstwo, zarówno reżysera, jak i Krystyny Jandy. Dzięki nim psychiczne zmagania Poganów stają się wiarygodne, bliskie, raz budzące współczucie, kiedy indziej znów zabarwione niesmakiem zrozumienie. Precyzyjna reżyseria Stuhra oraz inscenizacyjna wstrzemięźliwość pozwalają należycie wybrzmieć moralnej i psychologicznej problematyce sztuki. Wybrzmieć na tyle silnie, by po zakończeniu przedstawienia widz zadał sobie pytanie: "A kim ja naprawdę jestem?" Autor: Jacek Włosek Reżyseria: Jerzy Stuhr djęcia: Tomasz Wert Obsada: Krystyna Janda (Marta Pogan), Jerzy Stuhr (Jakub Pogan), Andrzej Hudziak (Teodor), Tomasz Kot (Szymon Pogan), Roman Gancarczyk (Jan Igorewicz), Alicja Resich-Modlińska (Agata Ossowska), Dorota Pomykała (Julia), Katarzyna Litwin (Pani)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności