Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
Zgłoś naruszenie regulaminu na Chomiku aksapkaskads

Zespół i społeczność Chomikuj.pl szanują prawo polskie i międzynarodowe, a zwłaszcza prawa artystów i innych twórców. Żadne przypadki naruszeń tych praw nie będą tolerowane. Każdy użytkownik portalu zakładając na nim konto, jest informowany o tych zasadach i akceptuje je, zgadzając się na przestrzeganie Regulaminu portalu i oświadczając, że będzie szanował prawa autorskie.

Jeśli mimo to zauważą Państwo na którymś z kont portalu Chomikuj.pl pliki, których rozpowszechnianie narusza Państwa prawa autorskie, prosimy o zgłoszenie nam tego faktu, korzystając z tego formularza, a niezwłocznie publiczny dostęp do plików zostanie uniemożliwiony. Właściciele kont, którzy naruszyli Państwa prawa otrzymają surowe upomnienia, natomiast w przypadku większej skali naruszeń, ich konta mogą zostać zablokowane.

Dane potrzebne do obsługi zgłoszenia:

Instytucja/firma (opcjonalnie)
Imię i nazwisko osoby zgłaszającej
Tytuł/stanowisko
(uprawnienia posiadane do złożenia naruszenia):

Adres korespondencyjny:

Ulica, nr domu, lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Kraj
Telefon kontaktowy
Adres e-mail

Prosimy o wpisanie tytułu danego pliku/serii plików

Proszę wkleić pełny adres URL wskazujący lokalizację zgłaszanych materiałów (jeśli to plik – jego adres będzie dostępny przez kliknięcie pliku prawym przyciskiem i wybranie odpowiedniej opcji; jeśli natomiast jest to cały folder – jego adres URL znajduje się bezpośrednio pod listą plików w tym folderze, w postaci: http://chomikuj.pl/użytkownik/folder ) W przypadku większej liczby adresów, prosimy o wklejenie ich w znajdującym się poniżej polu "Wyjaśnienie".
 

Wyjaśnienie

1. Prosimy o wyjaśnienie, w jaki sposób ten plik narusza Pani/Pana/Państwa prawa autorskie (na przykład: "Skopiowano fragmenty mojej własnej pracy, na co w żaden sposób się nie zgadzałem", lub "Wskazany plik jest własnością wytwórni X, którą reprezentuję. Wytwórnia ta nie przekazywała żadnych uprawnień użytkownikowi Y do publikacji wskazanego pliku." itp.

2. Prosimy o określenie rodzaju pliku (np. film, utwór muzyczny, książka itp.) oraz podanie szczegółów (np. tytuł, wydawca, daty itp.) utworu chronionego prawami autorskimi, do którego posiada Pan/Pani/Państwo prawa, i którego dotyczy naruszenie.

3. Prosimy o podanie informacji kontaktowych, które będą mogły zostać przekazane osobie udostępniającej dany plik, aby mogła skontaktować się ona bezpośrednio w celu rozstrzygnięcia problemu (jeśli dane nie zostaną podane osobno, zostaną użyte dane wpisane powyżej).

4. Prosimy o podanie danych właściciela praw autorskich, którego prawa są łamane (jeśli są one inne niż wpisane w formularzu; jeśli dane te nie zostaną wpisane, założymy, że to Pan/Pani jest autorem pliku)

 

Zgodnie z przepisami dotyczącymi świadczenia usług drogą elektroniczną, możemy uniemożliwić dostęp do plików jedynie w reakcji na urzędowe zawiadomienie lub wiarygodne zgłoszenie. Prosimy wypełnić powyższe dane, by zgłoszenie spełniało warunek wiarygodności.

Proszę pamiętać, że podane informacje mogą zostać przekazane osobie, która dostarczyła materiały podejrzane o łamanie zasad, w celu umożliwienia jej złożenia wyjaśnień.

Proszę również upewnić się, czy konkretne pliki znalezione w Chomikuj.pl rzeczywiście naruszają prawa autorskie. W razie wątpliwości odnośnie swoich praw lub braku pewności, czy wystąpiło naruszenie praw autorskich, sugerujemy najpierw zwróć się o poradę prawną. Zwracamy uwagę, iż złożenie nieprawdziwego zawiadomienia może podlegać odpowiedzialności karnej, a w przypadku wyrządzenia w ten sposób szkód także do cywilnoprawnej odpowiedzialności odszkodowawczej.Wpisz swoje imię i nazwisko:  
(będzie to traktowane jak podpis)
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności