Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Serenity - Rozdział 3 - Brudny taniec.pdf

Ailes / ♛ BIBLIOTEKA ♛ / ♦ Trwające / Serenity / Serenity - Rozdział 3 - Brudny taniec.pdf
Download: Serenity - Rozdział 3 - Brudny taniec.pdf

1,03 MB

5.0 / 5 (1 głos)
obrazek

Komentarze:

incubo

incubo napisano 22.08.2016 14:19

zgłoś do usunięcia

Bardzo mnie cieszy, że wróciłaś z nowymi powieściami. Zabieram się na samym początku za Serenity, ponieważ ma najwięcej rozdziałów. Wrócę z komentarzem,gdy tylko zapoznam się z tekstem. Pozdrawiam i dziękuję.

cichy_szept

cichy_szept napisano 22.08.2016 13:49

zgłoś do usunięcia

Dziękuję pięknie za przyjemną lekturę. Powieść bardzo mi się spodobała i z niecierpliwością oczekuję nowych rozdziałów. Jestem ciekawa jak potoczy się historia i co skłoniło Serenity do tak tragicznego kroku. Pozdrawiam.

LUISIA25

LUISIA25 napisano 19.08.2016 20:04

zgłoś do usunięcia

dziekuje , ona odrzuciął tak stanowczo Deana, a jemu widac ze zalezy, usmaiąłm sie z tego jej przkomarzania z ejest on gejem:)

famme.fatale

famme.fatale napisano 18.08.2016 16:45

zgłoś do usunięcia

Nie jestem dobra w obszernych komentarzach, więc nie będę się rozpisywała. Napisze jedynie, że masz we mnie stałą czytelniczkę. Obie dziewczyny bardzo mi się podobają, z jednej strony sa zupełnie różne, z drugiej wiele w nich podobieństw. Bardzo jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy Serenity, bo przyznam, że wyjątkowo mnie zaintrygowała. Jest to jedna z takich postaci, która głęboko zapada w pamięć. Byłabym wdzięczna za informację jak często będziesz dodawała rozdziały i polecenie innej Twojej powieści, bo niestety nie mam czasu na zapoznanie się ze wszystkimi, przynajmniej na razie. NA koniec dodam, że moim zdaniem ani Basil, ani Billy nie pasują do zadziornej Serenity, ale ciekawe byłoby połączenie jej z Deanem, co niestety nie jest możliwe ;)

we_mnie

we_mnie napisano 18.08.2016 16:21

zgłoś do usunięcia

Przyznam, że byłam sceptycznie nastawiona do tej powieści, ale ktoś mi ją bardzo polecał i choć sam opis średnio mnie zaintrygował, to postanowiłam zaryzykować i bardzo się cieszę, że pomimo obiekcji zaczęłam czytać tą fabułę. Wciągnęła mnie bez reszty, pomimo, że nie gustuję w wątkach historycznych i wolę realia współczesne. Tu wszystko dzieje się z dwóch perspektyw. Postacie są wyraziste i ciekawe, a fabuła inteligentnie przedstawiona, sensowna i pokręcona, co najbardziej sobie cenię w powieści. Dodatkowo warsztat autorski wyjątkowo dobry, czyta się płynnie i nie zachodzi konieczności powrotu, aby zrozumieć logikę zdania. Ostatnio trafiam na powieści, gdzie budowa zdań jest prosta jak budowa cepa, tu na szczęście wszystko jest wysmakowane i podawane w odpowiednich dawkach. Nic nie jest przerysowane, więc już ze względu na sam warsztat pisarski sięgnę chętnie po kolejne pozycje tego autora. Upatrzyłam już sobie jedną, jednak zaczekam aż uzbiera się trochę więcej rozdziałów. Na razie mogę jedynie stwierdzić, że powieść godna jest uwagi i czas poświęcony na jej przeczytanie nie uważam za zmarnowany, wręcz przeciwnie. Jestem również trochę zaskoczona tym, że mimo wszystko to jednak wątek Serenity bardziej mnie zaintrygował, może dlatego, że jest tam dużo niewiadomych, a ja uwielbiam zagadki. Czekam na kolejne rozdziały i dziękuję za udostępnienie swej pracy szerszemu gronu, dzięki czemu mogłam przyjemnie spędzić czas. Pozdrawiam.

malgos3333

malgos3333 napisano 17.08.2016 17:23

zgłoś do usunięcia

Dzięki prowadzeniu równoległej fabuły możemy zobaczyć szerszą perspektywę, jest to naprawdę fajna sprawa. I zapowiada się treściwa powieść, a takie bardzo lubię. W tej powieści można się wzruszyć, można się uśmiać i myślę, że tak jak w przypadku Francuskiej kocicy sporo się dowiemy, jeżeli chodzi o fakty historyczne. Muszę przyznać, że jest to jedna z rzeczy, która lubię w Twoich powieściach. Ten okres w historii był bardzo ciekawy. Zarówno monarchia jak i klimat tamtych lat. Wyobrażam sobie Serenity na Wersalu, nieźle by namieszała. Może pozna tam jeszcze kogoś, kto bardziej przypominał będzie mężczyznę o mrocznym spojrzeniu z prologu. Jakiś zbuntowany, paryski szlachcic. Jednak wolałabym w innych klimatach, ucieszyło mnie osadzenie wątku w Luizjanie, ponieważ jej zadziorny charakterek doskonale tam pasował. Pozostaje mi czekać na rozwój wydarzeń. Dziękuję za dotychczasowe rozdziały tej cudownej powieści i serdecznie pozdrawiam :)

malgos3333

malgos3333 napisano 17.08.2016 17:21

zgłoś do usunięcia

Drugi wątek jest równie ciekawy, choć początkowo Nola trochę mnie irytowała. Niby zdecydowana i operatywna, ale z drugiej strony w jakiś smutny sposób bezwolna. Bo przecież w związku z Martinem nie było ewidentnie miłości. Przyzwyczajenie, sympatia, taka stagnacja. To trochę dziwne, że dopiero list wzbudził w niej wątpliwości. Bo wygląda na to, że gdyby go nie przeczytała to wyszłaby za mąż i żyłaby w takim okropnym związku. W sumie nadal jeszcze nic nie jest pewne i ona na razie się waha. Podejrzewam, że jest na tyle rozsądna, iż już niedługo zupełnie się wyzbędzie myśli o ślubie. Tym bardziej, że słyszała tą rozmowę telefoniczną Martina i wygląda na to, że facet ma kochankę. Więc sprawy w teraźniejszości nie wydają się być tak bardzo skomplikowane jak ten drugi wątek. Również pojawienie się w życiu Noli Deana jest zrządzeniem opatrzności. Samo ich poznanie było przeurocze. Te „nie jestem mokra” było fantastyczne. Widać, że oboje działają na siebie jak zapałka na draskę. Cudowna jest ta racja. Taka ciepła i pozytywna. Nola naprawdę byłaby strasznie głupia gdyby wróciła do Martina. Jakoś od razu nie wzbudził we mnie sympatii, chociaż na początku przecież zachowywał się troskliwie i zaakceptował zmiany, jakie zaszły, mam na myśli fryzurę i kolczyk. Jak dla mnie jego zachowanie przypomina mi trochę pajęczą sieć, a nie lubię takich mężczyzn. Dean od początku mnie zachwycił i uważam, że jest to najlepsza postać męską z obu wątków. Ma w sobie ciepło i spokój, ale również coś, co burzy w Noli krew, a tego jej trzeba. Ona potrzebuje emocji. Historia Serenity bardzo wpływa na życie Noli i podoba mi się jeszcze to, że oba watki są dość treściwie rozwinięte i jeden z nich nie jest podkładem drugiego. Bardzo wzbogaca również to, że historia z pamiętnika nie jest przedstawiana w formie zapisków, pisanych jako opowieść Serenity. Takie wpisy w pamiętniku.

malgos3333

malgos3333 napisano 17.08.2016 17:09

zgłoś do usunięcia

Prolog był bardzo wzruszający. Wiele osób potępia jak widzę fakt, że Serenity zostawiła dzieci i popełniła samobójstwo, ale ja potrafię ją zrozumieć. I nie wiem, może mam błędne zapatrywania, ale uważam, że ani Basil, ani Billy nie pasują do opisu tego mężczyzny z listu. Tamten wydaje się być bardzo męski i jakiś taki, sama nie wiem, niedostępny. Bili jest bardzo romantyczny, a Basil trochę bezczelny i pewny siebie. Ma na pewno większe szanse u ojca Serenity, ale z drugiej strony jej ojciec podobno dałby jej wszystko, jednak zabronił tego związku. Więc może jednak jest to Billy, a ten drugi za którego wyszła za mąż, to Basil. Taki zagmatwany jest ten prolog. Bardzo takie lubię. Jestem ciekawa kim byli ci uratowani ludzie, nie kojarzy mi się to z eleganckim towarzystwem i Paryżem. Po prologu i trzech rozdziałach trudno jeszcze coś powiedzieć. Uwielbiam takie powieści gdzie nic nie jest oczywiste i można dywagować nad fabułą, bo w sumie wszystko się teraz może zdarzyć. Co do Serenity, to jest bohaterką fantastycznie skonstruowaną. Piękna, inteligentna, na pierwszy rzut oka wydaje się nie mieć żadnych wad, wiedzie idealne życie, ale czuję, że to jedynie pozory i wiele złego się jeszcze stanie. Być może to fakt, że przecież już znamy zakończenie i wiemy, jak to się skończyło. I taka Serenity, jaką pokazujesz nam obecnie, nie przypomina wcale kobiety z listu, więc dużo złego może się wydarzyć zanim taką się ukształtuje. Bardzo jestem ciekawa, co się z nią będzie działo.

teniente

teniente napisano 17.08.2016 00:04

zgłoś do usunięcia

Jezu, kobieto, aleś odpłynęła. Mam wrażenie, że polubiłaś te klimaty, ale cudownie się w nich poruszasz, więc nie przestawaj ;) Po lekturze 3 rozdziałów dochodzę do wniosku, że obaj panowie, zarówno jak zuchwały Basil, jak i romantyczny Billy nie będą mieli łatwo z ognistą Serenity. Nie wiem czy to rozwiniesz, ale zaciekawił mnie wątek jej pochodzenia. Co do Noli to końcówka rozdziału mnie rozwaliła, ma teraz niezły orzech do zgryzienia, choć nie wierzę, że wróci do tego Martina. Dean raczej na to nie pozwoli. Trudno mi się wypowiadać, ponieważ zazwyczaj na końcu i tak wszystkie moje [podejrzenia okazują się nietrafione. Wolę poczekać na rozwój wydarzeń. Dziękuję za rozdziały :) Ika.

glamorous

glamorous napisano 16.08.2016 23:51

zgłoś do usunięcia

Teraz drugi watek i Nola. Po raz kolejny się uśmiałam, później wzruszyłam, a na końcu westchnęłam. Mam nadzieję, że Nola pójdzie po rozum do głowy i oleje tego narzeczonego zostając z Deanem <3 Gloria jest super. Te jej gderanie jest wprost urocze. Teraz mam już pewność odnośnie swych podejrzeń dotyczących siostry Deana :D:D i jeszcze bardziej przebieram nóżkami, choć bardzo mnie ciekawi czy to się będzie jakoś łączyło. Będzie? Na koniec jeszcze dodam, że właśnie przeglądam moje dvd w poszukiwaniu Dirty Dancing :P Pozdrawiam, dziękuję i CZEKAM na dalsze rozdziały :) Żałuję i nie żałuję, że dotarłam tak późno, bo te trzy rozdziały połknęłam, całe szczęście, że zawsze wstawiasz długie rozdziały :) Nieśmiało zapytam kiedy można spodziewać się kolejnego?

glamorous

glamorous napisano 16.08.2016 23:47

zgłoś do usunięcia

No i mamy dwóch pretendentów do ręki Serenity. Basil, który wydaje się być uprzejmy i niezaprzeczalnie ma coś w sobie, czekał na nią, nie szukał i doczekał się, teraz na pewno nie odpuści. Będzie problem, bo pojawił się Billy, który co prawda pochodzi z niższej klasy, ale niezaprzeczalnie skradł jej serce. Moje również podbił i trzymam kciuki, żeby związek ten jednak wytrwał, choć sądząc z listu, jaki napisała przed swoją śmiercią, coś może tam pójść nie tak. Ogólnie to smucą mnie takie historie gdzie wiem już właściwie, co się stanie, ale jednak mam nadzieję, że się nie stanie. Jednak uporczywie trzymam kciuki za Billego. Co prawda w swych powieściach ciągle robiłaś mi mętlik i z rozdziału na rozdział trochę często się wahałam. Ale wracając. Czekam na kolejne kwiaty Billego i ich romantyczne spotkania. Całe szczęście, że Basil nie popłynął z Serenity ;)

Butterflyjola

Butterflyjola napisano 16.08.2016 07:56

zgłoś do usunięcia

ślicznie dziękuję za rozdzialik:) pozdrawiam serdecznie:):)

Eveline-a

Eveline-a napisano 15.08.2016 13:54

zgłoś do usunięcia

Już teraz sama nie wiem z kim bedzie Serenity 😀 Ale Nola i Dean ... Mhm szykuje się ognista fajna para. Dzięki!!!

Mynia1990

Mynia1990 napisano 14.08.2016 22:18

zgłoś do usunięcia

Ślicznie dziękuję;)

marroz19

marroz19 napisano 14.08.2016 15:12

zgłoś do usunięcia

Wow, czyli to Billy jest miłością Serenity? Wow!!!! Normalnie teraz dokładnie widać, że Dean i Nola powtarzają historię, ale Serenity i Billego!!! W ogóle Serenity uwielbiam, jest taka dzika, niepozorna, a potrafi zaskoczyć. Przyjmuje pewnego rodzaju maskę w stosunku do mężczyzn, a przy Billu? WOW!!!! Te wyzwiska, groźby, no śmiałam się niemiłosiernie :D. W dodatku Bill jest też niesamowity, mają temperament. A potem te kwiaty, jaaaaaa no facet ma wyobraźnię i duszę romantyka tzn. miał :D. Ponadto Serenity też zupełnie inaczej na niego patrzyła….w o góle na początku trochę mnie denerwowała, że tak umniejszała niższej klasie społecznej, ale potem gdy powiedziała, że każdy człowiek jest równy i dobrze czuła się z nimi w towarzystwie, no zyskała w moich oczach :). Co do Noli, to ta dziewczyna a raczej kobieta jest nieziemska :D. Wierna kopia Serenity, szkoda tylko że tak krótko obcięła włosy …ale odrosną :D. Teraz ma Deana :D. Achhhhhhhh, też z niego romantyk i w ogóle już go uwielbiam, nie mogę się doczekać dalszej ich historii. Smutno mi jest, że Nola cały czas myśli że ze swoim narzeczonym będzie szczęśliwa, ona jest troszeczkę ślepa :/. Tylko żeby jakiego głupstwa nie zrobiła!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super fragment, bardzo mi się podobał, w ogóle jestem pod wrażeniem talentu :). Dziękuję ślicznie :)

abcdglogowek

abcdglogowek napisano 14.08.2016 14:42

zgłoś do usunięcia

Gorąco dziękuję i serdecznie pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

obrazek


Nola Hathorne podczas wizyty u swego adwokata dowiaduje się, że zachodzą pewne komplikacje dotyczące spadku, który odziedziczyła po swej zmarłej babce. Związane jest to z listem jaki w 1721 roku napisała przed swą śmiercią jej przodkini, Serenity Hathorne. Zaskoczona niebywałą historią oraz poruszającą treścią dokumentu, Nola, podejmuje szereg drastycznych dla siebie decyzji. Ponieważ czuje się przytłoczona i w pewnym sensie rozbita swym zbliżającym się ślubem, postanawia wyjechać gdzieś na kilka dni, aby nabrać dystansu i wszystko przemyśleć, tym bardziej, że przypadkiem dowiaduje się, iż jej narzeczony nie jest z nią całkiem szczery.

Nola dociera do pewnego pensjonatu na kompletnym odludziu i rozpakowując się dokonuje kolejnego odkrycia… okazuje się, że oprócz listu jej praprababka zostawiła coś jeszcze… pamiętnik, z którego treści Nola pozna najskrytsze sekrety Serenity i okaże się, że dziewczyna ta, była… cóż… tego raczej nie da się streścić.

Fabuła toczy się naprzemiennie w teraźniejszości oraz 1712 roku. Równocześnie poznajemy dwie historie, dwóch dziewczyn, które jak się okaże łączy nie tylko wspólne nazwisko…

Polecam czytelnikom którym spodobał się klimat serii Deja Vu.Tekst Autorski


TYTUŁ: Serenity
AUTOR: Er. A. Holden
KOREKTA: -
GATUNEK: Dramat, romans, akcja
NARRACJA: Trzecioosobowa
AKCJA: Czas teraźniejszy na przemian z przeszłym, przełom 1691-1721 r.
MIEJSCE AKCJI: Luizjana, Nowy Jork, Rouge - nieistniejąca wyspa na morzu atlantyckim
OPRAWA GRAFICZNA: i_o

KOMENTARZE MILE WIDZIANE ;)


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie, powielanie i kopiowanie bez zgody autora jest surowo zabronione!

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Ailes - Wieczorek Autorski.gif
Kilka wskazówek odnośnie wieczorku autorskiego: ‒ Ż ...
komentarzy13
obrazek Kilka wskazówek odnośnie wieczorku autorskiego: ‒ Żeby nie zarzucić autora pytaniami, ustalamy, że gdy padną 3, wstrzymujemy się z kolejnymi do czasu, aż autor na nie odpowie. ‒ Aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamętu, staramy się możliwie jak najmniej zwracać się do siebie nawzajem. ‒ Wpisujemy @użytkownik, wtedy będzie przejrzyściej. ‒ Osoby, które w jakikolwiek sposób będą zakłócały porządek, będą upomniane. Jeżeli nie przyniesie to efektu, ich profile zostaną zablokowane na czas trwania wieczorku. Osoby, które brały udział w dzisiejszym wieczorku, mogą pozostawić po sobie ślad w komentarzu przy tym gifie. Ailes
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności